Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
3. nov 2009

Alex,neboj neprehanam..to s objednavkami.Aj ked by som bola rada,keby som mala stale co robit! 😀 😀
Dakujem za pochvalu na malinku lasenku nasu...je to anjelik-fakt! 🙂
Dievcata,vlastne dakujem vam vsetkym...ste zlate,ze aj ked sa tu objavujem malinko,ze si na mna spomeniete! 🙂

Cessy torta na sobotu-ta krtkova bude cela cokoladova.A uz pri nej urobim este jednu....sestra moja ma narodky..tak nech si zamaskrtia! 😅

alionuska
3. nov 2009

Kburgerin,skoro som zabudla..ja som tu ten recept pisala uz viackrat.A je tu tusim aj postup na tie prsia....Ale ak sa ti nechce hladat,poslem ti ip...daj vediet!

Bianca,tak to na narodeninky Saškine budem na teba mysliet! 😀 😀 😀

cessy
3. nov 2009

alionuska cela cokoladova???aj korpus??to tam davas cokoladu, alebo kakao??? 😕

alionuska
3. nov 2009

No cela veru..ale pod krem este pojde lekvarik,aby to bolo mnam... Do korpusu davam kakao. 😉 a do kremu cokoladu a aj kakao..

cessy
3. nov 2009

alionuska mnaaaam taku mozem veru 😅

bianca
4. nov 2009

ahojte kocky moje zlate.Dnes ma moj ocino narodky no tu uz sme u nasich a tu sa neda nic robit ako prekvapenie

nadulici
4. nov 2009

bianca- aj si nieco piekla, alebo budes?

hejdita
4. nov 2009

ahoj 🙂

chci delat dortik na svdbu svagrovi a svagrovej a nevim jakou mam zvoit plnku 😅 budu delat z piskotu hodi se to vubec????? a potahovat marcipanem dvou patrova spdek bíly a vrch zeleny zdobeny jenom kulicakma po obvode na bilem zelene a na zelenem bile a na spodu kazdeho patra bude udelana z marcipanu jakoby stuha......

a jeste se chci zeptat kupujete marcipan alebo si ho delate doma?

ja sem zkousela nejdriv z kupovaneho ale ted premyslim ze udelam domaci normalne z mandli a cukru + bilek mate nekdo zkusenosti s touto marcipanovou hmotou delanou doma????

dekuji Martina 🙂

nadulici
4. nov 2009

neviem ci tu niekto robi pravy marcipan...
ja som ho doteraz ani neskusala, skor tu baby robia potahy z MMF- cukrikov alebo falosny marcipan mliecny...

hejdita
4. nov 2009

kraasna vysoka torta nadulici je to testo robene z piskotoveho ? a aka plnka ja potrebujem vysoku urobit....a pouzila si kolko vajec a aj prasok do peciva???? dakujem 😉

nadulici
4. nov 2009

korpusy som robila podla receptu alionusky zo strany 97- tam si to najdes...
spodny som prifarbila kakaom, vrchny nechala bledy a piekla som asi z 3/4 uvedenej davky-co je po rozratani zo 7,5 vajec-ja som dala 8, aby mi vyslo do jednej klasickej tortovej formy a do mensieho hrnca-na poschodie.. 😉

nadulici
4. nov 2009

tato piskota je lahka, ale pritom sa netrusi, nam moc chutila, bola fajn.. 😵

bianca
4. nov 2009

nadu nebudem lebo nestiham.Vecer sme dorazili domov a nemam nic nakupene.MM stale niekto niekam zavola tak nestihame na nakup.

hejdita
4. nov 2009

dekuji uz ho mam zkopirovany 🙂 ta vanilka je myslene co? tobolka alebo vanilkovy cukr? i kdyz se spise priklanim k tobolce......ja mam jenom susenou nevadi a pomletou....

a jeste se chci zeptat jaky dzem enbo marmelada se hodi k cokoladove plnce 😕

hejdita
4. nov 2009

jo a jeste potrebuju vedet jak moc to nabudlo po upeceni ...... ja budu pect platy zvlast na plech z ktereho udelam ty dve poschodi 🙂 tak abych vedela jakou vrstvu mam dat 😕

nadulici
4. nov 2009

vanilka- vanilkovy cukor som dala ja a asi je aj tak myslene..
dzem som davala pod nugatovu plnku marhulovy domacii, podla mna su lepsie kyslejsie, nech to neni vsetko len sladke...
a pri peceni to nabralo asi 1/3 az polovicu objemu cesta- to je velmi tazko odhadnut, nemerala som to 😅 , je to len moj priblizny odhad, tak neviem ci ti to pomoze, treba vyskusat..

hejdita
4. nov 2009

dekuju tak tam dam ribizovu stejne budu pect i puncovy rez tak budu mit zasobu

jo to zkusim na prvnim platu a podle toho jak bude vysokej tak pak udelam potom ale urcite ho musim udelat nizsi nez su zvykla.....to su zvedava kolik mi z toho vide plaatu 🙂 jo a bylo to citit vanilkou ten piskot? 😅

to mam ale otezek ze?

