Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
30. jún 2011

@mrka2 fakt je špicová, ja si na 3D torty netrúfam. Máš môj obdiv.

jakelina
30. jún 2011

@katulkaaaaaa když máš nahoře máslo s cukrem určitě vydrží. Nebo udělej mantinely, aby se ten jogurtový krém nedostal pod potahovku.

mrka2
30. jún 2011

@vlada111 ooo, no neprehanaj 😀 kebyze viem,ze to mam piect pre cudzieho,tak to isto nedopadne dobre. 😉 ale takto som sa nestresovala a islo to ako po masle. 🙂

mia114
30. jún 2011

Ja robievam s WI stale, a v pohode sa mi s nim modelujeu postavicky 🙂 vzdy si spravim npr najprv telo, ruky nohy a necham cvilu ususit a az potom to spajam dokopy, vtedy to drzi dobre a nezdeformuje sa telo. Aj ked robim auricka tak si spravim najprv vsetky casti a necham chvilu ususit a az potom spajam, aby sa kolieska nezdeformovali tak 😉 ale kupila som si smartflex flower teraz a tak skusim z neho spravit kvetinky.teraz si robim stromcek na tortu z Wi este stale a aj ked je vonku hic drzi tvar uplne v pohode.

tica
30. jún 2011

@cicimotinka ja len tak na rychlo lebo pečiem v žiadnom pripade nedavaj priamo na krem radšej si ju poťiahni a potom vypletaj ja to mam odskušane robila som priamo na krem a som sa len modlila aby mi to vydržalo lebo pomaly sa to rozpadavalo ešte že to išlo do rodiny 😅 a take tie okruhle vyplety tak tak som zase vypletala moj prvy košik a strašne veľa tam tej hmoty zbytočne ide a keď to ma človek zjesť tak mu je až zle s toho sladkeho to len moj postreh takže radšej s pasikov ako valčekov 😉

daducha
30. jún 2011

@katulkaaaaaa ja robim 0,5 l rastl.slahasky a 0,5 l jogurtu,pras.cukor podla chuti.Vyslaham studenu slahacku, potom pridam nejaky husty biely jogurt( ja davam Sabi ) a pras.cukor.Doslaham a je super pevna a chutna plnka.Kazdy korpus ale tenucko potieram lekvarom a ovocie davam tak najprv vrstva kremu,potom mrazene obalene v pras. cukre a zase krem.Korpus ostava nepremoceny 🙂

cicimotinka
30. jún 2011

@tica ďakujem, tak spravím, potiahnem, napásikujem... nech sa Ti pečenie podarí... 😉

zuzkat1
30. jún 2011

@dadka212 dakujem... pripadne mozem pridat citronovu stavu?

lussy23
30. jún 2011

@cicimotinka @mrka2 - ďakujem
@jakelina 🙂

lusil2005
30. jún 2011

@vlada111 ja som minule kupila na skusku smartflex flowers a tiez je super!

baby mam otazku... naco su tie "rafiky" bez dna? ako sa to da pouzit? vy pouzivate take, alebo normalne formy s dnom? 😕

petrake
30. jún 2011

@lusil2005 ahojky, ja peciem aj s rafikmi bud ich ulozim na plech a klasika ako s dnovym alebo upeciem korpus a vykrojim, zvysok pouzijem na puncovinu alebo inac spotrebujeme 🙂 - manzel a drobec s jogurtikom 🙂

vlada111
30. jún 2011

@lusil2005 ja tiež používam ráfiky. Mám hranatý nerezový nastaviteľný, a guľatých mám 4 veľkosti 😉 . Je to super, nemusíš mať na každú veľkosť celú formu. Ja podsypávam múkou dno alebo dávam silikónovú fóliu na pečenie.

lusil2005
30. jún 2011

@vlada111 @petrake a nevytecie cesto ked to len tak postavim na plech a nalejem do toho to cesto? lebo chcem si kupit srdiecka, a tie rafiky su aj lacnejsie, aj je ovela vacsi vyber...

