Manžel mi s ničím nepomáha, už som v koncoch

nelkas
18. apr 2019

Ahojte vsetci, moj zivot je taky : Moj muz mi v domacnosti nepomaha, mame maly byt dve Izby jedna kupelna, mala kuchyna, jedine co urobi, vari, ale to len preto, aby nebol hladny... Mame dve deti, v podstate bol vychovany tak, ze u nich doma vsetko robila jeho mama. Ked mu poviem, aby nieco urobil, tak mi povie, trochu som povysaval, kupelnu, toaletu, kuchnu neumyje nikdy. Teraz mal volno skoro dva tyzdne neurobil nic, ja tazko pracujem fyzicky, upratujem, nevladzem potom este doma dalej upratovat, jednoducho ma boli cele telo. Vcera som upratala cely dom sama, potom co on bol doma skoro dva tyzdne. Treba mi zehlit mam dva plne kose, neviem kedy to urobim. Ked aj navari, riady necha umyt mne. Nemame zahradu, takze tam nic netreba robit. Vacsinu dni sa citim ako zbity pes, cely manzelsky zivot som len unavena. Dalsia kapitola su peniaze, sam od seba mi neda nic, o vsetko ho musim prosit, aj pre deti... Vacsinu

baska_nice
18. apr 2019

@nelkas a naco s nim teda si? Evidentne ti to nevyhovuje a nie si stastna. O tom ma byt tvoj zivot? Ved to ani nezartuj, skus tiez doma nic neurobit ci mu to dojde, ze ako to tam bude vyzerat, postaraj sa o deti, nakup, oper iba detom, nerob pre neho nic a ani naviac pre domacnot, mozno to pomoze.

sissy27
18. apr 2019

@nelkas máme malý byt - upratala som celý dom. Tak ako to je?
Na riady kúpte umývačku. Žehlenie nie je nutnosť, vyrieši to buď sušička alebo správne vyvesené prádlo (ja som žehličku odložila pred 5 rokmi a ver mi, žije sa nám výborne a nechodíme pokrčení).
Deti máš dosť veľké, treba aj ich zapojiť. V 6 a 10 rokoch zvládnu umyť riad, povysávať aspoň svoju izbu, uložiť si veci do skríň, vyniesť smeti...
Nie že by som chcela zľahčovať tvoj problém, manžel by sa mal takisto zapájať do chodu domácnosti a keď sa mu nechce, tak položiť peniaze na stôl a "žena moja, kúp si nejaký šikovný spotrebič alebo zaplať pomoc, ktorá to spraví za mňa".
Potrebuješ si utriediť priority, porozmýšľať nad tým, či si s manželom šťastná, či to v iných oblastiach vášho života funguje a problém je len v tomto, alebo je to celé na prd a toto je už len taký detail.

hettinka
18. apr 2019

@nelkas zapoj deti, upracte spolu. 6 a 10 ročne slečny už musia vedieť povysavat, umyť riad, kupelnu, aj podlahu. Moje decká od 5-6 rokov robia.

Na riad si kúpte umývačku riadu, k práčke sušičku a nemusíš skoro nič žehliť.
Nie každý chlap je vedený z domu k tomu, aby upratoval, ale skús jemu aj deťom vysvetlit, že ak sa zapoja všetci, 2-izbak máte za 2 hodiny upratany a môžete sa venovat tomu, čo vás baví.
Zaved pravidelne upratovanie Napr v sobotu ráno, my to tak robíme, byt mame veľký a stíhame .

jana19877
18. apr 2019

Treba si niekedy vedieť ten život usporiadať a hneď ti bude lepšie, nebudeš taká unavená. Alebo skús robiť to isté čo on a potom sa možno zbadá, že mu to tak vyhovovať nebude.

