Manžel urdržuje kontakty s bývalými frajerkami. Čo s tým?

anawinka
10. mar 2008

Neviem, ako to riesite vy ale mna to vzdy rozculi. Asi preto, ze som velmi ziarliva. Minule sa mi podarilo nazriet do manzelovej e-mailovej schranky, zabudlo sa odhlasit, a nasla som maily, ktore pise byvalym frajerkam. Nic hrozne sa v nich nepisalo, ale mozno ma vie nastvat to, ze on im, v nich pise vsetko ako mu to klape v manzelstve a tak, teda najviac sa rozpisuje ako nam to neklape, ale o mne tam velmi pekne nepise☹
Ked mu poviem, ze nech si uz s nimi nepise, tak sa o tom so mnou nechce bavit, a zatlka ze nepise a nepise! Povedal, ze su to pre mna cudzie osoby. Ze nech mu dam dokaz o jeho pisaniach a pod., ale zatial som mu nepovedala, ze som mu cumela do mailov, len som mu povedala, ze to tak citim, ze este s nimi urdrzuje kontakt. Lebo ked sme mali manzelsku krizu, tak vsetko v sms-kach napisal svojej naj kamoske, a ja som si ich precitala a urobila rosambo. A on, len, ze to potreboval niekomu povedat.
Taketo kamosky su 2. Ked nechce o dotycnych rozpravat, tak sa mi zda, ze mu na nich zalezi viac ako na mne, a pritom mi rozprava ako ma miluje a pod.
Mam to nechat tak a sa netrapit, alebo dalej to riesit?

anawinka
autor
11. mar 2008

briketa, a ako mu mam teraz verit, ked viem, ze si s nimi dopisoval, aj ked tvrdil a zatlkal ze nie... ☹

briketa
11. mar 2008

Anawinka, ked Tvoj manzel robi vedome nieco co vie, ze Ta rani, nerespektuje Ta. Ty mu chodis do posty - tak isto ho nerespektujes.
Ked sa budes snazit napravat len Ty sama, podla mna toho vela nevyriesis a zvacsa dosiahnes len opak.
Ten podnet musi prist aj od neho. Preco sa Ti nechce zdoverovat s tym co citi, alebo s cim ma problem? A preco o Tebe pise v zlom svetle? O com je vlastne vas vztah? Preco nema k Tebe doveru?
Vobec vas nepoznam, tazko nieco konkretne riesit z tretej strany.
U nas, keby som videla, ze moj muz predo mnou cosi vedome taji - dala by som mu urcite vediet, ze o tom viem, ale ma to nezaujima, takze tajnosti mat nemusi. Skor by som to obratila na zart. Ja mojmu manzelovi kludne poviem, ze ak ho chce niektora mat, prosim, ale ja sa s nou vopred musim dohodnut na leasingu, pretoze tiez chcem mat z toho profit. 😉 ale u nas zivot bezi naozaj s humorom a taketo zartiky su normalne.
Z dlhodobeho pohladu je to ale tak, ze sme sa naucili respektovat jeden druheho poziadavky. Nerobim nieco, co viem, ze by mu vadilo, nemusim mat vsetko po mojom a tak isto mu nechavam volny priestor. Nemam potrebu manzela vlastnit, nekontrolujem mu ani zenske kamaratky, chcem aby ma doplnal ale stale zostal sam sebou.
Cim nezavislejsie sa budes chovat a aj Ty sama citit, tym mu budes vzacnejsia, lebo stale bude mat pocit, ze ma co dobijat.
Lenze ci to bude aj u vas tak fungovat, musis vediet len Ty sama.

liana
11. mar 2008

bez ohľadu na to, že existuje zákon o ochrane osobných údajov kde spadá aj "šmírovanie" v manželovej mailovke, ak nemá čo skrývať, tak je samozrejmosťou že manželka ako i manžel vedia heslo do mailoviek a samozrejme nemajú aj nejakú inú, ktorú skrývajú. Ak manžel udržiava kontakt s bývalými priateľkami (zjavne každodenný) podotýkam, že bývalá priateľka nie je kamarátka, tak to asi v poriadku nie je. Ešte keď si k tomu pýta aj fotku. To už je trošku priveľa.

