Manžel nechce ďalšie dieťa. Ako prijme moje tehotenstvo?

zlatucka
4. apr 2008

Máte doma dieťatko,deti a vy ako mamička chcete ďalšie bábo?nejako sa vám podarilo s manželom otehotnieť ale s rozhovorom s ním(manžel este netuší že ste tehotná) povedal že teraz nechce bábätko.ups.čo teraz?bude z otcovej strany nechcené alebo povolia ľady a bude sa aj manžel tešiť s tehotenstva.mali ste podobnú situáciu?alebo nejaká vaša známa?ako to dopadlo?

saudi
4. apr 2008

podla mna, ked sa manzel dozvie, ze si tehotna, tak zmeni postoj. lebo teraz to povedal z rozumu a ked sa dozvie, ze cakate, tak podla mna prevladnu city a zmeni nazor. neboj sa

kacka.va
4. apr 2008

Tak nevím, ale buď je těhotenství plánované a nebo nechtěné, obojí najednou si vzájemně odporuje 😀

fyalynka
4. apr 2008

ja si tiez myslim, ze silne reci zmäknu 😉

maart
4. apr 2008

Neboj Zlatucko, to bude dobry...uvidis, jak se na mimise bude tesit....fakt 🙂

gedren
4. apr 2008

To se fakt uplne zmeni, pokud mluvi hypoteticky a pokud je postaven pred hotovou vec. Toho se fakt neboj, i chlapi, co to dite fakt vubec nechteji a neplanuji, pak treba skacou do stropu..vy jste se proste nezavazne pobavili (v jeho ocich), ze by mozna bylo pohodlnejsi pro vas vsechny s tim trochu pockat, ale to prece proboha neznamena, ze pokud js uz tehotna, ze to detatko nechce! To je uplne jina otazka, a myslim, ze nejlepsi bude, kdyz mu to co nejdriv reknes a on Te uklidni a utesi a ujisti a bude vsechno dobry 🙂

cemi
4. apr 2008

zlatucka ja som toto zazila v januari. s manzelom sme si pretrpeli svoje. otehotnela som absolutne neplanovane, mala mala vtedy len 9 mesiacov. on bol jednoznacne proti. dokonca padli reci aj o tom ze sa rozvedieme. bolo to uplne peklo. nakoniec ale s nami spravilaporiadok moja mama. vhlad tretej osoby je velmi dolezity. mne prislo hlupe ho prehovarat a davat mu argumenty, preco si to babo mame nechat. ale nakoniec sa s tym zmieril a tesi sa uz aj on. kym sa to narodi, prejde vela casu a manzel sa s tym zmieri a bude sa aj tesit. na prvom mieste si ty. ty to babo vynosis, budes sa o neho starat.

johanda
4. apr 2008

taky myslím, že to manžel vezme. Problém bych viděla jedině v případě, že byste měli nějaké važnější manželské problémy, což doufám není tvůj případ.

cemi
4. apr 2008

johanda my sme mali aj tie a vsetko sa vyriesilo.

johanda
4. apr 2008

cemi - tak to je fajn. 🙂

ella1
4. apr 2008

zlatucka-ked tak citam rozne tvoje témy-tvoj život je ako telenovela 😨

maruschka
4. apr 2008

na začiatku sú chlapi vždy v škoku-či v dobrom alebo zlom slova zmysle 😅 😕 😕 Ked to predýchajú,tak začnú oslavovať a tešiť sa 😀 😀 😀 Ale v niektorých prípadoch to trvá dlhšie a v niektorých je to hned...Takže je to individuálne...Len sa treba o tom porozprávať..držím ti palce 😉 😉 🙂

tinusi
4. apr 2008

Hypoteticky nie je nikdy tak ako naozaj. Kolke z nas maju na istu vec nejaky nazor... no ked sa my same dostaneme do takej situacii, reagujeme uplne inak...

vivien742
4. apr 2008

zlatucka, témy ktoré zakladáš, len vyjasňujú obraz, ktorý o tebe mám. Najprv založíš tému, ako ťa manžel ignoruje, ako si už nemáte čo povedať, napriek tomu, že máte malé dieťa, ktoré bolo plánované. V zápätí napíšeš do ďaľšej témy, že ste sa poznali mesiac a otehotnela si, potom píšeš do témy, ako je pre teba hrozné bývať v jednej izbe s dieťaťom a manželom. V ďaľšej téme píšeš, ako túžiš po bábätku (s tým manželom, ktorý nestojí ani o teba, nie ešte o ďaľšie dieťa s tebou), keď ti baby radili, aby si si najprv vyriešila problémy v manželstve, problémy s bývaním, tak si sa na ne osopila, vrátane mňa. Za pár týždňov čítam, že zháňaš kočík pre dve deti, tak mi došlo že si tehotná. A dnešná téma, ktorú si založila ma dorazila úplne. Dieťatko si "naplánovala" napriek zlej situácii vo svojom manželstve a teraz to chceš riešiť? Presne tomuto som chcela predísť, keď som reagovala na tvoje riadky v iných témach. Teraz budú za tvoju nerozvážnosť trpieť všetci a najviac ten malý uzlíček, ktorý sa sem vôbec nepýtal. Na mieste tvojho manžela (nezastávam si ho, nepoznám ho) by som bola tiež v šoku. A kľudne sa môžeš do mňa navážať znova.

