Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
3. jún 2011

@yamahafazer no ja nemozem z vas... tu pomaly kazda na rychlo robi zazraky?! ja kebyze robim taku,tak to fakt cely den s tym zabijem... krasna! 😵
@petusko velmi milunke torticky! 🙂

tica
3. jún 2011

no a ešte jedna dnešna na zajtrajšiu 60
inak potrebujem s ňou poradiť lebo mam strach že sa mi zajtra v aute rozpadne mala som ju chvíľu von a už mi opadaval ten vyplet to sa mi ešte nestalo 😠

petusko
3. jún 2011

@eliska22 z amerikancov sa ani mne nedali robit ozdoby, je velmi elasticka a dlllho tvrdne. na potahovanie su dobre, ale na modelovanie nic moc.

mrka2
3. jún 2011

@tica ta je krasna... neviem ti poradit, mne sa tiez hned orosi,ked vyberiem z chladnicky, je to tepelny sok asi ☹

dnes sa mi prvykrat stalo,ze zakaznicke nechutila MMF 😔 😔 😔 to bola jej druha zakazka odo mna a prvu som jej robila z mliecneho marcipanu,ale mne sa uz taaak nechce robit ten mliecny... strasne som zlenivela... 😝 ale budem musiet no... nas zakaznik,nas pan 😖
a este sa musim pochvalit,ze som dostala tringelt 10 ecka!!! sa mi to veru este nestalo 🙂

petusko
3. jún 2011

@tica vypadava? fuha, neviem preco, mas ho lepeny na potahu ci na plnku? Mozno by to chcelo znova pretriet vodou a popriliepat. robota velka, ale radsej to asi poistit 😒

dakujem vam baby za vsetky paci sa 🙂

eliska22
3. jún 2011

@petusko už som si aj ja povedala, že ich budem používať len na poťahovanie a z tých rubino budem robiť ozdoby 😝

tica
3. jún 2011

@petusko no mam to len na plnke
:(

tica
3. jún 2011

@mrka2 no mne sa orosila a tak mi to oletuje mam nervy ako ja to davam ako dar na 60 pre tetu tak dúfam že to niejako pozlepujem keby sa niečo stalo ale nabuduce viem že to budem lepiť na poťah

lusil2005
3. jún 2011

@yamahafazer je naaaadherna!!!

adka_praha
3. jún 2011

ahojte...
torty su take nadherne, ze sa tu hanbim podstrcit tie moje... 😅

@yamahafazer ze narychlo... 😅 nadherna je... 😵

je to trapne, ale zasa som nafasovala kitty (mam pocit, ze ine ani nerobim... by som si rada uz aj nieco ine skusila) a krstinovu som robila...

paja.o
3. jún 2011

ahoj holky, poslední dobou sem fakt nestíhám chodit. Jsme s malou pořád venku, tak na net není čas 🙂
Přidávám svoje poslední dortíky. Zkoušela jsem kleště a krajkový lem a taky kaly 🙂 No budu to muset ještě pořádně vychytat. Na kleště jsem sice udělala tlustší potahovku, ale stejně mi to s kleštičkama nešlo, jak jsem myslela. Máte holky nějaký fígl? A jak děláte ty krajkové lemy, aby nebyl spoj vidět?

reruna
3. jún 2011

@eliska22 ta s tou mašlí a růžičkama je náhodou moc hezká, taková jednoduchá a mě tam už nechybí, co je to za vzor nahoře?
@yamahafazer no že prý narychlo ozdobená, ,toho medvídka pů bych dělala hodiny....
@petusko krásný Mickey, já jsem ještě postavičky nikdy nezkoušela a teda takového bych určitě nevytvořila, a ta s čápem je nádherná 🙂
@mrka2 krásná, něžná. Podle mě je mléčný marcipán lepší, než MMF, ale osobně jsem ho nezkoušela dělat, protože si myslím, že je to určitě pracnější, než MMf.
A teď mám koupené hmoty, brala jsem jen na zkoušku 1,5 kg a 1 kg
- mám smartflex velvet mandlový a WI (ten je vanilkovocitronový), chutnají mi oba a konzistence mi připadá dost podobná, zkoušela jsem i RDI, ale to bylo na ozdoby hrozně měkké a nechutnalo mi. A v tomto horku teda mám celkem strach, jak ty hmoty se budou chovat - když třeba bude dort stát na svatbě... příští týden mě čeká ten dort za syna, budu dělat asi srdce...už teď mám z toho hrůzu, úplně jiný pocit, než když dělám jen pro nás a když se něco nepovede, tak je to jedno...

paja.o
3. jún 2011

jo a ještě jedna rychlovka, co jsem dělala pro taťku 🙂

reruna
3. jún 2011

@adka_praha ale kitty je pěkná, i ta s papučkama 🙂
@paja.o krásné - ty branky jsou super!

paja.o
3. jún 2011

@yamahafazer to byla rychlovka? wau, bych chtěla taky dělat takové rychlovky. Jak dlouho Ti zabrala?

adka_praha
3. jún 2011

@reruna dakujem... 😵 tie papucky som vyrezavala podla papierovej sablony... 😅 nemam na to potrebny "vercajk"... prvy pokus... no snad sa bude pacit... 😕

paja.o
3. jún 2011

@mizulienka Tak jak se povedl Madagaskar?