smejko1
11. mar 2008

ani sekundu by som to netolerovala!!
pri mojej ziarlivosti... sa to ani neda!!!

pralinka25
11. mar 2008

ja si nemyslim, ze moze existovat ciste priatelstvo medzi muzom a zenou a potvrdilo sa mi to nespocetne vela krat a to nie len na mna. Ja som si vzdy rozumela viac s chalanmi ako s babami. Nebavilo ma bavit sa o sminkach a handrach, tak som mala vzdy kopu kamosov a max 1-2 kamosky. Vzdy som si myslela ake super kamaratstva su to (lebo pre mna to boli fakt len kamos ale postupne som zacala zistovat, ze nic neni tak ciste ako sa zdalo mne. Chalani vacsinou tuzili po niecom viac (a nemyslim tym sex ale chceli trosku vaznejsi vztah)(vsetci co boli nezadani sa nakoniec takto prejavili) Ostali aj tak mojimi kamosmi ale davam si uz pozor a trosicku odstup.

Ja som sa vzdy snazila udrziavat dobre vztahy so svojimi ex a vacsinou sa mi to aj podarilo. Obcas si napiseme k sviatku, obcas sa pozdravime ale NIKDY ich vyslovene nevyhladavam a uz vobe by som s nimi nikdy nepreberala svoj sucasny vztah maximalne by som sa pochvalila detmi ale ak by to neklapalo boli by posledny vo vesmire komu by som to vesala na nos.
Ak ste ziarlive poradila by som vam zaujat taktiku udrziavat si exky svojho muza radsej pri tele a radsej o nich vediet. Podla hesla priatela si udrzuj pri tele a nepriatela este blizsie 😉

Anawinka tvoj muz nerobi spravnu vec a ani si nemyslim ze by to robil len tak. (nehovorim, ze ta s nimi podvadza- to si nemyslim, ale vhodnejsie by bolo to ukoncit lebo prilezitost robi zlodeja) a povedzme si pravdu kedy by ste hovorili s druhym pohlavim (so svojim ex) o manzelskych problemoch???????............. (ja vtedy keby som snim este nieco chcela a aby ma polutoval a .....)

liana
11. mar 2008

neviem či by sa tým súčasným priateľom manželových expriateliek páčilo, že aj oni udržiavajú takýto vzťah.
ja by som sa pri mojom stupni žiarlivosti asi pokúsila s nimi skontaktovať, a okrem osobného vytmavenia by som im aj pohrozila že pokiaľ nebudem mať nič iné na práci tak si dám tu námahu sa posťažovať aj ich priateľom 😒 aj za cenu že by to zavesili na nos môjmu mužovi. aspoň by sa vyfarbil, aký charakter je v skutočnosti. 😖

pralinka25
11. mar 2008

kazdopadne ked ma s nimi len kamadatsky vztah ako tvrdi tak nech ta s nimi zoznami. Mozte si s nimi a ich priatelmi niekam vyrazit. Ak nema co tajit je to v pohode. Aj ja som zoznamila svojho muza so svojimi kamosmi a naopak.

smejko1
11. mar 2008

ak to poies partnerom tych zien moc si nepomozes...... lebo ved oni Ta zaujimat nemusia.... ide o to, aby to manzel ukoncil sam s tym, ze pochopi, ze to nieje spravne...... si myslim 😕

nitka
11. mar 2008

Ja osobne keby som nasla nieco take pri mailoch,tak hned od zlosti mu narovinu vyklopim ze som si to mozno nechtiac precitala a riesim to...nenechaj si skakat po hlave...to od nieho nie je pekne,ved ti tym ublizuje...moja rada je byt k nemu uprimna 😉

krikri27
11. mar 2008

Mně přijde , že něco takového postihne většinu vztahů, když to zrovna neklape a bud z toho průšvih není, nebo je, to už záleží na tom samotném vztahu, jaké má kořeny, jestli to přejde nebo je z toho průšvih 😅
Ale jak to pojistit, aby to dobře dopadlo 😅 to je asi individuální, ale obecně, když je vám oběma dobře, tak to nemá potřebu dělat ani jeden, ani "nevinné" dopisování s bývalkami nebo nebývalkami 🙂