ella1
4. apr 2008

vivien-súhlasím s tebou.ved vravím,telenovela. 😒

lienocka235
4. apr 2008

zlatucka aj ja som obcas citala temy ktore si zakladala.. o problemoch s manzelom o tom ze byvate v jednej izbe a o vasom zoznameni.. vacsina prispievateliek ti napisala ze planovat druhe dieta v takej situacii je nerozumne a hlavne ak s tym manzel striktne nesuhlasi...
co chces teraz od nas pocut ci resp. citat...
manzel ma plne pravo byt na teba nahnevany .. a ten kto bude najviac trpiet vzniknutou situaciou budu tvoje deti,
len mam silne obavy ze onedlho zalozis temu Opusta ma manzel kvoli dietatu..

ubohe tvoje deti... ty si matka mala si mat viac rozumu...

maja22
4. apr 2008

zlatucka, ak si uz tehotna, stalo sa... nema zmysel hovorit, co by bolo, keby... tak sa na to malinke tes, Sebastianko bude mat surodenca, nebude sam a to je fajn... manzelovi daj cas, nech sa s tym vysporiada... a nabuduce skus do planovania zapojit aj jeho... 😉

vivien742
4. apr 2008

hlavne si myslím že by zlatucka mala do plánovania zapojiť zdravý rozum

rinuska
5. apr 2008

vivien trefa 😉

lienocka235
5. apr 2008

zlatucka • 1d • 11. mar 2008 o 09:04

Ked som dovŕšila 18rokov našla som si zamestnanie.s koleginou-kamarátkou som išla na disco.bol tam jeden chalan ktorý ma cca po týždni chcel ale ja som ho nechcela,vtedy sa mi este nepáčil.potom sme sa stali kamaráti,bol milý pozorný vedel vypočuť moje problémy ohľadom iných chalanov ale aj mojej rodiny.ja som bola zlá odháňala som od neho každú ktora ho chcela plula som mu do piva ap.ale nechcela som ho.bola som bláznivá.po pol roku kamarátstva som sa doňho zamilovala.on chcel este počkať nebol si istý či to myslím vážne.tak sme sa stavili že nieje schopný ma pomilovať v bare na wc.on išiel a ja tiež,nedám sa predsa zosmiešniť.obaja sme to chceli a vtedy sme spolu začali chodiť.po mesiaci sme splodili syna a ked som bola v 9mes zobrali sme sa.xi.

to len na ilustraciu pe tych ktory nevedia o koho ide...

a suhlasim vivien ... 🙂

maja 22 to ze ak je uz tehotna nema zmysel hovorit co by keby s tym suhlasim ale problem je ze ona to urobila aj napriek velkemu nesuhlasu manzela.. a tomu ja hovorim sv.in.stvo.. dieta ma byt ocakavane a tuzene obama rodicmi.. a bohuzial sa tu riesil nejden pripad kedy to takejto situacii muz zenu a rodinu opustil.. a je velky rozdiel to planovat a suhrou okolnosti ostat tehotna..
tu evidentne neslo o muza ktory sa len nevedel rozhybat ale mal na to aby s druhym dietatkom pockali zavazne dovody...

pacna
5. apr 2008

no ako som to prečitala tak som z toho jelen ani tak ani tak.
ked manžel nesuhlasi nema zaujem o vas ani o to prichadzajuce a čo ak ta opusti? načo si chcela druhe do takej rodiny?
nechapem 😔

janulka7
5. apr 2008

prepacte ze vam sem len tak vtrhnem.ale vsetky sa zhodneme asi na tom ze s chlapmi je to neikedy tazke. Ze ma zlatucka tazke manzelstvo, este neznamena ze ju treba sudit ako niekoho kto nerozmysla. ze jej to vmanzelstve uplne neklape, nuz teda tesme sa ze mi tie problemy nemame. a skusme jej pomoct. pisali ste ze mala najprv vyriesit byvanie. neviem ci je v zahranici alebo na slovensku, ale nie vzdy je to take lahke vyriesit byvanie. a hlavne po financnej stranke. Ze nestoji o nu a ani o dieta a uz vobec o dalsie, to musi vediet ona. on predsa nepovedal ze to dieta neche, ved nevie ze je tehotna, kolky povedia nechce ale ked je na ceste je to ine. Mozno su dni kedy ma ona pocit ze o nu nestoji ale ak dovolila aby otehotnela znova asi ho miluje aj napriek tomu aky je. nemyslite? verim tomu ze ked sadozvie ze cakaju dalsie bude to ine aj ked to bude chciet cas.
a ked otehtonela nebola predsa pri tom sama. a ak on nechel mat dalsie mal aj on proti tomu nieco urobit a nie vzdy vsetku zodpovednosti klast na zeny. to je podla mna svinstvo a egoizmus.
zlatucka hlavu hore.

