Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
katy1979
3. júl 2011
@eliska22 to by som kupila bud sprej alebo praskovu
eliska22
3. júl 2011
@anjelicek26 a ten zlatý sprej sa dá použiť len na kvietky, že by som ich nastriekala, keď už budú hotové?
anjelicek26
3. júl 2011
@eliska22 - suseda robi profi torty a ona tym strieka cele torty a vyzera to super, ja som skusala len ruzovy sprej a krasne to ukazalo, a robila som tym velku plochu...
eliska22
3. júl 2011
@anjelicek26 pýtam sa ako debil. ale potom je tá torta jednofarebná, nie? vôbec si to neviem predstaviť
katy1979
3. júl 2011
@eliska22 ja aj kvety farbim az ked su hotove praskovymi farbami mne sa to paci viac
eliska22
3. júl 2011
@katy1979 ja som tiež tak teraz robila orchideu, tiež nasucho to farbíš ?
anjelicek26
3. júl 2011
Tuto tortu robila suseda Saske pred tyzdnom na party na narodky, je striekana sprejom, povodne bola biela...

katy1979
3. júl 2011
@eliska22 hej nasucho so stetcom
eliska22
3. júl 2011
@anjelicek26
@katy1979 ďakujem kočky, už len zohnať tie farby :-p zatiaľ čo pozerám som nenašla zlatú asi nakoniec kúpim tú práškovú 😎
daria77
3. júl 2011
Ahojte,teda mám čo dobiehať v čítaní 😃 ,vždy aspoň nakuknem a pokochám sa vašimi úžasnými tortičkami 🙂
Rozmýšľala som,či sem pridám tie moje,predsa sa ešte len učím a je čo zlepšovať :-N ,ale aj snaha sa cení,no nie? =-)
Tie kačky sú moja tretia poťahovaná torta,ale prvá 3Dtorta a srdiečko je pre maminu k narodeninám,trošku netradičná s labuťami,ale chcela som si ich vyskúšať 😃
daria77
3. júl 2011
no krásne,ešte sa mi to odoslalo dolu hlavou 😞
zuzana124
3. júl 2011
Ahojte tak ja pridávam moju včerajšiu, prvý krát som robila krstinovú. Baby vy tu vždy toho toľko popíšete a popridávate svoje dielka že mám vždy čo doháňať. Takže idem čítať a laikovať 🙂
dadka212
3. júl 2011
@dada78 ďakujem Adelka 🙂
@lussy23 no my sme si našli systém s deckami a už to celkom ide, už nemám ani taký bordel v kuchyni 😃 a 3 boli na sobotu a 2 na nedelu takže sa dalo...a ďakujem krásne 🙂
lusil2005
3. júl 2011
@zuzana124 tak taaaa je nadherna! :-o
dajna11
3. júl 2011
@lussy23 dakujem moc.
lussy23
3. júl 2011
@zuzana124 - nádherné. Aj ja mám robiť krstinovú, ozdoby mám hotové, už len čakám kedy sa mamička rozhodne dcérku pokrstiť. 🙂
@daria77 - nádhermé tortičky
@anjelicek26 - krásna
eliska22
3. júl 2011
@daria77 tretia a hneď kačky =-) krásne, ja by som si na tú kačku ešte asi netrúfla, ale už dlho poškuľujem po niečom takom, možno dcérke urobím v októbri k meninám, to bude rok čo som začala piecť 😉
daria77
3. júl 2011
@eliska22 Ďakujem,malý mal obrovskú radosť z tých kačiek,malý videl foto tortičky od : fukylove,tá mala nádherné kačky,tak som mu sľúbila,že mu také podobné spravím 🙂 ....no a to foto je už po nájazde malého,hladkal ich,mojkal a búchal po hlave :-N ,bol fakt šťastný,ani rozkrájať ich nechcel 🙂
ja som začala robiť marcipánové torty v máji,zatiaľ som ich urobila len štyri :-N ,pre rodinu kačky ako tretiu a to srdiečko ako štvrtú poťahovanú tortu 🙂
Myslím si ,že by si ju spravila bez problémov 😉 a omnoho krajšiu 🙂

daria77
3. júl 2011
Ďakujem babenky za všetky "lajky",ste super 😉
jakelina
3. júl 2011
@daria77 jsi šikovná, čtyři dorty a hned taková krása. 😉
cicimotinka
3. júl 2011
...tak, žienky - šikuľky, môj košík síce nebol taký super ako vaše tortičky, ale urobil óóóóbrovskú radosť mojej babičke, ktorú som tým rozplakala... vankúšik pre maminu bol tiež úspešný a po oboch sa len tak zaprášilo a veľmi chutili... i keď sa obávam, že to bol môj posledný košík, nakoľko som pár minút po polnoci skončila prilepená ku košíku a v snahe odlepiť sa som to popaprala... no celá ja... 😎 asi by som mala ostať pri plienkových tortách... 😃 😃 😃 tie nelepia... 😃 😃 😃
mrka2
3. júl 2011
@cicimotinka wow, perfektny kosik a tie ihlice s tym pletenim... no nemam slov. len pekne pokracuj aj v marcipanovych tortickach, nikto okrem nas nevie,ze si sa tam prilepila 😃
cicimotinka
3. júl 2011
@mrka2 ďakujem... tak budem pokračovať ak ma nenabonzujete... 😃 😃 😃
dm1
3. júl 2011
@vlada111 tak ta sa teda podarila!!! a nemas zac ked budem vediet vzdy rada poradim 😉
daria77
3. júl 2011
@jakelina Ďakujem moc 🙂 ,ale pamätám si na tvoje ,napr notebook alebo topánku x-) ,rozmýšľala som ,že spravím synovcovi notebook k promociam,ale neviem,neviem,či by som nepohorela :-N a tie posledné Bart pri tabuli alebo tričko tie boli krásne,staršiemu synovi sa veľmi páčili,ten by chcel všetky spraviť ,ale najmä dinosaurov,teraz neviem,ktorá maminka ich robila :-N ,nuž ,ale narodky,či meniny má len raz za rok 😃,tak si musí dobre premysieť,čo si vyberie.......
Teraz sa teším,že mi prídu kostice a potom si začnem objednávať ďalšie pomôcky klieštiky atď a potom sa možno polepším a tortičiek bude viacej :-N ,lebo si zatiaľ pomáham len s tým,čo nájdem v kuchyni 🙂
lenocka23
3. júl 2011
@cicimotinka ten kosik je paradny... inspirovala si ma, nachystam taky pre svokru.. 😉 (mam skoro rok na trening.. 😉 )
cicimotinka
3. júl 2011
@lenocka23 to som rada, nech sa Ti dielo podarí... 😉
gabika11
3. júl 2011
@lamps ano ,robila som to lisom na cesnak, a slo to v pohode 😉
Uz som nafotila aj konecnu podobu torticky, este som ju dozdobovala u mamky, prve fotky su robene v letnej kuchyni, takze to pozadie nevyzera velmi vabne 😉
lamps
3. júl 2011
@gabika11 ďakujem, s pozadím sa netráp, tu aj tak každá pozeráme na tortičky 😉 . No s tým lisom to ešte vyskúšam, ale musím si asi urobiť mäkšiu MMF hmotu, aby som sa tak nenarobila :-| . Čím si poťahovala tortu ty?
gabika11
3. júl 2011
@lamps mozno je to aj lisom, ja mam novy lis na cesnak s vyberatelnym vnutrom od Tescomy, tak mozno tym... spodny korpus je otiahnuty cistym MMF, a napriklad vlasky krtka som robila z cokoMMF, a aj toto slo pekne 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli