Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
6. jún 2011

@dm1 krasne torty 🙂
chcela som a ta spytat, robila si uz do poschodovej torty, ze si kombinovala kremy? dakujem

@mrka2 to uz mas aj hotovu, ved si len nedavno pisala, ze hladas inspiracie 😀

gumkacka1
6. jún 2011

babulky, viete mi poradit nejaku dobru stranku na pomocky, kde su dobre ceny a dodanie netrva dlho? dakujem 🙂

mizulienka
6. jún 2011

@gumkacka1 www.peceniehrou.sk objednas a max do 2 dni to mas doma, su perfektni 🙂

jajuuus
6. jún 2011

ďakujem za všetky lajky, vážim si to 😉
@lusil2005 @cicimotinka musím sa priznať, s nápadom prišla zákazníčka, poslala mi fotku, na ktorej bolo niečo podobné a ja som si to už len trošku oživila (lebo na tej fotke boli také šedivé tie farby) a trošku pozmenila, aby som neopakovala 😀 no ale môj zákazník, môj pán... aj keď mi dala voľnú ruku, chcela, aby tam bolo zachované to - Lesanka - dieťa z lesa (alebo z prírody) 😀

ada9557
6. jún 2011

Ahojte.Potrebovala by som poradit. 😲 Ja pečiem len tak pre rodinku aj to väčšinou okruhle tortičky.teraz chce kamarátka tortu ale štvorcovu.chcem poprosit o radu.mám veľký plech cca 43x33cm.s kolkých vajec mám na taký plech urobit piškotu aby tak akurát. ktorá by bola najlepšia???😅 nechcem rozrezovat ale urobit tri pláty.Dakujem 😵 😵 😵

lamps
6. jún 2011

@ikula2 nádherný košíček, ukážková tortička 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petusko
6. jún 2011

ahojte babule, prosim vas, ako sa vola abeceda, ktroa sa da otlacat do hmoty, ze sa pismenka delia jednotlivo??? neviem to najst ☹

janulkamartinko
6. jún 2011

@ada9557 Ahoj,ja by som upiekla 4 krat 4 vajicka,ja robim klasiku 4 bielka vyslahat so 120 g kr.cukru,po par minutach ked sa vyslaha pena zaslahat zltka,trochu asi pol deci teplej nie vriacej vody a nakoniec rucne muku 60g hl.muky a 60 g pol.muky plus kyp.prasok,alebo keby sa ti prvy plat zdal tenky tak 5 vajicok, na 1 vajce 30g vsetkeho.. na 180 stupnov tak 15 min...neviem ci som pomohla 🙂

janulkamartinko
6. jún 2011

@dm1 dokonale torticky,radost pozriet 🙂

janulkamartinko
6. jún 2011

@bzucinka2 Nadhera :D

mrka2
6. jún 2011

@mizulienka no ano.. hotova je. ked ja telku nepozeram,mala spi,tak sa idem hrat. som necakala,ze mi to tak pojde 😀 inak ja som robila 2 poschodove a v jednej bol hore aj dole rovnaky krem a v druhej boli hore iny a dole iny a asi to je lepsie,ked urobis 2 kremy podla mna 🙂

gumkacka1
6. jún 2011

@mizulienka dakujem za typ, uz som raz pozerala tuto stranku, len tam nemaju taku abecedu, aku by som chcela. A uz to chcem obiednat od jedneho, kvoli postovnemu.

mizulienka
6. jún 2011

@mrka2 vobec nepozeravas telku?
aj ja si myslim, zeby mohla byt zaujimava, ked bude dvoch chuti...rozmyslam parizsky a gastanovu plnku, to by mohlo ist k sebe nie?

dadka212
6. jún 2011

ahojte práve som dokončila spidermana...

jajuuus
6. jún 2011

v noci dokončená...
večer vás konečne dočítam, teším sa! mám konečne pokoj na dlhšie 😵

lusil2005
6. jún 2011

@dm1 torticky su naaaadherne nezne krasne!!!! 😵

lusil2005
6. jún 2011

@jajuuus zena, mna z teba picne!!! ani sa nejdem zamyslat ako sa ti podarilo spravit take mini rukavice, korcule a prilbu. je to perfektne! 😲

katy1979
6. jún 2011

baby ako sa vam robi v tychto teplach. a to vlastne teplo este nezacalo. ja som vcera tak nadavala torta bola chvilu vonku a krem uz makky. potiahnut to islo ale vobec som na lepenie nemusela nic pouzit lebo to lepilo stale.

toto su posledne dve.

jakelina
6. jún 2011

@jajuuus no ta je perfektní. Nechápu.
@katy1979 ty jo, nádhera

katy1979
6. jún 2011

Baby a je tu niekto z Bernolakova????
lebo hned oproti nasim byva nejaka co vypeka tak ja len ci tu nahodou nie je.
Zazvonit mi bolo blbe 😅

petusko
6. jún 2011

@katy1979 dik, objednala som nakoniec tuto, objednavala som viacej toho http://www.adal.biznisweb.sk/product/naznacovac...
uvidim co to bude zac 😝

lusil2005
6. jún 2011

@petusko ale to nieje na vypichovanie, to je len na naznacenie do potahu... taku si chcela?

bzucinka2
6. jún 2011

@mrka2 dakujem, neboj, zvladla by si 🙂
@adul67 dakujem, ak myslis tu bordovu, tak tu som miesala cervenu, modru a ciernu 🙂
@jakelina dakujem 🙂
@ikula2 mnam ta vyzera byt chutna 🙂

bzucinka2
6. jún 2011

@janulkamartinko dakujem 🙂

ada9557
6. jún 2011

@janulkamartinko Dakujem veľmi pekne.Si zlatá. 😵 😵 😵 Vyskúšam a dúfam že sa podarí.ešte raz dakujem 😉

ada9557
6. jún 2011

@jajuuus ahoj.kráááásna tortička.ako každá tvoja.ty ešte niečim potieraš tu tortičku že je taká lesklá?

reruna
6. jún 2011

Krásné dortíky jste zase přidaly
@jajuuus super mimino 😀
@petusko a na co je taková abeceda? otlačíš to do potahu a pak vybarvíš?
Jinak mě se hrozně zalíbily práškové barvy, já bych nejradší dělala jen z bílého marcipánu a malovala to nasucho těmi práškovými, než jsem zabarvila kousek hmoty na fialovo, tak to byla v tom vedru pořádná makačka a nakonec jsem použila genciánku...
Zkoušela jsem vytalčovat abecedu, ať to mám nachystané na dort a teda potrápila jsem se, ale podařilo se, musí se fakt hooooodně natenko vyválet a přes ten mikroten to pak nějak jde... ale ještě to není dokonalé... taky jsem si dělala růžičky a nějaký ozdoby.
V tomto horku je to ale fakt hrozné, včera jsme měli doma odpoledne 29 st. 😝 naštěstí se má ve čtvrtek ochladit, tak snad se ten dort nerozteče v sobotu na té svatbě...

petusko
6. jún 2011

@lusil2005 ano taku, vypichovacie mam dve, toto som chcela na otlacanie. Uvidim, co to bude za zazrak 😅