Manžel urdržuje kontakty s bývalými frajerkami. Čo s tým?

anawinka
10. mar 2008

Neviem, ako to riesite vy ale mna to vzdy rozculi. Asi preto, ze som velmi ziarliva. Minule sa mi podarilo nazriet do manzelovej e-mailovej schranky, zabudlo sa odhlasit, a nasla som maily, ktore pise byvalym frajerkam. Nic hrozne sa v nich nepisalo, ale mozno ma vie nastvat to, ze on im, v nich pise vsetko ako mu to klape v manzelstve a tak, teda najviac sa rozpisuje ako nam to neklape, ale o mne tam velmi pekne nepise☹
Ked mu poviem, ze nech si uz s nimi nepise, tak sa o tom so mnou nechce bavit, a zatlka ze nepise a nepise! Povedal, ze su to pre mna cudzie osoby. Ze nech mu dam dokaz o jeho pisaniach a pod., ale zatial som mu nepovedala, ze som mu cumela do mailov, len som mu povedala, ze to tak citim, ze este s nimi urdrzuje kontakt. Lebo ked sme mali manzelsku krizu, tak vsetko v sms-kach napisal svojej naj kamoske, a ja som si ich precitala a urobila rosambo. A on, len, ze to potreboval niekomu povedat.
Taketo kamosky su 2. Ked nechce o dotycnych rozpravat, tak sa mi zda, ze mu na nich zalezi viac ako na mne, a pritom mi rozprava ako ma miluje a pod.
Mam to nechat tak a sa netrapit, alebo dalej to riesit?

lenrie
10. mar 2008

anawika,tak to ta chapem,ja by som to manzelovi netolerovala 😲 ked je raz moj manzel,maju vsetky nase problemy ostat medzi nami a nie este ich rozoberat s byvalymi,to by mi pripadalo z jeho starny ako podraz 😠 a kedze som tiex dost ziarliva asi by som mu to teda netolerovala,vaj chlap nemoze byt so zenou kamarat,aspon to mi raz tvrdil sam chlap 😢

ria80
10. mar 2008

No já myslím,že může být jen kamarád.Ale je něco jiného,když je to jeho bývalá,to by mi taky hodně vadilo.Když s ní má potřebu zůstávat v kontaktu,rozebírat s ní svoje problémy a svěřovat se jí,tak se s ní nemusel rozcházet.To co mezi nima bylo,tam už zůstane,aspon v hlavě,nemůžou to být jen kamarádi.

moloko
10. mar 2008

anawinka, na jednu stranu bych to příliš nehrotila, ale na druhou moc nevěřím na takové to čisté přátelství mezi mužem a ženou, tím spíše, pokud jsou to bývalé partnerky a něco mezi nemi bylo..určitě bych mu řekla, že mě se tohle nelíbí a nepřipadá mi to fér. Ani jemu by se určitě takové chování nelíbilo 😒 Otázkou je, jak mu říct a nahlížení do mailů 😅

elise
10. mar 2008

anawinka na jednej strane ťa chápem a na druhej prečo by nemohol mať manžel kamošky okrem kamošov chalanov? aj ôj manžel má kamarátku a kedysi na začiatku spolu chodili a píšu siuž dosť dlho niekoľko rokov a to listy. dokonca sme aj u ej boli na víkend a je to aj moja kamoška, takže to treba len prekonať, aj ja som žiarlila až kým sme sa nestretli a od vtedy je to super aj ja mám kamošov chalanov teda mužov s ktroými občas preberem rôzne veci a neznamená to že snimi niečo musím mať. existuje aj skutočné priateľstvo medzi mužom a ženou. ja som sa naučila manželovi veriť a chlap ti o kamoškách nikdy nebude nič hovoriť. 😉

certica
10. mar 2008

ja len tolko - tiez som predsvedcena, ze doverne kamaratstvo medzi muzom a zenou (s riadnou orientaciou) neexistuje bez toho, aby islo o viac, resp. aby medzi nimi nebolo aj nieco intimne... ale to je len moj nazor a skusenosti