Holky, kolik tak času strávíte na jednom dortu? Mě všechno tak strašně dlouho trvá! 😒

lusil2005
3. jún 2011

kraaasne torticky!!!! baby? jak robite tu strapatu travu? 😕 nech rozmyslam ako rozmyslam, neviem na to prist 😅

yamahafazer
3. jún 2011

ako pozeram same nadherne torticky 😵
@paja.o 45 min som ju robila ved tam nebolo vela zdobenia len rozvalkam a je to a par kvetiniek a travicka a ten otvor som prvy krat skusila som si chcela vyskusat este som to nerobila
@reruna ten macko je najjednoduchsie co moze byt tiger stym je najviac roboty a potom somarik

gumkacka1
3. jún 2011

@lusil2005 krasna torticka. To si ako robila tu cokoladovu potahovku? Lebo ja som dnes skusala robit z cokolady a skoro som pri tom plakala. Vyzerala otrasne potiahnuta. ☹

reruna
3. jún 2011

@lusil2005 někdo to dělá lisem na česnek
@paja.o no tak umíchaný korpus mám tak za 15 minut, peče se to samo, když na to občas kuknu - ale musím být doma, nemůžu třeba jít ven, takže si to musím tak rozvrhnout, abych pekla buˇf bzo ráno, přes oběd nebo večer, krém je většinou udělaný taky tak do 15 minut, rozřezat a naplnit to tvrá u obyč dortu tak 15 minutt asi max, ale když je třeba 3D a ořezávat, tak to trvá déle, MMF než udělám tak to je tak 30 minut, když je hmota koupená, tak uštřím čas tady... potahování a dělání ozdob je různé podle toho, jak moc je dort zdobený... nevím jak to odhadnout tak 1-3 hodiny asi

paja.o
3. jún 2011

@yamahafazer a co Pú, už jen toho bych dělala minimálně hodinu ... mám co cvičit, mě by takový dort trval nejmíň 3 hodiny a nebyl by ani zdaleka tak pěkný!

petusko
3. jún 2011

@paja.o ja som mala rekord 3 torty nakomplet za jeden den. Ale to bola makacka. Teraz si robim tak, ze jeden den upeciem platy aj na tri torty, druhy den plnim a postupne dokoncujem, podla toho, ktora ma ist prva prec.
@lusil2005 ja taku travu robim lisom na cesnak 😉 ale hmota musi byt cerstva a makka, inak to nejde.
@tica mozno ked to poriadne do rana zatuhne, tak to bude o.k. drzim palce 😉

yamahafazer
3. jún 2011

@paja.o to je len o praxi a ako je zlozita torta ta krajinka s mackom tak ta mi dala zabrat lebo tam toho bolo vela zdobenia
@lusil2005 to sa robi cez lis na cesnak

paja.o
3. jún 2011

@petusko přesně tak to taky dělám, jeden den upeču, druhý naplním a pak dokončuju, ale nejvíc jsem dělala 3 dorty za týden a měla jsem toho teda dost a to šly dorty pryč postupně, každá jiný den 🙂

yamahafazer
3. jún 2011

@paja.o a ty ako dlho uz pecies? lebo ja som vyucena cukrarka ja uz na objednavky od 16 rokov

79zuzana
3. jún 2011

🙂 🙂 🙂 prekrasne torticky tu mate vsetky... najviac sa mi paci, ked napisete, ze to len narychlo 😉 ja sa s mojimi natrapim hodiny a vysledok sa neda ani porovnat s tymi vasimi 😀

paja.o
3. jún 2011

@yamahafazer pekla jsem vždycky spíš pro rodinu, vždycky mě to bavilo, ale s potahovkou dělám asi od ledna

petusko
3. jún 2011

@paja.o ja som mala najviac na jeden tyzden 7, ale to bolo tak rozdelene na viac dni, takze to slo, ale ked su napr. 3 na jeden vecer, tak to je horsie. Robim to popri detoch, nechcem ich obmedzovat, chodime aj von, treba sa aj o domacnost, zahradku starat, takze niekedy je to o drzku. Ale bavi ma to, takze sa to da 🙂
A este mam s uskladnenim prioblem. teraz stale musim varit tak, aby to nebolo nutne mat v chladnicke, lebo tam su same torty 😅

eliska22
3. jún 2011

@reruna to mám taký valček z tupperware a to robí taký vzor, inak je to určené na mrežovník 😉 a na tú tortu som stále chcela niečo ešte dať, ale nebudem to radšej kaziť 😝 a díky 😎