Manžel chce druhé bábätko, ale ja nie. Poraďte!

danculik
22. jún 2009

Ahojte chcem sa na vás obrátiť🙂

Máme už dvoj ročnú dcérku presne (26 mesiacov) a manžel chce už druhé bábätko. Vlastne on chcel už skôr, len ja som to stále odkladala , že musí byť rozdiiel min.3 roky..skôr nie..tak on chudák čakal..a ja som sa rozhodla, že vlastne už nechcem ani druhé...

Hoci po ňom aj sem-tam chvíľami túžim, len u nás bol taký problém, že keď naša dcérka mala 7 mesiacov ja som nastúpila do práce a už rok aj pol chodí do jaslí...lebo sme to neutiahli finančne...a bojím sa jednoducho toho, že urobíme druhé a bude to ešte horšie ako s prvým a zasa všetko bude na mne...a ja budem len a len vyčerpaná, tak ako teraz...

Tak raďte, ako to normálne vysvetliť mangelovi, lebo skúšam už všetko možné a ono to nezaberá.

PS: a taktiež náš vzťah nebol najkrajší...☹ trochu sa to zlepšilo..no nie moc...

sasiki
22. jún 2009

danculik, aj si mu povedala, to, čo si tu napísala, to, že sa bojíš, a tak.......

emilyz
22. jún 2009

danculik podla mna mu to povedz... ked je normalny, mal by to pochopit, ja by som tomu nechala cas, aby za tym nebola z jeho strany len nejaka zachrana vztahu, ze si nieco dietatom chce kompenzovat a potom sa na to vykasle...

wild.horses
22. jún 2009

tiez si myslim, ze mu to treba povedat presne tak, ako si to tu napisala. mal by z toho vyrozumiet coho sa obavat a ak bude mat snahu, tak to aj nejako riesit 😉

dianga
22. jún 2009

ja som opacny pripad..... chcela by som druhe ale mame okrem velkeho vekoveho rozdielu aj financne tazkosti, robi len priatel a ja stale maleho kojim, okrem toho splaca priatel dlhy z minulosti, lebo predal vsetko co mal na záchranu starsieho syna leukemika. Chvaly hodný skutok ale teraz na to doplaca nas syncek a aj ja.... nuz ale co uz

jaduska
22. jún 2009

danculik, ešte pred siedmimi rokmi som sa zaprisahávala, že sa nikdy v živote nevydám a už vôbec nebudem mať deti.... moja staršia (životom skúsená) kolegyňa sa iba zasmiala a prehodila, že deti sú pre tých, čo ich "nechcú"....a pozri - dnes mám tri nádherné dcérky a som nesmierne šťastná, prvú sme plánovali - potom som tiež povedala, že jedno stačí, keďže nemáme vlastné bývanie a manžel vtedy nemal ani stále zamestnanie. On chcel stále druhé, ale ja som nechcela, až kým staršia dcérka nezačala prosíkať tiež, že chce sestričku, že nechce byť sama atď....tak som sa nechala nahovoriť na druhé. Nebolo to ľahké, manžel síce zamestnanie mal, ale akurát sa mu prihodil úraz, tak dlho maródoval a nevedeli sme čo bude ďalej, ale tak nejako sa to vyriešilo, že ja som išla na materskú a dva dni potom už mohol nastúpiť on do práce....no a tá tretia - tá sa nám pritrafila ani nevieme kedy a ako....bola som celé tehu nervózna, nahnevaná na celý svet...začala som totiž študovať na výške a do toho tretie dieťa....vieš si asi predstaviť tie stresy....no a keď sa malinká narodila, tak zo mňa všetok ten stres opadol, ukľudnila som sa, uvedomila som si, aká som bola sprostá....skúšky som porobila, takže ročník mám ukončený, deti sú krásne, zdravé....čo viac treba... tiež sme mali s manželom krízu vo vzťahu (teda presnejšie ja som mala krízu, on nie 😝 ), bývame u rodičov, jeho teraz preložili 300 km od nás, dvihli mi školné, do práce sa asi tak skoro nedostanem, lebo u nás jasle nie sú....ale som si povedala, že to zvládli iné, tak to zvládnem aj ja.....
...ale ak sa TY necítiš na to, aby si mala ďalšie dieťa, tak to jednoducho manželovi povedz, že teraz ešte nie je ten správny čas, povedz mu to, čo si napísala tu....ale dobre si zváž všetky pre a proti, aby si potom raz neľutovala, že už je na druhé dieťatko neskoro.... ideálny čas na to nebude nikdy, stále sa dá nájsť nejaká výhovorka, že prečo nie....odporúčam ti však hľadať skôr dôvody, prečo áno.....držím palce, aby si sa správne rozhodla 😉

