Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
10. júl 2011

@gabika11 krásna tortička už minule som obdivovala tú tvoju s trubičkami to nato používaš toto otáznikhttp://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

lukika
10. júl 2011

baby ktoré robíte kvety čo je lepšie kúpiť toto http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/370/Kolek... alebo floral sadu otáznik http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...

dadka212
11. júl 2011

@cigaretka5 ja keď robím krkuhovú tortu tak ma vyjdu suroviny na 10-15 eur podla toho aká plnka, či ovocie a podobne....

tica
11. júl 2011

Dobre ráno prajem
idem k vám po radu ako vždy tie čo robíte poschodvé torty tak ake priemery tych rafikov mate u štvorca a kruha? chcela by som si kupiť rafiky ale neviem sa rozhodnuť v rozmeroch
a ešte sa chcem spýtať ktoré listy si mam kupiť tie vypichovatka čo ma monika v eshope tie male ale tie xxl?
ktore máte vy?

@lukika ja mam tu floral sadu a to druhe nepoznam ...

zuvinka102
11. júl 2011

ahojte prisla som si pre radu prosim viete mi poradit ako spravim takuto pasikavu tortu??

lukika
11. júl 2011

@tica listy myslíš na ruže alebo aké aj ja si chcem objednať a tiež neviem ktoré formu ti neporadím ja nemám štvorce a už si piekla v ráfiku je to v pohode otáznik a tú floral využívaš alebo si mám kúpiť jednotlivo vypichovače radšej otáznik
@zuvinka102 krásna torta to teda netuším možno je to domalované tým valčekom ako tu dávali linky ale nevyzerá to ako domalované alebo nejakou technikou valkania poťahovky bielej s fialovou ako pri tom mramorovaní ale ja som len amatér uvidíš čo ti napíšu skúsenejšie baby

dajna11
11. júl 2011

@zuvinka102 to je ten mramorový poťah.....robí sa spojením roznych farieb poťahovky a potom to stáčaš,a stáčaš dovtedy podla toho ako to ccheš mať mramorové.....a potom vyvalkáš...

zuvinka102
11. júl 2011

@mizulienka velmi pekne dakujem ano je to ono co som potrebovala super a mozem zacat makat ked mi dorcek zaspinka..

no snad sa podari by aj ta moja taka pekna ved potom dam moju fotku

bzucinka2
11. júl 2011

@daria77 dakujem 🙂
@kamilecka krasna duhova, super napad 🙂

gabika11
11. júl 2011

@ikula2 ahojcek, no ruzicky su cisto z hmoty cokoMMF, len bol pokus dat doprostred tych ruyiciek akoze maslu tak som narezala pasiky ale boli asi tenke ci makke a nedrzali tvar, tak som len poskrucala nejak a spojia a dala tam. Inak ten cokotransfer som dostala tak, ze som si navalkala tvar z hmoty aky som chcela mat v MW na trosku teplejsie na nejakom tanieri a potom som pritlacila na transfer, ale ten transfer nie je tak pekny ostry ako na cokopoleve, ale pokus o to nejaky bol len som chcela ozivti tu tortu, lebo farbit sa mi nechcelo ani robit dalsiu hmotu MMF, ved uz bolo rano asi 2 hodin, tak som to uz nejak dokoncit chcela 😉

gabika11
11. júl 2011

@vlada111 ahojcek dobre sa mi potahovalo, veru bola makksia, ale som to riesila tak ze som ju vyvalkavala na zemiakovom skrobe, ono ju to pekne pohltilo a nelepilo sa tak na dosku a tak sa s nou dalo lepsie robit, ale asi som vyvalkala na veelmi hrubo ma asi pol cm ked, rezem tortu priamo z chladnicky, tak sa tazsie reze kvoli tomu lebo dost ztuhne tam. Inak radsej tuto hmotu robim, lebo ked robim ze MMF v MW, tak sa tak polepi na misku, aj ruky, ale vzdy nakoniec ju nejak spracujem, ale to lepenie na vsetko zo zaciatku neznasam, ale robi sa mi s nou tiez vlemi dobre.

Ako spracuvate tu hmotu z MMF cukrikov, aby sa Vam tak nelepila na vsetko???? 😒

Ale rozmyslam, ze aj cistu MMF hmotu budem robit nad parou, ako cokoMMF, ale ma celkom zaujima co by z nej vzniklo, keby som do nej pridala aj tu slahacku, aj ostatne veci okrem coky????

estterka
11. júl 2011

@tica dakujem za typ,prosim ta,pudingy davas cokoladove do tej plnky?

lusil2005
11. júl 2011

@gabika11 ahoj! ja MMF robim tak ze v mise roztopim cukriky so stavou v mikrovlnke, a potom do toho vsypem tak 3/4 cukru, a miesam varechou. ked uz sa to spoji tak ze to dalej varechou nejde, nasypem zvysok cukru na dosku, vyklopim MMF, oskriabem varechu a misu a zvysok uz miesim rukami. tym ze tam mam tak vela toho cukru na doske, nelepi sa mi to. a ked nahodou predsa, hned to zoskrabnem a zamiesim.