krikri27
11. mar 2008

A když už bych to v mailu našla, vysypala bych to narovinu, nemám ráda tajnosti a dusno, radši na rovinu, ušetří se zbytečné trápení 😅

kalo
11. mar 2008

Nečtu sice všechny odpovědi, ale stará pravda je, že důvod k žárlení je spíše, když se objeví "nová" kamarádka. Ty staré je nutno tolerovat. 🙄 😝

vroni
11. mar 2008

No, my udrziavame kontakt s byvalymi obidvaja. Isteze si nepiseme kazdy den maily (kde by sme na to brali cas), ale zvykneme si raz za cas zatelefonovat a pokecat si (byvame od seba prilis daleko na to, aby sme sa stretli) Ja viem o chlapovej byvalej, on o mojom ex tiez. Nevidim dovod, na co by som asi tak mala ziarlit (alebo on) A k tomu bytiu "na pozore" a smirovaniu: Ked ma chlap bude chcei podviest (alebo ja jeho), tak to urobi. Fuk, ci citam jeho maily a spravy v mobile alebo nie. A este ma bude mat (a pravom) za hystericku stihacku. Ale ked by ma to naozaj malo tak strasne trapit, tak by som povedala na rovinu: vcera si sa zabudol odhlasti a videla som, ze si dopisujes s byvalou (byvalymi). Tak to ma nas...(nahnevalo, ublizilo mi, proste co na chlapa plati)

anippe
11. mar 2008

vroni: úplně s tebou souhlasím a obdivuji tvůj nadhled.Doufám, že jednou ho budu mít taky.Jsem přesvědčená že člověk se k tomu může dopracovat, když bude chtít.

liana
11. mar 2008

podľa mňa je silná káva aj to čo si dovoľuje ten manžel. žiadať si foto výstrihu svojej ex a na vlastnú ženu sa ešte aj osopovať

mouse
11. mar 2008

Anawinka, ja sa na to pozeram z inej stranky. Vo vztahu musi byt dovera a myslim, ze nie je fer citat sms v manzelovom mobile a otvarat jeho emaily... Ked to raz neklape, kontrolami sa to urcite nevyriesi, skor naopak, vnasa to do vztahu nedoveru.
No a manzela stavias do pozicie soplaveho decka a seba do pozicie mamy s varechou, ktora strazi kazdy krok toho soplaveho decka.
No a ked sa clovek zaviaze slubom manzelskym, neznamena to vezenie, toboz nie domace vezenie, snad ma pravo komunikovat s ludmi.

Len tak medzi recou, tiez sa mi podarilo nakuknut do manzelovych emailov, bolo to dost davno a bola som z toho taka nestastna, ze ma to prinutilo sa nad sebou zamysliet a prehodnotit svoj vztah k sebe, k manzelovi a hlavne ten vztah k sebe samej, lebo cele je to napokon o nizkej sebadovere, zlom obraze o sebe, co zenu nuti k takym hlupostiam. A to v tych emailoch nic strasne nebolo!

pralinka25
12. mar 2008

no ja nie som ziarlivka a nikdy by som manzelovi nezakazoval kontakt s ludimi - ci uz zenami alebo muzmi. Rada sa zoznamim s jeho kolegynami a dokonca k nam niekedy pridu aj na navstevu. Nemala by som problem ani s jeho byvalimi (predsa sa rozisli z nejakeho dovodu) Ale to co robi jej manzel by mi vadilo. Vadilo by mi ze to robi potajomky (ked o nic nejde nema mat preco tajnosti, ak by to bolo iba tak obycajne kamaratstvo nerobil by s tym tajnosti a nemal by problem ju s nimi zoznamit) a hlavne preberanie manzelskych kriz s niekym kto nepozna obe strany a navyse s byvalimi frajerkami mi pride ubohe a divne.
Neschvalujem ani sledovanie a citanie sprav tajne ale ani tajnostkarstva.

