Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fopardi
18. jún 2011

@janulkamartinko nie nebola na objednavku ale bola pre mou svokru na 50tku tak ma to hneva lebo mi natom zaležalo ale snad som to vyriešila

katy1979
18. jún 2011

@pink_lady ale no uvidis dalsia bude lepsia. nemas to natenko vyvalkane lebo ti to presvita nejako a asi zle zarovnany povrch ked to mas hrbolate. nevzdavaj to a skus to este.
ja sa tiez len ucim a pri kazdej torte mam krce v zaludku

broucek2
18. jún 2011

holk\, tady máte taky pěkné postupy http://eshop.timidekor.cz/recepty-na-dorty.html

pink_lady
18. jún 2011

@katy1979 no vies...ja som hadam uplne prvy krat v zivote natierala cosi kremom 😀 a najskor som na tu piskotu dala dzem a na to krem a dako sa to pomiesalo 😝 vzhladom na to ze na pecenie kde treba nieco tvorit nie som, ja skor zmontujem cosi ci opravim pocitac, tak v podstate to az take hrozne neni 😀

katy1979
18. jún 2011

@pink_lady vsak aj toto je o montovani 😉 tiez som bola vzdy technicky typ. mozno vyskusat iny marcipan ci nieco ine na potahovanie.

pink_lady
18. jún 2011

@katy1979 to jasan, kamoska mi dnes dala recept na tu hmotu co si mozem doma urobit a aj prifarbit...snad to lepsie dopadne 😅 no a ,...akoze ...ja som technicky typ ale pokial ide o hrubu montaz mne sa pri detailoch hrozne trasu ruky - akoze pri zdobeni a tak 😀

lusil2005
18. jún 2011

@pink_lady skus si urobit hmotu z marschmallow cukrikov. s nou sa super pracuje, a je velmi jednoducha... recept je na prvej strane tejto diskusie 😉

pink_lady
18. jún 2011

@lusil2005 dakujem poskusam co sa da...skoda ze tuto diskusiu som nasla az ked som hmotu kupila, a to mi to svieti ze admin 😀 bo ja som hladala furt len ze marcipanova poleva 😲

lawli
18. jún 2011

Ahojte ,tak tu je moja dnešna práca...inak všetky tortičky krásne.... 😵

mizulienka
19. jún 2011

@lawli krasna, stale zasnem ako pekne cisto urobis tu knizku, ides podla navodu nejakeho?

dadka212
19. jún 2011

ďakujem kočky ste hrozne zlaté 🙂

inak ja som aj bola na oslave kde mali tú basketbalku (bola pudingová s jahodami) a pozerám a na podnose bola ako keby červená želatina asi sa jahody odšťavovali 😅 a WI sa krásne zošuverovalo...v tomto teple asi budem odmietať torty, to keď každá takto dopadne tak konec si môžu myslieť že som totálne neschopná niečo upiecť...
ale akurát včera sa mi ozvala jedna pani, že chce 2 torty, že jedla moju čokoládovú a lepšiu nikdy nejedla 😵 tak ma to potešilo...

mia114
19. jún 2011

Ahojte, chcem sa opytat, tu parizsku slahacku mam vyslahat hned ked ju vyberiem z chladnicky, alebo ju nmam nechat chvilu vonku aby nebola taka studena??

lusil2005
19. jún 2011

@mia114 ja som slahala hned 🙂

janulkamartinko
19. jún 2011

@mia114 urcite ju nechaj chvilu vonku,ja nechavam aj hodku 🙂

mia114
19. jún 2011

dakujem baby, slahacku som uz vyslahala, je tuha , ale mi pride trosku ako keby bola zrazena ale neviem mozno sa mi to len zda. robim tortu len pre otca tak som ju chcela skusit spravit, radsej na domacej ako na dakej pre zakaznicku, tak dufam, ze nabuduce bude este lepsia 🙂

lussy23
19. jún 2011

@ikula2 - nádherná tortička
@eliska22 - veľmi krásne torty
@zuzana124 - nádherné tortičky
@mia114 - nádhera

mia114
19. jún 2011

@lawli krasna torticka 🙂 a kukam, ze termin porodu mas na 8.10. 😵 to mam ja v ten den narodky 😵

lussy23
19. jún 2011

@lawli - krásnučka tortička
baby ja Vás naozaj obdivujem, čo všetko stíhate, hlavne tie, čo majú viacej toriet na deň. A ešt ek tomu mátem aj deti. Naozaj klobúk dole.
Inak aj Vy máte tie rôzne ozdoby také krechké? Som včera robila tortu, a polovic akvietkov sa mi polámala =( keď pride brat, pridám foto, ale je to katastrofa =(

mizulienka
19. jún 2011

Moja vcerajsia 🙂

mia114
19. jún 2011

@mizulienka jej,super 🙂 aj mna lakaju stale tie vykrajovatka, ale ta cena celkom dost, kolko ich je v sade?

broucek2
19. jún 2011

@mia114 @mizulienka taky jsem o těchto vykrajovátkách uvažovala, ale ta cena. Říkala jsem si, jestli by se nás třeba domluvilo víc, taky by nějaké podobné mohli vyrobit ti, co vyrábí vykrajovátka na perníčky a myslím, že by to bylo levnější. Stejné samozřejmě ne, to by asi bxylo o nějakém porušování práv.

janulkamartinko
19. jún 2011

Babenky mam na Vas prosbu,viete mi poradit aka je to abeceda na tej torticke a kde ju dostat kupit presla som vsetky e schopy a nic :( mam ist robit podobnu torticku a nemozem to najst,dakujem za odpovede.... napisala by som aj autorke no obrazok si poslala zakaznicka...

dadka212
19. jún 2011

@janulkamartinko je to kurzíva malá aj velká majú ju skoro všade, len nie na sklade...v tomto e-shope ju ešte majú http://www.sikovnamama.sk/index.php?page=8&id_p... to je velká
a toto malá http://www.sikovnamama.sk/index.php?page=8&id_p...

lusil2005
19. jún 2011

@dadka212 nemajuuuu 😅 ja som minuly tyzden v stredu objednavala aj malu aj velku, a hned mi volala pani ze mala uz neni, len velka. nestihli ju este stiahnut z e-shopu... a fakt ju nikde inde neviem najst na sklade 😕

janulkamartinko
19. jún 2011

@dadka212 Dakujem moc o tomto e schope som ani nevedela,ak by nejaka dobra dusa vedela kde by som este tu malu abecedu mohla zohnat bola by som moc vdacna 🙂 ste zlate

janulkamartinko
19. jún 2011

@lusil2005 Tak sme dve :(

mrka2
19. jún 2011
mrka2
19. jún 2011

@mizulienka ta je nadherna!!!! 😵

mrka2
19. jún 2011

@lussy23 no ja nemam krehke kvietky a este v tomto teple.. to uz vobec nie. ale neviem,aky marcipan pouzivas,lebo ked nejaky,co rychlo schne,tak zaschnute su krehucke 🙂

janulkamartinko
19. jún 2011

@mrka2 aj tam maju iba malu :( porazi ma ,dakujem aj tak 🙂