nelkas
autor
18. apr 2019

@nelkas vacsinou este ma prosi, aby som mu dala peniaze na ucty, zijeme v zahranici... Moja rodina mi nepomoze, ich nezaujima ani nikdy nezaujimalo ake mam problemy, miluje deti, mna neviem, ked som mu vcera povedala, ze preco nic neurobil za dva tyzdne, tak nic nepovedal.... Byvame v malom domceku, ale rozlohou je to skor ako byt, preto som napisala byt....on zaraba viac ako ja, ale este pyta odomna ked treba nieco zaplatit, preco sa nerozvedieme nemame kde ist, ja som v Oktobri odisla ale bola to len jedna izba na prenajom, vtedy pre mna robil vsetko mozne, moj problem je ten, ze fyzicky nevladzem.... Neviem ako dlho to este tak vydrzim... On je autobusar... Tak vacsinou rano idem ja s detmi do skoly, tiez ich vyzdvihnem po skole, on ide do roboty a potom ked pride sadne k TV s pivom alebo whiskey, nehovorim nech si da, ale to je viacmenej kazdy vecer tak.... On hovori este, ze nic nerobim, ze ine zeny to bez problemov zvladaju vsetko.... Ked tu pride sem tam jeho mama pomoct, tak ho obhajuje, ze on je velmi unaveny a musi si oddychnut.... Takze ju tu ked nemusim nevolam, my zijeme v Anglicku... On nieje stastny so mnou, ja s nim, ale deti obidvaja milujeme, ale ja sa asi zodriem, ked to tak dalej pojde.... Nezehlim casto, ale raz za cas, ked uz sa mi to nakopi musim.... Inak ani nemame vlastny dom, je len prenajaty..... Predtym som si myslela, ze sa nieco zmeni, teraz viem, ze sa nezmeni nic, ako som mu vcera povedala, aby mi viac pomahal, tak on by sa radsej rozviedol ako by mi mal regularne pomoct, ked ma volno niekedy mu vyjde aj 4 dni po sebe, doma neurobi nic, ja pracujem od pondelka do piatku, v sobotu chodim s detmi na plavanie, Takze mi zostane trochu casu v nedelu nieco urobit, ak by som chcela zaplatit nejakej pani, aby mi prisla upratat tak z mojich penazi, on mi na to neda peniaze.... 😢

nelkas
autor
18. apr 2019

@jana19877 ked nic nerobim, tak uz zacina krutit nosom, ze som zase nic neupratala... To je zacarovany kruh, on sa nikdy nezmeni, podla neho to je vsetko rola matky, zeny a ked sa ho pytam, co je rola muza, otca tak nic nepovie, he vacsinou ticho.... Ale to mu bohuzial jeho mama takto od detstva aj teraz vtlka do hlavy..... Ma 36 rokov a nemame nic, ja by som cakala, ze mi aspon nejaky dom postavi, ale to asi tiez je moja rola, s detmi ma pekny vztah, miluje ich, ale tak ze sa s nimi pohra, niekde ich zoberie, starostlivost o nich to uz nie.... Ked boli male vsade som s nimi chodila ja, on ked mal cas tak ho stravil pred PlayStation..... Raz som ho prosila aby s nami isiel ucit starsiu dcerku na bicykel, on radsej hral PlayStation a ja som sa sama trapila s nou na tom bicykli

hettinka
18. apr 2019

@nelkas takže je to takto od začiatku a ty stále veríš a dúfaš, že sa niečo zmení ... tak otvor oči, nezmení sa. Zvyčajne je to tak, ako si žena na začiatku naučí, tak má. Pravidlá treba nastaviť v začiatkoch, jemu to takto vyhovuje. A ty žiješ s lenivým alkoholikom...
V tie soboty chodíte plávať akože na celučký deň? A deti čo robia? Sú v škole a potom sa hrajú? No tak to teda nie, v tomto veku naozaj už musia mať nejakú zodpovednosť a povinnosti.