dm1
30. jún 2011

@cicimotinka tiez som priamo na krem ale tmavy falosny parizak

mizulienka
30. jún 2011

@vlada111 Vladka a ako to presne pecies, to das tu foliu na plech a na to rafik a do toho rafiku cesto hej? 😕
a ako to, ze je kazda velkost nastavitelna? to tam je nejaky hacik? 😀 😕 blbe otazky, prepac, ale ja som to nikdy este nevidela.

lusil2005
30. jún 2011

@dm1 prosim ta, kde si dostala ten tvoj olej v spreji kupit? a ako sa to volalo? ja som nasla jeden tu u nas, ale myslim ze to nieje ten tvoj 🙄

lusil2005
30. jún 2011

@mizulienka ja tiez nie, ale zda sa mi to ako super napad ked to cesto nevytecie! 😀

dm1
30. jún 2011

@lusil2005 je to carlex sprej a normalne aj na www.peceniehrou.sk ho maju. Ale ja som ho nespominala tusim naco ho potrebujes? Ze ci nemyslis lesk bezfarebny v spreji to je ine

mizulienka
30. jún 2011

@dm1 ten lesk zaujima aj mna, to tiez v pecenihrou?

petrake
30. jún 2011

@lusil2005 ak das hrubsi plech naspodok tak nevytecie

mizulienka
30. jún 2011

dievcence potrebujem prosim poradit...chcem urobit lalliu, da sa urobit aj bez drotikov? to iba budem davat do formovaca jednotlive lupienky a nejako ich v strede zlepim??? dakujem

reruna
30. jún 2011

@katulkaaaaaa já dělám jogurtovo šlehačkový tento - 25O ml šlehačky vyšlehat se ztužovačem šlehačky, pak přidat 2 jogruty hollandia např. jahodové a 1-3 vanilkové cukry podle chuti, a do toho zamíchat želatinový ztužovač za studena dr. oetker připravený dle návodu, v ledničce pak tento krém krásně ztuhne a korpus by neměl navlhnout, ale pod potah nesmí, jedině udělat mantinely z másla s cukrem.

petusko
30. jún 2011

dievcata, ktore robite slane torty na objednavku, aku cenu davate? MOzete aj do IP 😉 Dakujeeem 🙂

klosky
30. jún 2011

Holky chtěla jsem se zeptat, jestli někdo není z Vás z Karlovarského kraje? Chtěla bych pro malou úpéct dortík, ale nevím kde a chtěla bych nějáký pěkný a domácí...

vlada111
30. jún 2011

@lusil2005 nevytečie. Ja pečiem stále tak a nikdy mi nič nevytieklo, neboj 😉

vlada111
30. jún 2011

@mizulienka nie v pohode. Ja som videla taký nastaviteľný ráfik pred pár rokmi na nemeckej televízii a asi pred pol rokom som ho zohnala u nás. Každá časť má ako keby dve steny a posúvaš si to ako potrebuješ. Teda od štvorca po obdĺžnik. Pečiem tak, že dám silikónovú fóliu na plech a to to položím ráfik. Nalejem cesto a dám piecť. Žiadna veda, pečieš ako v klasickej forme. Plech ti vytvorí dno.

mizulienka
30. jún 2011

@vlada111 hmm to znie zaujimavo a super, ze si to mozes prisposobit tvojim poziadavkam...idem nejake pokukat 😉

mia114
30. jún 2011

No akurat som dorobila laliu so smartfelxu, islo to super s nou, uvidim ked to stvrde ci to este poskladma dokpy 😅

mizulienka
30. jún 2011

@mia114 prave si pozeram fotopostupy na TOMe...robila si na drotiku laliu, alebo iba tak?

mia114
30. jún 2011

@mizulienka podla tohoto som robila, ale bez formicky 😅 a na drotikoch ako je aj tu.