Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anjelicek26
13. júl 2011

@eliska22 - ani cukor 😕 len cukriky a cokolada?

anjelicek26
13. júl 2011

@lusil2005 - tak to som potom dala moc cokolady, 2x 180g 😝

lusil2005
13. júl 2011

@anjelicek26 fuuu tak to bude asi tym 😅

anjelicek26
13. júl 2011

@lusil2005 - xixi no aspon viem, nabehnem do obchodu ked sa krpuch zobudi, dokupim cokoladu a skusim to, sice nemam aku tortu robit ale aspon cokoladove ruzicky si narobim dopredu 😀 Teda ak sa mi to tentoraz podari 😝

mizulienka
13. júl 2011

@eliska22 a nepridavas ziadny cukor?

ikula2
13. júl 2011

@lusil2005 neda mi nespytat sa mne sa casto stava ze sa netrafim do velkosti torty kolko si pytas cenu ked oni chceli 3,5kg a urobila si vacsiu tortu.

ikula2
13. júl 2011

@eliska22 prosim ta je jedno ktore cukriky das na tu coko MMF? Myslim farbu

lusil2005
13. júl 2011

@ikula2 no ratala som mu len tych 3,5 kila na ktorych sme sa dohodli... ale dal mi viac, ako za 4,5 kila. takze som bola rada. nabuduce si dam pozor 😅 zradila ma ta capica! 😝

katulkaaaaaa
13. júl 2011

baby neviem co spravit...mam piect tortu na krst,tak neviem ci objednat formu babetko s postovnym vide na 16eur...len ci vyuzijem aj v buducnosti?co poviete?

lusil2005
13. júl 2011

@katulkaaaaaa tu vyjde to babetko lacnejsie http://www.facebook.com/media/albums/?id=175485...

a ma aj vselijake ine formicky na babo. ja tiez budem musiet objednavat, len v rodine budeme mat tri krsty, takze vyuzijem 😅

jakelina
13. júl 2011

@lusil2005 tam je spousta perfektních formiček, jenom ty ceny. Já teda nemám zatím žádnou, ale chtěla bych. 😉

lusil2005
13. júl 2011

@jakelina jj tie silikonove su drahe jak slak. ale tuto su asi najlacnejsie z e-shopov co som pozerala 😵

jakelina
13. júl 2011

@lusil2005 já ti věřím, já zatím v rodině žádné křtiny nemám a tak koupím utčitě miminko až budu potřebovat. Doufám, že už ne pro mě 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
13. júl 2011

@lusil2005 hej lacnejsie ale mesiac ma dodaciu dobu a ja potrebujem na buduci tyzden ☹

yamahafazer
13. júl 2011

@lusil2005 perfektne sa ti podarila 😵
@anjelicek25 no krasne pruzky

ja teda by som sa nevedela trafit do kg kolko by chceli to zatial este odomna nikto nechcel,ze by povedal kolko ma mat kg

yamahafazer
13. júl 2011
daducha
13. júl 2011

@katulkaaaaaa ked nechces formicku iba babätko,skus niekoho v okoli kto ti ho urobi.Môzem ti ho aj ja urobit a poslat len neviem ci zvladne cestu z KE. 😉 .Ja som si myslela ze ju budem hojne vyuzivat, no zatial som pouzila iba raz tusim.

beatrice.h
13. júl 2011

Zdravím všechny šikovné cukrářky-maminky i nemaminky,

mám k Vám dotázek ... loni jsem pekla děvčátkům (dceři a neteři - mají stejně) dorty ve tvaru barbie... ale marcipán byl domácí - vůbec mi nechutnal... poraďte mi jaký je nejlepší?? SMARTFLEX Velvet s mandlovou příchutí?? Je opravdu dobrý?? Čím děláte vlnky na okraji kulatého dortu?

Děkuji moc za vaše poznatky a nápady a přeji hezký den. 😵

katulkaaaaaa
13. júl 2011

@daducha sak to ze som zvazovala ze by som niekoho poprosila aby mi spravil ale bojim sa ze by to neprezilo cestu nasou postou v tomto pocasi 😒 no nic asi kupim snad vyuzijem ,ak nie predam cez bazar 😉
@yamahafazer dakujem za link,vyskusam ale neviem ci mne sa take podari 😀

lussy23
13. júl 2011

@katulkaaaaaa - bábo sa dá aj vymodelovať. Ja sa robila takto: Vykrojila som si malé koliečko, také to ozdobne(vyzerá ako kvietok z veľa ľupeňmi) a vyrezala obdlžniček. Potom som si urobila malú hlavičku a valček z slabo oranžovej hmoty. Na hlavičku sa urobí tvárička,(môže sa aj namaľovať, ja som vtedy ešte nemala farby ani kostice) prilepia vlásky a nalepí sa na koliečko. Valček sa zabalí do obdlžnika(do kríža) a prilepí ku koliesku s hlavičkou. Nakoniec sa na perinku pridá mašlička a bábo je hotové =)

lussy23
13. júl 2011

@jakelina - ruže sú nádherné @lusil2005 - krásna torta @anjelicek26 - nádherná
@eliska22 - krásne ružičky

katulkaaaaaa
13. júl 2011

@lussy23 podarene babetko,dakujem za navod budem skusat 😉

vlada111
13. júl 2011

tak žiadne slzy si táto torta nezaslúži. Je veľmi pekná, na tom mramore zrejme praskliny nie je tak vidieť. Raz by si mohla urobiť jednu z tvojich bábik ako 3D tortu 😉

lencza
13. júl 2011

ahoj

tak jsem se dala do dalšího dortíku, zatím jen na zkoušku, abych věděla, jak mi to půjde na ostro 😀 😀

holky mám prosbičku......dělám postavičku rybáře a vůbec nevím, jak udělat rybářský prut, tak uvítám jakoukoliv radu.......děkuju
a ještě jednu věc, kde mám nechat tu postavičku vytvrdnout? normálně ji mám nechat venku?

moje úplně první postavička z marcipánu v životě 😀 😀 na vaše to nemá, ještě ji asi upravím, ale vzhledem k mému výtvarnému "nadání" mě to až překvapilo

katulkaaaaaa
13. júl 2011

@vlada111 prosim ta ako si robila tu hmotu na bazen z piping gelu?len si to zafarbila gelovkou a potrela stetcom na potiahnutu tortu?idem skusit podobnu na tento vikend,pre kamosku co som ti spominla aoslava sa posunula o tyzden 😉

katulkaaaaaa
13. júl 2011

@lencza ja nechavam vymodelovane veci normalne vonku 🙂

jajuuus
13. júl 2011

@lencza ja som urobila takto, zo špajle 😉

mizulienka
13. júl 2011

ahojte, moja dnesna 🙂

anjelicek26
13. júl 2011

Babulky tak 2. nabeh na coko MMF za mnou a parada 😵 😵 😵 Uz len dat prcka do postele a mozem sa s tym ist hrat 😀

lencza
13. júl 2011

@jajuuus to není špatný nápad s tou špejlí, to vyřeším asi taky tak 🙂 🙂 děkuju