Manžel sa málo rozpráva s malou. Čo s tým?

timicek
23. feb 2008

Ahoj,

moj manžel sa pohrá s malou ale pri tom je väčšinu času ticho. Málo jej rozpráva. Ja som toho názoru, že čím viac sa s nou rozpráva tým viac si bude schopná zapamätať a bude mať bohatšiu slovnú zásobu (aj ked sa tvári, že ju to teraz nezaujíma).
Keď mu hovorím, aby malú učil ukladať kocky na seba pripadá mu to zbytočné. Čo si o tom myslíte?

danuska24
23. feb 2008

nasa ma 2 mesiace ale stale sa s nou rozpravame-ale normalne, ziadne hatlaniny, lebo ked kamoskina mala zacala rozpravat tak rozpravala vlastne to co pocula

danielala
23. feb 2008

Timicek, urcite mas s tou slovnou zasobou pravdu, ale v tomto ho asi tazko mozes ovplyvnit, bud to z neho ide alebo nie. Ja som si tiez myslela, ze to u nas bude takto, kedze moj manzel je taky mrmlos, ze najradsej by pouzival iba jednoslovne vety, ale odkedy mala vnima, je taky ukecany, ze neverim vlastnym usiam - stale jej cita detske knizky a vsetko mozne vysvetluje... Nemoze byt, ze v case tvojej nepritomnosti je to inak? Ze sa akokeby trosku hanbi, ked nad nimi stojis? Myslim, ze cim viac budes nanho tlacit, tym sa to moze len zhorsit, bude sa citit kontrolovany. Neskor, ked uz malej pojde pusa ako verklik a bude to same "preco,preco", tak si sama vybojuje dostatok komunikacie s ocinom, nie? 😵

renika
23. feb 2008

timiček a koľko má malá mesiacov? Manžel sa s ňou možno začne rozprávať, až keď ona bude lámať prvé slovíčka.

danielala, máme skoro rovnako staré detičky. Nechceš sa pridať medzi Novembrové bábätká 2007 ? 🙂

viera78
23. feb 2008

timicek moj manzel bol zo zaciatku taky isty maly ma 2mes.a uz viac vnima a aj sa snim viac rozprava moj nechce pochopit ze sa snimi treba stale rozpravat su ako spongia nasavaju vsetko co im povieme.

zajo510
23. feb 2008

skús manžela nesledovať a nechať ho s malou nech sa uvoľní a osmelí, možno mu to pôjde lepšie, ked ho nebudeš sledovať

dominica
23. feb 2008

my sme boli na tom podobne, muž s malým vôbec nekecal a ja som mu za to aj vynadala, ale tí chlapi, veď to poznáte, mnohí to nevedia tak prirodzene ako my maminy. Ale postupom času sa učil odomňa, videl, ako sa ja chovám k malému a ako s ním debatujem a všetko začal opakovať, síce mu to trvalo, ale nechala som mu čas a teraz mu narozpráva, aj to čo pravda nie je 😀. Vlastne môj muž nevedel nič čo sa týkalo detí a teraz nemá problém prebaliť, okúpať a spraviť všetko, len sa to musí naučiť buď odkukaním, alebo ak sa jedná o stravu, to mu musím povedať, čo a ako, ale zo začiatku som tiež bola smutná, lebo niektorý chlapi sa už rozprávajú aj z bruškom a môj vôbec. Ale naučil sa.
Možno aj tvoj potrebuje trochu času 😉

alami
23. feb 2008

zajo má pravdu - možno sa hanbí, alebo mu to je nejako trápne pred tebou sa prihovárať, chlapi sú čudné stvorenia 😀
A celkovo, viac si rozumejú s väčšími deťmi, ako s maličkými. Uvidíš, že sa to časom zmení, keď vám drobec podrastie

kotenko
26. feb 2008

No ten moj chlop sa tiez Lilianke velmi malo prihovara, ale na nom je vidno ze je hanblivy, lebo ked sa otocim, tak ju hned bozkava a rozprava jej a ona sa nan eho pozera a prikyvuje mu sem tam, ked ma dobru naladu... ale aspon, ze na nas reaguje trosku 😉

trixi
27. feb 2008

Nas tatino s tym mal tiez zo zaciatku problem. Bol pri malom, ukazoval mu hracky ale nerozpraval. Nejako to vsak prekonal a teraz s nim prekeca cely cas, ked ho ma na starosti. Napr. mu rozprava co mal v praci, co bolo v spravach, co v novinach. Naposledy mu rozpraval o svojom projekte - Vyuzitie alternativnych zdrojov energie. Vysvetloval mu to na jeho rozpravkovej knizke ake su vyhody jadrovej elektrarne, veternej elektrarne a pod. Ja som sa v kuchyni tisko smiala, pretoze maly sa pritom tak rozdzavotal, ako keby tomu rozumel. Nechcela som ich rusit. Chlapi maju jednoducho iny pristup.

kisska
27. feb 2008

trixi 😀 😀 😀 😀 😀
ja dufam, ze aj mojho to prejde, zozaciatku, ked drobec zacinal kopkat, tak zvykol zaspavat s rukou na mojom bruchu, alebo som mala brusko oprete o jeho krize... ale teraz uz byva viac unaveny a spava na druhej strane postele... no ved uvidime... uz sa neviem dockat 😉

dominica
27. feb 2008

trixi - musela som sa smiať pri čítaní tvojho príspevku 😀 , ale hlavne, že sa tatino rozpráva s malinkým 😉

tilly
27. feb 2008

timicek, koľko má malá?
môj muž sa s malým tiež málo hral, bavil, rozprával... ale za to vedel robiť všetky úkony okolo neho (kúpať, prebalovanie mu nerobilo žiadny problém, kŕmiť, uspať a pod.)
potom, keď začal malý vnímať, začal sa viac hýbať, začal chodiť, tak sa to úplne zmenilo, teraz sa malému venuje asi aj viac ako ja, len on sa s ním chce hrať, rozprávať...
je to iné pri bábätku a iné pri vnímajúcom, rozprávajúcom sa dieťati, chlapi sú pragmatici, oni nevedia čo robiť s bábom, pre nich je dieťa zaujímavé, až keď je s ním sranda 😀