Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabika11
26. jún 2011

@dm1 dakujem, no robila som to s malou dusickou a myslela na to ze ked s ami nevydari taknemam nahradnu foliu...ale viem ze cokolada na to musi byt pri naneseni hustejisa aby sa neroztekala...

danuskaciki
26. jún 2011

skus torty od mamy su tam krasne aj marcipanove 🙂

dulkagabulka
26. jún 2011

@dadka212
@gabika11 baby vy ste uplne užasne..dakujem

katulkaaaaaa
26. jún 2011

@cigaretka5 torta sa nepocita na ludi,baby vecinou beru peniaze od kila...pre tolkych ludi by som pocitala cca 4kilovu tortu krat 9 alebo 10eur,kazda berie inak....cize do 40eur 🙂
@gabika11 uzastna torta,ten ckokotransfer vyskusam aj ja,velmi sa mi to paci
vsetky torticky su nadherne co ste popridavali

katy1979
26. jún 2011

@yamahafazer ja som sice nepocitala o kolko to navysi cenu torty ale nedas lekvar takze ten cenovy rozdiel sa ti znizi. a cena na jednu tortu sa ti zvysi asi o dve eura. ak kupujes lekvar tak myslim ze cena je porovnatelna.

katy1979
26. jún 2011

@mizulienka ja robim nadstavovany do 26cm formy a zo siestich vajec a teda z formy nekypi je taky akurat. myslim ze by kludne este jedno vajce ta forma zniesla.

cigaretka5
26. jún 2011

@katulkaaaaaa viem ze sa nerata od ludi ale nevedela som kolko pkg asi mam ratata

mizulienka
26. jún 2011

@katy1979 ked das 6 vajec, podari sa ti ho rozkrojit na 2x?

katy1979
26. jún 2011

@mizulienka jasne bez problemov. ten krtko co som dnes hadzala fotku je zo siestich vajec a je tam akurat karamelovy krem.

katy1979
26. jún 2011

@cigaretka5 na osobu sa pocita asi 100-150g. ked das k tomu rezervu tak to mas klasicku 26cm tortu. a zavisi co do toho das. ja mam skusenost ze ma tak od 3-4 kg.

daducha
26. jún 2011

@gumkacka1 ja uz som tie hlavy robila dve,upiekla som klasika korpus bud v 26 cm forme, alebo 28,zalezi aku velku kitty chces.Prerezala som na 3 platy,podla sablony z netu hlavu vyrezala, naplnila a puncovinou normalne dorobila kusky na usiach.Nevyslo mi to cele vyrezat.V poho ta puncovina drzala,ale myslim, ze som to prichytila pre istotu sparatkom.Tejto torty sa neboj, jedna z najlahsich aku som robila 😉 .

ivveettaa
26. jún 2011

Dievčatá ahojte, nehnevajte sa že sa vám sem pletiem, ale chcela by som kúpiť ako darček knižku o Tortách! Neviete mi poradiť či taká vôbec existuje? Celá knižka len o tortách, žiadne iné kombinácie. Ďakujem za pomoc 🙂

ikula2
26. jún 2011

@ivveettaa urcite ano skus pozriet na cukrarskych strankach tam maju aj literaturu 🙂 , ja mam Torty od mamy, ale to je uz stara kniha, ale urcite existuju

cigaretka5
26. jún 2011

@katy1979 prave mi cukrarka pisla mejl ze priemer 27 centi a chce za nu iba 20 evri ak uvidim

ikula2
26. jún 2011

@katy1979 Katka ta s krtkom je pre ake stare dietatko? Lebo ja zvazujem aku urobit pre 2rocneho chlapceka a neviem sa rozhodnut

dm1
26. jún 2011

@cigaretka5 to sa mi zda az moc lacne ja by som to za taku cenu veru urcite nerobila torta bude mat isto cez 3kg a to neberiem ani 10eur za kilo ako vacsina... sa jej ale aj opytaj ci aj maslo pouziva lebo sa mi to zda strasne nizka cena

dadka212
26. jún 2011

@dulkagabulka nato sme tu aby sme si pomáhali radili navzájom 🙂

mizulienka
26. jún 2011

@ikula2 ja som toho krtka, co som sem davala nedavno robila pre 2rocneho chlapceka 🙂

cigaretka5
26. jún 2011

@dm1 ma dost fotiek na tortyodmamy tak snad to nebude nejaka fuserina

katy1979
26. jún 2011

@ikula2 no prave pre dvojrocnu slecnu bola. moj sebi ked mal dva mal tiez krtka. pockaj hodim ti sem foto. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.102268...

dm1
26. jún 2011

@cigaretka5 ved to nevravim ze fuserina niekto normalne pouziva margarin napriklad 😉 . Tak sa ti super podarilo najst 😎

katy1979
26. jún 2011

@cigaretka5 hod link nech posmejdime. ale tiez sa mi zda byt 20evri malo. to jej snad ani naklady nepokryje

cigaretka5
26. jún 2011

@dm1 to som riesila ako prve ze ziadny margarin ale maslo, moj mm je na to haklivy vraj ma z margarinu taky nejaky povlak najazyku.
@katy1979 poslem ti link do IP

vinka
26. jún 2011

@cigaretka5 a odkial máš cukrárku čo Ti pečie?lebo niektoré berú aj 7 eur za kilo.Len potom tie torty tak aj vyzerajú.
Baby ja nič nepečiem nemám čas vôbec.Ale vás sledujem pozorne.Máte nenormálne krááásne torty.Všetke nejdem tu menovať aby som niektorú nezabudla. 😀

vinka
26. jún 2011

@dm1 no to pri masle čo stojí 250g 2 eura sa ani nedá pokriť 😀 😀 😀

vinka
26. jún 2011

@cigaretka5 ved ho kludne hod tu aj mi sme zvedavé.No ináč raz moja jedna kamarátka.nevedela,že ja pečiem si dala u jednej piecť platila za tortu 70 eur ale ona počítala s tak vysokou cenou.A jej jasne povedala,že nie margarín a ona dala tam predsa miesto masla margarín.už si nedala viac upiecť u nej. 😒

cigaretka5
26. jún 2011

baby ste ma absolutne vydesili , dufam ze to co upecie bude jedle
ste ma ukecali tu je link na tu osobu je zo senice
http://www.tortyodmamy.sk/users/aninab

dm1
26. jún 2011

@cigaretka5 kukla som a ma peknucke torty. len akosi fakt nechapem ako sa jej to moze oplatit za taku cenu piect ked robim priemer tych 27 tak ma aj 4kg niekedy podla vyzdoby a fakt je to vlastne len za material a energiu 😕

katy1979
26. jún 2011

@cigaretka5 ako torty ma pekne. zeby sme sa jej opytali ze ako to robi ze tak lacno 😅

@vinka vsak to ze kamoska ma tiez taku skusenost. vyslovene chcela maslo a aj tak dostala margarin., ja by som margarin nedala len keby ma o to vyslovene niekto ziadal. ale je mi to proti srsti.

cigaretka5
26. jún 2011

no baby idem do hajan potom vam dam vediet ako torta dopadla , drzim si palce