Manžel sa bojí mať dieťa. Čo s tým?

mysti
8. jún 2009

Ahojte baby...mam taku jednu dilemu, s ktorou si neviem dat rady.
Mam 26 rokov, moj manzel ma 30. Mame vlastny byt, auto, pracu a uz vyse roka sme manzelia (celkovo sme spolu skoro 10 rokov). tema deti je zatial u nas tabu...manzel teraz v praci stoji horsie, idu na 60%, takze je viac doma ako v praci. Toto je podla neho hlavny dovod, preco este nemat dieta, ze je kriza a nemohli by sme si ho dovolit a on chce, aby malo vsetko. Na jednej strane s nim suhlasim, ale na druhej strane si myslim, ze on sa boji mat dieta. Inak, deti ma velmi rad, mame 4 rocnu krstnu dceru a s tou bol od narodenia, nerobilo mu to problem, hra sa s nou aj teraz.
Ale preco ma taky postoj, tak to netusim...je mi to luto, lebo vzdy ked spomeniem dieta, tak rychlo zahovori...poradte...

edita33
8. jún 2009

no neverim ze aspon jedno dieta by ste neuzivili,,,

mysti
autor
8. jún 2009

editka, jasne, ze by sme uzivili, to si myslim, aj ked na druhej strane je pravda, ze keby manzel prisiel o robotu, tak neviem, ktoo by za nas platil uver na auto a na byt. On povedal, ze keby firma funguje ako pred rokom, tak sa nemame o com bavit... 😒

edita33
8. jún 2009

tak musis zial pockat kym prehrmi kriza,,,mi tiez platime byt,auto,a plno sekov,,muzova vyplata ide na vydavky,a ja mam svoju matersku a stale mi dolozi este aspon nejakych 66 eur. kolko potrebujem a aj stravne listky,,,a sme v pohode,,koncom mesiaca mi uz konci materska,,a cez prazdniny sa do roboty este nechystam tak budeme musiet tiez nejako vykrit august ,september,ale moj muz je sikovny,on urobi z dvojky pätku,,tak sa nebojim,, 😀 😉 drzim ti palce,aby si dlho necakala na to babätko,,lebo kriza moze trvat dlho,,ale tebe roky tiez utekaju,,,

edita33
8. jún 2009

tvoj muz asi vie preco nechce,,,urcite ma pravdu,,,ale oni su hlava rodiny,,tak...

felicia1
8. jún 2009

tak my planujeme druhe a je kriza,moj muz je zivnostnik,takze nema stalu pracu ale pojdeme do toho,niekdy nebolo tak zle a viem,ze do ust budem mat co dat detom

klirkad
8. jún 2009

mysti, hmm, urcite tvoj muz ma svoju pravdu a mozno aj dobry dvovod. ale aspon to jedno dieta? 😉 mozno mu vyhovuje ten domaci klud , pooohoda...ziadne starosti co ktomu patria....mozno preto, ze sa tak dlho poznate a ste len dvaja 😉 zeby mu to stacilo????

mysti
autor
8. jún 2009

Moj manzel dobre uvazuje, popri praci tiez rozbieha podnikanie, ale viete ako to je, prvy rok sa len vracaju dlhy.
len ja mma niekedy taky pocit z neho, ako keby dieta vobec nechcel mat (aj ked na druhej strane viem, ze to tak nie je). 😖

pralinka25
8. jún 2009

podla mna sa vzdy najde nejaky dovod preco by sa dalo dieta odlozit na neskor. My sme mali teiz dovody ako zaplatit hypoteku, ustalit sa v praci.... Teraz je zas kriza za 2 roky zas bude nieco.....

kazdopadne teraz sme zistili ze mat dieta nebude take jednoduche lebo mam nejake zdravotne problemy. Mame uz 28 a buchame si hlavu ze naco sme to vlastne cakali. Vzdy tu bude riziko ze mozeme prist o pracu. Tu nema nikto istu ci je kriza alebo nie. A nikdy nevieme co pride.