lenrie
10. mar 2008

ja tiez na to priatelstvo medzi zenou a muzom moc neverim a navyse ked bolo kedysi medzi nimi nieco viac,no ale asi aj zalezi ake vzne to medzi nimi bolo 😖 ale ako vravim,mneosobne by to vadilo

mirka414
10. mar 2008

moloko ja taku vec poviem priamo,,ano nazrela som ti do meilov a potvrdilo sa co som si myslela a teraz cakam vysvetlenie,,!!

lul
10. mar 2008

tak ja by som toto nevydrzala.... mne by to velmi vadilo.

monatko
10. mar 2008

suhlasim s lenrie a certicou, neviem si predstavit, ze by som bola v kontakte s byvalym.. ked koniec, tak (u mna) definitivny 😎

moloko
10. mar 2008

mirka414, já bych to udělala asi taky tak, ale přece jenom je to trošku narušování soukromí..i když při podezření bych udělala totéž 😉 I mé zkušenosti mi říkají, že ryzí přátelství mezi bývalými partnery není - nikdy v podstatě nebyli přáteli, ale partnery..možná se to vyřešilo a uzavřelo, pak ale nechápu, že by měl potřebu s něma rozebírat, jak mu to klape v současném vztahu.. to by mě vytočilo maximálně!

lenrie
10. mar 2008

a keby tam nic nebolo,preco by sa nepriznal?

alena22
10. mar 2008

anawinka moj manzel si sice nepise s druhymi zenami ale moj ex priatel je nas kamarat muz si snim dobre vychadza robil nam sofera na nasej svadbe a dokonca boli aj zapijat maleho spolu 😉
si v inej situacii to je jasne lebo ja si snim nepisem nic nerozoberam ale ked sa stretneme v meste vzdy prehodime par slov 😉 a nic medzi nami neni a ani nebude je to len kamarat ani pri nasom rozpravani nemyslin na to ze som s nim niekedy nieco mala 🙂

magika
10. mar 2008

Můj manžel podobně jako u anawinky udržuje virtuální kontakt se svými bývalými kamarádkami i kamarády a píše jim též o našem manželství a dětech a mě...ale naštěstí nám to klape,tak píše jen pozitivní věci.Jsem samozřejmě taky žárlivá a bylo pár kolegyň,kterým šlo o víc,než přátelství s mým mužem,ale hned v začátku jsem to odhalila a zatrhla 😀 😀 😀 ...Faktem ovšem je,že někdy je lepší maily a smsky nečíst-je to přece jen dost riskantní a někdy nevinná sms nebo mail nám může vyznít jinak,než to bylo myšleno.Taky si na našem manželství cenním toho,že si snažíme o všem říct....ještě než jsme se vzali,tak v začátku našeho vztahu proběhla nevěra-jak u něj,tak u mě a tak jsme si hned vyjasnili co a jak.
Kamarádství mezi mužem a ženou je opravdu zapeklitá věc.....manžel má kamarádku o které vím,že je kamarádka a že spolu nikdy nic neměli a mít nebudou...hlavně se vidí jednou za sto let 😀 no a můj nej kámoš je odlišné orientace,tak tam není co řešit 😀 😀 😀 😀 😀 ,akorát jsem mu záviděla,jak má krásnýho přítele 😅 😅 😅

anippe
10. mar 2008

Já teda vím, že čisté přátelství mezi mužem a ženou může existovat, buhužel jsem o svého nej kamaráda přišla právě kvůli jeho přítelkyni, která to nebyla schopná celé nějak rozdýchat.No on se rozhodl, chybí mě ale nic s tím nenadělám, jen doufám že je štastný.Současný přítel udržoval dva roky přátelství se svou bývalou, rozešli se v dobrém, hodně si v životě pomohli, bohužel ani její současný manžel nebyl schopný takové přátelství akceptovat.I když jsem žárlivka, dokážu si přiznat že svému milému nemůžu určovat s kým se má přátelit.Vždyt mě by se to taky nelíbilo!Takže budte malinko tolerantnější 😉

