Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
22. jún 2011

v cechach stoji ta krajka 1663 kc inak tam maju aj o kolko lacnejsie WI stoji tam 1069kc
ak niktora nemate tu krajku na predaj maly by ste niekto zaujem ,ze by som ju kupila a rozdelili by sme si na poli?

katulkaaaaaa
22. jún 2011

@yamahafazer piekla som korpus podla bohusa nastavovany ci ako sa to presne vola...dala som zo 7 vajec ten ok ale z ostatnych 3 mi vobec nevysiel...upiect novy?lebo ma len snad centimeter ...alebo ho dam do stredu? ☹ chcem aby torta bola pekna vysoka ☹

dm1
22. jún 2011

@vladka1 ja som hlavu normalne potiahla hmotou ofarbenou na cierno nemalovala som po povrchu

@yamahafazer ja som si este stihla kupit na slovensku a tiez to mam s jednou kockou z TOM na polovicu milujem tu krajku!

lukika
22. jún 2011

@yamahafazer
@dm1 a aká je to krajka alebo ako vyzerá na torte otáznik je niekde k videniu otáznik

dm1
22. jún 2011
dadka212
22. jún 2011

@vladka1 Ja čo som robila lienku, mala som ofarbenú hmotu WI na čierno čiernou gelovkou...nefarbila som po povrchu

yamahafazer
22. jún 2011

@katulkaaaaaa ten som este nepiekla podla toho receptu tak ani neviem aky to je,ale mozes dat do stredu ten nizky
@dm1 a ako sa ti stou krajkou robi?lebo nad tym uvazujem,ze by som si kupila darcek k narodkam 😀 len uz sa to da iba z ciech kupit 😒 a je to dost penazi preto by som si to najracej tiez z niekym rozdelila kdo by mal zaujem

katulkaaaaaa
22. jún 2011

@yamahafazer mozes mi prezradit ako ti pecies piskotove cesto?stale som nenasla to naj co by pekne vyslo navysoko 😒

dadka212
22. jún 2011

@yamahafazer ale to nie je lacnejšie WI, keď si to prevediem na eurá tak to vyjde 44eur čo kupujem aj tu za tolko isto 😉

yamahafazer
22. jún 2011

ozaj a co tu ta niaka pisala neviem ako sa vola,ze bude obchod otvarat tak uz ho ma otvoreny neviete alebo ci nema niekde na nete stranku s tymi cukrarskymi pomockami?ci tam nahodou nebude mat tu krajku

yamahafazer
22. jún 2011

@dadka212 ja som zabudla to dat na eura 😀 ja stale zijem so slovenskymi peniazmi

dm1
22. jún 2011

@yamahafazer no ja by som si to tiez sama nekupial je to straaasna palka. Na zaciatku mi to vobec neslo lebo som davala zly pomer na lyzice - na tom som tak citala 😔 . Prve 4 som dokazila uplne ale som sa nevzdavala ze ked to ide inym musim to dokazat! potom som zacala podla navodu na timidekore a super krajka z toho priam vypadla. len skoda ze som este neprisla na figel ako si ju urobit napr. tyzden dopredu a potom dat na tortu lebo ona normalne uschne a lame sa mimo tortu samozrejme. Ale ked som nechala take zvysky uschnutej krajky vzadu v izbe po tyzdni kuknem a v pohode pruzna opat tak velmi aj na vlhkosti isto zalezi. Druhu som uz uplne v pohode za 5 hodin som ju davala von a ked mi nestacila okolo torty tak som sup este jednu vecer o 9 plnila a uz pred polnocou bola na torte

dm1
22. jún 2011

@yamahafazer pisala ze na konci mesiaca ale ked som sa pytala na krajku vtedy na zaciatku tak ze nebude mat. neviem ci ste zaregistrovali novy shop na FB len funguje neviem co je to za babu ale predava niektore veci lacnejsie ale funguje len cez FB. Ja si pockam az ked prve baby dostanu tovar ci to nie je nejaky odzub 😝

dm1
22. jún 2011

@yamahafazer inak skoda ze sa nedaju aj ostatne vzory tej krajky delit na 2 hned by som si kupila dalsiu 😝

yamahafazer
22. jún 2011

@katulkaaaaaa ja robim na 23cm formu 3 vajcia,120g cukor krystal,120g pol,muka,50g voda,stvrt kypriaceho

no musim ist mala sa uz zobudila

katulkaaaaaa
22. jún 2011

@yamahafazer dakujem vyskusam 🙂

lukika
22. jún 2011

@dm1 nemôžem sa tam dostať nie je to vidno aj niekde inde otáznik

dadka212
22. jún 2011

@dm1 a ako sa volá ten e-shop na fb?

yamahafazer
22. jún 2011

@lukika tu je na torte
@dm1 hod link na ten obchod na FB

dm1
22. jún 2011
jakelina
22. jún 2011

Můj dodělaný Bárt.

mizulienka
22. jún 2011

@jakelina ten je perfektny, krasne a ten vykliestikovany okraj, no uplne profesionalne 🙂

jakelina
22. jún 2011

@mizulienka děkuju, jenom to bylo fakt s odřenýma ušima. Malý má teplotu po očkování, zavařuju třešně a dělám dalších sto věcí. V 16 hodin jde Matyáš na narozeniny kamarádovi, kam ten dort bere a dodělala jsem ho teď. Ještě štěstí, že jsem to měla připravené a jenom potáhla dort a bylo hotovo. 😉

mizulienka
22. jún 2011

@jakelina ty si super zena, ako to vsetko zvladas? 😉 spis ty niekedy? 😉

jakelina
22. jún 2011

@mizulienka někdy ano 😀 😀

lamps
22. jún 2011

@jakelina krásna tortička 🙂 🙂 🙂

mia114
22. jún 2011

@yamahafazer krasna

@jakelina super

mia114
22. jún 2011

baby, ked kukam, tie vase recepty na korpsu, tak neviem, ja peciem vzdy so 4vajec do 23cm a mam ho dost nizky tak davam najnovsie az 5vajec, so 4 mam do plechu 18cm.

vladka1
22. jún 2011

@dm1, @dadka212 hmota nebyla mmf, viď?...ta mi chytá do šeda, černou z ní nikdy neudělám...a děkuji za odpověď

vlada111
22. jún 2011

@jakelina super, na hranatú som si ešte netrúfla. Tie oblúčiky sú pekné. No a Bart samozrejme 😉