A čo robí doma, ak nerobí "nič". Nič sa robiť nedá, to leží a pozerá do stropu, či ako?

nelkas
autor
18. apr 2019

@hettinka pozera TV alebo ide niekde do mesta, ked sa uz doma nudi

marion09
18. apr 2019

Máš 2 izby+kúpeľňu a kuchyňu?Skús mať prízemie a ďalšie 2 poschodia=14izieb a potom niečo pis

sissy27
18. apr 2019

@nelkas a kam idú peniaze, ktoré on zarobí, keď ešte od teba pýta?? Raz by mi povedal, čo je moja "rola", tak by som ho upratala, že ak moja rola je full starostlivosť o deti a domácnosť, tak potom tá jeho je rodinu živiť. Keď teda sa chce hrať na nejaké pozície v manželstve.
A áno, zaplatila by som si pani na upratovanie raz do týždňa, a nedala peniaze jemu keď bude pýtať. A ešte by som pýtala od neho, na toto, na tamto...
To kto uprace je ten najmenší problém, ty si hľadaj prácu, ktorá ťa nebude tak fyzicky ničiť, upratať 2izb dom / byt nie je zas taká drina. Ale vaše manželstvo ako také veľmi nefunguje...

nelkas
autor
18. apr 2019

@hettinka viem, ze sa to nezmeni, ide o to, aby som sa ja totalne neznicila, lebo deti ma potrebuju aj este dlho budu potrebovat, takze sa asi musim zmierit so zivotom v neporiadku, aj ked sa v tom citim zle... Od neho uz vlastne nic necakam

nelkas
autor
18. apr 2019

@sissy27 vsak ho aj pytam, len jemu nedojde, ze treba aj detom zaplatit to a ona a vacsinou mi povie, ze nema, on plati za najom, na ucty platime kazde tri mesiace ma pyta skoro vzdy..... Raz mu dam nejake peniaze inokedy nie, ale aj tak sa vzdy o to hadame..... Ja viem, ze to nieje ziadny zivot toto

nelkas
autor
18. apr 2019

@marion09 to znamena, ze on nema robit nic tym padom, ze mame maly dom?

marion09
18. apr 2019

@nelkas nie,to znamená že nemozes mať tej práce až tak veľa keď iné majú domy a záhrady a stíhajú všetko.ide len o zle zadelenie si,ako písali baby vyssie-zehlenie je zbytočnosť,do upratovania netreba nahnať deti a muž nech si uprace po seba sám.

nelkas
autor
18. apr 2019

Ja len nechapem preco mu samemu nedojde, ze zijeme spolu v jednom dome a mi nemoze s niecim aspon trochu pomoct, vsak on tu tiez zije a nieje len na navsteve, ale ked mu to poviem tak na mna nakrici a je dost taky by som povedala arogantny, takym povyseneckym tonom mi to povie

marion09
18. apr 2019

*treba nahnať(preklep)

fokuska
18. apr 2019

@nelkas Naco s nim potom ostavas? Ty si vedela aky je, ako je vychovany, aj tak si si ho vzala. Ak ste si na zaciatku vztahu nedohodli ine pravidla, tazko teraz pochopi preco zrazu vyzadujes aby nieco robil.
Ak to nemusel v detstve ani nikdy, ako mu to ma samemu dojst?

V profile mas napisane, ze vsetko sa da len treba chciet. Tak sa vzchop, kasli na takeho chlapa a odid od neho s detmi. Doma nic nerobi, deti mas uz v skole, pracu mas, na ucty od teba pyta peniaze - tak snad by si sa uzivila aj sama, aj ked v jednoizbaku.