emilyz
22. jún 2009

jaduska drzim palce, vsetko sa da zvladnut a hlavne a najdolezitejsie je, ze deti su zdrave, pretoze si myslim, ze stokrat lahsie je s troma zdravymi detmi, ako s jednym, ale chorym

jaduska
23. jún 2009

to máš pravdu emilyz .... a ďakujem...

zoya1
23. jún 2009

danculik - viem čo prežívaš - najmä tú nechuť mať ďalšie dieťa. Ja som po synovi, ktorý bol veeeeeľmi zlým bábätkom nechcela o druhom dieťati ani počuť. Síce sme s manželom nemali žiadnu krízu vo vzťahu ani finančné problémy (obaja sme zamstnaní) ja som druhé dieťa jednoducho stále odmietala. A zrazu som zistila, že som tehotná 😠 . Nevieš si ani predstaviť moje zúfalstvo, plač, hádky s manželom - že to spravil naschvál apod. Nejak som sa s tým vyrovnala, ale dodnes tvrdím, že stačilo fakt máličko (možno keby manžel nebol tak naliehal) a malá by tu určite nebola. Áno priznávam sa čestne - rozmýšľala som nad interupciou.
Dnes som neskutočne rada, že sa manžel nedal obmäkčiť a jednoducho trval na druhom dieťati. Máme krásnu princenzničku, ktorá nám robí len a len radosť a od malinkatého malinka bola jedno neskutočne dobre dieťatko. Manžel mi neraz vraví "Vidíš a ty si ju nechcela" a nezabudne dodať, že na 35-tku si "zaobstaráme" ešte jedno. Momentálne mu stále vravím, že môže mať tretie dieťa, ale určite nie so mnou, ale človek nikdy nevie no nie???

danculik
autor
24. jún 2009

Ahojte.

Sasiki...ano môjmanžel vie , že sa toho bojím, vie čo cítim, veľa sme sa o tom rozprávali...o všetkom vie, ale aj napriek tomu stále mi hovorí, že chce druhé...

emilyz...no ako som písala vie všetko, hovoríme o všetkom, vie moje pocity , stále mi hovorí, že to už utiahneme, lebo vtedy sme prerábali aj byt aj kupovali nový..bolo toho veľa a tak preto som šla do práce, že teraz je to iné, že proste to druhé chce...on chudák čaká a čaká...najskôr som povedala, že keď dcérka bude mať dva roky že začnem nad tým uvažovať...aby bol vekový rozdiel 3 roky...a ten čas už je tu..už by som povedala že aj mierne za nami...a on chudák doteraz čakal a ja stále hovorím nie a nie...

dianga...uhaa...držím palce aby to dobre dopadlo...všetko a raz uvidíš situácia sa zlepší a budeš mať aj druhé..🙂

jaduska...ďakujem za odpoveď...úhaa máš to ťažké...veď to že moja dcérka chodí do jaslí..a tam je v kolektíve a keď príde domov tak je sama iba s nami a sa aj nudí....ja neviem asi keby som otehotnela tak by som bola iba nerovzna a urcite by som mangelovi vycitala ze to vsetko on spispkal on chcel to druhe nie ja....

zoya1...uha...tak u nás by to bolo asi o tom istom a ja to nechcem...jednoducho ja by som zila s tym pocitom, keby som bola tehotná, ze vsak teba som nechcela...

