Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cicimotinka
6. jún 2011

@jakelina @reruna našla som ich v Tescu... ale je fakt, že inde som ich nevidela ani ja... ☹

andriss23
6. jún 2011

ahojte baby,potrebovala by som poradiť
Mám na sobotu urobiť tortu pre 45 ročného chlapa,chcú štvorlístok. Nemali by ste nejaké tipy,inšpirácie? 🙂
Ako som počula,že štvorlístok,hneď som mala pred očami lienku ako na ňom sedí.... 😀 ale to moc neni vhodné pre muža... 😀 😀 😀

jakelina
6. jún 2011

@andriss23 a má nějakého koníčka, zálibu, zvláštní zaměstnání???

raci
6. jún 2011

ahojte děkuji za lajky z minulého dortu, taktéž nezahálím a lajkuju co to jde 😀 však kolikrát mi spadne brada když se tady kochám 😉 a přidávám svůj sobotní zase pro Ondráška (vlastně spíš pro babičky a strýčky (oni neradi MMf a jiné potahovky) proto jen ten modrý kraj.. a ještě jsem dělala jeden dort tiramisu ale ten jsem zapoměla vyfotit.. 😖

mrka2
6. jún 2011

@mizulienka pozeravam telku,ale len tak do siedmej,ked mam cas, ja radsej citam knizky, telka mi nic nedava a tie filmy... same strielacky, nic pre mna 😝 gastanovu plnku som este nerobila,ale sa na nu uz dlho chystam, raz ju robila Kamila v tej svojej relacii ze vraj, musim si najst v archive,bo som to nevidela,alebo mi daj recept,aky robis ty, ja ani neviem,ako to chuti,tak neviem,ci to bude pasovat,ale asi ano 😕 🙂

mrka2
6. jún 2011

@bzucinka dakujem za PDT,dnes dorazila! 🙂

lamps
6. jún 2011

@jakelina ja som tento krém skúšala s čokoládkou KOFILA a bol famózny, veľká mňamka to bola, môj manželík takmer zjedol aj misku, keď ju vylyzoval 🙂 😎 😎 😉

lamps
6. jún 2011

@raci vyzerá úúúúžasne a určite tak aj chutila 😎 😎 😎

lamps
6. jún 2011

@andriss23 ja som náhodou našla takúto, možno s malými zmenami by sa aj hodila
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40348

jakelina
6. jún 2011

@lamps já ho právě taky ráda dělám. Není to moc práce a je vždycky výborný. Dá se použít s máslem. Zašlehat to do kostky másla a je mňamozní krém. 😉

lamps
6. jún 2011

@jakelina no presne tak, ja som ho raz robila bez masla a druhýkrát keď som ho robila nejako sa mi zdala tá šľahačka riedka, tak som tam capla maslo a bol aj tak veľmi dobrý.

eliska22
6. jún 2011

@jakelina díky za popis 🙂

jakelina
6. jún 2011

@lamps hlavně, když si víme rady, že jo 😀 😀 Udělat dobrý krém umí každý, ale co s ním, když se nepovede, to jsou pak omprovizace 😀 a kolikrát vznikne velká dobrota. 😀

lamps
6. jún 2011

@jakelina presne ako hovoríš, len tie dobroty sa potom musia vylyzovať z misiek a neviem ako to dopadne s mojou figúrou 😀 😀 😀 a môj manželík naposledy tak usilovne vylyzoval, že to prehnal a bolo mu až zle 😀 😀 😀

lusil2005
6. jún 2011

@jakelina
@lamps
baby a z kolkych asi slahaciek robite ten krem na jednu tortu? alebo kolko slahaciek na jedno 250g maslo? znie to mnamkovo 😀

bzucinka2
6. jún 2011

@lussy23 dakujem 🙂

bzucinka2
6. jún 2011

@raci mnam 🙂

@andriss23 a co taketo nieco:

lamps
6. jún 2011

@lusil2005 neviem ako jakelina, ale ja ju robím z 3-och 250 ml šľahačiek 33%, 100 g KOFILY alebo ľadových gaštanov alebo 2 bielych čokolád Milka

mrka2
6. jún 2011

@bzucinka2 neviem,ci si si vsimla,som ti pisala,ale zabudla som ti dat ku menu 2-ku,tak dnes mi dorazila ta PDT. dakujem 🙂

jakelina
6. jún 2011

@lusil2005 já dělám z jednoho kelímku na malý dort a plus jedna čokoláda a půl másla, když dávám máslo. Stačí na takový normálně velký dort. Na větší dělám ze dvou šlehaček a dvě čokolády + celé máslo

cicimotinka
6. jún 2011

@andriss23 našla som niekde na nete a celkom sa mi to páčilo, 4 malé srdiečka (každé na vrchu tak trošku do "bacuľkova") a zložené vedľa seba do štvorlístka, každá mala inú plnku a trošku iné zdobenie a poťah, ale ako nápad na netradičný štvorlístok... 😅 možno pomôže...

lusil2005
6. jún 2011

@lamps
@jakelina
dakujem babizne. mam tu 2 slahacky a jednu bielu a jednu tmavu cokoladu... tak asi sa priklonim k jakeline kedze na lampsin recept nemam dost surovin 😀 😀 😀 este raz dakujem!!!! <3

bzucinka2
6. jún 2011

@mrka2 nevsimla, ale tesim sa ze ti to prislo v poriadkua nech sa ti s tym robi lepsie ako mne 🙂
mne dnes prisla konecne nova chladnicka, tak mozem vypekat 🙂

dadenka1
6. jún 2011

Ahojte šikulky... Idem robiť Človeče nehnevaj sa do škôlky a potrebujem radu, ak môžete... Nechcem tortu poťahovať hmotou ale obliať čokoládou a keď čoki vychladne, tak na tú čokinu chcem položiť hracie pole a panáčikov z marshmallow hmoty... Nestane sa tej výzdobe niečo, keď bude len na tej čokoláde položená? Nechcem totiž deťom robiť maslovú plnkovú tortu, ale sacherovu (tvar nie guľatý ale štvorcový).. maximálne pod to hracie pole by som dala maslo s cukrom, aby to tam držalo...
Ďakujem

fukylove
6. jún 2011

@andriss23 - ja som robila 4x male srdiecko + ta stonka 🙂 a kazde srdiecko ine cesto a ina plnka 🙂

fukylove
6. jún 2011

@bzucinka2 - jeeeeeeej 🙂 ty si dala moju torticku? 😀 😀 😀

bzucinka2
6. jún 2011

@fukylove heeej ??? neviem koho je, ale kedze si ju poznas, tak je tvoja, co ma zaujala 🙂

jajuuus
6. jún 2011

@ada9557 ahoj, ďakujem 😉 áno, potieram troškou obyč. oleja 😵

lamps
6. jún 2011

@lusil2005 nie je za čo, nech ti chutí :O)

jajuuus
6. jún 2011

no babule, tak som vás konečne dočítala... uff, ale ste toho popísali a popridávali... nádhera!!! všetky sú super, lajkovala som ako divá 😀
teším sa, čo znovu popridávate, ja teraz oddychujem, uvidím, do kedy vydržím 😀