Manžel urdržuje kontakty s bývalými frajerkami. Čo s tým?

anawinka
10. mar 2008

Neviem, ako to riesite vy ale mna to vzdy rozculi. Asi preto, ze som velmi ziarliva. Minule sa mi podarilo nazriet do manzelovej e-mailovej schranky, zabudlo sa odhlasit, a nasla som maily, ktore pise byvalym frajerkam. Nic hrozne sa v nich nepisalo, ale mozno ma vie nastvat to, ze on im, v nich pise vsetko ako mu to klape v manzelstve a tak, teda najviac sa rozpisuje ako nam to neklape, ale o mne tam velmi pekne nepise☹
Ked mu poviem, ze nech si uz s nimi nepise, tak sa o tom so mnou nechce bavit, a zatlka ze nepise a nepise! Povedal, ze su to pre mna cudzie osoby. Ze nech mu dam dokaz o jeho pisaniach a pod., ale zatial som mu nepovedala, ze som mu cumela do mailov, len som mu povedala, ze to tak citim, ze este s nimi urdrzuje kontakt. Lebo ked sme mali manzelsku krizu, tak vsetko v sms-kach napisal svojej naj kamoske, a ja som si ich precitala a urobila rosambo. A on, len, ze to potreboval niekomu povedat.
Taketo kamosky su 2. Ked nechce o dotycnych rozpravat, tak sa mi zda, ze mu na nich zalezi viac ako na mne, a pritom mi rozprava ako ma miluje a pod.
Mam to nechat tak a sa netrapit, alebo dalej to riesit?

nguyen
17. mar 2008

sa opytala sama seba ci to chcem vobec vediet 😉 a nechala som to tak, pretoze mi to neublizuje, nemam totiz pocit ze mi moj priatel klame pripadne nieco zatajuje.

Problem je ale v tom ze tebe klame a s tym mam tiez skaredu skusenost a chcela som sa ta opytat ci sa ja v inych situaciach sparva takto. Ze ti proste niekedy celkom nesedi to co povie ty sa v tom vrtas a on zmeni temu, pripadne nezmyselne zatlka, mlci alebo nervaci?

anawinka
autor
17. mar 2008

Ked zacnem o jeho ex, tak to ihned meni temu a potom este aj ohladom jeho penazi a jeho rodine. Niekedy viem ze mi klame, aj ked mu dam dokaz, proste z toho vyplava ako vytaz...
Lebo viem, ze niektore veci jeho mama, teda moja svokra, sa mohla dozvediet iba od neho!

A myslite si ze chlapi hovoria pravdu ked su opiti?bo vtedy mi tiez povedal veci, ze sa mi az pred ocami krutilo...

jabber
17. mar 2008

nguyen - no oni tím, že se rozešli úplně v klidu a z rozumových důvodů, tak jsou schopný se kamarádit dál. Moje kamarádka neměla důvod žárlit na jeho novou přítelkyni a nová přítelkyně to taky časem pochopila jak to mezi nima je a že nějaký techtle mechtle jsou už dávno dávno pasé (vždyť spolu žili byli asi 8 let)......navíc ony jsou si hodně povahově podobné, tak si začaly docela rozumět.

Já nevím, já bych mu řekla, proč nás s jeho bývalou neseznámí, když se spolu tak kamarádí a proč nejdeme někam společně.
Nechci se ho nijak zastávat, ale třeba fakt zatlouká jen proto, že kamarádit se s bývalou je neobvyklý a že bys mu to nevěřila...

uua
17. mar 2008

Moj nazor je, ze kamaratstvo medzi muzom a zenou moze existovat. Sama mam kamarata, s ktorym si vyboren rozumieme, strasne vela sa smejeme, ale vobec ma fyzicky nepritahuje ako partner. A tym padom je to vyriesene. Ma priatelku a velmi ju lubi, sam mi to velakrat povie ale tiez sa mi aj zdoveri, ked maju problemy.

Anawinka: je rozdiel ked si muz pise s byvalimi priatelkami a vies o tom, prizna sa ti a nema s tym problem. Keby som bola na tvojom mieste, nemusela by som za kazdu cenu vediet o com si pisu.
Len o dost ine to robi situacia, ked nieco take taji a este aj klame. Pytala by som sa asi, aky ma dovod mi klamat?
Prepac, ale toto sa mi uz nezda byt "ciste".

