Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
7. júl 2011

@benjik malá bude mít radost. Moc hezký koníček i dortík

cicimotinka
7. júl 2011

@mia114 som rada, že sú dobré... 😎

lukika
7. júl 2011

@daducha ten krém vyzerá super ty tam dávaš asi zavarené tie maliny že otáznik mohla by som tam dať aj čerstvé nie otáznik

adul67
7. júl 2011

@angie777 to sa mi nezda že bi vystačila na celu tortu ale chutí dobre mandlovo

ikula2
7. júl 2011

@daducha dakujem vyzera ze je to ten isty recept, tiez robim podla neho este som pridala malinovy sirup do tej vody. Len sa mi zda veelmi vlhka ta piskota, inac chutovo som spokojna aj manzelovi chuti. Neviem ako mam dosiahnut, aby ta spodna piskota bola sucha. Vlastne ani neviem ci ten puncak ma byt vlhky iba stred ci aj ten spodok, lebo mi to aj tam pretieklo.

benjik
7. júl 2011

Díky moc všem holky 😵

vlada111
7. júl 2011

@ikula2 asi už odpovedám neskoro, ale maslo dáš do tej šťavy, ktorú trocha povaríš a dáš do nej rozpustiť maslo. Je to super.

vlada111
7. júl 2011

@ikula2 ja by som sa tej punčovej bála. Nemôžeš ju dať naspodok? Predsa je to len napitá piškóta. Ja som sem nedávno dávala dvojposchodovú bielu so sediacim chlapcom na 1. sv. prijímanie. Spodok bola punčová a vrch piškóta a krém.

vlada111
7. júl 2011

@mizulienka @yamahafazer kočky mne to pripomína klasickú vyšívanú krajku polyesterovými niťami, ktorú dostať v textilnej galantérii. S tým by to nešlo? To vyšitie je tiež dosť hlboké a 1 meter stojí max 3 - Eurá

vlada111
7. júl 2011

@jakelina práve, že ja neskoro a kým bude mať malá 20, budem nemoderná päťdesiatnička 😀

vlada111
7. júl 2011

@ikula2 ja som ju robila a bola úplne super ľahučká. Ale môžeš urobiť klasickú piškótu s vodou a olejom a dáš menej polevy na piškótu. Idem ti pozrieť ten recept na normálny rez a pošlem ti link.

jakelina
7. júl 2011

@vlada111 ty jsi kecka, až bude mít dvacet můj nejmladší chlapeček, tak já budu mít šedesát. To je teprve hrůza 😀 😒

yamahafazer
7. júl 2011

@dm1 fu ta bordura je dobre draha som nevedela,ze az tak vela stoji 😒 to si nemozem dovolit teraz pokupit lebo uz som si objednala prasok na tu krajku sugarveil a este aj krajku si chcem objednat takze to ma vide pekne draho

katulkaaaaaa
7. júl 2011

prosim pomooooc spravila som coko hmotu z mmf,prva bola super ale tato sa drobi,je cela akoby mastna co robit???mam teraz potahovat tortu 😒

yamahafazer
7. júl 2011

vlada111 to myslis take tie gumove decky ci nieco ine?lebo neviem ci unas take maju v galanterke

jakelina
7. júl 2011

@katulkaaaaaa mně se nedrobila, ale asi bych přidala bonbony, ty by to mohly zase slepit, roztopit v mikrovlnce a přidat do hmoty. Ale počkej co ti poradí ostatní, ať neradím špatně. Fakt nevím. 😒

ada9557
7. júl 2011

@katulkaaaaaa sú nááááádherné 🙂 aj mačička je super 😵 😵 😵

mizulienka
7. júl 2011

@katulkaaaaaa to je to, co som hovorila ja, mne sa take stalo pri prvej....drobila sa a som z nej mala az mastne ruky...je mi luto, ale neporadim ti, lebo ja som ju vobec nemohla pouzit na potahovnaie, robila som z nej iba palmy 😕 dufam, ze baby poradia lepsie 😉

vlada111
7. júl 2011

@jakelina no to je môj scenár tiež. Chcela by som tri deti, len nejako som neskoro začala 😀

vlada111
7. júl 2011

@mizulienka @katulkaaaaaa mne teraz napadlo keď píšete, že bola mastná a drobila sa. To sa stane s čokoládou keď ju prehrejem. Oddelí sa tuk a čokoláda má suché mrvivé kúsky. Nemôže to byť tým?

daducha
7. júl 2011

@ikula2 spravny puncak ma byt cely mokry 😵
@lukika daval som cerstve, ale aj zavarene musia byt v poho

jakelina
7. júl 2011

@vlada111 možná je to i tím, ale co s tím teď nevím 😒

yamahafazer
7. júl 2011

@vlada111 to myslis take tie gumove decky ci nieco ine?lebo neviem ci unas take maju v galanterke
som ti zabudla dat zavinac pred meno uz som to tu raz pisala

katulkaaaaaa
7. júl 2011

@vlada111 fuha netusim robila som presne tak isto ako s tou prvou,a ta bola dokonala ta hmota...skusila som zohriat a par cukrikov som pridala teraz chladne uvidim....netusim co vymyslim ak to npojde rano by si mali pre nu prist sakra s tymto som nepocitala 😖

mizulienka
7. júl 2011

@vlada111 u mna to asi aj mohlo byt tym, lebo som mala sporak na maxime 😀 ach jaaj...a ako si to robila ty? iba si to zahrievala?

katulkaaaaaa
7. júl 2011

@vlada111 a keby som pridala este cokoladu,myslite ze by mohlo pomoct?som to robila z polovicnej davky len na mini tortu

jakelina
7. júl 2011

@katulkaaaaaa pořád se drobí. Někdo tu psal, že ji právě neohřívá v mikrovlnce, protože pak ztrácí tu elastičnost, myslím dm1

katulkaaaaaa
7. júl 2011

@jakelina stale je mastna,drobi sa...no nic,poslala som smsku ze nevadi pridu pre nu vecer je to pre kamosku,idem spat dnes je den nanic 😠 rano spravim klasiku z mmf a zafarbim na hnedo,to je moja istota 🙂

lusil2005
7. júl 2011

@katulkaaaaaa uff, ja som tu cokohmotu zatial robila dva krat a zatial sa vydarila vzdy. /klop klop klop/. drzim palce!
inac - nezabudla som na teba, bola som v obidvoch tych lidloch, a nemali ich uz. ale zajtra este idem do koncin kde je dalsi lidl, skocim ti pozriet aj tam! 😉

reruna
7. júl 2011

Ahoj, asi se budete smát, ale já jsem dneska objevila Ameriku - náhodou mi v trafice oči padly na časopis Dortománie, tak jsem to hned koupila, fakt jsem nevěděla, že to existuje 😀 znám jenom internetovou dortomanii... jsou tam docela dobré recepty a návody a taky konečně vím, co je to ten sugerveil, škoda jen, že je to tak drahé...