Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
2. júl 2011

@anibas nadherne torticky, mohla by si odfotit tu svadobnu aj z blizka ako vyzeraju ruzicky? Mas zlate ruky 😉

katulkaaaaaa
2. júl 2011

@lusil2005 jeeej velmi by si mi pomohla,si zlata ak by bolo tak 10balickov? 🙂 keby nieco piseme ip,moooc dakujem za ochotu

graziela
2. júl 2011

Ahojte pekarocky 🙂
Aj ja by som chcela prispiet mojou fotockou - vysledok mojho dnesneho snazenia. Mam uz za sebou par vytvorov, no toto je zatial moja najlepsia "pracicka", tak sa tak vytesujem 🙂 Piekla som ju mojmu drobcovi na zajtrajsiu oslavu 3 narodenin....aj mi bude luto, ked sa rozkraja 😲

Prosim vas, z akej potahovky sa vam najlepsie tvaruju postavicky?
Ja mam najlepsiu skusenost s varnou hmotou-netvrdne, neschne, je super tvarna a poddajna 🙂
MMF sa mi super osvedcila na potahovanie.
A dnesna moja torticka bola mix vsetkeho -potah MMF, postavicky z VARNY v kombinacii s orginal marcipanom, ktory som potrebovala minut (z Lidlu 200g balenie).

ikula2
2. júl 2011

@dupinka ja som robila tu trubickovu s nutelou, natrela som okraje, ale ta masla to zosilnila ja by som ju urcite dala. Co sa tyka transferu najprv vystrihni tvar a potom cokoladu v tenkej vrstve.

daducha
2. júl 2011

Ahojte, dakujem velmi pekne za vsetky "paci " a pridavam posledne tohtotyzdnove.

lusil2005
2. júl 2011

@katulkaaaaaa oki, v pondelok ti pisem ci som bola uspesna 😉

daducha
2. júl 2011

@anibas nádherné, vzdy sa tesím na tvoje torticky 😵
@mia114 perfektné ,také prádielko by som hned brala, len co by som tam dala, to neviem 😀

jakelina
2. júl 2011

@katulkaaaaaa to jsou ty rubino, musíš je umýt a budou bílé neboj.
http://foto.dama.cz/foto.php?f=403201

udada
2. júl 2011

@graziela ahoj na čom je prosím ťa položená tá kráááásna tortička, ja čo som robila tiež len pár výtvorov, som dala na takú veľkú tácku 😀 , ďakujem za radu

alex21
2. júl 2011

@lusil2005 mozem ta poprosit, das sem este raz ten recept na kokosovy krem co si robila. Mozno si ho uz sem davala ale nepostrehla som, len som postrehla ze si ho robila. Dakujem 🙂

anibas
2. júl 2011

ďakujem
@ikula2 nesfotím, už ju nemám doma ☹

anibas
2. júl 2011

@ikula2 tu mám iné podobné

graziela
2. júl 2011

@udada, torta je na sololite, ktory je obaleny v klasickom baliacom papieri a navrchu este potr. folia, aby sa papier nepremocil a je to tak hygienickejsie ;)

gumkacka1
2. júl 2011

tak toto je moja torta zo vcera

gumkacka1
2. júl 2011

a este jedna minitorticka, kde som pouzila prvykrat cokotransfer, len som ho pekne nenadpojila a prvykrat som vyrabala orchideu. Tu som robila bez vykrajovatok.

tica
2. júl 2011

idem pridať ešte moj dnešny vytvor pre mojho ocina tak dufam že sa mu bude páčiť a idem vas čitať a pokochať sa vašimi tortičkami :D

gumkacka1
2. júl 2011

@katy1979 krasny somarik. To si robila podla nejakeho postupu alebo len tak?

katy1979
2. júl 2011
tica
2. júl 2011

@katulkaaaaaa ja tie cukriky tiež neviem zohnať vobec som ich ešte nikdy nevidela v lidli 😖

zuzkat1
2. júl 2011

@reruna dakujem...torta sa podarila... foto nemam ale bola taka zaciatocnicka🙂 marcipan bol fajn ale v rodine som ho jedla len ja...ostatnym nechutil... asi musim iny recept skusit,lebo tu im vadilo to mlieko ze ho velmi citit..asi nejaky iny pomer,,,menej mlieka a viac cukru...alebo neviem... ale torta bez marcipanu mala velky uspech🙂

tica
2. júl 2011

@mia114 ten korzet je úchvatný už rozmýšľam komu by smo taky mohla upiecť 😀 vynikajuca inšpirácia pre mňa

vlada111
2. júl 2011

@tica geniálne! Len mne je vždy ľúto, keď je taká nádhera na farebnom podklade. Nepotrebuje už nič ozdobné, sám o sebe je suprový 😉

tica
2. júl 2011

@vlada111 ďakujem ti no iny papier vhodnejši som nemala a ani som netušila že sa mi tak podary že niečo tu smrdi ale som važne rada že sa tak podaril lebo to bolo len tak na poslednu chvyľu vymyslene kedže nevedeli sme zohnať iny vhodny darček 😵

vlada111
2. júl 2011

Tak ja kočky pridávam tortičku môjmu krsňaťu k meninám. Prvý krát som robila čoko MMF a neviem si tú hmotu vynachváliť. Veľká mňamka a super sa s ňou robí. A obrovská vďaka Danke dm1, ktorá mi pomohla ako urobiť vodu. Ďakujem pekne. Dúfam, že sa mi vydarila, ale to posúď ty ako skúsená pekárka 😉

tica
2. júl 2011

@vlada111 nádherná tortička maš zmysel pre detajl 😀

vlada111
2. júl 2011

@tica je fakt super, ako živý.

vlada111
2. júl 2011

@tica Ďakujem, ale pri pohľade na tvoj hríbik nie som sama 😀

ikula2
2. júl 2011

@anibas dakujem velmi pekne, prosim ta ked robis ruzicky pouzivas viac velkosti lupienkov?

lenocka23
2. júl 2011

@vlada111 paraaaadna torticka... ako si robila tu "nadobu" na vodu? mas tu speci podlozku...?

tica
2. júl 2011

@vlada111 tak ja určite nie to je len všetko pekne zamaskovane take nepodarky xixi napr. roztrhala sa mi poťahovka tak kde je teraz červyk ale tak nikto si to určite nevšimne 😀 😀 😀