A co sa tyka alkoholu: to nemusi byt vzdy pravda, ze muzi hovoria pravdu ak su opiti. Neviem co presne ten tvoj hovoril, ani ako bol opiti, ale spoliehat by som sa na to nespoliehala.

uua
17. mar 2008

pardon,..........."opity"

jabber: no jedna vec je, zoznamit sa s byvalou ak sa nahodou na ulici stretnete a druha je ist s nou von. O to by som asi velmi nestala. Nepotrebovala by som pocuvat historky z ich spolocneho zivota, alebo pocuvat on jeho "ex" ze ake jedlo, oblecenie, film, hudbu...atd. ma najradsej.....

jabber
17. mar 2008

uua - no právě žádné takové historky tam nepadají, oni se prostě chovají už jen jako dva kamarádi...o tom že někdy něco tehdy kdysi bylo nepadlo nikdy ani slovo - aspoň pokud jsem byla u toho 🙂 . Myslím, že kdyby bývalá současné vykládala takové věci, tak by se asi moc nekamarádily 😉, to by nesnesla.

martja007
17. mar 2008

Muj byvaly pritel, taky kamikoval s jeho ex a tvrdil mi jak jsou JEN kamosi a nic vic nebudou. Obcas se sesli atd (o nedelich)
Jenze ona z toho pouheho kamaradstvi otehotnela 😕 my dva se ihned rozesli(on se mnou) protoze py nemuze snest jak na ni zarlim 😅 a to pry mu pripomina jeho predesle vztahy 😕
No a ted maji spolu mimco a jsou spolu

Tak 10 let zpet jsem mela v Brne pritele a LAAAAAAAAAAAAska blaznivaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 do ty doby nez mu zavolala jeho ex . Akorat jsme byli na ceste do kina a on razem ,ze musi jit a videt ji. Musim dodat,ze na kino nedoslo pac ja stravila cely vecer( 4 hodiny!) sezenim pred domem jeho ex a on sel k ni se zeptat,co chtela... Ja cekala venku do 23.30 -akorat prijela posledni tramvaj a ja odjela. Muzu jeste napsat, ze drahy pritel se s ni pochopitelne dal dohromady a ja zase utrela.......................... 😅

nguyen
17. mar 2008

jasne jabber, ja mam za sebou dost bolestne rozchody s ex s ktorymi islo o vazne vzathy ale viem si predstavit a dokonca poznam par kde sa dvaja rozviedli a on si vzal mladsiu a normalne sa ex a aktualna rozprvaju, zdravia ale ako hovori uua ide skor respekt ako o nejake "kamaratstvo" v tomto mam podobny nazor ako uua, neviem si predstavit ako by to prebiehalo a ako b som sa citila ale ako sa poznam nie najprijemnejsie ale ine som chcela.

presne ako hovorite problem ani nie je v tom ze si s nimi pise ale v tom ze klame a zatlka, ja som sa vdaka vztahom ktore som zazila naucila ze vsetko sa da zniest, na vsetko sa zvyknut, vsetko sa da vyriesit ale uprimnost a respekt musia byt automaticke pre oboch. Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze ak ti muz klame, zatlka alebo nechce povedat o veciach ako je jeho rodina a peniaze utekaj od neho kym je cas, pretoze sanca ze sa zmeni je velmi mala ☹

burina111
17. mar 2008

anawinka, no tak to nie je podľa mňa normálne...už len tá jeho reakcia a pc v smetiaku...a to zatlkanie, to je už definitáva...zrejme by som si na tu kočku fakt posvitila...ťažko to nejako riešiť keď vás nepoznáme ale tá reakcia je prinajmenšom neprimeraná...je to ako keď ho prichytíš a on nevie kam s konopy tak hned agresiu vyťahuje, lebo klamanie a zatlkanie už zlyhalo...naozaj neviem, nechcem ťa ešte trápiť..viem čo prežívaš...ak chceš - IP 😉

jabber
17. mar 2008

martja007 - no tak to je teda drsný...to se ani nedivím, že na nějaký 'jenom kamarádství' s ex nevěříš. Já bych tomu totiž taky nikdy nevěřila, kdybych to u nich neviděla na vlastní oči.

nguyen - no je jasný, že nejlepší kámošky z těch dvou nebudou, ale jak říkám, docela si rozumějí 🙂

Já si totiž myslím, že jak ta jeho nová žárlila na bývalou, tak udělala to nejlepší co mohla - spřátelila se s ní. Fakt si myslím, že ze začátku to bylo z její strany takové účelové a až když se poznaly blíž, tak si docela padly do oka.

