Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
28. jún 2011

@dadka212 myslim, ze ano, lebo aj ananas je taky kyselkavejsi, nie?

mizulienka
28. jún 2011

@jakelina wow ved to je uplne profesionalne urobene, krasne...ako si robila micek a tu hokejku?

dadka212
28. jún 2011

@mizulienka tak vyskúšam, hádam im bude chutiť lebo iba ten pudingový s maslom chutil zatial každému a tvaroh nič nepokazí len asi vylepší 🙂

jakelina
28. jún 2011

@lenocka23 na koulích co jsou na perníky, takové ty plechové kouličky. Z perníku na tom peču baňky a slepuju bílkem. Potom ještě zdobím.

jakelina
28. jún 2011

@mizulienka hokejku podle obrázku. Jenom tak odhadem a míček je teda proti hokejce moc velký, ale menší bych asi neuměla udělat, aby to drželo. Ty dírky jsme vykrajovala na té peníkové polokouli brčkem na pití.

yamahafazer
28. jún 2011

aj ja akurat modelujem na torty co mam tento tyzden,kvety uz mam hotove a akurat idem robit topanky

@mizulienka ja som raz pouzila taku mrazenu zmes a to som davala len pre nas na tortu a mne sa top vobec nelubilo totalne to tieklo a pustalo stavu tak ja racej davam iba zavarane ovocie a to necham odkavpkat

mizulienka
28. jún 2011

@dadka212 a oni tam chcu iba ananas?
@yamahafazer ja som raz tu mrazenu dala do parizkeho kremu ale mrazenu, akurat som to obalila v prask. cukre a vobec netieklo, krasne zachovalo tvar, tak ja neviem...a teraz do toho tvarohoveho necham uplne rozmrazit a tak troska este vytlacim stavu, a tiez nevytieklo.

dadka212
28. jún 2011

@mizulienka áno iba ananás, najprv chceli jablká, to som troška bola zaskočená, tak si rozmysleli ananás, totižto bude to znak APPLE od mackintosh tak chceli plnku k téme 😀 tak preto neviem akú plnku spraviť k ananásu...ale určite lepšie riešenie ako jablká 😕

mizulienka
28. jún 2011

@dadka212 tvarohova podla mna v pohode, alebo traseny krem moze byt tiez ok, dokonca aj parizsky sa mi zda byt k tomu fajn.

dadka212
28. jún 2011

@mizulienka ďakujem navrhnem možnosti isto si niečo vyberú, alebo vyberiem ja 😀

miruska76
28. jún 2011

krásne tortičky sú tu, ja pridávam moju prvú babiku, dcerke k 6 rôčikom, no dúfam,že na budúce sa podarí lepšie a krajšie 🙂

jakelina
28. jún 2011

@dadka212 jablka jsou dost nezvyklé. Jedině bys je musela povařit, jinak by to bylo tvrdé a mohlo zhnědnout. Ananas je určitě lepší.

dadka212
28. jún 2011

@jakelina ved presne na to som myslela, iný je jablkový koláč, ale dávať to do torty sa mi nepozdávalo...

lussy23
28. jún 2011

@katulkaaaaaa - nádhera
@jakelina - nádherné
@katulkaaaaaa - waw! dokonalosť! Tá barbi ako keby bola skutočná Bárbi. Dcéke všetko najlepšie, veľa zdravia, úsmevu, vysvedčenie so samými jednotkami a krásne prázdniny
@mia114 - krásnučké tortičky @lenocka23 - krásna torta=) deťom v škôlke sa iste veľmi páčila =)

lussy23
28. jún 2011

@miruska76 - neverím, že je prvá 🙂 🙂 Nádherná. Dcérke veľa zdravíčka úsmevu, a veľa úspechov v škole, ak už pôjde=)

reruna
28. jún 2011

@dadka212 tak ty jablka bych jedině povařila, přidala tam vanilkový nebo karamelový pudinkový prášek a cukr - to pak pěkně ztuhne a je to moc dobré, dělám to třeba jako nepečený dort s piškoty, do dortu je to nezvyklé, ale asi by to šlo, ten ananas s tím tvarohovým krémem ale bude taky mňám
@jakelina to se tii moc povedlo!

miruska76
28. jún 2011

@lussy23 no prva babika naozaj a ďakujeme, bude potrebovat tie uspechy do tej skoly 😉

gumkacka1
28. jún 2011

potrebovala by som poradit. Niekde som citala, ze sa da strukturovana folia pouzit aj na potahovaciu hmotu, len neviem ako na to. To mam hmotu na tej folii vyvalkat, potom nejako stiahnut a potiahnut s tym tortu?

dm1
28. jún 2011

@gumkacka1 ja som to pouzila tak ze som si vyvalala plat a potom som prilozila foliu a presla valcekom. Len ona nie je taka velka aby ti to celu tortu pokrylo tak treba nadpajat a neviem ako tie spoje ja som zatial len na mensie plochy vyuzivala

gumkacka1
28. jún 2011

@dm1 a ked to dam potom cele na tortu, uz to nemozem asi vyhladit? co s nerovnostami?

dm1
28. jún 2011

@gumkacka1 mozes hladit ale len veeeelmi jemne inak si ten vzor znicis

dm1
28. jún 2011

@jakelina mas to uplne super ukazkove tie ozdoby tesim sa na tortu!

dm1
28. jún 2011

@monika_123 prosim ta a po com budes mat asi tie formy na krajky silikonove?

dm1
28. jún 2011

@cicimotinka prsoim ta ak mas uz doma tie kostice mrkni sa mi ci nie je ta biela cast nadpajana z dvoch kusov tj. ci tam nie je ten spoj lebo mne to priserne vadi na tych lacnejsich kosticach co mam a na origos wilton to nie je

jakelina
28. jún 2011

@katulkaaaaaa panenka je krásná

jakelina
28. jún 2011

@miruska76 první panenka a je krásná.

lussy23
28. jún 2011

@alti -ďakujem veľmi pekne =) zajtra mám ešte ústne

jakelina
28. jún 2011

@lussy23 tak to ti budeme držet palce a myslet na Tebe. 😉

dadka212
28. jún 2011

@lussy23 držím palce na skúške 😉

dadka212
28. jún 2011

@reruna ďakujem, už som ich prehovorila na ten ananás to bude jednoduchšie 😀