Myslim ze to jedno dieta sa da uzivit. Mam pocit ze to je skor o strachu. A navyse dieta toho vela nepotrebuje. To si len rodicia myslia ze mu musia kupit vsetko co mu na ociach vidia.

skus sa s nim o tom porozpravat (ale aby nemal pocit ze na neho tlacis)

mysti
autor
8. jún 2009

pralinka, presne tak to vnimam aj ja...ze vzdy tu bude nieco, pre co si povieme, ze "neskor". Kriza moze trvat este vela rokov, alebo pride nieco ine a my budeme mat 40 a budeme si vycitat, ze kde sme boli doterz...
Moj manzel je strasne zodpovedný a povazoval by to za obrovske zlyhanie, keby dietatu nemohol kupit vsetko, co potrebuje. To viem!
Inak naozaj ma pravdu, ze keby on strati pracu, tak by sme to neutiahli vsetko. Ale fakt pracu moze stratit aj ked to bude najmenej cakat.
Inak baby, nepoculi ste, ze by sa zase rozpravalo o tom, ze materska by sa mala zvysit na minimalnu mzdu?

sirinka
8. jún 2009

no...ako kazda kriza aj tato raz pominie a zase pride nejaka ina...takze kto odklada dieta kvoli krize, asi by ho nemal mat nikdy...
a ze chce dat svojmu dietatku vsetko...no ale to, ze si to dnes mozeme dovolit, este neznamena, ze sa v nasich zivotoch nieco nezmeni a v buducnsti bude peniazkov menej...
nikto nam nevie zarucit celozivotny blahobyt...
takze mozno sa na to este neciti...v podstate je este mlady a aj ty... 😉 iste ho raz presvedcis

etuska
8. jún 2009

mysti-my sme mali nasu dcerku este pocas studia na VŠ a s pomocou rodiny a priatelov sme to zvladli 😉 -hoci z financnych dovodov sme druhe babo tiez dost dlho odkladali,ale buduci rok by sme uz boli radi 4-ia.

Vsetko chce svoj cas,hlavne na MM netlacit, v pohode si veci vydiskutovat,prip. skusit nejaku pracu na doma a kym pride babo trosku si prilepsit.

A je to casto o prioritach.Babatko nemusi byt od hlavy po paty v znackovom,vozit sa v kociku za 700 Eur .Ved do pol roka je len dojcene,na oblecku sa da usetrit a ja napr. pri druhom babu planujem aj latkove plienky.

amatula
8. jún 2009

ahoj
aj mi sme sa strasne bali mat dieta a dlho sme vahali..no sme sa nakoniec rozhodli...nie je to o tom ci ho uzivis alebo nie..... 😉 viem si predstavit o com obaja premyslate...len sa treba o tom rozpravat a proste sa do toho pustit...pokial to dieta mat nebudete budu stale dake obavi a dôvody preco este cakat!! 😉

erikasadek
8. jún 2009

mysti , ahoj, tak ja som bola ako tvoj muz, moj muz ma hnal a ja nie, lebo nemame velky, byt, lebo nemame poriadne zabespecenie, aja chcem pre moje dieta co nejlepsie presne tie iste argumenty.....
a co sa stalo, otehotnela osm, bol to sok..... pre mna, radost pre muza..

po narodeni maleho , zazrak , dostali sme velky 3 izbovy byt, a peniaze prichadzali same..nas syn nam priniesol, len radost a stastie......

teraz sa bijem po hlave , ako som mohla byt taka, kebo bolo na mne, tak tu stale nie je.. 😉
ostatne nebudem opakovat, po kockach vzdy bude neaka kriza neaky problem.. ale tak sa nedockas do dochodku..

mysti
autor
9. jún 2009

ahojte baby, dik za nazory, no najmladsi uz nie sme a cim vyssi vek-tym aj zdravotne problemiky moze nejake nastat, viete ako to chodi. A navyse beriem uz velmi dlho HAK (cca 8,5 roka), tak najpr chcem vysadit, trosku pockat (aspon nejakych 6 mesiacov, nech sa telo dostane do normalu) a nemusi sa zadarit na prvykrat...iste to poznate. A tak si to zoberte, rok este nic, potom vysadenie+snazenie+tehotenstvo, takze najblizsich 2,5 roka nic a to budem mat pomaly 29...rocky idu, ani nevieme ako. A zase nechcem byt matkou v 40tke, to je fakt... 😉
Takze uvidime na buduci rok, ako sa bude situacia vyvjat dalej.
PS-myslim, ze deti maju aj ovela mladsie odo mna, par bab na koniku je toho dokazom.