julia225
17. mar 2008

ja by som ho zabila, aj ked ja sama mam s byvalimi lepsie vztahy ako ked sme boli spolu.... 😅

martja007
17. mar 2008

Jaber: jo to tedy neverim na pratelstvi s ex. Ja si myslim ,ze vzdy jeden z te dvojice chce nebo doufa ve vice nez jen v pouhe pratelstvi, jen si to sobe ci jinym odmita priznat 😖

julia225
17. mar 2008

to je pravda!!!

jabber
17. mar 2008

martja007 - obecně si to myslím taky. Ale řekla bych, že to tak bývá hlavně, když jeden opustí toho druhého. Ale pokud mám mluvit o těch mých přátelích, tak vážně ne, prostě si sedli a dohodli se na tom, že spolu už dál nebudou a myslím, že už si ani nedovedou představit, že by mezi nimi mohlo něco být 😀 .
No každopádně je to asi výjimka, já teda aspoň nikoho dalšího, co by byl s bývalým takhle v pohodě, neznám.

martja007
17. mar 2008

Jabber: asi to bude vyjimka, protoze se zase tak casto nestava, ze se dvojice rozejde tak ze by to proste oba chteli, aniz by jeden byl zklamany, zlomeny a smutny se zlomenym srdcem. Vetsinou to byva tak, ze jen jeden z nich chce konec, uz proto,ze toho druheho prestal milovat, ci si nasel nekoho jineho... Takze pokud se oba rozesli s tim, ze si ve stejny cas rekli : je konec a jsou si 100000000000% jisti, ze k tomu druhemu NIC neciti, tak pak je to ta vyjimka potvrzujici pravidlo, ze muzou byt kamosi i pote aniz by jeden z nich doufal v navrat.
U me to nebyla ta vyjimka, ale to pravidlo... takze jsem skepticka a neverim....

briketa
17. mar 2008

Preco si myslite, ze neexistuje uprimne dlhodobe IBApriatelstvo medzi muzom a zenou?
Mam hned niekolko muzskych kamaratov, ktory ma fyzicky ani chemicky absolutne nepritahuju ako muzi, ani len vo sne, ale su to priatelia za ktorych by som dala ruku do ohna, su mi ako bratia.
Aj moj manzel ma zenske kamaratky toho isteho druhu. A veru aj take co su mladsie a krajsie ako ja. A preboha, ved vieme co jeden v druhom mame a tak isto nemam pocit, ze moj muz ma potrebu obstastnovat kazdu peknu zensku?

martja007
17. mar 2008

Briketa: Jenze tady se jedna o ex pritelkyne 😉

etuska
17. mar 2008

Briketa-suhlasim 😉 -ale je pravda,ze baby tu pisu o Ex,cize zrejma nejde o "platonicky vztah" 🙂

briketa
18. mar 2008

ano, to je jasne, ale bolo tu niekolkokrat spomenute, ze zeny vyslovene neveria na uprimne priatelstvo (a nic ine) medzi muzom a zenou. vo vseobecnosti.

pralinka25
18. mar 2008

ja mam tiez vela dobrych kamosov a dala by som za nich ruku do ohna, zalezi mi na nich a aj o polnoci by som im pomohla a navyse z mojej strany ma nikdy nepritahovali nijakym sposobom ale... ako som uz pisala z druhej strany ako som sa dozvedela to bolo trosku o inom, aj ked mne to nijak nedavali doterne najavo.

Obavam sa ze pohlad chlapov a zien sa na priatelstvo velmi lisi a chlapi nikdy ale nikdy nebudu vidiet priatelstvo rovnakym pohladom ako zeny - to je skratka nemozne (a tym nechcem povedat ze by maedzi muzom nemohol byt vztah bez sexu, to moze a cele roky len v zaciatku takehoto vztahu ma odstup vzdy len jeden)

Este treba uviest ze su rozne druhy priatelstiev. Nepisem o takych obycajnych kamosoch ktorich su desiatky ale o takych fakt blizkych.