rinuska
5. apr 2008

lienocka , tak to hovorí zavšetko , ja nechcem nikoho odcudzovať , ale tadiaľto cesta k šťastnému životu nevedie

maca793
5. apr 2008

tak by som ho prizabila, ak by ho nechcel, alebo neskoršie mal ku nemu odpor a žiadny citový vzťah. ale myslím si, že časom by ho to prešlo, a bol by nakoniec rád, že bude mať ďaľšieho potomka.
a ak by ma navádzal na potrat, tak by som radšej podala žiadosť o rozvod ako si zvoliť vraždu dieťaťka 😢

maca793
5. apr 2008

a tým pádom by u mňa na plnej čiare skončil a aj keby bolo naše manželstvo ukážkové a bezproblémové 😔

mataharyy
5. apr 2008

No jestli jsem to správně pochopila, tak on nikdy neřekl že další dítě NECHCE a navíc ani neví že bude, tak co se vlastně řeší, když nikdo neví jak to vezme?? Jinak pokud říkal že by z nějakého důvodu bylo lepší počkat (mě tede devět měsíců po narození prvního dítěte, taky připadá brzo, pořizovat si druhé 😅 ) a ty jsi úmyslně přišla do jiného stavu i po dohodě že počkáte, tak se asi vážně nebudu divit, když z toho zezačátku nebude zrovna odvařenej...
A jinak myslím že argument že z finančního hlediska nemůžou jít bydlet jinám není zrovna na místě, co když on chtěl počkat právě proto, že se bojí že to sám neutáhne? Nevím jak na slovensku, ale tady tahat byť garzonku a živit dítko sebe a ženu na mateřské není zrovna stovková záležitost a co si budem nalhávat, mateřská zrovna vejvar není... 😉

liana
5. apr 2008

ja sa ani nečudujem že to dieťa nechce, rovnako ako zlatučkú ignoruje. (pokiaľ sú ovšem tie témy založené predtým pravdivé) ak má niekto ťažké podmienky v manželstve a má problém s bývaním, tak to vyrieši tak, že otehotneje? 😖 Ani by som nepovedala. Tak sa mi zdá, že zlatučkin manžel uvažuje triezvo, len manželka akosi nie a tak sú preto v takej situácii akej sú. Ja byť manželom, ktorý sa musí rozčulovať vrtochami svojej ženy, snažiť sa prežiť a uživiť rodinu a mať zato ako odplatu otehotnenie manželky, pričom dobre vedela v akej je situácii a čo ďalšie dieťa prináša tak neviem... No ale každého osobná vec. Kto chce kam...... Možno že rozoberanie týchto tém pomôže inej dievčine, ktorá nemá odvahu sa touto formou podeliť o problém. Nechce sa mi totiž veriť, že by takto niekto rozoberal nejaký sociologicko-psychologický problém a naše odpovede na tému používal ako vzorku pre svoje práce 😒

bihan
5. apr 2008

Teda toto je fakt sila. Chudák deti.. Doteraz som sa nezapojila do žiadnej témy, ktorú založila zlatucka, ale naplánovať si dieťa za manželovým chrbtom, navyše v čase manželskej krízy a bývať u svokrovcov v jednej izbe, to chce fakt poriadny pancier a silný žalúdok.
S manželom ďalšie dieťa zatiaľ neplánujeme, ale je mi jasné, že keby sa stalo náhodou (čo nie je tvoj prípad), bola by to šťastná náhoda. A ak si tehotná a manžel je proti, čo urobíš? Necháš si to naplánované dieťa vziať?

mataharyy
5. apr 2008

To je dost morbidní představa... No někdy je vážně škoda, že dítě nemůže říct či se chce a nebo nechce narodit... ☹

liana
5. apr 2008

mataharyy..o tom by mali rozhodovať rodičia, a obaja nie jeden.. a podotýkam že s triezvym rozumom a nie zbrklo.

berynka
5. apr 2008

Ahoj, mé otěhotnění nebylo ani trochu plánované 😅 , ale přítel (nyní manžel) se k tomu postavil jako chlap. Věděla jsem, že děti chce, ale jednou někdy v budoucnu. Když to ale přišlo o pár let dřív, potřeboval nějakou dobu než se s tím sám v sobě srovnal. Teď ho někdy obdivuju, jak to s náma a hlavně s malou zvládá 😀 . A myslim si, že u nás na 100% platí, že muži si přejí syna, ale dcerušky zbožňují 😉 .

Plánování a početí dětí je hlavně o zodpovědnosti. A muž, pokud svou ženu miluje, tak by neměl odmítat dítě, které spolu čekají. Všechny situace by se měly řešit v klidu a narovinu. Nehledě k tomu že člověk mnohdy něco pronese, ale potom to ani tak nemyslí.