Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
16. okt 2009

cessy, mela jsi to nechat povolit v mikrovlnce... 🙂

A neboj se kdyztak ty ruce namecet vic, nez je psano... Ja teda namacim vic a nikdy jsem z nej nemela blaticko..🙂

cessy
16. okt 2009

vobec sa s tym nedalo nic robit

cessy
16. okt 2009
cessy
16. okt 2009

zdenallicka v tomto recepte je aj olej, aj ty ho tam davas???

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18616

zdenallicka
16. okt 2009

Cess, do tehle jsem ho davala.. DO te druhe, cos zkousela vcera, se olej nedava...

cessy
16. okt 2009

a ktory je podla teba lepsi???

idem to teraz robit a neviem ktory, hadam skusim ten s olejom

zdenallicka
16. okt 2009

Delala jsem oba, ten bez oleje mi prijde lepsi a je i levnejsi...

vinka
16. okt 2009

Ahojte baby.Joj dlho som tu nepísala.Ale ja len vaše výtvory sledujem.No musím sa pochváliť,že dnes som piekla tortu na zajtrajšiu oslavu tak pozrite môj album Vivien tam je čo vy nato odborníčky. 😉 😀

zdenallicka
16. okt 2009

JO a pekarna mi ani jeden z nich neutahla... 😠

vinka
16. okt 2009

Baby pozrela som si ten link na hmotu a tam je aj olej aj sirup pšeničný?Alebo môže byť len olej? 😕 Chcem zas na vianoce piecťpoťahovanú nech sa v tom trénujem. 😀

zdenallicka
16. okt 2009

Vinka, je tam oboje..🙂

zdenallicka
16. okt 2009

Vinko a na kocarek se to podoba..🙂

Mas ho hezky... Ja teda takove dorty rada nemam (se zdobenim kremem), ale urcite bude dobry...😉

cessy
16. okt 2009

zdeni idem na to 😕 ,
maly sa mi pred chvilkou zobudil a nie a nie ho uspat...zas asi zuby 😒

cessy
16. okt 2009

zdeni a co mam robit ked mi to dost lepi???cukor??? 😕

vinka
16. okt 2009

Zdenallicka a môže tam ísť len olej? 😕 Ja nemám pšeničný sirup.Neviem kde by som ho kúpila. 😕

cessy
16. okt 2009

vinka psenicny sirup mozes nahradit medikom...

no tak uz to mam hotove....je to super, uvidim ako sa s tym bude dalej pracovat.a ake to je dobre, hadam to nezjem pokedy to pouzijem. vobec som sa pri tom nezapotila ako pri MMf.

henikav1
16. okt 2009

cessy, tak ktory si nakoniec robila?

cessy
16. okt 2009

heni ahoj ten bez oleja....ale je to fain.....nic z toho dalej nejdem robit, chcela som si prichystat na tortu neake ruzicky, ale som unavena, tak si len nohy vylozim a idem oddychovat pri PC

henikav1
16. okt 2009

jasne cessy, ved aj zajtra je den
ja som dnes prisla skor z prace, uz som tam jednoducho nevladala obsediet a cele poobedie som iba preflakala a prelenosila, ale uz sa citim lepsie, lebo som bola totalne vystavena
Ten marcipan mozno skusim len tak, nemam sice ten sirup, ale ked vravis, ze mozem nahradit medom. Piect urcite nebudem, budeme mat navstevu zo slovenska a potom odchadzam zas ja do ciech, tak sa nechcem uplne znicit

cessy
16. okt 2009

heni ja som niekde citala ze sa to moze nahradit tym medom, neviem tak som to zatial neskusala.

ja si chcem nachystat kvetinky na tortu pre babicku, ale to ma este cas.... 😉

vinka
16. okt 2009

Cessy čím to môžem nahradiť? 😕 Ja netuším čo to je. 😝 😀

cessy
16. okt 2009

vinka medom mozes nahradit kukuricny, psenicny sirup. 😉

vinka
16. okt 2009

Kriste modom.A ja,že čo to je.A to bol medík myslené. 😀 😀 😀 Joj keby ma v tej škole naučili čítať. 😀 😀 Cessy fééést dakujem za radu.Cessy a ty ako odborníčka už máš niečo odpečené čo povieš na moju tortu. 😉 No na sviatky chcem robiť zas poťahovanú len ja neviem dobrú hmotu ktorú rozválkam dobre. 😒

zdenallicka
16. okt 2009

Cess, cos s tim nakonec udelala, kdyz ti lepil? Ja si teda oplachuju a utiram ruce, malinko vlhkyma mi to jde krasne zpracovat a podsypavam to skrobem..🙂

lenka.pav
16. okt 2009

vinka, mne sa tvoja torticka paci, ja by som to teda s tym kremom takto paradne nedokazala vyzdobit. klobuk dole 😉

cessy
16. okt 2009

vinka ja a odbornicka???? 😀 😀 😀 ani zdaleka, len zaciatocnik, amater 😀 😀 😀

ja som tvoju torticku ani nepozrela, taka som bola zazrata do prace, pojdem kuknut

zdeni ja som to zacala miesit a bolo to ako keby som miesila praskovu hmotu, vobec sa mi to nespajalo, tak som si vedla do misky dala vodu a cele ruky som tam namocila. ked som isla namocit ruky 2x, mala som ich olepene, jak snezny muz....ale potom sa to zacalo krasne davat do kopy. lepilo mi to, tak som dala asi za lyzicu cukru a bolo to ok 😉

vinka
16. okt 2009

Juj dakujem Lenka to som takú robila prvý krát tak sa jej neviem vynadívať.No ide mi asi lepšie ako poťahované. 😀

zdenallicka
16. okt 2009

Cess, tak super!! 😵

cessy
16. okt 2009

vinka no super, asi ani ja by som si na taku netrufla 😕 .ten tvar to si vyrezala z obdlznikoveho korpusu???? 😕
pekna, paci sa mi 🙂