sirinka
9. jún 2009

mysti a aj starsie...vobec sa neporovnavaj 😉
co sa tyka HAK ja som brala asi 5 rokov a na treti mesiac po vysadeni sme sli na to a sup, uz bola klarka v brusku 😉
nestresuj sa dopredu.

mysti
autor
9. jún 2009

no, ano to mas pravdu, vies ja len nechcem, aby mi to vsetko nejako utieklo pred nosom, lebo teraz kriza, o rok neviem co...je to blbe, ale jedna pravda je, ze to dieta naozaj uzivit treba a ja nie som ten typ, ze pojdem k rodicom, aby nam pomohli... 😠

yvetta
9. jún 2009

mysti ja to velmi dobre poznam co prezivas, ale u nas je opacny problem ja moc nechcem dieta a som na tom rovnako ako bola erikasadek tiez mam dost vela vyhovoriek a na druhu stranu aj moje kamaratky a tiez kolegyne z prace, ktore maju uz okolo 30 a nemaju este vobec deti tak ja sa stale citim strasne mlado aj ked mi je uz 26... proste aj to prostredie na mna vplyva dost a manzel by aj chcel, ale ja to moc necitim ako deti mam rada, ale cudzie 😀
aj si uvedomujem, ze odkladat to nie je dobre... tak uvidime 😉

erikasadek
9. jún 2009

yvetta ja som mala pata ked som mala 28 🙂

mysti
autor
9. jún 2009

ahoj Ivet, tak sa stretavame aj v druhej teme? Tak to som velmi rada, ze si vyjadrila aj Ty nazor.
Na jednej strane si aj ja uvedomujem, ze ako mi je teraz dobre. Mam este stale pracu, mam byt, auto, super muza, tak co mi chyba? Mozno aj moj manzel to citi takto. Mne len vadi jedna vec, ze ked sa u nas spomenie dieta, tak strasne znervoznie a stale sa snazi odviest pozornost opacnym smerom. Na jednej strane by bolo super mat uz nejakeho cloviecika malinkateho, na druhej strane by som chcela ist este na nejaku tu dovolenku bez baba.
A Ivet , ty co, ved uz si vysadila HAK, tak ako? Dala si sa manzelovi nahovorit? 🙂

aktak
9. jún 2009

nektore zeny velmi tuzia po dietati ale porod ich desi a tak to odkladaju - podobne tvoj manzel dieta chce, ale to odklada lebo to povazuje za velku vec a nevie ake to bude a ci to utuahnete
babetko je to ta najprirodzenejsia vec ktora sa moze manzelstvu prihodit, a porod je tiez krasny 😉 obidvaja si potom budete hovorit preco ste nemali dietatko ovela skor lebo je to take nadherne 😵 a zabezbeceny ste uz teraz lepsie ako vecsina ludi takze toho by som sa naozaj nebala, jedine ze by ste chceli mat vsetko znackove a najdrahsie 😉

aktak
9. jún 2009

mysti prepac ze to napisem, len este jedna moznost ma napada preco nechce mat dieta a to ze neveri vo vasu spolocnu buducnost, ale verim ze to tak neni, to musis vycitit

yvetta
9. jún 2009

nie Miri praveze sice vysadene mam, ale este nechcem 😒 teraz sa mi to skomplikovalo aj v praci, kedze mi bola ponuknuta lepsia pozicia...a zasa niekto napise, ze som karieristka, ale nejako to ide samo a pritom s tou poziciou velku karieru neurobim, ale laka ma ta praca...takze aj to mi skrizilo plany tak uvidime, ale davam tomu cas tak do januara 😀

