Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
6. nov 2009

a baby, pod potah z MMF sa moze dat aj odlahcena plnka, napr. pariz-krem, alebo iny slahackovy???
alebo sa to topi ako falosny...

nadulici
6. nov 2009

tusim tu nikto neni, tak dobru...

alionuska
7. nov 2009

Cessy nevadi,ze si to skopirovala...akurat pozeram kolko chyb tam mam... 😀 😀 Ale v tej rychlosti... No a jasne ze aj vodu treba,ale ja davam dve lyzice citronovej stavy! Je to take lepsie,kyselkavejsie,lebo toho cukru tam ide fakt dost!
Ja som sa vcera trapila so skorpionom...teda baby poviem vam,mne sa take chrobaky a pavuky hnusia ale na tohoto som sa v noci chodila pozerat do chladnicky... je krasny...ved dokoncim rychlo torticku,nafotim a hodim fotky. krtko je uz hotovy,,,caka na odvoz! 🙂 A skorpiona som robila sestre,ona je narodena v tom znameni! 🙂
😀

marfic
7. nov 2009

ahojte, vkladám Sacherku, obyčajná ku káve, ale stráášne dobrá bola 😉

http://www.facebook.com/album.php?aid=3230&id=1...

alionuska
7. nov 2009
alionuska
7. nov 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav... Krtko 😉 Len som mala zaroseny telefon..preto ta kvalita fotky je o nicom.... 😖

nadulici
7. nov 2009

alionuska, krasne su obidve, uplne perfektne... 😵 😵
ja som taka zvedava, mozem sa ta opytat ako sa robia tie pismenka, to sa nejako otlaca?...strasne sa mi to paci.. 😵

marfic
7. nov 2009

alionuska, sú superné, ten škorpión vyzerá ako živý, bŕŕ 😉

nadulici, sú aj také vykrajovačky na pečeniehrou--abeceda, písmenká sú aj tvarované, ale nemám skúsenosť, na stránke tortyodmamy je aj fotopostup a v tescu minule mali aj abecedu aj písmenká, ale mne sa nepáčili, lebo boli také obyčajné a dosť stáli 😝

cessy
7. nov 2009

alionuska kraaaasne torticky, no a ten skorpionik, ten sa mi tiez paci, tiez som take znamenie. super napad 😅

hejdita
7. nov 2009

tak sem si kupila tie haribo bonbony a skusila z troch kuskov a z cukrom a teda som nadsena este skusim z troch bonbonkov ten recepr kde sa dava susene mlieko aby som to skusila aj toto 🙂

chcela som vediet ako velmi je poznat esencia horke mandle a sledke mandle asi je to o niecom inom ale o com? lebo tu maju len horke mandle a vaham ci ich kupit alebo nie ked pride im tovar az vo stvrtok a este nez to rozbalia tak bude piatok v sobotu ju uz mam mat urobenu........

a este som chcela vediet ako tenko to vyvalat aby to pokrylo farbu korpusu? alebo sa to dava na plnku? to tiez neviem.....a plnka bude cokoladova.....a MMF biele 😔 pomozte prosim 🙂

marfic
7. nov 2009

hejdita, s esenciou neviem pomôcť, ja nedávam nikde

korpus musíš celý natenko pokryť plnkou, aby ti MMF držalo, lebo potom by sa po rozkrojení oddeľoval od torty
ja vaľkám všelijako, ale myslím, že radia 4 alebo 5 mm, ale neviem presne, mne sa to vyvaľká vždy ináč, natenko veľmi nevaľkaj, lebo potom sa to trhá

nadulici
7. nov 2009

baby, mozem teda dat aj parizsky krem pod MMF?..nebude mi to topit potah?..
buduci vikend cakam navstevu tak to konecne vyskusam, ale chcela by som urobit slahackovy krem pre zmenu, doteraz som robila stale slahany nugatovy, ale nie som si ista ci to nepokazim, ked pod falos. marcipan nesmu ist slahacky, dakujem za radu...

alionuska
7. nov 2009

Dakujem vam! 🙂

Nadulici,myslim,ze pod MMF moze ist akykolvek krem...len ho nedavaj vela,len tak nateucko.

nadulici
7. nov 2009

o.k. tak skusim, dufam ze to bude drzat, uz sa tesim ale sa toho aj bojim, ci sa mi to podari... 😕

cessy
8. nov 2009

ahojte
naduli pozri tu....

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=160&...

ale asi musis byt prihlasena 😉

nadulici
8. nov 2009

halo, halo, nikto nic nepecie??? 😕 😅

cessy
9. nov 2009

naduli ahoj, ja peciem mojej svagrine, ale len taku malu torticku. zajtra ma narodeniny 😉

evitkamalicka
9. nov 2009

ja zacinam zajtra na stuzkovu

cessy
9. nov 2009

evit a aku???aky bude mat tvar??? 😕 😵

evitkamalicka
9. nov 2009

budem robit minitorticky jablcka, jezka a este obdlznik pod jablcka

nadulici
9. nov 2009

cessy a ty aku, klasiku okruhlu? a potah z MMF?

evi to bude zlate, drzim vam obom palce, nech sa podaria 😉

evitkamalicka
9. nov 2009

nadulici dakujem....sama som zvedava ako to dopadne

evitkamalicka
9. nov 2009

a este vo stvrtok alebo v piatok ma caka dalsia torticka svokrovi na narodky

cessy
9. nov 2009

naduli ja robim len take mensie srdiecko, nie to klasicke velke. potah budem robit dnes vecer a to z toho mliecneho marcipanu. bude biela, teda tak zltkava, nefarbim nijak a neake kvietky.len taka rychlovka jednoducha 😅

cessy
9. nov 2009

evitka aj ja sa tesim, dufam ze das potom foto 😉

evitkamalicka
9. nov 2009

cessy urcite dam 😉

sofi07
9. nov 2009

alenka, krasne torticky, nedas tomu peceniu pokoj 🙂. Nastastie 🙂 aspon sa mozme tesit z tvojich vytvorov
ste sa baby rozpiekli, tak nech sa vam vsetko podari, uz sa tesim na fotky 🙂

alionuska
9. nov 2009

Sofi,dakujem moooooooc moc. 🙂 🙂 Veru nedam pokoj..mna to stale bavi a ked mam takeho anjelika dobreho,tak casu mam dost..uvidim,ci sa jej nejako upravi rezim,lebo teraz by iba spinkala a spinkala... laska malinka 🙂 🙂 🙂

sofi07
9. nov 2009

tak by si mala spat s nou, tak sa to aspon hovori, ked spi babatko, ma spat aj mama. 🙂
alionuskam, mozem sa ta opytat, chcem malovat gelovkami po povrchu, ako dlho to asi schne?

cessy
9. nov 2009

no tak uz je hotova...taka rychlovka...vcera vecer som upiekla, rano naplnila a teraz potiahla 😵
idem pridat foto a dam link 😕