Najhoršie na tom je to, že som bola u svojho doktora a robili mi všetky mozne vysetrenia pre pripad ze keby nahodou a zistili mi nejaku infekciu a aj zapal krcka maternice..sme dost z toho hotovy...liecenie trva aj pol roka..mozno sa to zhorsi mozno nie...to ukaze cas..a v tomto pripade otehotniet nemozem

Manzel mi vcera povedal, že on vedel, že ked neporodim po sebe dve deticky tak druhe uz neporodim vobec...a si to aj tak bude...a mi povedal este, ze uz dalej nemieni cakat..a tak v pondelok ide somnou k doktorovi ohladom mojho zdr.stavu..a mi povedal aj to, že ked nechcem druhé tak si nájde inú, ktorá ho s ním bude mať☹(((((

Ja fakt teraz neviem....je to strasne..niekedy mi to pride ze on strasne na mna tlaci...ja by som aj (písal som, že niekedy tuzim mat este raz take malinke)..ale ten strach z toho všetkého je ešte vačší...a ten prekonať neviem.

monika131
24. jún 2009

Ahoj danculik.

Tak to rozhodovanie, teda nie je to najjednoduchšie. My sme s manželom čakali dva roky po svadbe na bábo, skôr sme ho ani nechceli, lebo sme si chceli užívať.

Ale teraz sme najšťastnejší ľudia na svete, tiež máme na krku pôžičku a dokonca aj leasing na auto, a nie malý - 12000 mesačne a pôžička 6000 mesačne, ale veríme, že to zvládneme. A určite pôjdeme aj do druhého bábätka, tiež by sme chceli vekový rozdiel cca 3 roky, ale uvidíme.

No píšeš, že manžel sa ti vyhráža milenkou. Tak to je podľa mnňa už dosť zúfalý z toho, že nechceš druhé bábo.
Mali by ste sa o tom vážne porozprávať, aby si nakoniec naozaj tú milenku nenašiel.

A ja si myslím, že by si ten strach asi mala prekonať. Určite nie je príjemné, keď ti niekto každý deň hučí do hlavy, že chce druhé dieťa a ty s tým nie si vyrovnaná, ale podľa mňa, by si to v pohode zvládla. Tak ti držím palce. 😅

jaduska
24. jún 2009

danculik - skús sa na to pozrieť aj z tej strany, že pre dcérku by bolo dobré mať súrodenca. Aj teraz - aby sa mala s kým hrať, aj v budúcnosti - keď už budú dospelí - budú si pomáhať....
Ja keď som bola v pôrodnici, bola tam so mnou jedna pani, ktorá má už 13 ročnú slečnu, s manželom tiež nie práve ideálny vzťah a strašne túži už roky po druhom dieťatku. Keď som sa jej opýtala, prečo vôbec s takým chlapom chce mať ďalšie dieťa, tak vravela, že práve kvôli dcére, aby niekoho mala, keď tu už oni nebudú...

Neviem, aký si mala priebeh tehotenstva a pôrod, možno to ťa odrádza od ďalšieho tehu....Ja keď som zistila, že som tretí krát tehotná a predstavila som si, ako mi bude zase zle, ako sa zase budem "trapošiť" na pôrodnej sále, tak som fakt bola zúfalá - a presne ako píše zoyka, tiež som uvažovala nad interupciou. Ale našťastie to osud zariadil tak, že na potrat bolo neskoro a za celé tehu mi bolo zle asi 2x a pôrod trval všeho všudy pol hodiny... Takže niekedy sa človek zbytočne bojí a hlavne my ženy nad všetkým zbytočne filozofujeme....

Ale na druhej strane - mať dieťa je obrovská zodpovednosť, ak máte s manželom narušený vzťah, tak dieťa ho nezachráni.... Hlavne sa daj do poriadku po zdravotnej stránke a manžel by ťa mal teraz podporovať a nie vyhrážať sa milenkou, takto by som ani ja druhé dieťatko nechcela - pod takým nátlakom....

