Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
1. júl 2011

@mia114 ja ak robim na plech tiez si robim platy. neviem ako by som to rovno prerezala. a robim zo 4 vajec ak nadstavovany tak z 5. ten sa mi zo 4 zdal velmi nizky. kym jeden peciem tak si rovno chystam dalsiu varku.

darca30
1. júl 2011

@yamahafazer Ahoj! Krásne tortičky. Aj ja skúšam piecť, zatiaľ iba deťom.... Chcela by som sa ťa spýtať, z čoho robíš marcipán? Alebo je to nejaká hmota pre cukrárky? Ďakujem za radu a želám ešte veľa takých pekných tortičiek 🙂. Si šikulka 🙂 Darina

tica
1. júl 2011

no baby tak ja len tak na rychlo po jednu tortu už boli a po druhu boli ráno len sa ku mne nevedeli dobyť ☹ prestal fungovať zvonček no horor suseda mi to prišla povedať teraz ... a pritom som zavrela psov aby vošli v pohode dnu lne oni si zabudli odkvačkať lebo hore mame taky drot aby mali mi nevybehol na cestu 😖 normalne som na seba nasrata 😠

mizulienka
1. júl 2011

@lukika aku listu myslis?

katy1979
1. júl 2011

@pandysek jeeej super. mne sa chladi somar v chladnicke. este zafarbit hmotu a potiahnut

lukika
1. júl 2011

@vlada111 myslím tento cesto:
6 vajec
150 g krystal.cukru
70g polohrubej muky
20g kakaa
1pr.do pečiva

z bielkov ušlaháme tuhý sneh,zašľaháme cukor a po jedno pridávame zltka.potom pridáme muku,pr.do pečiva a kakao.
robila si ho už otáznik to mám do vyšlahaného snehu zašlahať mixérom cukor a potom asi opatrne varechou zamiešať múku s kakaom a pr.do peč otáznik

katy1979
1. júl 2011

@tica no to je na slaktrafenie. a nemali cislo na teba? co ti nezavolali?

tica
1. júl 2011

@katy1979 nie nemali lebo oni došli z irska a nemaju slovenkse tel čisla ☹

lukika
1. júl 2011

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c6-...

@mizulienka prepáč predtým som to zabudla vložiť a teraz som zistila že ju má @reruna tak mi prosím niektorá odpíšte

dm1
1. júl 2011

@lukika ja ju mam a co potrebujes vediet?

dm1
1. júl 2011

@tica no pekne tak drzim palce nech pridu. A aj sa ozvali zaciatkom tyzdna napr. ze to plati?

dm1
1. júl 2011

@vinka dakujem postup som nefotila lebo robim podla toho od gabikanav na TOM ta ma nadherne kvietky. Ale boli moja nocna mora som isla o pol 5 rano spat lebo az utorok som sa vlastne dozvedela aku tu tortu chcu a to bol dost kratky cas na vytvrdnutie orchidej veru. Aj stvrdli ale ako som ich davala na tortu a posuvala a tak tak som skoro na kazdej odlomila lupen tak som lepila o dusu 😝 . S tortou som im do krabicky dala aj dalsie 3 orchideje pre pripad ze by niektora neprezila prevoz 😉 . Boli spravene biele a potom su malovane

lukika
1. júl 2011

@dm1 kopírujem čo som sa pýtala - dnes mi prišla táto lišta a idem ju dať na tortu prosím ako s ňou robíš ved je to aké krátke to potom nadpájaš alebo odtlačíš ten vzor na veľký pásik postupne a tak otázniok prosím odpíš lebo do zajtra mám mať hotovú tortu mám z toho nervy idem to prvý krát použiť a aj prvý krát klieštikovať ešte k tomu som musela zmeniť na poslednú chvíľu tortu

tica
1. júl 2011

@dm1 hej oni prišli rano ale sa nemohli ku mne dobyť zvonček sa asi pokazil alebo nezvonili naschval som zatvorila psov aby mohli vojsť aby sa nebali ale asi som tych psov mala nechať pustenych aspoň by som vedela že niekto pred tou branou je a idu si pre ňu teraz len to ma hneva lebo to mala byť aj navšteva a teraz už navšteva nebude len po tortu si pridu ich rodičia no škoda som sa poučila psov nezatvarať to su moje zvončeky ktore sa nepokazia 😀

