Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. júl 2011

@daria77 taky mám vlnku se zoubkama a pak dvojitou vlnku, vypadají obě hezky.

bzucinka2
10. júl 2011

@katka55 krasnucka je, super sa ti podarila 🙂
@dadka212 uzasne Nemo nema chybu 🙂
@ikula2 podla mna je suprova 🙂

bzucinka2
10. júl 2011

@broucek2 no paradna torta a kolko mala kil ? 🙂

daria77
10. júl 2011

@jakelina ďakujem 😉

bzucinka2
10. júl 2011

@katy1979 krasne a ten konik ako zivy 🙂
@daria77 a ty uz mas link na moniku, prosim ta hod mi ho sem, dakujem 🙂
@dajna11 krasna zahradka, maminka sa potesi 🙂

bzucinka2
10. júl 2011

a vsetkym vam dakujem za laiky a pochvaly 🙂

dajna11
10. júl 2011

@bzucinka2 to dúfam,snád prežijú kvietky útoky mojho synčeka.. 🙂

gabika11
10. júl 2011

ahojte ja pridavam svoj najnovsi vytvor. Korpus mrkvovy, plnka striedavo tvarohova a karamelova a potah cokoMMF 😉

ikula2
10. júl 2011

@jakelina ano ved viem ze su origos nejake sacky a slahala si to rucne ci slahacom?

ikula2
10. júl 2011

@gabika11 ja odpadne krasne to je transfer? Krasne a to aj tie ruzisky su z transferu 😲
@bzucinka2 dakujeem

vlada111
10. júl 2011

@gabika11 ako sa ti poťahovalo s čoko MMF. Mne sa tá hmota veľmi páči, ale zdá sa mi až príliš elastická a mäkká. Rozmýľlala som, či nepridám do nej kakao, aby bola suchšia.

ikula2
10. júl 2011

prosim vas nemate niekto tieto vykrajovatka, su to na klasicke orchidee?
http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...

ikula2
10. júl 2011

neviem preco to nejde otvorit ale tieto som myslela , ci su to klasika na orchideu alebo nejaky ten maly druh

vinka
10. júl 2011

@vlada111 n echaj ju dlhšie v chladničke bude menej elastická.Ked ju budeš dlho pracovať v roke zas bude dosť mäkká.Mne sa s čokoplastelínou doma robenou nenormálne dobre robilo. 😀

mizulienka
10. júl 2011

@vinka Vladka asi mysli coko MMF, nie cokoplastelinu. Mne sa s coko MMF robilo zle, ale urcite vyskusam tu cokoplastelinu, co si mi dala recept 🙂

@gabika11 nadherna torta, to mi prosim ta povedz, aky mas recept na ten potah, lebo ja ked som robila s coko MMF, bola som schopna urobit z nej iba gulicky 🙂
@jakelina prekrasna torta, a tie haky baky mas nadherne...ja som to skusala raz, ale mala som to skarede...kolko cukru si prosim ta davala na jedno bielko?

vinka
10. júl 2011

@mizulienka aha.tak to nepoznám.nerobila som z toho. 😀

anjelicek26
10. júl 2011

@gabika11 - ta je uplne nadherna, ako robis coko MMF? Teda mne sa väcsinou nepodari spravit ani normalny 😖 Tak potahovku kupujem. Ale chcela by som to vyskusat.

ada9557
10. júl 2011

@jakelina to je nááááádhera.hotové umelecké dielo.šikulka 😵 😵 😵

benjik
10. júl 2011

Holky,kuk na tyhle válečky. Myslíte,že by se dali potřít barvou a použít na potahovku?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=42836179&tab=1

Jo a jinak tady s edají koupit ty válečky,co sem nedávno dávala @ mia114
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45739902&tab=9

kamilecka
10. júl 2011

Ahojte.... pridavam dalsi moj najnovsi vytvor .... marcipanova Timmy torta ...Duhova ... 🙂 pre moju dcerku k 2 narodeninam..... to malo iny uspech toto 😀 prijemne pozeranie

benjik
10. júl 2011

@kamilecka nádherná!

cigaretka5
10. júl 2011

babulky tak plnim informacnu povinnost, mala mala na oslave tortu- obyc kruh potiahnuty marcipanom ozdoba margaretky , cela vysla 20 evri, plnky bolo doble, cesticko mnam nadychane kokosove.............Cela bola mnam mnam mnam, takze bud teta pecie bez zisku alebo?????????????????

broucek2
10. júl 2011

@bzucinka2 to bohužel nevím, doma nemám váhu do tolika kil a v té restauraci mi to nezvážili. Měla ale celkem hodně

vlada111
10. júl 2011

@vinka aha super. aj mne sa s ňou super robilo, len bola mäkká, robila som vedro, nepoťahovala som s ňou. A chutí perfektne.

vlada111
10. júl 2011

@vinka
@mizulienka kočky aká čokoplastelína? sem s ňou. My nehovoríme o čoko MMF? 😀

jakelina
10. júl 2011

@ikula2 šlehala jsem ručně.
@gabika11 ta je úžasná, krása. 😉
@mizulienka já jsem to nevážila, prostě jsem do misky přes sítko sypala cukr a trochu solamylu až to bylo tak akurát husté. Jenom mi z toho jednoho bílku strašně moc zůstalo. Na takovou dortu stačí klidně i s půl bílku.

@kamilecka ta je nádherná. 😉

katy1979
10. júl 2011

@cigaretka5 a foto by sa nenaslo?

anjelicek26
10. júl 2011

@cigaretka5 - ja neviem, ja peciem len pre nas domenka, som si to minule spocitala, taka torticka AK kupuje potahovku, co vela profi asi nerobi, tak ju vyjde 16€... Ak si robi potah sama tak tipujem - 13€ a dve hodky prace? No ale vela zisku na tom nebude. Opravte ma, ak sa mylim.