A ešte - skús si spomenúť na ten pocit, keď ti prvýkrát ukázali ten malý uzlíček a možno to ťa presvedčí, že to chceš zažiť ešte raz 😉 😉 😉

emilyz
24. jún 2009

suhlas co sa tyka surodencov - je to super, mat brata, sestru, pomahat si, kamarati NIKDY nebudu surodencami, aj ked nastanu hadky, rodina je rodina. Najma ak su rodicia chori, tak sa o ne staraju deti a jedno to nezvladne. Momentalne mame taku situaciu a je dobre, ze sme na to traja a mozeme sa prestriedat, aby sa to zvladlo. Keby som bola na to sama, tak by to bolo dost narocne.
No a kto by mi na svadbe pomohol viac ako sestra? 😉
takze ja prajem kazdemu dietatu surodenca, je to nezaplatitelne 😉

melany_s
25. jún 2009

danculik, Tvoj manžel chce druhé dieťa, aj keď vie, že Ty ho nechceš, kašle na Tvoje pocity, nezaujíma ho, čo chceš Ty, vyhráža sa Ti, že si nájde milenku,... stojí Ti ten chlap za to??? sorry, ale mne pripadá ako totálny egoista

lucaska
30. jún 2009

ahojte, jaduska ja si myslim ze by ste sa mali s manzelom o tom porozpravat poriadne a pochopit jeden druheho, ja si myslim ze tym ze bude na teba tlacit nic nedosiahne...ty sama musis prist na ten pocit ze chces mat druhe dietatkko..............vsetko sa da zvladnut, nikto to nema lahke a urcite kazda z nas si najde vyhovorku preco nemat druhe dieta.................my mame tiez len jedno dietatko a mozno ani dalsie nebudeme mat,a mozno niekedy, clovek nikdy nevie co sa stane......ale tiez som neni pripravena mat druhe dieta, lebo sa bojim vela veci......

vsetkym vam drziiim palceky, tym ktore ste ten strach prekonali blahozelam a nech ste zdravucky a tym ktore sa bojime-ak to ma prist tak to pride samo , chce to len cas....... 😉

vanja
30. jún 2009

danculik ozaj by sa ti manžel nemal vyhrážať tým, žesi nájde inú. Je to dosť nepríjemné toot počúvať, ale asi je už z toho zúfalý, že tu odmietaš ďalšie dieťa. Ťažko v tomto prípade radiť, ako sa rozhodnúť. Na tom sa musítedohodnúť vy dvaja. My sme z finančných dôvodov museli druhé bábo odložiť na neskôr. Potom, keď sme sa presťahovali konenčne do svojho domčeku, tak som sa viac menej ja rozhodla, že už je správny čas. ale manžel ešte nechcel, necítil sa na druhé bábo. Chcel ešte rok počkať. Ale ja som nechcela. Takže manžel sa nechal prehovoriť a tak sme začali pracovať na druhom bábätku. No žiaľ nedarilo sa a ja som otehotnela až po roku snaženia. Teraz je medzi deťmi vekový rozdiel 8 rokov, a nieje to vôbec zlé. Skús sa s manželom ešte porozprávať a nájsť kompromis. Teraz keď máš tie zdravotné problémy, ozaj by mohol byť chápavejší.
p.s. prípadne sa dohodni s doktorom, aby mu povedal, že ešte nemôžeš otehotnieť, kvôli zdr. problémom. Možno tvoj manžel dá na doktora.

egyptanka
1. júl 2009

melany_s, suhlas ... tym vyhrazanim prejavil egoismus najhorsieho zrna. Ja mat takeho chlapa tak ho poslenm kade lahsie, taky chlap keby to urobil tak by predovsetkym ochudobnil mna a moje dieta o to co nam pravom patri.
Moj muz nastastie chape, ze druhe dieta nikdy nebudeme mat. Som ho informovala a on to chape.

A hladat kompromis??... pri takom cloveku sa to neda. Tu je to o raznom rozhodnuti, ... "nechapes ma, je to moje telo a ja sa rozhodnem na co ho pouzijem, nech sa paci ak sa ti nepaci moj postoj zbal si veci, zabezpec mna aj dceru a mozes si plodit deti s kym chces!"