gabika11
11. júl 2011

@mizulienka
@anjelicek26 no robila osm podla tohto receptu:
200 g cokolady som si ohriala vo vodnom kupeli uz spolu s Cerou 1cl a uz ked sa to roztapalo pridala som 3cl tej 33 percentnej smotany a 1cl likeru som pouzila Baileys, potom som pridala cukriky a tie sa pekne zaclai topis, som miesal atym lizatkom stale a ked sa roztopila zacala som do toho preosievat uz odvazeny praskovy cukor, kym sa to nespojilo, ale po troskach, a ked sa do toho da pozadovane mnozstvo cukru zacne sa to aj clekom odlepovat od misky, ked nie nevadi ako chladne tak to penesiem na kuchynksu dosku a potom na zmeiakovom skrobe valkam a potahujem tortu.... 😉
A z tejto hmoty sa krasne farby na cierno, som aj krtka tak robila, kedze je to hneda hmota.
Este hmotu z bielej cokolady skusit, som zvedava, i ked z toho bude zrejme len hmota maslovej farby, ale na prifarbenie na zeleno alebo inak asi bude dobre 😉

gabika11
11. júl 2011

@lusil2005 dik za tip, vyskusam tak 😉

anjelicek26
11. júl 2011

@gabika11 - jej dakujem velmi pekne, kolko cukru si potom pridala? Chcela by som to dnes cvicne vyskusat, krasne to na tej torte vyzera 😵

gabika11
11. júl 2011

@lukika ano take, ale musis si pozrie,t aky je ten cokotransfer velky, aby ti vysiel na kruhovu tortu...alebo na taku velkost torty, aku planujes upiect 😉

gabika11
11. júl 2011

@anjelicek26 jaj som zabudla napisat, na jednu davku 150 g preosiateho cukru 😉

gabika11
11. júl 2011

@anjelicek26 a este na jednu varku teda aj jedno balenie cukrikov 180 g, je jedno akej farby... 😉

gabika11
11. júl 2011

@zuvinka102 este som nasla aj taky sposob, a je tiez velmi efetkny, vyzera plastickejsie 😉 http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/pasikava-0

lusil2005
11. júl 2011

Zienky, tak ja pridavam svoju dalsiu pokusnu torticku... Vysledky vyskumu:
1. Rafik - nepreteka
2. Zeesan neutral - super nahrada za stuzovac za studena!!!
3. Frutafill je nenormalna vec!
4. narezanie sololitu v hornbachu vas vyjde drahsie ako samotny sololit!!!
5. samolepiace tapety su super vec na taketo "tacky"
6. Ruzicky z postupu co dala dm1 idu super, ale mne sa nikdy nepodaria urobit take ake by som rada 😅

Torticka: mramorovy korpus, plnka jogurtovo slahackova s tvarohom, frutafill lesna zmes. cela mala cca 3,5 kila.

mizulienka
11. júl 2011

@lusil2005 ty si neskutocna, tie ruze su uplne krasne. ty ako dlho pecies?
este aj ruze na drotiku, no teda, ty ides fakt raketovou rychlostou, krasa 😉

broucek2
11. júl 2011

@tica čtverce mám 35, 25 a 15 cm, ale ta 35 je strašně veliká, vejde se do ní cca 26 až 30 vajec velikosti M a kulatou mám 17, 24 a 31 cm. Tu velkou jsem ještě nepekla

zlatat
11. júl 2011

ahojte babuľky,
nebola som tu večnosť, už ani neviem, ktorú poslednú tortu som vám ukázala. Mala som strašne zlé obdobie, tak som ani nemala chuť sem písať - ale už je to lepšie. Ešteže mám tie torty, tak som trošku prišla pri nich na iné myšlienky.
Pridám vám sem len pár posledných, ktoré mám uloženú tu v NB

jakelina
11. júl 2011

@lusil2005 ta je nádherná 😉

mizulienka
11. júl 2011

@zlatat prenadherne torty, tolko krat som uz na teba myslela, ze ako sa mas, ci ste v poriadku, ked si tu uz tak dlho nebola. Som rada, ze uz je lepsie, tak nech sa vam dobre dari 🙂

jakelina
11. júl 2011

@zlatat všechny nádherné.
Snad už bude jenom dobře a zlé období za Tebou 😉

lusil2005
11. júl 2011

@mizulienka dakujeeeeeeeeeeeeem!!! 😀 fakt sa ti pacia? ani nevies ako si ma potesila 😀 😀 😀 peciem mesiac aj kusok. toto je tusim desiata torticka. 😅 tu su vidiet lepsejsie http://lusilka.webgarden.cz/torty/unnamed-215.html
ale na vase kraaaasne torticky musim este veeeela trenovat! 😀