A ex to je uplne ina kapitola. Tam su dobre priatelstva fakt vynimky potvrdzujuce pravidlo. Ja som sa s mojimi ex snazila aj po rozchodoch vychadzat dobre a ked sa nahodou stretneme tak sa pozdravime - pokecame ale nevyhladavam ich cielene a ani si s nimi tajne nepisem. Ked tak by som to robila tak aby o tom manzel vedel a aby nemal dovod na nedoveru.
Rovnako tak by som to brala u mojho muza. Nemam problem s jeho exkami ani kolegynami ani kamoskami pokial ich netaji a nerobi mi nieco za chrbtom.

lenadka
18. mar 2008

pralinka moj nazor je veeelmi blizky tvojmu 😉 ze muzsky a zensky pohlad na priatelstvo je iny a motivacia k nemu tak isto 😉 moj manzel mi to potrvrdil, ze chlapi to s tym kamosenim myslia trosku inak...pokial sa jedna o bezne kamosenie ze nahodou sa stretneme je to ine ako ked chalam babe vola a zamerne ju vyhladava-tam je ten rozdiel a je jedno ci je ex alebo nie ex.
Tiez ma v poslednom case prekvapuje ziarlivost mojho manzela 😀 vzdy sa tvaril ze neziarli a uz dva krat som ho v poslednom case vymakla ziarlit priam ukazkovo 😀 naposlady predvcerom, stretli sme nasho spolocneho kamarata-zenateho mame rovnako stare deti, dokonca ked je manzo doma s malou a ide von a stretne sa s jeho zenou tak sa prechadzaju spolu, alebo sa idu k nim hrat...a on mi hovori, ze "uz som ti potom ani nevolal ze mam to vybavene" / chcel si otvarat obchod a potreboval pomoct/ a moj manzel hned sa narovnal, najezilo mu pomaly vlasy ze co? co jej chces volat??? preco??? uplna panika, vysluch... 😀 tak ho ten nas kamos musel upokojovat a vysvetlovat mu preco mi volal 😀

yxa
18. mar 2008

Mne by sa to nepacilo, ziadala by som vysvetlenie a hladala dovod, preco to robi..?

uhlikova09
18. mar 2008

Ja by som ho kopla do .....zadku!!!!!!!!!!!!!!Veci by som mu pobalila a dovidenia 😠

balsiger
19. mar 2008

tak takoveho manzela bych podle situace poslala nekam... 😉

andy1
19. mar 2008

vyser sa nanho. iny nebude a budes sa trapit cely zivot.

anatanka
19. mar 2008

A u nas je to zase tak, ze to ja bych se s byvalyma klidne schazela na kafe apod., ale manza by to samozrejme neskousnul. Ovsem, kdyby chtel jit on na kafe s byvalkou, tak udelam peknej tajfun. 😉
Takze u nas si nikdo s nikym byvalym nepise a ni se s nikym neschazi.
SMS a seznam volani toho druheho mame vice mene navzajem k dispozici a nijak to nehrotime. Me jeho mobil nijak nezajima, protoze ho prede mnou neschovava a tak je to i naopak.

krasulka
19. mar 2008

caute baby, myslim si ze uz len to, ze to chlap robi tajne, svedci o tom ze to z jeho strany nie je ciste.Tolko moj nazor. Mne by sa ten chlap v momente sprotivil, keby som zistila, ze by mi klamal, ze nepise a pisal by. Tym by u mna skoncil. Toboz v dnesnej dobe ked od mailu ci smsky je k nevere iba krocik. ☹ ☹ ☹ ☹

jabber
20. mar 2008

Holky, ono se to hezky radí - kopni ho do zadku, vyser se na něj atd - ale my v tom nejsme osobně zainteresované a necítíme k němu to, co Anawinka 😒 - předpokládám, že ho miluje.

alterna
20. mar 2008

anawinka ja bych si nedovolila manželovi prohližet emaily ani sms. A to je treba taky prihlasenej. Cejtila bych se pekne trapne kdybych mu je prohlizela......... 😒

terezzka11
20. mar 2008

jedna vec je ze som vo vztau velmi tolerantna-zistila som, ze bez toho to nejde.
ziarlivost je vec, ktoru z duse nenavidim (poznam to z opacneho pohladu a nie je to nic prijemne- je to ako ked ta uveznia a nedovolia ti ani nadychnut bez toho aby si to nehlasila)
Od malicka ma vychovavali tak, ze si nedovolim ani len vrecka manzelovi vyprazdnit, ked idem prat...
no a tak ako ty sa potrebujes vyrozpravat z toho, ze manzel si pise s byvalimi priatelkami, urcite aj on sa potrebuje zverit niekomu, kto to vidi z pohladu tretej osoby.
Na tvojom mieste by som to nehala tak, a az pride manzel z prace domov, poriadne ho vyobimala a dala mu najavo, ze je cely tvoj svet a strasne ho milujes.
Chlapov treba len hyckat, su strasne malicherni 😉