... a uz vidim tie zeny, ktore sa po nom potom vrhnu, ked bude niekde prespavat s holou ritou, aby bol prave ON otcom ich deti. To by museli byt ine zufalky.

lucaska, a preco by mala ona prist na to, ze chce druhe dieta ... su zeny, ktore to tak necitia tak preco silit v sebe pocit, ze to chce??

vanja, o akej dohode s lekarom to vravis?? Doktor nema co informovat o zdravotnom stave nikoho ineho len samotneho pacienta.

inkinka
1. júl 2009

danculik, musíš si ujasniť, či to dieťa chceš ty a ak áno, či s takým človekom, ako je tvoj manžel.

vanja
1. júl 2009

egyptanka: pokiaľ na to dá súhlas pacientka tak môže, a keďže je to v jej záujme tak to skúsiť môže.
Z tvojho príspevku som asi vycítila, možno sa mýlim že si ešte veľmi mladá, ja už mám niečo za sebou, a myslím si, že každý problém v manželstve riešiť odchodom a vyhodením jedného z partnerov nie je riešenie. ale človek na to príde až vekom. Ak sa majú radi, nemôžeš jej radiť, aby ho poslala preč.

egyptanka
1. júl 2009

vanja, no tiahne mi na 30 rokov, s partnerom som uz 10 rokov a tiez sme co to preskakali, ale z danculikovej prispevku som vycitala, ze jej muz ju nuti na druhe dieta. Podla mna v zdravom vztahu by natlak nemal co robit a toboz nie vyhrazky, ze ked mu ona nespravi dieta tak si najde inu. AK by ju jej muz mal rad tak by ju prijal taku aka je aj s jej rozhodnutim nemat druhe dieta.

evgenika
1. júl 2009

danculik, to je surove povedat Ti, ze ak Ty s nim nebudes mat druhe dieta, bude ho mat s inou. Spozornela by som, je to egoisticke a natlakove.

lucaska
1. júl 2009

egyptka, ja nehovorim ze to treba silit, ale v zivote sa deje kopec zmien a mozno niekedy danculik zatuzi po druhom dietatku................a ak ju bude stale niekto prehovarat alebo sa jej vyhrazat , tak to neni podla mna riesenie ...........ako uz som pisala , ja tiez momentalne tuuzim mat len lucaska,ale nikdy nehovor nikdy............. 😉 a to milujem deti nadovsetko,ale proste mam ten pocit a ludia okolo mna ho akceptuju ze je len lucas........ 😉

egyptanka
2. júl 2009

lucaska, ano suhlasim ... nikdy nehovor nikdy, ja som momentalne tiez nazoru ze Natalia je a bude prve a posledne dieta. Je ovsem mozne, ze o par rokov by sa moj nazor zmenil. Ale moj manzel to chape a v zivote by ma nenutil do druheho dietata, pokial to ja nebudem chciet a nikdy by sa mi nevyhrazal splodenim dietata s druhou zenou. Ak by to urobil tak si moze zbalit svojich pat svestek a ist.

wild.horses
3. júl 2009

hmm, suhlasim s tebou, egyptanka. vyhrazky- to do zdraveho vztahu nepatri, najma ked sa hovori o dalsom dietati 😕

danculik
autor
6. júl 2009

Ahojte dlhšie som se neozvyala nejak nebolo casu..tak vam teda pisem ako to u nás pokračuje...doktor mi povedal, že musim pockat z otehotnením...respektívne mat druhe dieta...najskor v septembri sa znova zopakuju testy (dovtedy sa budem liecit tabletkami) a potom sa uvidi...takže aj tak ako na budúci rok sa o tehotenstvo nemozem pokúšať..

Mangel to znáša veľmi zle...lebo on neskutočne chce to druhé dieťa...ja sa nejak necítim..ale povedal, že on ešte počká...nech sa dám do poriadku...ale potom ako náhle budem v poriadku , že by rád chcel to druhé...

Ono boli sme na krstinach mojmu bratovi (narodil sa syn) moj mangel sa s nim celu dobu hral a smial..(maly ma len 2 mesiace)..vobec ho nezaujimala nejaka oslava ale maly...proste moj mangel ma deti rad..aj k dcerke sa správa pekne, saleju spolu..neskutocne ju ma rad..

