Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
16. jún 2011

dakujem vam za vsetky liky 🙂

lukika
16. jún 2011

@dm1 a ty máš ktorú tú krajku teraz neviem ktorú mám zobrať inak ozaj sú dosť podobné

adka_praha
16. jún 2011

ahojte.... robim giga tortu a uz mi je do placu... co sa moze sa posere, co mozem dodrbat, dodrbem... 😢 nechapem zo seba... a ma skoro 11 kil, takze mam nadelaaano az za usami, ked s nou mam manipulovat... 😲 😖

dm1
16. jún 2011

@mrka2 ten je super strasne mila detska torticka 😵

dm1
16. jún 2011

@lukika ja mam tu zelenu a vobec ju nepouzivam tusim 1x som ju 😉

dm1
16. jún 2011

@adka_praha neboj dobre to dopadne. Ja som mala svalovicu ked som robila skoro 15kg tortu veru este dobre 2 dni. je to ostara vlacit to teraz v lete hore dole do ladnicky a z nej

adka_praha
16. jún 2011

@dm1 des a vzdy sa bojim jak slak, nech ju nevyklopim... 😖 a rozlepili s ami spoje, aha:
... a neviem, co s tym... nechce to drzat... (no nevyzera to celkom moc extra ☹ )

dm1
16. jún 2011

@adka_praha fuha tak to musi byt riadne velka ked ma 11 kg a nie je poschova! ta moja boli 3-posch.stvorce. Jedine co ma napada je dat este dookola na bok a trosku aby presahoval hore pas hmoty akoze mantinel na klzisku

adka_praha
16. jún 2011

@dm1 😖 nemam uz matros na to do rici... 😖 co mi kusok ostal, som "prelepila" no uvidim, co s tym... ale stvu ma tie kraje, nechcu drzat... no este im to skusim nejak vysvetlit... 😝

broucek2
16. jún 2011

@jakelina krásný
@mrka2 ten je kouzelný

lukika
16. jún 2011

@mima595 tie motýle zaujímajú aj mňa strašne sa mi to páči na tortách tie motýle na pečenie hrou majú aj ten patchwork aj tieto vykrajovače len väčšie rozmery tuším a drahšie ale neviem čo je lepšie možno ešte niekto odpíše

daducha
16. jún 2011

@gabika11 je to na Furci,zastavka autobusu Zupkova,nakupne centrum Torysa v predajni peciva

mima595
16. jún 2011

@lukika - ja mam krajku ruzovu, ale ked možem poradit, aspon za mna, mne sa s tym tažšie robi, lebo ked to vykrojim, tak sa mi potahovka natiahne a ked chcem do toho odtlacit vzor, tak už mi to nesedi....
radsej robim s tymto http://www.webreal.cukrarskyraj.sk/paskova-kraj...
a ked to chcem mat so vzorom, tak tam otlacim z tohto: http://www.webreal.cukrarskyraj.sk/struktur-fol...
alebo ja mam aj foliu floral...ta je viac "nacackana"

lusil2005
16. jún 2011

@mima595 a keby sa to najprv otlacilo, a potom az vykrojilo, neslo by to lepsie? 🤐

jakelina
16. jún 2011

@mima595 jak se pracuje s tou folií na arabesky??? Dobře??? Já mám jeden malý váleček, ale s tím můžu dělat jenom malé plochy. S tou folií můžeš otlačovat i vedle sebe. Já mám asi ten váleček blbý, protože mi to nechává prázdný pásek, když to dělám vedle sebe. 😒

mima595
16. jún 2011

@lusil2005 - aj tak som skusala, ale to iste, ked som otlacila, znova sa hmota natiahla a nenapasovala som vykroj...ale !!!!!!ja som to skusala na RDI a ta je dost makka a natahuje sa...možno na inych hmotach to bude v pohode....

@jakelina - na tortu celu som este neskusala, len na malych kuskoch, tak neporadim...len ta cena je pohodova, preto som vzala aj drevo, aj arabesky, aj floral.....

dm1
16. jún 2011

@mima595 ma sa to robit tak ako lusil pisala ale z RDI to urobis jedine v tom pripade ze ju vyvalkas na tenko a nechas dost obschnut inak nemas sancu veru. Ale s inymi hmotami to ide dobre

ja som prave dokoncila slane prsa a pouzila som tam aj tuto listu ked sme ju spominali a ze ju vobec nepouzivam 😎

mrka2
16. jún 2011

ludkovia,ten pes sa mi nehorazne poti na tom vlaciku 😠 jediny je z PDT,lebo som mala namiesanu hnedu uz skor,no ale idem ho prerobit! 😝 tak ako ja chapem,ze soferovanie takeho vlacika da zabrat aj psovi,ale zas az tak sa mi potit nemusi! 😀 😀 😀

lukika
16. jún 2011

@dm1 @mima595 normálne ste ma zneistili neviem či si to mám objednať ked sa s tým blbo robí myslela som si že to ide ľahko že sa to otlačí a zároveň vykrojí ako s formičkou a potom už len šup na tortu a
tú fóliu máš super cenu len či sa to teda na tú tortu dobre obtiskne lebo ked poťahuješ tak to nemá predsa obschnúť

lukika
16. jún 2011

@dm1 už som zvedavá na tú slanú mňam aj by som si dala

lussy23
16. jún 2011

@adka_praha - krásna tortička a inšpirovala ma.

mima595
16. jún 2011

@lukika - ale @dm1 radila nechat obschnut tu krajku, nie pri potahovani, ked obtisknes foliu 🙂 🙂

ja by som si to objednala, cena je pohodova a mne sa velmi paci ten vrezovy tvar, to pouzijes hhocikde....

lussy23
16. jún 2011

@mrka2 - jezisi, to je roztomilé
@jakelina - nádherný košík! Naozaj nechápem, ako ho robievate. My sme košík ešte ani nerobili =)
@benjik - krásna kabelka

lukika
16. jún 2011

@mima595 súhlasím s tebou tá cena je super a určite si to objednám
aj ja by som niekedy chcela vyskúšať ten košík aj som roznmýšľala teraz mamine ale nemám hnedú

jakelina
16. jún 2011

@lukika já jsem si taky myslela, že je to složitější, ale šlo to v pohodě. Jenom našouláš spoustu hnědých válečků a hned šup na dort. 😀 😀

adka_praha
16. jún 2011

@lussy23 dakujem... 🙂

adka_praha
16. jún 2011

cosi som pozachranovala, ale napraskala by som si ze hruuuza... podarilo sa mi zlepit tie spoje a zamaskovat celkom tu trhlinu... a som zvedava, kto bude jest tu tortu, kedze pocet ludi na stretko sa zuzuje... 😖

anjelicek26
16. jún 2011

Tak babulky moja kvetinkova 🙂 Na to, ze okolo mna lietali dve decka a pomahali zdobit sa mi paci 🙂 Je pre draheho, zajtra ma narodky, bude brat do prace 😵

mrka2
16. jún 2011

@lukika ja mam zelenu a tiez by som si ju uz veru nekupila... 😔 pouzila som ju len raz a asi aj posledny krat 😝

lusil2005
16. jún 2011

@lukika urob ho z cokoladoveho MMF ak mas cukriky...