Alebo sa zmier s tym, ze mas chlapa akeho si si vybrala a vzala a ze ty ho nezmenis, kedze on sam nevidi dovod aby sa zmenil. Nestaci ti doma upratat raz za tyzden? 2 izby, kuchyna, kupelna... vari manzel, tak neviem kde je problem? To kazdy den pucujes cely dom?

kerstina
18. apr 2019

? Ved dvojizbovy byt mam upratany za 2 hodky? Ked si to Rozdelis na cely tyzden kazdy den nieco tak ti to zaberie asi 20 minut denne? O tom ostatnom nehovorim, o takeho chlapa by som ani kolo neoprela, nie aby mi este decko spravil.

nelkas
autor
18. apr 2019

@marion09 mas pravdu, len on stale caka, ze to je akoze moja rola ho obskakovat a upratovat po nom.... Starsia mi uz zacina pomahat, len oni to tak ako deti porobia, nahadzu do skrine veci a je upratane, jeho mama bola cely zivot doma tak sa len o nich starala, jeho otcovi nosila jedlo rovno pod nos, odnasala taniere, vsetko uhlie suflovala do pivnice sama, on bol jak male dieta, uplne nesamostatny.... Ked bol chory este aj lieky mu davala co kedy mal brat..... Zomrel pred 2 rokmi na rakovina, ale ona nikdy nepracovala, to bola jej praca, od rana do vecera okolo nich skakat a vsetko sama robit a moj muz to asi caka aj odomna

hettinka
18. apr 2019

@nelkas on si žije ako starý mládenec a ty, ak sa nechces zničiť, zapoj deti a kúp si domácich pomocníkov. Zasa taký maly domček, čo tam furt treba upratovať? My mame mezonetový byt, 180m2 a upratujeme 3 hodiny z týždňa, ja a deti. Cez deň priebežne polhodinka denne, v týždni nevarim, žehlím 1 kôpku za týždeň v sobotu, kým deti vysavaju.

A 10 ročná ak upratuje štýlom, že nájazde veci do skrine a je “upratané”, tak jej zo pekne krásne vyhadz naspäť a nech zo urobi poriadne. Môj syn má 12 a uprace svoju izbu, kúpeľnu, vysáva, umyje zem, umývačku naloží ak vyloži.... a keď to odflaka, musí ešte raz.

sissy27
18. apr 2019

@nelkas jedna z možností je zmeniť robotu... aj za cenu nižšieho príjmu. A rovno mu to tak aj povedz - zlatý môj, ja už nevládzem, mením prácu, kde sa toľko nenarobím a budem sa môcť viac venovať deťom, ale budem mať menej peňazí, takže odomňa už nepýtaj a ber si nadčasy, aj tak doma nepomáhaš.
- rozvod
- vyprdnúť sa na upratovanie, aj keď teda neviem, mám 3izbák a uprataný je za hodinu, plus nech hodina kúpeľňa. Lebo normálne upratujeme priebežne - riady si každý po sebe odloží do drezu a cez týždeň umýva puberťáčka, spolu s ďalšími drobnosťami to má proste ako povinnosť, aj keď samozrejme umyjem aj ja, zas nenechám jej tam horu riadov po veľkom varení, perie pračka, vyvesiť trvá pár minút, žehliť nežehlím, . A to podotýkam fungujeme bez umývačky riadu a sušičky. Takže v podstate stačí len povysávať a umyť dlážku. Prach tiež väčšinou vysávam (nemám výstavku lapačov prachu, takže je to celkom easy, akurát nejaké menej dostupné miesta utriem). Neviem, denne mi fakt také bežné upratovanie netrvá viac ako 20min.
Ja si skôr tak nejak myslím, že ty si vyhorená a uťahaná z práce, do toho manžel, s ktorým ťa manželstvo nejak nebaví a tak ti už vadí všetko. Ja mám napríklad srdečne v päte nejaké neumyté riady keď je vonku pekne a vieme si spraviť lepší program, umyjeme potom.