moloko
10. mar 2008

myslím ale, že je fakt rozdíl, být s někým přítel a tak to brát (a tak to říct i své ženě) anebo to tajit a psát si s nima o tom, jak mi to s ní neklape...tak nevím s tou tolerancí.. A samozřejmě záleží jaký ti dva měli spolu vztah, jak vážné to bylo a zda se rozešli v dobrém, protože to zkrátka vyprchalo..ono ne nadarmo se někdy říká, že stará láska nerezaví..já bych to moc nepokoušela..hlavně by mě uráželo, že můj muž rozebírá náš vztah s bývalkama..

mirka414
10. mar 2008

moloko,vazne to je narusovanie sukromia 😕 zaujimave a to ze vesia nase intimnosti na krk 3tim osobam to nieje narusovanie???u mna sa toto vola len hladanie podozrenia..

lenrie
10. mar 2008

uplne s tebou moloko suhlasim,keby boli fakt len kamarati,preco by to pred svojou zenoui zatlkal,ked sa ho opytala? 😲 a naozaj nevieme co medzi nimi bolo a ake vazne to bolo a mysim,ze kazdej z nas by vadila anawinkina situacia 😢

moloko
10. mar 2008

mirka414, já s tím taky nesouhlasím, jen moc nemám ráda takové to nahlížení do mobilu, mailů a pod..je to trošku pod mou úroveň, ale je to každého věc..několikrát jsem uvedla, že mi právě nejhorší přijde rozebírání vztahu s bývalýma partnerkama..to bych taky nesnesla..

sue13
10. mar 2008

Ani ja by som mojej polovicke nevedela kontrolovat maily, ani sms.... Je to o iba dovere. A ked niekto niekoho chce podviest urobi to aj keby sme ho kontrolovali 24hod denne.
Ja mam tiez kamaratsky vztah s mojim byvalim a nic viac ako kamaratstvo to uz davno nie je. A ked sa s nim stretnem, nevesam to hned drahemu na nos, nie preto ze nemam ciste svedomie ale preto ze viem ze sa mu to moc nepaci a je z toho zbytocne smutny. A to ja nechcem 🙂

karolinkafe
10. mar 2008

Ja mam taku anekdotu. Boli sme raz s milym spolu pod sprchou a zrazu mu zvoni telefon. Nechal zvonit, no na druhykrat zdvihol, ci to nahodou nie je jeho rodina (byvaju v zahranici a vtedy sa mu neukaze cislo). No nevolala mu byvala? 🙄 Ze len tak, ako sa ma, co nove a tak. Skoro ma roztrhlo 😀 Ta teda padla v dobry moment 😅 Aj ked viem, ze uz mala novy vztah, ale ta zenska ziarlivost bola u mna silnejsia. A vtedy som mu povedala, ze nechcem aby s nou udrziaval kontakt. Dodrzal to na 100% a uz sme o nej nikdy nepoculi. 😵

mirka414
10. mar 2008

moloko ja som mojmu povedala tu je moj mobil,prosim citaj kedy chces a to iste ocakavam aj od teba...
ale ja som trosku vo vyhode 😀 😀 ja viem mazat sms a moj nie
ja viem citat nemecky(zijeme vo svajciarsku)a moj nie po slovensky 😀 😀 😀