kdyz ja sem si az v noci ujassnila jakou mam o nem predstavu jak bude vypadat a ted si delam predstavu jak bude vypadat na rezu......heheheeeh 🤐

alionuska
4. nov 2009

Nadulici...teda fakt torticka je krasna a ovecka tiez. !!!! 😉
Az si mi chutky narobila na sladke,co sa mi malokedy stava,ale ked som uvidela,ze bananova...mnaaaaaaaam... 😀
Vanilkou som mala na mysli vanilkovy cukor! 😉

hejdita
4. nov 2009

je dekuju za potvrzeni....

mne tedkom trochu zaujala potahovaci hmota z tech marsmalou bonbonu z lidlu jak se to dela pls 😵

nadulici
4. nov 2009

ali, dakujem, a bola fakt dobra, zjedli sme ju hned na posedenie, este teraz na nu spominame, ze by sme si dali...a ja som sa bala ze nebude chutit 😀 😀 😀

cessy
4. nov 2009

ahojte, vy ste sa teda rozpisali 😕 , normalne nestiham 😀

cessy
4. nov 2009

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18714

hejdita tu mas presny postup 😵

cessy
4. nov 2009

aj peciete niekto na vikend, teda okrem alionusky???na jej vytvor sa veeelmi tesim 😵

sofi07
5. nov 2009

dievcata, vcera som bola v tescu (ZA) a mali tam mandlovu aromu a aj so zlavou, stala tusim 25 sk, tak som si vzala hned tri 🙂

alionuska
5. nov 2009

Cessy... ja sa tiez tesim na to pecenie..sice som si vcera chcela zacat uz piect korpusy,ale tatina som poslala na nakup aj s Alenkou a prisiel o pol osmej vecer...a to sa mi veru uz nechcelo...oni sa zastavili u babky a taaak a mamina mohla cakat na material.... 😀 😀
Tak dnes sa do toho pustim. 🙂 🙂

Sofi,no teda mozes vypekat o sto sest.... 😀 😀 😀

evitkamalicka
5. nov 2009

ahoj kocky....ja zacinam piect v stredu

hejdita
5. nov 2009

alionuska :-O 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 :-O teraz som pozrela tvoj album s foto dortikov a som hotova 😉
ty si cukrarka alebo si sa vypracovala postupne??

prosim kupila som si marcipan z cukrarne a zda sa mi velmi makky ked idem formovat kvetiku tak nema ostre hrany dlho hned to ako keby stecie do gulata co urobit mam to zahustit cukrom???? neviete niekto?

hejdita
5. nov 2009

ten marcipan mam uz mesiac doma je ho tak pol kg mozno menej ostalo mi ked som potahovala jeden maly dortik.....
a kupila som si mandle a chcem urobit pravy marcipan tak su zvedava aky bude a ako sa s nim bude pracovat 😀

bianca
5. nov 2009

cafte kocky.Som vcera mame vysvetlovala aka super je moj silikonovy val a cakala som ze ma zasa zdbe ze som kupila dalsiu hovadinu ( u nas je to normalne) a ona ma sokovala s tym ze vie ze je super a uz ma to mrzi este viac ze som nekupila aj jej lebo s tou obrovskouz drevenou vecou je tazka manipulacia

ja som sa rozhodla ze ked sa vratimo do Ovy tak budem urcite piect a dam MM do roboty nech si chlapci posmaknu a upeciem jednu aj ja k sebe do prace ked uz uz po prestahovani nikdy neuvidim.A tu ma napadlo ze ja pouzivam len praskove a ...ako dosiahnut fialovu farbu?Uz si to nepamatam zo skolky 😀 ale asi to bola cervena a modra alebo ako?

alionuska
5. nov 2009

Hejdita,no dakujem za obdiv.Ja som to tu uz spominala..ano som vyucena cukrarka,ale ked som chodila do skoly,tak tam nas vlastne nic nenaucili..na praxi sme robili iba z polotovarov,vseliake tie praskove hmoty a pasty...bleeee 😝 Piect som sa naucila v podstate sama a potahovane torty som sice robila uz davnejsie,ale len zo suseneho mlieka... predtym to boli vseliake tie kremom zdobene a vlastne len ruzicky som si robievala z hmoty.Marschmallow som objavila asi pred rokom a odvtedy som mu verna! Mne sa s tym robi strasne dobre. 🙂 Vlastne vsetko,ozdoby,postavicky,kvetinky a aj potah na torty ... 😀 😀

Bianca,Ja som z praveho marcipanu este nerobila nic,tak ti asi neporadim...a uz vobec by som si netrufla asi na robenie marcipanu doma...no ale mozno je to uplne lahke... Ved nam potom nais,ako sa ti darilo... 😀