Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
5. júl 2011

@dm1 mozem aj ja poprosit ten postup na futbalku? do IP ti poslem mejl .

dm1
5. júl 2011

@mizulienka ved ja len pre istotu ved to poznam tiez som na materskej 😀

dm1
5. júl 2011

@petusko jasne posli

petusko
5. júl 2011

@dm1 dakujem velmi pekne 🙂 😉

andriss23
5. júl 2011

ahojte 🙂 tak tu je moja sobotňajšia fľaša v krabici,nieje podľa mojich predstáv,ale robila som čo som mohla... 😅 a ešte som aj trojku zle otočila,ale to nebolo prilepené,len tak pohodené,tak sa to opravilo 😀

ikula2
5. júl 2011

@bzucinka2 ano tu s flasou a flasa ta je kupena? To je vaha bez flase? A prosim ta robila si to na velkost plechu, aka bola asi vysoka?

bzucinka2
6. júl 2011

@ikula2 flasa je kupena, vaha s flasou a vysku mala nejakych 12-13 cm 🙂 piekla som na velkom plechu 😉

anjelicek26
6. júl 2011

Moj prvy kosik pre Sasku do skoly, snad sa decka bude lubit... aj ked zo sportoveho dna asi mat moc nebudu, lebo prsi :( Vdaka bohu za youtube a ich navody, inak by som taketo nic v zivote nespravila. A mna to strasne baviii, hrozna som, drahy sa mi smial 😅

dajna11
6. júl 2011

@bzucinka2
tak tu je druhý pokus o laliu🙂

lenocka23
6. júl 2011

@dajna11 ze pokus... kraaaaasna je... 🙂

dajna11
6. júl 2011

@lenocka23 no pokus,lebo sa snažím prísť na nejaký postup ako na to čo najlahšie....ale len večery mám na to času

mizulienka
6. júl 2011

@dajna11 krasna lalia a ako si zlepovala lupene? mala si ich v nejakom formovaci?

dajna11
6. júl 2011

@mizulienka najprv som to poskladala a nechla preschnuť na obrátenom maličkom poháriku,aby tie lupene na spodku boli ohnuté......a potom som to vložila do užšieho hlbšieho pohárika.zlepovala som to bielkom,no snád to vytuhne,lebo ešte nieej celkom tvrdá.

gabika11
6. júl 2011

@anjelicek26 toje krasa, snad ajme sa raz podari take cosi vykuzlit 😉

lamps
6. júl 2011

@dajna11 tá je krásna, veľmi 😎 😎

anjelicek26
6. júl 2011

Mozem sa spytat, rozmyslala som spravit Saske pre jej triedu este tortu na koniec skolskeho roka, co takeho by bolo vhodne? Knizka? Kvety? Nejaky napad? Najlepsie s fotkou prosimmm 😅 Posledny den maju 16.7. a ja potrebujem nastudovat, ako sa nieco take potom robi 🤐

bzucinka2
6. júl 2011

@dajna11 perfektna, naozaj sa ti super podarila si sikulka a uz ma aj tie pelove piestiky, proste macherka, klobuk dole 🙂

bzucinka2
6. júl 2011

@anjelicek26 krasna 🙂
@anjelicek26 a co tak slniecko alebo lienku? 😉

bzucinka2
6. júl 2011

@dajna11 ozaj a ako si robila tie bodky na lalii ked ich tam mas tolko? 🙂

anjelicek26
6. júl 2011

@bzucinka2 - obidve su krasne, takze c. 1 na zozname - dokupit taku okruhlu formu 😅 Uz sa na to chystam dlho 🙂 Ich je v triede 16 + 2 ucitelky, to by snad slo aj s tym slnieckom, ako sa to robi? Asi idem fotopostup niekde pozhanat. Aj ked teda ja a kreslenie, netusim, ako mu tu tvaricku spravim. Ta lienka je tiez nadherna, dokonca mi to prijde jednoduchsie, ako to slniecko, ci sa mylim (?) Ale deti by urcite otvarali oci.

dadka212
6. júl 2011

@anjelicek26 ja som robila aj lienku aj slniečko v nerezovej miske 😉 lienke aj hlavu v malej miske a telo vo väčšej

katulkaaaaaa
6. júl 2011

ahojte moje dnesne pre svokra ktoreho pustaju po tazkej chorobe domov,a pre kamoskynu dcerku baletku 😉 moje prve ruzicky v detaile 🙂

bzucinka2
6. júl 2011

@anjelicek26 presne tak stacia ti nerezove misky, alebo tie sklanene, ohnovzdorne a kreslit nemusis, mozes urobit tvaricky z marcipanu 🙂

bzucinka2
6. júl 2011

@katulkaaaaaa krasne obe 🙂

mia114
6. júl 2011

@anjelicek26 kraasny kosiik 😵

@katulkaaaaaa super torticky 😵 topanocky su roztomile
@dajna11 krasna lalia 😵 ja som robila laliu na drotikoch a islo to celkom pekne spojit dokopy 😉 a tie bodky som ja robila paratkom, som ho namocila do gelovky a robila bodky 😀 ako si robila ty?
@andriss23 super flasa, ja som chcela robit min tyzden flasu uz som ju aj mala vytvrdnutu z hmoty a nakoniec sesterka aj teta ze mam radsej spravit dedovi prsia 😠 tak som robila korzet

mizulienka
6. júl 2011

dievcence chcem sa spytat, kto robil loptu, robili ste ju normalne z korpusov alebo ste niektora robili loptu aj z puncoviny? citala som na TOMe, ze niekto normalny korpus upiekol, zmiesal s coko kremom a vytvaroval loptu a tak potiahol...som u nasich a zistila som, ze nasi nemaju taku nerezovu (sklenenu ) misku aku potrebujem 😠

mia114
6. júl 2011

@cicimotinka dnes mi prisli kostice, dakujem moc, su super 😉

mizulienka
6. júl 2011

@katulkaaaaaa krasne obidve, nech sa starky rychlo zotavi 🙂 krasne ruzicky aj balerinky, ako si robila to take nazberakene po obvode tyc baleriniek?

katulkaaaaaa
6. júl 2011

@mizulienka dakujem 🙂 to som robila pomocou kliestikov 😉
@bzucinka2 dakujem od teba to velmi tesi 🙂 uz som sa davnejsie chcela opytat ako ti to stihas s dvomi malinkymi detmi?
@mia114 dakujeeeem

reruna
6. júl 2011

@katulkaaaaaa ty balerínky jsou úžasné! a super růžičky, jenom ty střední kuželíky si příště pořádně obtoč, aby nebyly tak vidět uprostřed a bude to dokonalé 🙂 to je čokoMMF?
@anjelicek26 fakt krásný košík - tolik různých druhů květů, ty jo! a tu vílu jsi sama modelovala? krásná
@dajna11 tak lilie jako živé, ta druhá ještě hezčí!
@andriss23 krásné a ta trojka nevadí, když se to opravilo! 😉
@bzucinka2 tolik dortů a všechny krásné! 🙂