Manžel sa bojí zubára. Koľko stojí nastrelenie zubov?

nataly7
17. mar 2009

aj vy sa bojite zubara ja ani nie ale moj muz strasne ten aj prestal chodit zo strachu hovorim mu ze to nic nie je ale on nepocuva raz zle dopadne ked sa mu vsetky zuby pokazia mate niekto skusenost z nastrelenymi zubmi do dasna ,co to stoji a kde to robia 😀

susik77
17. mar 2009

nataly: najlepsie na to je najst dobreho zubara-vacsinou to ide dost do penazi 😎 ja som si teraz nasla vynikajucu zubarku, ked mi ide nieco robit, da mi injekciu ak chcem, je aj astrasne mila a ohladuplna.
tie implantaty stoja myslim okolo 30 000 Sk/1 zub

nataly7
autor
17. mar 2009

to bude drahe ked sa mu pokazia radsej keby prekonal strach aj ja mam dobreho zubara tej sa snazi zachranit zub aby nemusel trhat

camelotka
20. mar 2009

susik77
Moj svagor si daval nastrelovat horne zuby a viem ze platil okolo 1000€ za vsetky horne. a co sa tyka toho strachu zo zubarov, viem o com hovoris. Moj manzel je presne taky isty. No ale povedzme si, ze chlapi su uz raz taky

bubba
20. mar 2009

aj moj znamy si dal nastrelovat horne zuby a stalo ho to 40 tis pred asi 5 rokmi...
ale zasa pozor ani tieto zuby nie su vecne aj o tie sa treba starat a oni rychlejsie zozltnu a zoderu sa a treba ich po nevime kolkych rokoch vymenit... 😅

susik77
20. mar 2009

camelotka: to asi neboli implantaty...neviem, co mu davali. al. kde mu to robioli. tu v CR je min. suma myslim okolo 20 tis. na jeden zub. ale to tam nepocitaju korunku a ost. veci k tomu potrebne.

akejka
20. mar 2009

môj známy sa strašne bojí zubára. Je to 50 ročný 120 kilový chlap 😀 . rieši to tak, že hneď ako si sadne do zubárskeho kresla si nechá pichnúť umŕtvovaciu injekciu, aj keď mu zubárka len prezerá zuby...ona si už na to zvykla, inak by jej ani ústa neotovril 😀

susik77
20. mar 2009

sory, tak tych 20 tis. je horna hranica. tu je cennik z netu: http://www.lekari-online.cz/stomatologie/ceniky...

nicky95
20. mar 2009

nataly- radšej nech sa manžel prekoná, lebo vás to vyjde strašne draho. A tie zuby sa nastrelia, ale nie je isté, že ich organizmus aj prijme. A to ste vyhodili strrrraašne veľa peňazí. A ako malý? On ako zvláda návštevu u zubára?

susik77
20. mar 2009

niekt. tam maju ceny ze 6000 kc ale myslim ze sa tam musi urobit aj korunka a tu maju za 9000 kc...to aj tak vujde na tych 15-20 tis.

ella1
20. mar 2009

aj ja sa strašne bojím.ale objednala som sa a idem po dlhej dobe, lebo už mám kazy 😝 ale určite to bude s anestéziou.
ale ako sa poznám už deň pred budem mať stiahnutý žalúdok ani nehovorím ked tam budem čakať a počuť ten zvuk.... ☹ budem sa potiť od strachu.... 😝

nicky95
20. mar 2009

susik- u nás idú implantáty určite lacnejšie ako v Čechách, môj zubár ich robil za 8000/kus. Pravdaže potom sa ešte pripočíta korunka, ale to až neskôr...

susik77
20. mar 2009

aha, tak asi si ich potom dam urobit na slovensku 😎 tiez som uvazovala nad 1 zubom-nejde mi preliecit.

babatko88
20. mar 2009

ja osobne mám zubára preskákaného, od pôrodu som tam každý mesiac a to som predtým chodila raz do roka na preventívku... a manžel? no ten bol u zubára pred piatimi rokmi na posledy a teraz pred rokom, ale vždy u iného... už mal také bolesti, že len prišiel k nejakému zubárovi, povedal, že si všetko zaplatí, len nech mu ten zub vytrhne, tak ho zobral, vytrhol zub a vypýtal 3500sk... a keď sa u nás povie slovo zubár, muža hneď všetky zuby začnú bolieť, sa na ňom smejeme, prečo sú chlapi taký strachoputi??

susik77
20. mar 2009

inak sa dost cudujem ze je to na sk lacnejsie. moja mama mi tvrdi, ze na slovensku nie su uzakonene ceny vykonov u zubarov a ze proste kazdy si vypyta kolko chce. ked mi hovorila co plati za plombu a pod, nechapala som. a to na dedine. kolkom potom pytaju v Blave napr.?
ja tu len doplacam na amalg. plombu okolo 300 Kc. Na bielu som platila asi 500 Kc.