mizulienka
1. júl 2011

@lukika ja ju mam, ale este som ju nepouzila, ale co si pamatam, co pisala @reruna, ze najprv otlaci listu s takym vzorom akym chces, pomalicky odtiahnes od hmoty a potom tou listou co je 3 od vrchu, ta bez vzoru, prilozis k tej uz otlacenej vzorke, aby si zapasovali kontury a zatlacis, tym by si mala vlastne tu borduru vykrojit z hmoty.
Dufam, ze nepisem jak tatar, ale akurat idem uspat malych a balim na dovolenku, takze chaos a panika 😉

dm1
1. júl 2011

@lukika kludne si priprav dlhy pas hmoty presne taku dlzku ako potrebujes a postupne najskor po celej dlzke otlac ten vzor a potom zase vykroj oblucky pekne postupne nadpajaj. A potom veeelmi opatrne prenes na tortu. Kludne mozes aj nadpojit ale to sa strati ten spoj na torte neboj

videla som an to inak super postup na dortomanii ako sa z toho robi krajka len je to velmi pracne sa mi zda ale niekedy hadam skusim http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

yamahafazer
1. júl 2011

@darca30 dakujem a ja si kupujem hotovy white icing alebo smartflex oni su dost podobne

lukika
1. júl 2011

@dm1 diky tá krajka vyzerá super ale na to neviem či budem mať teraz čas

dm1
1. júl 2011

a este vam sem dam jednu co som dokoncila ked maly spal - svadobna na zelanie uz so mtaku robila len farba je ina. Este jedna kniha na promocie a koncim pre tento tyzden 😝

yamahafazer
1. júl 2011

krasne torticky ste vsetky popiekli 😵
ja mam v chladnicke este puncaky tie zajtra pokrajam to su na hody co ideme svorkovcom lebo u nich len puncaky idu

lukika
1. júl 2011

@dm1 aj ja idem zrovna robiť bielu s takými ružičkami bordovými som zvedavá aká sa mi podarí farba namiešať tá tvoja je krásna

yamahafazer
1. júl 2011

@dm1 dost vidim pouzivat tieto biele podnosy pod torty to im zaratas do ceny,ze si ho nechaju ci ti ho musia doniest?

mizulienka
1. júl 2011

@dm1 krasna torta aj tie ruze nadherne...ale pod ten podnos este nieco davas nie? ci to udrzi tortu? 😕

lamps
1. júl 2011

@pandysek tan je krásny 🙂 🙂 🙂

ikula2
1. júl 2011

Tak robila som teraz z PDT special a mozem len odporucat, ktore rozmyslate o kupe. Super aj na modelovanie vobec sa mi to netopilo ako K2 alebo ta klasika PDT. Aj ked je aj chladnejsie pocasie, uvidim ked bude opat tak teplo.
Pridavam aj ja tohtotyzdnove jedna pre nasich chlapov a druha na zakazku, moja prva rozpravkova.

dadka212
1. júl 2011

ahojte tak aj ja pridám dnes dokončené 🙂

dadka212
1. júl 2011

nejaké detaily pofotené

vinka
1. júl 2011

Tak ja mám už tak len jednu na týžden aby som nezabudla poťahovať.kedže už pracujem 😀 😀

dadka212
1. júl 2011

@mia114 skúšala som PDT špeciál a myslím, že je v pohode budem ju objednávať 🙂 je síce taká tvrdšia ako WI ale tuším sa mi s ňou lepšie robilo...

jakelina
1. júl 2011

Já dnes nebudu chválit jednotlivě, ale jsou všechny úúúúúúúúúúúúžasnééééééééééééé. Uauuuuuuuuuuuu.
Všechny jsem pochválila jak jsem četla.

Já dnes nepekla, jenom jsem večer potáhla dort, zítra dodělám a jinak jsem celé odpoledne zavařovala meruňky, broskve a dělala meruňkovou marmeládu. Ať mám co dávat na dorty 😀 😀