Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
17. júl 2011

@daria77 @mizulienka děkuji. Včera chudák dortík cestoval 2h v horku, tak doufám, že bude o.k. a bude jim chutnat

katulkaaaaaa
17. júl 2011

@vlada111 😀 😀 😀 bola si pre mna inspiracia,aj ked ta tvoja sa mi viac paci ako moja...dala som vela gelovky voda bola tmavo modra,nabuduce budem vediet 😉

miminkad
17. júl 2011

@daria77 veru,aj bola dost potesena.len ta tava vyzerala ako alf 😀

lencza
17. júl 2011

@katulkaaaaaa ahoj......prosím tě, jak se s tím pipping gelem pracuje? vypadá to moc hezky, jako opravdová voda

lusil2005
17. júl 2011

@miminkad ale ved alf sa na tavu podoba!!!! 😕 😉

ach zienky, vcera som bola cely den na tej oslave, a v noci sme cestovali domov... bolo mi taaak strasne zle, spuchnute nohy, boleli ma dutiny, prechladla som... no hroza. ale dnes som vas docitala a mate kraaaaaaasne torticky!!!!!!!

miminkad
17. júl 2011

@lusil2005 no v podstate aj mas pravdu 😉
este som robila ihrisko futbalove a televizor

katulkaaaaaa
17. júl 2011

@lencza piping gel si odfarbis gelovou farbou a len natres na tortu,je to uplne jednoduche 😉 ja som natierala stetcom na plech taky hruby aby spravil akoby vlnky...len som dala moc farby bolo to velmi tmave

katulkaaaaaa
17. júl 2011

a poslednaaaa 🙂

katulkaaaaaa
17. júl 2011

@lusil2005 ti sa uz setri,aby si mala silu na porod 🙂

ikula2
17. júl 2011

@lusil2005 jejda lusi fakt sa setri aby si neochorela, uz si oddychni neboj o chvilku nebudes vediet kde si hlava stoji a mas posledne chvilky na aky taky oddych 🙂

lussy23
17. júl 2011

@vlada111 - krásnučké @katulkaaaaaa - krásna
@lamps - peknučká tortika
@ikula2 - nádherná
@mrka2 - krásne @katulkaaaaaa - krásna

lussy23
17. júl 2011

@katusap - krásna a bezchybná @katulkaaaaaa - krásnučká tortička @katy1979 - parádna
@yamahafazer -krásnučké @broucek2 - krásna tortička @miminkad - mil áa peknučká torta

monika_123
17. júl 2011

@katulkaaaaaa katka aj tie pismenka su robene tou hmotou odo mna?robili sa aj pismenka s nou dobre??

lusil2005
17. júl 2011

@katulkaaaaaa
@ikula2
juj ked sa nemam kedy setrit ☹ tento tyzden musim este zmaknut DPH-cky porobit firmam, a okrem toho mam este jednu objednavku na torticku... ale len taku kvetinkovu s laliou, nic zlozite... hadam to bude v pohode.

broucek2
17. júl 2011

@lussy23 děkuji

anibas
17. júl 2011

Pekný deň - tu stále viac a viac šikovných žienok 😵 😵 😵 😵
K cenám torty : keby ma to nebavilo a nebola som doma na MD - tak to nerobím. Zisk ??? Minimálny. Mám sto chutí vyvesiť na FB celý postup výroby torty + čas + foto kuchyne - potom by si niektorí ľudia vážili ručnú prácu !!!!!! 😒 😒 😒 😒

lusil2005
17. júl 2011

@anibas preeesne to hovorim aj ja, ze s tortami by sa malo davat aj video s pripravou 😀

broucek2
17. júl 2011

@anibas krásné dorty

lamps
17. júl 2011

@anibas úžasné tortičky 🙂 😅 😅

mizulienka
17. júl 2011

@anibas nadherne torty, lahodiace oku 🙂
ja sa uz k cene torty vyjadrovat nebudem, vela sa o tom popisalo aj na TOMe, teraz tu a stale sa niekto najde, kto povie, ze to je vela penazi....moj nazor, kto to nerobil nikdy asi nepochopi, co za tym vsetkym je.

vlada111
17. júl 2011

@katulkaaaaaa to máš pravdu, ja vždy do všetkého dávam radšej málinko a potom pridávam. Sama som bola prekvapená koľko málo gelovky stačilo. A to som pod tým mala MMF biely. Je pre mňa česť, že som ťa inšpirovala, som rada, že nemusím robiť torty na zákazku podľa predlohy, ale môžem si vymýšľať a dať do nich kúsok originality 😀

vlada111
17. júl 2011

@anibas ako sa dá toto stihnúť... 😲

gabuci
17. júl 2011

Baby ked vás zaujímajú marcipánové torty pozrite sa na Facebooku Kovács Silvia aké torty robí.Nie je vyučená cukrárka,má to len hobbi,no na svadby,na rôzne príležitosti.

gabuci
17. júl 2011

Ešte ma napadlo,že moja dcérka má jednu spolužiačku,ktorej mama robí tiež pekné torty.Na Facebook je pod menom Bartalos Zsuzsa.Má tam tiež fotky.

katulkaaaaaa
17. júl 2011

@anibas uzastne nadherne,do detailu prepracovane 🙂
@monika_123 ano pismenka su tiez z tej hmoty a perfektne sa mi robili,lepsie ako z mmf

monika_123
17. júl 2011

@katulkaaaaaa no tak to som rada,takze s kludnym svedomím to mozem pridat do sortimentu 🙂 dakujem za vyskusanie 😵

cigaretka5
17. júl 2011

baby upélne beriem vsetky vase argumenty ako je dnes vsetko okrem surovin neskutocne drahe a nie je to iba o tom kolko stoji muka a vajcia a co ja viem co vsetko. CHapem ze potrebujete rozne prkotinky co stoja prachy, co si nakoniec nakalkulujete do ceny,
Neda mi vsak podotknut, ze kazdy biznis stoji na zaciatku investiciu, mne tiez nedal nikto kozenu sedacku kdo kancelarie zadarmo a tiez som si ju nedala zaplatit prvemu klientovi na konzultacii................
A este jeden koment ked porovnavate vase ceny s cenou v cukrarni........Cukraren na zivnost to je zamestnanec, jeho plat, jeho odvody, a dan odvedena statu. Kolke z vas pecu torty za peniaze a odvadzaju dan??????? 😲
Nechajme ale uz diskusiu tymto smerom . Ja som bola s tortou za 20 evri maximalne spoko, nedavno som mala tortu za 35 , velkost taka ista, ozdobena podobne a poviem vam bola som sklamana

heni79
17. júl 2011

@lusil2005
Baby, ja vás tu obdivujem už dlho. NO tebe musím povedať, že tá poľovnícka je úplná fantázia! Keby ju dostal môj švagor - vášnivý poľovník, tak asi omdlie. A ešte keby aj chutila....

heni79
17. júl 2011

Dievčatá, ja by som sa tiež rada pridala so svojimi výtvormi, ale nestojí to za reč. Je to iba v plienkach. 😉 Tak iba ticho obdivujem vaše majstrovstvo a snívam, že raz, keď "budem veľká", budem tiež taká šikovná .... 😀 Prudko závidím vytrvalosť a odhodlanie a schopnosdť nájsť si čas. A prajem všetkým iba samé úspechy v pečení a teším sa na ďalšie úžasné, priam neskutočné, fotografie. 😀

bzucinka2
17. júl 2011

@anibas prekrasne torticky mnam 🙂 skoda zjest🙂