guga
20. mar 2009

baby, vedeli by ste mi poradiť nejakého dobrého cenovo priateľného zubára niekde v Bratislave? K jednej zubárke som chodila, ale nebola som s ňou spokojná ☹ a už je načase na kontrolu.

emogeon
20. mar 2009

guga ja chodim sem http://www.evident.org/
a uplne ma presiel strach z toho kresla 😝
a manzel sem
http://oradent.sk/

guga
20. mar 2009

ďakujem, za linky 😉

nicky95
20. mar 2009

susik- ak ti pôjde von jeden zub, tak nemusíš implantát. Veď si daj spraviť taký malý porcelánový mostík, ktorý ťa vyjde určite ovvveeeľa lacnejšie a ani nemusíš toľko čakať na zahojenie. Ak máš zubára, ktorý má zmluvu s poisťovňou fakt priplácaš iba dáke drobáky. Ale implantáty poisťovňa nepreplatí.

leninka75
20. mar 2009

kočuldy v prípade stráááááášneho strachu je tu aj možnosť celkovej anestézy.........spinkáte a keď sa zobudíte zúbky sú hotové 😀 😀 😀

nicky95
20. mar 2009

leni-už si to vyskúšala? Ja som ešte nepočula o zubárovi v mojom okolí, ktorý sa na to podujal.

leninka75
20. mar 2009

ešte nie aj keď sa tiež neskutočne bojím........ja vždy všetko s injekcciou aj výmenu plomby 😀 😀 ....ale robia to v martine......viem že niektoré extrémne bojazlivé deti tak ošetrovali.....ja mám totiž zubára v rodine a druhý sa chystá, tak sa mi donesú takéto infošky...... 😉

nicky95
20. mar 2009

Myslím, že na to potrebujú anesteziológa....Stačí aj tá injekcia, veď tie ambulancie sú teraz vybavené moderne s tv a hudbou. Fakt, že ani vŕtanie nepočuješ. U detí preferujem chodiť s nimi od mala. Popozerať si ambulanciu, zoznámiť sa s lekárom, asistentkou a velikééé plus ak tá asistentka chodí do škôlky, školy za deťmi. V našich časoch ten prístup bol o ničom a preto sa väčšinou rodičia boja viac ako deti.

ankan
21. mar 2009

strach zo zubára naštastie nepoznám aj keď som mala v detstve zubára ako gorilu. A to doslova- ruky chlpaté a ošetroval bez rukavíc(bŕŕ hnus, ale vtedy sme museli chodiť obvodnému) a drastický, necitlivý chlap bez štipky citu. Je to v Trakoviciach Dr. Šťastný. No šťastný výber to určite nieje. Naštastie som sa dostala k vynikajúcej zubárke včas, aby mi zachránil a ostatné zuby. Teraz sa čuduje, že také zdravé zuby tak často nevidí. A ten zubár mi toľko vŕtal zub a ťahal nervy až sa mi celý polámal a musela mi na neho robiť zubárka nadstavbu(tak tomu hovorila). Napriek tejto kúsenosti nemám strach zo zubárov. Dúam, že dcéra bude po mne.

Neviete o nejakom dobrom zubárovi alebo zubárke v TT alebo PK a okolí pre známeho? Moja zubárka má plno a manelov tiež za veľa nestojí.

maca793
21. mar 2009

ahojte tak ja sa osobne hlásim k tým, ktorý videli zubára pred 3,5 rokom a od toho času ani o ňom nechcem počuť. neviem, nikdy som taká nebývala, dokonca som sama chodila k zubárovi aj cez vyučovanie na SŠ a teraz by ma tam nikto nedostal, len keby ma ovalil valčekom. ako to prekonať? ☹

expertka8
21. mar 2009

...ako prekonat strax zo zubara???...staci zatat zuby 😀 😀 😀

maca793
21. mar 2009

ale keď niekedy zabolia a dnes sa ohlásili 2x ☹

briketa
21. mar 2009

Povedz kludne manzelovi, ze robenie implantatov boli omnoho viac ako oprava normalneho zuba. A este Ti celust tie implantaty nemusi prijat....
Najlepsie je chodit k zubarovi pravidelne a tym sa vyhnut hororovym zakrokom.

blau
22. mar 2009

maca len si predstav to co mozes si s tym vsetko navodit, to ze nejdes k zubarovi. Podla vyskumov aj infarkt. Ja ked niekoho stretnem hned sa mu pozeram na zuby to je prve. Na zuby som velmi hakliva. Rychlo zober telefon a objednaj sa a budes mat pokoj. Ked sa budes o ne pravidelne starat staci chodit na pravidelnu prehliadky a nemusi ti zubar nic robit maximalne vycistit zubny kamen 😀

zuzkafuny
22. mar 2009

Blau 😢 😢 😢
panický strach mám 😢 😢 😢
je mi zle, som bledá, treba mi vracať... 😢 😢 😢
preventívku odkladám už 3mesiace...
A to moja dievka strach nemá... To som ju ja naučila...!!! 😀 😀 😀 Ale ako sa mi to podarilo... hm... 😅

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz