Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tica
8. jún 2011

@bianca
@mrka2 ja tiež nemam rada taketo veci ako do augusta mam čas premýšľať ale tak som jej povedala nech da spoň niejaky zachytny bod no čo ja viem čo si to predstavuje niečo jednoduche pre dievčatko no dúfam že niečo mi poradite a v krajnej nudzi niečo do vtedy pošpekulujem

tica
8. jún 2011

@alicc ja mam tak vymyšľať tortu na 18 ale až o rok ma to čaka lebo priede sestra s canady a bude oslavovať na slovensku no ale asi kabelka by možno nebola zla ja som sice robila švagrine na 26 lebo ona je taka kabelko- topanko- peňaženko maniačka tak jedine to ma napada

tica
8. jún 2011

@alicc tu je ta moja torta kabelka

alicc
8. jún 2011

@tica dakujem to nie je zly napad 🙂

anibas
8. jún 2011

@bianca
@mrka2 no dievčatá a mne dnes manželova šéfka napísala, že sa nechá prekvapiť : ani veľkosť, ani plnku, len že je to na birmovku 😅 😅 😅 😅 😅 prinajhoršom mu to strhne z platu 😝 😝 😝 😝

lucula73
8. jún 2011

ahojte dievčatá,

prosím vás,dávate pod karamelový krém lekvár? a aký korpus sa hodí k tomu krému najlepšie? 🙂
ďakujem.

tica
8. jún 2011

@lucula73 ja by som dala čokoladovy korpus a poliala likerom 😉

lucula73
8. jún 2011

@tica 🙂 akým likerom?má to byt svadobná torta,kamoška sa vydáva,chcem ju prekvapiť 😉
a ten čokoládový som si myslela,len som to ešte nerobila. 😉

tica
8. jún 2011

@lucula73 ja som len začiatočnička tak to len ako by so to urobila ja dala by som vaječny alebo niejaky orieškovy je taky ako vaječny tak možno ten ale ešte si pre istotu nechaj poradiť od odborníčok 😀

lucula73
8. jún 2011

@tica 🙂 ,však ja som tiež len začiatočník 😉 ,každá rada dobrá 🙂

tica
8. jún 2011

@lucula73 tak nech sa ti podarí 😉
a predsa každy raz začína 😀

bianca
8. jún 2011

tak a uz som sa stratila ale uz budem dobra a budem castejsie pisat

@lucula73 ja pod kazdy krem davam dremiK.Skoro stale malinovy ale ked robim detsku tak johodovy s jahodamy.Ku karam. kremu davam aspon ja svetly alebo mramorovy korpus

@tica ja robim rada tematicke.Keby ti aspon povedala ci prcek preferuje neaku postavicku alebo farbu.Nasa od mimina milovala Elma a Mickey partiu

tica
8. jún 2011

@bianca no veď to že nič ako neviem či jej niečo vobec pozera kedže bude mať rok tak tiež neviem niečo jednoduche takže žiadne postavičky na torte lebo s tym by som sa narobila takže važne rozmyšľam že čo by to mohlo byť ale nič ma nenapada 😠

bianca
8. jún 2011

@tica tak urob duhovy potah,meno,ciselko - sviecka a hviezdcky,srdiecka,kvetinky........

a este inak.Kto chcete a mate vereny album na torticky ci uz na FB alebo niekde inde pridajte sa http://www.facebook.com/topic.php?topic=399&pos...

tica
8. jún 2011

@bianca už som pridala
😉

bianca
8. jún 2011

@tica chvalim chvalim.Krasne torticky

bianca
8. jún 2011

@dm1 aj teba chvalim pani cukrarka

mizulienka
9. jún 2011

dievcata chcem sa spytat, ked robite nieco z puncoviny, natierate to potom kremom a az tak potahujete?
robim tohto krtka
http://www.tortyodmamy.sk/rozpravkove-postavick...
a ten kopcek na ktorom stoji robim z puncoviny, ale hned som to potiahla bez natierania kremom...a ono to nie je uplne pekne nalepene na potahovke....moze mi to roztopit ten potah...v puncovine mam iba korpus, maslo a lekvar. dakujem

dadka212
9. jún 2011

@mrka2 ďakujem 🙂

@jajuuus ďakujem. IVIKON preto, lebo som si to netrúfla nazvať nikon a ona je Ivana tak som to takto vymyslela, hádam sa to mu poteší 😎

lussy23
9. jún 2011

@broucek2 @dadka212 - krásne tortičky baby
@mrka2 - ďakujem, tajne dúfam a modlím sa, aby som si vybrala narodenie dievčatka alebo chlapčeka. 🙂 To je jednoduché.

dadka212
9. jún 2011

@lussy23 ďakujem 🙂

jajuuus
9. jún 2011

@dadka212 podľa mňa sa tomu určite poteší!!! 😵

dadka212
9. jún 2011

@jajuuus 🙂 no asi aj áno, oni sú z takej zapadnutej dediny, robili terno aj z torty obloženej piškótami, vrch zafarbený kokos a pár kvetiniek 😀

jajuuus
9. jún 2011

@dadka212 to sa mi páči, keď sa človek vie tešiť aj z maličkostí 😉

dadka212
9. jún 2011

@jajuuus hej oni sú úžasní ludia po celej dedine to chodili ukazovať, potom mi kopa z nich písali cez FB správy, úplne cudzí ludia, aké robím krásne a velmi chutné torty 😵 to ma velmi potešilo 🙂

jakelina
9. jún 2011

@dadka212 tak to je super zkušenost. Celá dědina vidí tvůj dort 😀 😀 😀

lucula73
9. jún 2011

@bianca ďakujem za radu...aj mňa napadol mramorový,že bude aj svetlý aj tmavý....A aký lekvár konkretne by si dalaa ty pod ten karamelový krém? 😉

lucula73
9. jún 2011

ozaj a ešte jednu vec som sa zabudla spýtať.ako pripevnujete na amrcipán tie guličky maličké,strieborné,zlaté?mne to minule odpadávalo,som to len trošku namočila vodou,ale napr. na boky torty,aby to držalo?neviem čím ....

ďakujem 🙂

dadka212
9. jún 2011

@lucula73 ja budem robiť karamelový s džemom z čiernych ríbezlí...to bola požiadavka...najlepšie džemy majú v lidli stoja 1,59

lucula73
9. jún 2011

@dadka212 a nie sú tam kúsky ríbezli?ten je aspoň kyselkavý,to by snáď aj mohlo byť.... 🙂