Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stardust
18. jún 2011

@pink_lady rozvalkat s praskovym cukrom

pink_lady
18. jún 2011

@stardust dakujem...a potom to len polozit resp vytvarovat - to uz bude drzat?

stardust
18. jún 2011

@pink_lady mas uz natrety korpus kremom?

lussy23
18. jún 2011

@dm1 - nádherné tortičky @mia114 - nádherné tortičky @mrka2 - krásne srdiečko @jajuuus - nádhera @tica - prekrásne tortičky @anjelicek26 - wowo to je nádherná torta. Inak tiež sa chcem poďakovať za nápad s tou foliou. Mne sa tiež tá hmota vždy potrhala =(
@dadka212 - prekrásne tortičky
@benjik - wow, to je úžasné

lussy23
18. jún 2011

baby prosím vás ja som už zúfalá. ☹ Máte niekto patchwork? Mne sa to vôbec nedarí vykrjaovať. Buď sa mi to prilepí na formičku a potom potrhá, alebo mi to tam ostane a keď to vykrojím je to strašne okúsané =(((( ako sa postupuje pri patchworku?
A ešte kúpila som si to silikonové bábo, no neviem, ako sa sním pracuje. Návod je len v angličtine a ja neviem anglicky takmer nič. ☹
ďakujem.

vlada111
18. jún 2011

@lussy23 ked sa ti nikto neozve, hoď mi návod do IP a ja ti to preložím 🙂

anjelicek26
18. jún 2011

Tak dnesny vysledok pre susedu a tyzden pecenie nechcem ani vidiet 😅 😅 😅 To je taky zabijak casu 😅 Sasenka ma buduci tyzden narodky a chce zamok, no to teda fakt neviem, ako urobim... objednala som u profi pani, na oslavu kde bude mat ale 23 deti, tak chcem aj ja spravit, aby bolo dost a tie od nej mi nejako nechutia 🤐 Ale nejak na vyber tu v okoli nemam, aspon su fakt pekne... tak snad niekto ma tip na nieco fakt lahke v style zamku, tak please 😉

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
18. jún 2011

@vlada111 - jej ďakujem. Ste milá =) Ak s ami teda do zajtra nik neoozve napíšem IP. ďakujem 🙂 .
@anjelicek26 - prekrásna tortička

nadulici
18. jún 2011

@lussy23 ahoj, ja si formicku trosicka poprasim solamylom, ale iba fakt jemne a co ostane vysypem, natlacim do nej hmotu, zarovnam- co mi trci von odrezem, a dam do mrazaku- cca 10 min, alebo aj viac, raz som ho tam nechala hodinu 😀, ked je zachladene ide super vylusknut z formy a necham vysusit na podlozke, ked je uz suche vytienujem....nech sa dari 🙂

anjelicek26
18. jún 2011

@jakelina - ten vyzera paradne, ale tak ma napada, ze nemam ani malu okruhlu, ani hranatu formu 😅 😅 😅 Tak toooo este nejako budem musiet domysliet, ale to by bolo asi aj zvladnutelne (?) No ja neviem, skusim (?) Pekne to je velice, take to otlacatko na tehly mam, tak to je OK, to horne zdobenie vykrajam nozikom... snad to pojde 🙂

lussy23
18. jún 2011

@nadulici - ďakujem

pink_lady
18. jún 2011

@stardust ano mam - ci to nem dobre? 😕 az vecer ked maly zaspi to budem mat cas v tom pokracovat - to pri nom nem mozne 😝

ikula2
18. jún 2011

@daria77 tak uz mam zasebou tu flasku nuz podla toho postupu co mas aj ty ze obtiahnut flasu a nechat schnut to velmi neslo aspon nie teraz v lete. mala som to 4 dni na flasi a nic nevyschlo, bola aj hrubsia potahovka. Ja som to nakoniec supla do chladnicky aby to stuhlo a potom rychlo s tym pracovala. Mala som co robit lebo ten tvar to fakt nedrzalo, ale aspon aky taky tvar to bol. Ja odporucam dat do chladnicky na 2 dni nech to spevnie na flasi a potom naplnit. Inac tu krabicu som robila tak ze som potiahla oblatku aby to drzalo v tomto teple 😝 . Prikladam aj foto

eliska22
18. jún 2011

ako to robíte, že pečiete a ešte stíhate popísať toľko strán? 😝 😀 tortičky som všetky pozrela sú krásne 😵 pridávam svoje dve včerajšie, škola s ktorou nie som spokojná, ale tak pani bola 😝 1x som robila budovu a už nikdy viac 😔 mne idú najlepšie tortičky pre deti 😀 🙂

zuzana124
18. jún 2011

Ahojte baby, tak ako pozerám zase ste tu toho napísali, kedy to stíhate? Ďakujem Vám za like ku predošlým tortičkám a pridávam moje včerajšie snaženie. 🙂 Idem sa pokochať Vašimi novými tortičkami.

reruna
18. jún 2011

@raci zůstaň u smartflexu

reruna
18. jún 2011

@pink_lady celý dort musí být potřený krémem, aby ti na něm potah držel - jaký to máš krém? musí být máslový, nejlépe máslo s cukrem, nebo je dobrá nutela...pak si potah rozválíš válečkem tak na 3-4 cm, peneseš na dort pomocí válečku nebo folie a uhladíš

pink_lady
18. jún 2011

@reruna jo, maslovy bol...no zazrak sa nekonal cukrar zo mna nebude 😀

reruna
18. jún 2011

@jakelina den otců je myslím mezinárodní, stejně, jako den matek, ale v našem kalednáři to taky nemám, vyčetla jsem to v nějakém časopise, já dělám na zítřek jahodový dortík, ale nebude potahovaný, bude to ve stylu Krtkova dortu, mm to má hrozně rád

reruna
18. jún 2011

@pink_lady tak nepovedlo se to potáhnout?

pink_lady
18. jún 2011

@reruna kuk do albumu 😀 ale nesmej sa 😀

mia114
18. jún 2011

@pink_lady ahoj, nahodou na prvy pokus vyzera dobre 😉 moj prvy pokus bol tiez autocko z MMf a topilo sa to vsetko vtedy mi, a potom to casom islo lepsie a lepsie, takze sup na dalsiu tortu 🙂 🙂 🙂

reruna
18. jún 2011

@pink_lady nějak to tam nevidíma smát bych se nesmála, každá jsme nějak začínala, můj první pokus nebyl nic moc...

mia114
18. jún 2011

baby idem vam tu dat moju prvu potahovanu tortu mojmu drobcovi som piekla ked mal jeden rocik 😀 to uz su skor 3roky od vtedy

mia114
18. jún 2011

este jedna, ale nejake su male tie fotky:o(

pink_lady
18. jún 2011

@mia114 dik ...mozno este raz skusim ...do augusta daleko 😅
@reruna 😕 jaaaj mozno preto ze ty mas cersku registraciu teda ze si registrovana na ceskom 😕 ?

reruna
18. jún 2011

@pink_lady no to asi bude ono... tak to dej sem do diskuze, co ?

mia114
18. jún 2011

ja som si spravila dnes tu parizsku slahacku tak som zvedava ci ju zajtra vyslaham 😅 minule som to nevyslahala