prasiatko30
10. mar 2008

u nas to bolo asi tak ze moj muzicek mal so svojou byvalou este urcite pracovne zavazky a tak sa museli stretavat este kym sa to nevybavilo a potom tiez ona mala nejaku zaujimavu poziciu tak obcas musel aj za nou do uplne ineho mesta a aj obedovat a tak. ja nastastie nie som ziarliva a tak len ked sa mi na nieco stazoval tak som mu este zvykla hovorit ze to si mal rozmysliet pred tym a ozenit sa s nou a nie sa mi tu teraz stazovat - na to on len vzdy poznamenal ze to by teda dopadol a ze on si vybral dobre 😀 😎 a ze s nou obcas komunikuje - tak ma to az tak netankuje - tiez je jasne to ze on jej nevesia na nos nejake informacie o nasom rodinnom zivote akurat ked sa nam narodila mala tak jej povedal ze je stastny otec 🙂

janesm
10. mar 2008

Chlapy jsou všichni stejní!!! Nedá se jim věřit nikdy nedokáže být kamarádství mezi ženou a mužem vždy jeden z nich nebere vztah jako kamarádský!!!
Je dobré mit se na pozoru jen sama nevim jak!!! 😉

anawinka
autor
10. mar 2008

Dnes som mu dosla aj na heslo do tej jeho kamaratskej posty, a hla, uz si ho aj hned zmenil 😒 takze je po kontrole 😖 keby tam nemal nieco vazne, tak by si snad to heslo nezmenil nie? on je velmi alergicky, priam neznasa, ked ho kontrolujem, dnes mi dokonca povedal, ze som šmíračka, tak to uz ma vazne nasralo, prepacte. 😖
v jednom maily si dokonca od tej byvalej pytal VIP fotku, a ked som sa ho dnes pytala, aku fotku si pod tou VIP predstavuje, tak mi povedal ze normalnu. To som sa asi tym prezradila, tak preto ta zmena hesla.
Ona mu poslala, taku normalnu, trosku ta zena bola predklonena a bolo jej vidiet do vystrihu, ale nic moc, lebo nemala velke poprsie🙂 ale aj tak.
Viem ze sa s nou nestretava, ale len si s nou pise.

markeeta
10. mar 2008

anawinka: mate deti?

anawinka
autor
10. mar 2008

ano jedno.

tinusi
10. mar 2008

Tak toto by som urcite netolerovala. Je ine, ked moj manzel pozve svoju byvalu povedzme na zmrzku, ked ju nahodou stretne v meste. Predsa sa nebude tvarit, ze ju nepozna... ale udrziavat kontakt a dokonca sa jej "vyplakavat" z mensich ci vacsich kriz, to je privela...
Nepoviem, ked ma chut bavit sa o probleme vo vztahu, nech pokeca s kamaratom.

sasiki
11. mar 2008

Ja za seba: mne by to veeeľmi prekážalo 😠 😠 😠
Samozrejme, nebudeme sa tváriť pred bývalými, že ich nepoznáme ale riešiť s nimi vzťah 😖
Ale určite by som to riešila komunikáciou. Opakujem, píšem za seba, každý človek je iný, aj každý vzťah, ale ako poznám seba a manžela, priznala by som mu, že som si maily prečítala, aj keď by mi chcel vynadať, čo by nechcel, lebo by vedel, čo písal a cítil by sa vinný. No povedala by som mu, ako ma to bolí, že problémy si máme riešiť v prvom rade my dvaja a nie iné ženské, ktoré nás tak dôverne nepoznajú a nevidia do toho. No neodporučím ti nič iné, len komunikáciu, komunikáciu, komunikáciu 🙂 Držím palce

briketa
11. mar 2008

Anawinka, ja by som povedala na to tolko, ze keby som sa manzelovi hrabala v sukromnej poste, tiez by sa mi asi s nicim radsej nezdoveroval a problemy riesil niekde inde.
Podla mna nemusis riesit tieto posledne zalezitosti s emailami a sms-kami, ale problem hladat pri koreni.
Chyba mi u vas okrem komunikacie aj dovera a RESPEKT a to obojstranne. Bez toho to nebude dobre fungovat ani ked mu to cele zatrhnes.
Moj nazor.

certica
11. mar 2008

dobry postreh, briketa 😉