Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
23. okt 2009

neli nechaj to vychladnut a podsypavaj skrobom, mlieko alebo olej ti tam podla mna nepomoze

zdenallicka
23. okt 2009

Dost zalezi na receptu a pomeru surovin... 🙂 Nahod recept, podle ktereho jedes...🙂

cessy
23. okt 2009

jej ja som teda....ja som myslela ze radis mlieko normalne, nie susene, az teraz mi to doslo 😨

cessy
23. okt 2009

ja som dnes robila kvetiny z toho marcipanu bez driny a celkom sa mi darili, tada skusala som, ako sami s tym bude pracovat 😉

bianca
23. okt 2009

cafte kocky.Ja teraz vobec nestiham a od katastrof s tortou pre malu som sa neodvazila na nic

cessy aky novy recept mas?

bianca
23. okt 2009

ali velka gratulacia prevelka k malej.Nenormalne sa mi zlepsila nalada ked som si precitala ze uz mate po a ste v poriadku.

lencici
23. okt 2009

ahojte babi aj ja sa pohrávam s myšlienkou že to raz skúsim....tie torty čo tu dala nera sú užastné a mimochodom tú krstinovú prvú pre lukáška som chutnala 🙂 bola to torta pre moje krstniatko 🙂 dostal ju od babky 🙂 bola nádherná...

nadulici
23. okt 2009

nelinka tak ako to dopadlo??

alionuska
24. okt 2009

Dievcata,strasne vam vsetkym dakujeme za gratulacie!!... pridam aj nejake fotecky,len stale nemam cas sa k tomu prepracovat... Uz sa citim celkom lepsie a Sašenka je stale taka dobrulinka... jaaaaaaj to mam fakt babetienko ako za odmenu!!! 🙂 🙂

cessy
24. okt 2009

alionuska, ved si take dobre dietatko aj zasluzis 😵

nadulici
24. okt 2009

baby treba potahovanu dvojposchodovku nejako spevnovat??..asi nie, alebo ano? 😨

cessy
24. okt 2009

nadulici ja som nespevnovala, ale uz som citala ze spevnuju spajdlami, slamkami.podla mna netreba, ked s nou nebudes tancovat 😉

nadulici
24. okt 2009

tancovat sa s nou nechystam, aj ked clovek nikdy nevie 😀
ale budem ju prevazat autom, nie daleko, ale predsa...myslis ze je lepsie poskladat ju az na mieste cinu??
alebo ju mozem spojit uz skor?

cessy
24. okt 2009

nadulici ja by som ju spravila doma na komplet....nema ti tam co spadnut.....
kolko poschodi robis?????

nadulici
24. okt 2009

iba dve, ale prvy krat potahovanu-poschodovku, doteraz som vzdy robila len klasiku...
dufam ze sa malej bude pacit...nakoniec som vzdala tu postavicku vily amalky do ktorej som sa zalubila, a dnes som uspesne vymodelovala ovecku 😀 , to je zmena, co? 😅 😅

tlap.ka
24. okt 2009

ahoj holky, jsem ráda, že jsem vás tady objevila,ale dočíst takových stránek je nad moje síly. Před chvílí jsem se dozvěděla, že mám pomáhat s dortem na svatbu. Vždycky jsem dělala růžičky a kytičky jen z těch želé bonbonů,ale teď bych chtěla zkusit marcipánový. Děláte je z kupovanýho marcipánu a nebo si vyrábíte marcipán doma samy???díky za rady

tlap.ka
24. okt 2009

😉 joa ty celopotahovaný, to se prostě koupí taky jen ta šiška hotovýho marcipánu a rozválí se??? asi se ptám blbě,ale jak jinak, když bych to dělala poprvé,že jo? 😉

nadulici
24. okt 2009

no ja robim falosny marcipan domaci.. 😵
a nerozumiem co s tou siskou?😀 😀

tlap.ka
24. okt 2009

nadulici - no onehdá mi koupil můj milý šišku pravýho marcipánu a z něj se asi pak dělají ty další věcičky ne?
a můžeš mi teda písnout recept na ten falešný marcipán? i když teda nevím,jestli ho zvládnu. díky 🙂

nadulici
24. okt 2009

tlap.ka- na strane 100 dala zdenalicka link na ten marcipan o 22:32- aby sa ti to lepsie hladalo 😉

cessy
24. okt 2009

tlap.ka uplne super sa s tymto marcipanom robi a je aj chutny 😉

vinka
24. okt 2009

cessy ja som minule robila jeden marcipán z netu a mala som problém ho rozvalkať.A ty si tento čo si vyššie dla link valkala?A ako mala si pomúčené gustinom podtým? 😕
Joj baby chcem robiť macka.Mám formu ale nemám žiadnu inšpiráciu na ozdobu.Hodte dáky link 😉

tlap.ka
24. okt 2009

holky, díky moc 😉

cessy
25. okt 2009

vinka v poho som ho rozvalkala, ale teraz som robila len ruzicky, skusala som, takze som rozvalkala len ale na 30 cm.
ale samozrejme som ho musela dat na chvilocku do mikrovlny, premiesit a islo to jedna radost

nadulici
25. okt 2009

baby ja som s nim vcera potahovala a zdobila mojej malej torticku k rocku a robi sa s nim dobre, aj sa mi dobre valkalo, ved potom hodim nejake foto 🙂

cessy
25. okt 2009

nadulici a co hovoris na chut toho marcipanu?? 😕

nadulici
25. okt 2009

mne velmi chuti, ale miesto kukur. sirupu som musela dat medik(nezohnala som), tak je mozno chutovo troska iny ako ten zo sirupu, ale super...i ked ja marcipan nejem vo velkom, pre mna je to moc sladke, ale troska si vzdy zobnem 😵

nadulici
25. okt 2009

a nelinka sa neozvala ako to dobojovala.. 😨