nelkas
autor
18. apr 2019

@fokuska vacsinou upratujem v nedelu... V tyzdni upratujem v mojej praci, ja som si ho velmi dlho nechcela zobrat, mali sme deti a potom som sa zlakla, ze ostanem sama s detmi a sme mali svadbu...... Na zaciatku som zrobila chybu, uz to nevratim, malo sme sa poznali a ja som skoro otehotnela a uz sa to dajak vsetko vlieklo

kluska
18. apr 2019

nemozes ist na part time? a financie si ziadaj do ruky, pri part time budes mat viacej casu pre seba, domacnost a aj deti, ale partner musi suhlasit s tym, ze budes mat financie, inak to nebude pre teba dobre. V niecom sa uskromnite a budete aspon stastnejsi, peniaze nie su vsetko. Mate asi drahy najom, kolko mu zostane potom ak ho zaplati a kde dava zvysok? No my sme v irsku, muz robi full time pondelok- piatok, zarobi dobre a ja vikendy, pri 2 full timoch a malych detoch (3, 5) to by sme sa asi rozviedli a to muz mi pomaha k tomu este.

fokuska
18. apr 2019

@nelkas A teba to prekvapuje, ze to ocakava? Ved bol tak vychovany, on nepozna ine, nevie ako inak ma rodina fugnovat. Videl to takto doma, takto to aj ocakava. A teraz po 10 alebo kolkych rokoch nemozes cakat ze sa zmeni.
Ak ste si na zaciatku vztahu nevyriesili a nezladili svoje predstavy o fungovani domacnosti, o peniazoch a o vsetkych dolezitych veciach, tak ako mozes teraz cakat ze jemu samemu nieco dojde?

nelkas
autor
18. apr 2019

@kluska mala som partime, ale malo som zarobila, tak som robila overtime a teraz od Aprila som dostala fulltime, ale je to drina a makacka vela musim upratat za kratky cas..... Chcela som viac robit, pretoze ako pises on mi nedava peniaze, tak som chcela mat viac pre deti, najom nemam az tak vela, 450£ to the je socialny dom, teraz nemame ani auto sa nam pokazilo, tak zato tiez neplati

nelkas
autor
18. apr 2019

@sissy27 ano mas pravdu, problem je, ze ked to aj neurobim tak to mam na haku, len on mi to este vycita, ze som dnes, vcera, predvcerom neupratala a ze je v dome bordel, ale ked uz je fakt, ze spina tak to vtedy urobim, ja som teraz cakala naschval som neumyla kupelnu, ze ked je doma dva tyzdne tak som mu povedala, ci by to mohol urobit, ale kde tam.... Ano mas pravdu citim sa uplne vyhorena, ze neviem co dalej robit, co budem robit dalsich 20 rokov, bavime sa aj o rozvode, len on the by vtedy asi odisiel do Polska, je Poliak takze by som tu ostala uplne sama a deti ho strasne miluju aj on ich, viem ze by ho to velmi zlomilo aj dievcatka keby uz otca len sem tam videli a on by to bez nich tiez dlho nevydrzal, je to velmi komplikovane, k mojej rodine na Slovensko sa nikdy nevratim

nelkas
autor
18. apr 2019

Dakujem vam dievcata za reakcie, viem, ze S tym musim daco urobit, same sa nic nezmeni.... Majte vsetci peknu Velku noc.... ☺ 🌸 👋 ♥

ivanka12311
18. apr 2019

Máš to veľmi zle usporiadané ja mám deti 1r a 4r vstávam každé ráno o 5;00 aby som stihla aj okolo detí aj navariť upratať vyvesat prádlo poumývať niekedy je to čistý blazinec 🙄.Muž mi chodí domov večer maximálne prezlečie malého na spinkanie... beriem to tak že to musím, on zarába ja sa staram deti sú malé len raz 🙂

hettinka
18. apr 2019

@ivanka12311 lenže ona aj zarába, aj doma je všetko na nej. Deti už nemá až tak malé.

Určite si treba od začiatku nastaviť tak, že sa práca rozdelí. No a čo, že chlap zarába? Veď nie je 24/7 v robote. A žena tiež nesedí na zadku, stará sa o deti. Sama píšeš, že vstávas o 5:00, aby si všetko stihla.

ebi88
18. apr 2019

@marion09 hejze 😁 nic v zlom ale dve chyze kupelna to musi byt vyluxovane jak v palaci