jonatanka
9. jún 2009

mysti mam 24 drahy 32, boli sme bez penazi, bez bytu a zadarili sa nam dvojcata, pomali sa to utriaslo, byt sme zohnali, penazi na zvys nemame, ale uzivime nas aj deti, trochu sa uskromnit a bude to, tiez teraz viac sporim, aby bolo pre deti, kde je vola tam je cesta..., (pre tvojho manzela 😉 )

krasulka
9. jún 2009

mysti taketo uvahy a rozhodovania dnes asi preziva nejedna mlada rodina resp. par 😢 je to smutne ze toto vobec musime na Slovensku riesit..odsuvat vlastne deti kvoli nedostatku financii. My sme na tom tiez boli podobne. Tiez hlavne manzel bol ten racionalny ze ci este nepockame s babetkom kym sa materialne zariadime. Ale potom sme akosi dosli k zaveru ze ked sa uzivia dvaja uzivi sa aj dieta. A dobre sme spravili. A ja si skor myslim ze pre zenu je lepsie ist na MD teraz pocas krizi. Lebo za 3 roky uz moze byt vsetko uplne inak...Ver tomu ze ked budete mat teraz babo, vsetko zvladnete, pokial mate este aj normalne rodiny ktore s niektorymi vecmi mozu pomoct financne prispiet napr na kocik, alebo na take tie drahsie polozky.. Podla toho co pises je tvoj manzel velmi sikovny a dokaze sa o vas postarat, ked budes na materskej. A mozno kym porodis, bude uz znova pracovat na 100 percent. Len treba mysliet na to ze cim je zena mladsia tym lepsie zvlada tehu aj porod a tiez nikde neni napisane ze sa vam podari hned na prvy sup. Takze treba ratat s tym ze nejaky cas moze trvat oplodnenie, 9 mesiacov nosit..a hned sa ti moze suchnut rok a pol, dva..My uz tiez banujeme ze sme nemali malu skor. Ja mam teraz 25 rokov a do 30 chceme mat deti dve 🙂a potom v 40 si spravime benjaminka 😀 😀 😀 😀 Drzim palceky aby ste sa cim skor rozhodli zalozit si rodinku. 🙂

etuska
9. jún 2009

ja uz lepsi job ani nehladam-lebo by som sa opat dostala do pomykova-ci s 2-hym babom predsa nepockat.Ale to by som cakala asi do 40-ky ,lebo stale by bolo nieco lakave...Mam kolegynku,kt. si vobec z tehu velku hlavu nerobi-teraz cakaju druhe a po 6-tych mesiacoch chce ist do prace,ale tu v UK je to ine-da sa so zamestnavatelom lepsie dohodnut.Toto na SVK chyba-flexibilita prac. trhu a praca na polovicny uvazok pre zeny 😖

yvetta
9. jún 2009

no presne ako pise etuska mna ta nova pozicia laka aj preto, ze by som tu pracu mohla robit aj z domu cize by som bola pri detoch viac flexibilna ... 😉

etuska
9. jún 2009

Yvetta-tak aky problem-chod za tym jobom a potom rychlo tehu 😀

krasulka
9. jún 2009

a este jonatanka, mas moj obdiv ako to pekne zvladas s dvojickami 🙂 klobuk dole. Mate velmi pekne deticky 🙂

yvetta
9. jún 2009

etuska prave to tak planujem, ale vies ako sa hovori clovek mieni Pan Boh meni 😀

etuska
9. jún 2009

Yvetta-ved prave-a je to tak super,lebo by sme tu potom vymreli 😀 Kebyze aj ja rozmyslam stale racionalne,tak by nasa krasna takmer 5 rocna dcerka ani v plane nebola 😀 -vdaka Bohu za nu 🙂
Tak aj na to druhe babo sa tesime,hoci ja dlho bez prace nevydrzim-ale rada by som nasla teda tu mieru medzi rodinou a pracou-zatial sa mi to celkom dari,ale to mam len 1 dieťa a púracujem na "part-time".
Buduci rok mi slubili 5 hodin denne - v skole do kt. bude chodit aj dcerka,takze to bude praim idealne-aj na benzine usetrime 😀