Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
20. okt 2009

Cessy, taky doufam a tesim se na miminko... 😵

zdenallicka
20. okt 2009

A taky nam sem PAN ALIONUSKA mohl napsat, neee??? 😕 😠

nadulici
20. okt 2009

sse-dakujem za radu.. 🙂
zdeni-dakujem za IP, a aj za dalsie vycerpavajuce info, teraz sa uz celkom zacinam orientovat 😀 😀 😀
a ta torticka-no nadhera 😵

cessy
20. okt 2009

zdeni, taaak, tak.......... mohol dat vediet, ale asi este stale zapija ich druhu lasocku

zdenallicka
20. okt 2009

Cess, to mu ovsem zavidim...🙂

amadora
20. okt 2009

Zdenallicka ďakujem 🙂 a už si skúšala aj maľovať priamo štetcom na ozdoby alebo na tortu?

zdenallicka
20. okt 2009

Amadorko, nee...🙂

sse
20. okt 2009

amadora ja som maľovala tie kvietky na mojej poslednej torte 🙂 ale veľké plochy som ešte neskúšala

amadora
21. okt 2009

sse nádherné sú 🙂 a maľovala si ich gélovkami? ako si ich používala?

sse
21. okt 2009

nie, to som práškovými maľovala. gélovky som ešte neskúšala, ale už sa na ne chystám. Už mám 2 doma 😀

nadulici
21. okt 2009

objednavali ste si z pecenie-hrou?ze kedy mi objednane farbicky a tovar asi pridu, uz sa tesim ako male deco 😀
konecne vyskusam tie gelovky 😵

sse
21. okt 2009

ja som si objednávala v nedeľu a už včera som to tu mala 🙂

marfic
21. okt 2009

nadulici mne to prišlo o dva dni, bolo to naozaj rýchle, dokonca mi odtiaľ aj volali, lebo nemali na sklade, či majú počkať, kým to príde, ale nakoniec som vybrala kvietok o jeden cm väčší a teraz ľutujem, že som aspoň jednu gélovku na skúšku neobjednala ☹

zdenalicka, ďakujem tiež za podrobné info k farbeniu

amadora, ja som skúšala maľovať, ale mám obyčajné farby z drogérie, tak mi to postekalo 😖 , ale stredy kvietkov maľujem s aplikátorom na očné tiene a to sa celkom dá aj s takými farbami

sse
21. okt 2009

marfic aj ja mám len obyčajné farby z drogérie a nemala som problém to farbiť. Ja som maľovala štetcom. 🙂

amadora
21. okt 2009

ja som práškovými ešte neskúšala maľovať, vždy som farbila len celú hmotu. ale keď chcete robiť tortu kde je veľa farieb a z niektorých len ozaj kúsok tak je to o držku robiť toľko hmoty 😝 zato chcem skúsiť aj maľovať gélovkami. tak skúsim pozrieť na torty od mamy či tam nenájdem dáke rady a ak nie tak zajtra mi tie farby má doniesť chlapík domov tak sa opýtam rovno jeho ak bude vedieť 😅

marfic
21. okt 2009

sse, ale mne to stekalo a vyzeralo to fľakaté, jednoducho mi tú farbu nechytilo, bolo to také fuj 😝
tak farbím celú hmotu a už sa mi darí, predtým sa mi to drobilo, teraz je to už ok
treba skúšať, lebo asi som mala zlý štetec, tie ťahy bolo vidieť, ale na malej ploche je to dobré
alionuska radila, že ona používa pudrenku, tak mám kúpenú, ale neskúšala som to zatiaľ, možno mi to pôjde teraz už aj s obyčajnými

cessy
21. okt 2009

ahojte, peciete niektora na vikend????

alionuska ozvi sa.....sme zvedave na parametre malej sasky 😵

sofi07
21. okt 2009

ja zacinam zajtra, nasa mala bude mat rocik 🙂

cessy
21. okt 2009

a aku ides robit sofi??korpus plnka???uz mas urcite rozmyslene 😕

sofi07
21. okt 2009

praveze nemam 🙂. najskor vymyslam ozdobu az potom zacnem rozmyslat nad vnutrom :D
chcem dve srdiecka na sebe a nejaku postavicku k tomu.len neviem aku... mala zboznuje babatka, rozmyslam, ze jej kupim take male babatko a obleciem ho do marcipanu a a posadim na tortu 🙂neviem, nic ma akosi nenapada.

nadulici
21. okt 2009

ja tiez zacinam zajtra, malej k rocku..a ako budes sofi zdobit, ake farby, daj nejaku inspiraciu 😵

sofi07
21. okt 2009

nadulici, chcem len nieco jemne, v ruzovo-bielej kombinacii.a ty aku mas v plane?

nadulici
21. okt 2009

presne aj ja chcem nieco jemnucke, svetlo ruzovy potah a dalej neviem ☹ 😨
rozmyslam ze dozdobim nejakymi vykrajovanymi srdieckami, nasla som take tie na spajdlickach, ale este niesom rozhodnuta...hladam, hladam...teraz som objavila vilu amalku, nadhernu, keby mi ju niekto spravil ako figurku bola by som v siedmom nebi...je nadherna...hladam dalej

alionuska
22. okt 2009

Ahojte cukrarocky sladke mamniky.. Tak uz sme domenka. 🙂 🙂 🙂
Malinka Sašenka sa narodila v piatok o 14.O5 cisarskym rezom...takze este skor ako bol naplanovany,lebo som na poradni zacala krvacat..
Ale vsetko dopadlo dobre,mala 3,430g a 50cm a je nadherna a straaaasne dobrucka!!!! Maminka este ubolena,ale vydrzime! Tak potom sa este ozvem..velmi sa tesim pa pa pa 😉

julinka25
22. okt 2009

Alionuska gratulujem gratulujem gatulujem!!!!Aj ja mam doma Sasenku a tiez sa narodila cisarskym rezom 🙂 Tesim sa s tebou a nech ti malinka robi len a len radost. 🙂

cessy
22. okt 2009

ahoj alionuska gratulujeeeeeem 😵
prajem vam hlavne nech ste obidve zdrave...... 😉

marfic
22. okt 2009

alionuska, aj ja sa pripájam k blahoželaniam, nech ste zdravučké 🙂

sse
22. okt 2009

Jééj Ali gratulujem, veľa zdravíčka vám obom prajem a tebe skoré zotavenie 🙂

alionuska
22. okt 2009

Dakujeme vam dievcatka...Strasne mam dobrucke babatko..ona stale len spinka,neplace,prespinka aj sest hodin a ani nepyta jest,tak ju musim budit,a je spokojna aj s okakanou ritulkou.. 🙂 no anjelicek.. 🙂 jak za odmenu!!!! Strasne som stastna a aj mala Alenka a tatinko !!! 🙂 🙂 🙂

alionuska
22. okt 2009

A este ma napadlo,ze som jej uz hovorila,ze ona je najmensia cukrarečka,lebo torticky som piekla s nou v brusku...mala pomocnicka.. 😀 😀