Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
30. máj 2011

inac - idem sa vam postazovat... prisiel mi balik s novymi vecickami. je na poste. cely den sa na to tesim jak mala, vsetko naplanovane, ale este som musela predtym skocit na nakup do tesca... v tescu miliarda ludi, jasne ze som postu nestihla ☹ ako mam prezit noc ked moje nove "udelatka" su same na poste????? 😢

reruna
30. máj 2011

@misa1982 kup si ty větší vel 9 mm tyhle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html..., já jsem si kouppila ty menší a to je hrozně malinké, na lem dortu se to nehodí, leda tak na nějaké ozdoby titěrné

reruna
30. máj 2011

@lusil2005 no budeš to muset vydržet 😀

andriss23
30. máj 2011

@lusil2005 nebóóój prežiješ, udelátka sa vyspinkajú a ráno šup na poštu 🙂 ja som objednávala včera,čakám,kedy to príde a poštu určite nezmeškám,robím hneď vedľa nej a pani poštárka mi poštu dáva cez okno 😎

mizulienka
30. máj 2011

@reruna z akej coko si robila tie coko ozdoby na tortu? a ako dlho dopredu prosim ta?

lusil2005
30. máj 2011

idem si zatial upiect korpus a naplnit ho!!! rano z postu rovno na tu coko mmf. snad sa to bude dat stym potahovat.

reruna
30. máj 2011

@mizulienka den dopředu, měla jsem čokoládové polevy v sáčku tmavou a bílou, jen je nahřeješ a můžeš tvořit a ještě jsem měla rozehřátou čokoládu na vaření z Lidla

reruna
30. máj 2011

@lusil2005 tak to jsem zvědavá, už jsem slyšela, že to někdo dělá i tak, že do MMF přidá prostě rozpuštěnou čokoládu

ellise
30. máj 2011

@lusil2005, já rozpouštím MM bonbony s čokoládou nad párou a potahovalo se mi s tím skvěle

andriss23
30. máj 2011

@reruna tak som to už robila ,pavúka na halloween ,niekde je tu aj fotka 😝

reruna
30. máj 2011

@ellise a jaký poměr - kolik čokolády a jaké na ten jeden baík haribo, a potom normálně zamíchat cukr? A dalo by se to rozpustit i klasicky v mikrovlnce, že? A má to potom konzistenci stejnou jak MMf? Já bych to zkusila, možná by mi to chutnalo víc jak klasické mmf

mizulienka
30. máj 2011

@reruna dakujem 🙂
a robila si z klasickej varovej cokolady? a pridavala si olej, ci iba tak roztopila coko a potom uz len na pecici papier? dakujem 🙂

janulkamartinko
30. máj 2011

@katy1979 ja to robim takto http://www.tortyodmamy.sk/ako-robim-pismenka-ja a keby vidis co som s tym stvarala predtym tak places :D chce to len trening,alebo vymenit abecedu :(

reruna
30. máj 2011

@mizulienka ano z čoko na vaření, jen tak...

lamps
30. máj 2011

@lusil2005 ...no, to bude ťažká noc 😒 ☹ 😒

mrka2
30. máj 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 chudatko... dnes sa ti o nich bude aj snivat 😀 no som sa fajne zasmiala, prepac,mozno pre teba je to tragedia,ale mne to pride strasne vesela historka 😅

mrka2
30. máj 2011

ja som taka nervozna, nemozem vybrat smartflex z toho vedierka! porazi ma! 😠 furt len nozikom vydlabujem,raz si odfaklim koli tomu prst 😠 😠 😠

a neviete mi poradit,co na birmovku,ked nemam holubicu vykrajovacku? urcite nechcem kalich,ani nic take,mne tam najviac pasuje ta holubica,kedze to je zoslanie Ducha svateho,no ale neviem neviem,ako sa mi podari... 😖

lusil2005
30. máj 2011

@mrka2 ja si to vynahradim v kuchyni - prvy krat skusam mramorovy korpus 😀 a davam druhu sancu jogurtovej plnke!!! aspon poriadne zatuhne dorana kym sa dostanem k mojim drahomilovanym udelatkam 😠

dm1
30. máj 2011

@lusil2005 😀 pridi si poziciat moje aspon mi pomozes s orchidejkami ktore dorabam 😀

mrka2
30. máj 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 mramorak je fajny,ja som dnes tiez robila,ale nemramorujem,len som tam supla do celeho kakao a mam pokoj 😝 a jogurtovu plnku ja ani radsej neskusam 😝 😝 😝

lusil2005
30. máj 2011

@dm1 ja? tebe? pomoct??? :D akurat tak moralne 😀 😀 😀 inac by som asi viac skody ako uzitku narobila 🤐 ja som dnes cez den ficala na malych ruzovych kvetinkach. kupila som si rano piestiky, tak som piestikovala odusu! 😀
ale ked sa to raz naucim!!!!!!! moja pomoc ta neminie 😝

@mrka2 ta prva nedopadla az tak hrozne ako sa to zozaciatku zdalo. cez noc celkom dobre zatuhla, ale ja som dala dvojnasobny objem hmoty nez kazu v navode, takze to bude asi tym 😅 tento krat som vybavena, pripravena, odhodlana!!!!

lusil2005
30. máj 2011

baby, v recepte na mramorak pisu ze zvykne v strede vybehnut, tak ho treba hned este teply vyklopit dole hlavou nech sa zrovna. vybehol, tak som vyklopila, jasne ze sa mi vrch trosku nalepil na dosku, po chvili ked sa zrovnal som ho dala zas do normalnej polohy a zacala som zobat to nalepene z dosky. TO VAM JE DOBRE JAK SWINA!!! normalne som potom zoskrabavala aj z vrchu korpusu a jedla to odtial 😀

katy1979
30. máj 2011

@janulkamartinko dakujem za postup. viem ze som ho uz davnejsie studovala ale moja skleroza. ja si to poistim a kupim aj inu abecedu 😎 musim sa to naucit

jakelina
30. máj 2011

@lusil2005 ty jsi mě rozesmála, ještě štěstí, že se ti přilepil. Můžeš vyklopit na papír na pečení posypaný moukou

lusil2005
30. máj 2011

@jakelina no urcite! a odkial budem potom vyjedat? 😀 😀 😀 inac - aj som predpokladala ze sa to nalepi, ten papier na pecenie ma mohol napadnut 🤐 diiik za tip!

lili01
30. máj 2011

ahojte děvčata...
poradíte čím zdobit okraje dortů?? nemám doma nic profi,nemáte někdo radu?? co použít z domácnosti???
😀

jakelina
30. máj 2011

@lusil2005 tak na ten tip hned zapomeň a zase můžeš vyjídat 😀 😀

jakelina
30. máj 2011

@lili01 myslíš dole??? já jsem mačkala malou lžičkou, když jsem ještě neměla vůbec nic.

lili01
30. máj 2011

@jakelina joo děkuji...

jakelina
30. máj 2011

@lili01 nebo nějakým ozdobným knoflíkem. 😉