kristi
12. mar 2008

no,tak ja o tom,ze si obcas napise se svou ex vim a je mi to vcelku jedno. Dokonce spolu byli i na obede a manzel mi to rekl. Duvody sice nechapu, ale fakt me to netrapi

kikinela
12. mar 2008

Ahojte ja zatial nemam taky problem ale ja si tiež velmmi rada a o všetkom pišem s mojjim byvalim ale on je v CZ tak fakt iba pišeme sms a manžel o tom vie.Teraz mam manžela v anglicku a tam si može robit čo chce sice aj ja tu (ale ked som tehulka tak neviem ako 😀 )Ale neexistuje vec ktora by bola prekažkou medzi nami alebo niečo čo by sme si nepovedali,tam ide len a len o dôveru,pokial ta nieje tak niekde je chyba ale to iba u va dvoch.AAinak s chlapmi si rozumiem velmi dobre a nikdy to neskončilo niečo viac 😉

jojcob
12. mar 2008

pohlad muza na toto napisal uz Pavol Hamel v znamej pesnicke:

Kamalásky

niekto zhora skríkol zhasni
odtrhol mi lístok na sny
a ja predtým ako zaspím
rátam svoje kamalásky
Majú veľké múdre deti
pristanú im jemné vrásky
vedia prijímať smiešne kvety
sú to moje kamalásky.

®: Trochu menej ako lásky
Trochu viac jak kamarátky
Vďaka nim je život krásny
povedzme, že znesiteľný ..
Zo všetkých dní robia sviatky
sú to naše kamalásky.
kamakama, kamakama,
kamakamalásky

Abstinujem. potom chľastám
rád sa postím, prežieram sa,
keď sa túlam, neviem zastať
chápe ma len kamaláska (kamaláska)

cítia to čo nikto iný
odpúšťajú naše viny
ako my im odpúšťame
ak aj my ich opúšťame (kamaláska)

Vydržia byť celkom sami
veria v naše sebaklamy
trocha dcéry kúsok mamy
dokážu byť v diaľke s nami. (kamalásky)

anawinka
autor
17. mar 2008

Babenky moje, po dlhej dobe sa ozyvam. Dopadlo to asi tak, ze som sa s nim o tom porozpravala a ukazala som mu, co ma trapi, teda ten jeho mail. On mi nato povedal, ze ho nepisal a stale stale donekonecna zatlkal. Proste keby sa priznal, tak neviem co, asi by utrpelo jeho ego alebo co... A ked som stale naliehala typu, tak teda ty si ho nepisal hej? tak mi smaril notebook na zem, odpojil kable co boli od netu a vsetko vyhodil do popolnice. Takze je po probleme, po nepokoji povedal....
Nahodou niektora nepoznate : Lucie Szlaurova?studuje v Olomouci pravo posledny rocnik, 23rocna, z Trinca rodacka.
S nou by som sa rada stretla a porozpravala o kamaratstve medzi mojim muzom a nou....

liana
17. mar 2008

no, keď sa tvoj muž zachoval tak ako sa zachoval, pochybujem o tom, žeby to bolo čisto o kamarátstve. 😨

pralinka25
17. mar 2008

tiez sa mi to zda prehnana reakcia z jeho strany na to ze o nic nejde.

aponchie
17. mar 2008

trosku nervak,....spis bych rekla,ze ma strach a ze neco vic bylo..

anawinka
autor
17. mar 2008

nervak to ano, proste ho len velmi napalilo, ze sa staram do jeho byvalych frajeriek...
a ked bol nastvany, tak mi vykrikoval, ze ja nie som nic oproti nim...
reku, to oni ti stoja kvoli tomu aby sme sa takto hadali a aby si ma trapil a klamal mi, ze si s nimi nepises a tak?
a on stale to iste, ze si nepise a bla bla...
som v kutiku duse, dufala, ked mu ten mail ukazem, ze povie, no zlatko, pozri pisem a co je?
to by mi uplne stacilo, ale on nie. Len som chcela, az sa prizna ze pise, nic viac nic menej. Ale aspon viem s akym chlapom zijem a mam s nim dieta....je mi do revu.