Lenze ten problém je u mna, ja sa na to druhé necítim, mne je dobre teraz ako je....ono niekedy chvíľami po tom aj tak trošku pokuknem, že čo ak by...ale rozum mi vraví nie...ešte nie....a to je to najhorsie, ze mangel to nechce pochopit....a to že mi povedal, že si najde milenku alebo inu zenu s ktorou bude mat druhe dieta je bolestne..ono nepovedal mi to ako vyhrazku..ale povedal mi to len tak kľudne...najskôr ako vtip...lenže neskôr už vážne a kľudne...

Jednoducho som zúfala ako niečo také moze povedať...na druhej strane ho chápem , že chce niečo čo mu mozem dat iba ja...druhe dieta..ale ja to nechcem...

Uz fakt neviem co robit..

evgenika
6. júl 2009

danculik, preco nechces druhe dieta? Ako to citis? Nechces druhe dieta so svojim muzom alebo nechces druhe dieta vobec? Je to instinktivne, pretoze citis, ze vas vztah nie je v poriadku? Alebo si si zvykla na to, ze prve dieta odrasta a nerada by si si k sebe priputala dalsie dieta o ktore sa bude treba starat? V com vidis hlavny problem?

frisbee
6. júl 2009

danculík...nechápem ten nátlak z manželovej strany a tie vyhrážky 😕 ...je to tvoje telo,bude to tvoja bolesť,nevoľnosti a všetko...čo sa stane,keď doktor povie,že ďaľšie tehotenstvo nedoporučuje???Skúšala si manželskú poradňu?

vanja
6. júl 2009

danculík, tak tomu nechaj voľný priebeh, čas všetko ukáže, ako to bude po tvojom vyliečení. Zatiaľ o tom nerozmýšľaj a venuj sa sebe, rodine a hlavne zdraviu. Verím, že ti to tvoj manžel nepovedal ako vzhrážku, ale len so srandz, aj keď sa ťa to dotklo. A verím, že tvoj manžel určite nebude chcieť mať druhé dieťa s inou ženou. Držím palce.

martao
6. júl 2009

danculík,
zle sa to číta. Ja by som mala pocit, akoby som bola len schránka na dieťa.
Pri poslednom som nemala dobrý pocit. 3. dieťa už je veľa. Malinkého milujem, je veľmi dobrý, ale.............
Držím palce.

mywiel
7. júl 2009

Uisti manzela, ze to ze nechces teraz druhé neznamena, ze ho nebudes chciet neskor, a ze manzela lubis, ze vasa dcérka je z lasky. On sa asi chce uistit druhym, ze stale po nom tuzis...? 😕 😅

danculik
autor
7. júl 2009

evgenika..dobrá otázka....vies niekedy aj po tom druhom babatku tuzim....chvilami...ale dala si dobru otazku ci druhe dieta s mangelom nechem alebo ci vobec vseobecne druhe nechcem....a ja ti asi odpoviem , ze skor sa priklanam k tomu prvemu, moje pocity skor hraju na to , ze s mojim mangelom to druhe dieta nechcem...

Ako hovorim, trosku sem tam chvilami tuzim po druhom...ale v takom vztahu?...asi nie...

vanja...nechala som tomu volny priebeh, nezatazujem sa tym...lenze vcera sme sa pohadali tak hnusne skaredo ako sa poslednu dobu hadame...a ja uz proste nevladzem uniest...a ked si predstavim druhe babo....on si mysli ze sa to urovna lebo on bude stastny...ale na mna nemysli....☹

martao...a co si pri svojom dietatku aky si mala pocit?...

Bože ženy ja viete aj keby som mala to druhe dietatko, netesila by som sa z neho tak ako s dcerky, keby sme sa pohadali s mangelom davala by som to tomu malemu za vinu..proste mala by som pocit ze to nebolo chcene babatko...že nie tak vrúcne sme ho chceli..teda aspon ja...

Je to strasný pocit a zit s nim cely zivot...to sa neda....