lenadka
17. mar 2008

jojcob, vystizne 😀

myslim, ze existuje priatelstvo medzi muzom a zenou ked o nic ine nejde - ked je ten chlap inak orientovany, ak nie je, moze byt ak sa jedna o spolocnych priatelov. Ja tiez mam nejakych kamosov, ale vacsinou sa jedna o chalanov co somnou cosi chceli mat, alebo kolegov-co sme partia mladych v praci....ale bola a som zadana a vydala sa tak to nikam dalej neslo...ale keby som dovolila nemali by zabrany=treba si uz proste drzat odstup, najviac sa tesim ked ma taky "byvaly" uz priatelku, vtedy nemusom byt v strehu a dokazeme sa porozpravat o hocicom aj o vztahoch...tiez mam kamosa uz roky co mal zaujem o viac nez kamaratstvo aj nieco medzi nami chvilu bolo, stale mi pise, ked ma cestu okolo zavola ma na obed, ale stale chce viac aj ked ma priatelku, ziju spolu. A to ma stve 😠
Proste su typy chlapov co nevedia co zo sebou, podla mna typ manzela anarwinky, tento moj "ex" sa tiez rad stazujem na svoju sucasnu priatelku, tak ho vzdy zrusim- "na co si teda s nou"? "tak sa rozidite a najdi si taku co ti bude vyhovovat" a vtedy sklapne. Takze anarwinka ciastocne ta viem pochopit, zalezi aj od tej jeho kamosky kam az chce zajst a tiez od manzela-mozno len potrebuje poflirtovat 😅
Ale tiez verim v kamalasky, zalezi od cloveka-kazdy sme iny, mam aj kamosov zo strednej skoly-da sa povedat ze take detske kamaratstva ktore pretrvali dodnes, kazdy mame svoje rodiny a straaaasne radi sa vidime, resp. si obcas napiseme mail alebo sms 🙂 😵

jabber
17. mar 2008

Moje nejlepší kamarádka chodila s klukem, strašně dlouho a i spolu žili, pak se teda rozešli, protože zjistili, že co se soužití a manželství týká, tak každý je někde úplně jinde, ale kamarádí se pořád dál. On to měl strašně rád u nich na chalupě, tak si v té samé vesnici koupil pozemek a chalupu si tam postavil taky 🙂 . Ze začátku z toho byla teda kamarádka na nervy, hlavně kvůli novému příteli, ale všechno v pohodě. Jsou výborní kamarádi, píšou si, volají si, mají se jinak prostě fakt rádi, rozumí si ve spoustě věcí, podnikají spoustu věcí společně, ale to je všechno. Už se nijak nepřitahují. Problém trošku nastal, když si ten kluk (oba jsou totiž naši kamarádi 🙂 ) našel jinou holku a ta, když to zjistila, tak na tu mou kamarádku strašně žárlila. Když nás s ní kamarád seznámil, tak jsem jí říkala několikrát, že to je fakt blbost a nemá proč. No a časem se holky skamarádily - na chalupě 😀 - a teď podnikají spousty věcí společně, ne teda všechny, ale většinu. A myslím, že mají jedna druhou rády 🙂 .

pralinka25
17. mar 2008

jabber toto je mozne ale na to treba doveru.
U anavinky je ale problem v tom, ze on vsetko zatajuje a popiera. Kaby urobil uplne normalnu vec, ze by ich zoznamil a povedal ze si rozumie s nou ako kamos myslim, ze by nebol problem.

aponchie
17. mar 2008

nesnasim lez a pretvarku 😠 lhat se nema,clovek stejne citi,ze ten druhej lze tak proc si lide tak ublizuji 😖

ja jsem bejvalemu a jinejm vzdycky rikala at se stane cokoliv rikej mi pravdu ,tu snesu lip nez lez ,ktera s epozdeji provali..

nguyen
17. mar 2008

kamaratstvo aktualnej a ex priatelky mi pride trochu scestne ale zavisi asi od uhla pohla pohladu, ja osobne neviem o com by som sa s nou asi bavila a keby sa moj priatel potreboval za kazdu cenu stretavat pripadne si pisat so svojimi ex asi by som zacala uvazovat nad dovodmi. A keby navyse vedel ze mi to ublizuje a pokracoval by v tom asi by som zacala uvazovat nad rozchodom. Moj priatel ma kamaratku s ktorou sa ale odkedy sme spolu kamaratime obaja a v poslednej dobe viac ja ako on. Nikdy s nou nebol von sam nikdy si s nou nedopisoval tajne maily teda pokial viem. Tiez ma napadla otazka okial sa poznaju, ci spolu chodili ci je to jeho exa potom som s