Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daria77
26. júl 2011

@jakelina pred týždňom som objavila váš,(myslím, ten ,čo vychádza u vás,v Čechách) časopis Dortománie,dovtedy som vôbec nevedela,že existuje 🤐 ,zaujal ma a chcela by som si objednať aj staršie čísla... a tak,aby som sa konečne dostala k jadru veci 😀 ,chcem sa Ťa spýtať máš staršie čísla,teda najmä to srpen/záři 2010,kde by mala byť hlava dinosaura,je tam na to postup,alebo??? Viem,blbá otázka,ale syn ma tu s tým otravuje 🙄 .......

jakelina
26. júl 2011

@daria77 ráda bych pomohla, ale já nemám ani jedno číslo. Já bydlím v takové díře, že tu nemáme ani obchod a když už vyjedu někam do civilizace, tak si nikdy nevzpomenu koupit. A nedá se to sehnat na internetu, v nějakém obchodě??? Možná ti někdo poradí z Čech, moc mě to mrzí.

daria77
26. júl 2011

@jakelina nemá Ťa čo mrzieť 😉 ,len som si myslela,že ich máš 🙂 ,samozrejme,že ich chcem objednať cez internet,len rozmýšľam ktoré čísla 😕 a syn je zaťažený na dinosaurov ,tak som rozmýšľala nad týmto číslom a ako sa poznám asi si ich objednám všetky,veď je ich len 6 čísiel 😀 😀 ....

ikula2
26. júl 2011

Prosim vas a keby som si kupila smartflex flower? Neschne lepsie ako PDT special? Alebo je to jedno kedze je tak vlhko. 😒

A este jednu radu nemate niekto ulozeny postup na potiahnutie gule ale celej ako lopty, alebo zemegule. Chcem robit zemegulu ale teraz zvazujem ako sa to potiahne. Dakujem

reruna
26. júl 2011

@jakelina moc moc díky za odkaz!
@daria77 já jsem taky ten časopis objevila až te´d, takže mám jen poslední číslo

reruna
26. júl 2011

@lucisa taky nevím, kde sehnat kaštanové pyré...jestli to nebude, jak s tím zlatým klasem, to se u nás taky nedá sehnat....

katy1979
26. júl 2011

@daria77 ja nejake dortomanie mam tak ti to pozriem ci ho mam

lusil2005
26. júl 2011

@ikula2 SFF schne ovela lepsie ako PDT special...

daria77
26. júl 2011

@reruna nevadí,objednám a uvidím,určite tam budú aj iné zaujímavé veci 😉 Ja som ho objavila u nás v obchode pred týždňom a bola som prekvapená,ale potom som bola ešte viac,keď mi predavačky zahlásili:,,Veď mi ho máme pravidelne." Je pravda,že do toho obchodu nechodím pravidelne,nakupujem si v iných obchodoch,ale aj tak,že som si to doteraz nevšimla 😅..... ,asi si budem musieť začať viac všímať 😀 😀

katy1979
26. júl 2011

@daria77 jasne len ked bude vecer cas musim to okukat ze aj aku knizku ked tak si zatial najdi ty co by si chcela.

@ikula2 cez internet su to vacsinou embasovane karty. prevody mozes robit s kazdou kartou a ked to mas bez poplatku nemas co riseit. embasovanou priamo a rovno zaplatis a oni si to strhnu takze necakas kym prejde prevod

daria77
26. júl 2011

@katy1979 jeej,super,keď budeš mať chvíľku času,pozri sa 😉 ,na prednej strane sú tie svadobné žabky.....inak podľa jedného čísla sa nedá usúdiť,ale mne osobne sa páči,zaujímavé nápady,rady.............a ďakujem 😉

daria77
26. júl 2011

@katy1979 bože,keď on ich tam má toľko tých kníh,že od radosti neviem ktorú 😕 😕

mizulienka
26. júl 2011

@ikula2 ja mam teraz SFV a schne krasne, je este lepsi ako WI

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer uz to mam uobene 🙂 chcem tu hmotu na mensiu tortu, priemer nejakych max 23, z kolkych davok myslis, ze potrebujem? 2-3?

bzucinka2
26. júl 2011

@mizulienka SFV je smartflex ci ako sa to pise? 😉

mizulienka
26. júl 2011

@bzucinka2 ano, smartflex velvet a SFF je smartflex flower, tu na fore sme sa dohodli, ze budeme pouzivat tieto skratky, aby sme nemuseli vypisovat stale cele slovo 😝

bzucinka2
26. júl 2011

@zlatat super napad a ak by sa dalo, mne by to vyhovovalo cez tyzden, muzik by si isiel po svojej robote, najmensieho by som nechala doma a starsieho uvidime 🙂
si pokladik nas 🙂

bzucinka2
26. júl 2011

@mizulienka a na kvety teda SFF ci SFV pouzivate?
ked vy toho tolko stihate pisat, ze ja nemam cas vsetko potom citat a niekedy mi unikaju urcite veci ☹

mizulienka
26. júl 2011

@bzucinka2 v pohode, ja nemam problem napisat to znova 😉
ja mam teraz iba SFV (velvet) a robila som z neho aj ruzicky a krasne to islo, nelepilo sa mi, a za hodinku uz boli preschnute, nie uplne ale krasne schli, do druheho dna boli tvrde 🙂
ale oficialne sa asi ten SFF (flower) pouziva na kvetya ten druhy na potahovanie

yamahafazer
26. júl 2011

@lucisa ja neviem co je stym gastanovym pyre lebo ja ho tiez potrebujem tento tyzden a unas ho v bille vzdy maju aj dva druhy a teraz ani jedno nechapem
@ikula2 ved su krasne aj sfarbene krasne

yamahafazer
26. júl 2011

@mizulienka neviem ci aj 3 davky nie lebo vobec stym nemam skusenost ja to teraz prvy krat robim a neviem ci to netreba aj hrubsie vyvalkat to ti skor niekto poradi kdo uz potahoval cokoladovu ,ale mozno aj 2 by stacili podla toho aka bud vysoka a kolko chces na ozdoby lebo ja som si robila len jednu davku ja chcem iba na ozdoby nebudem potahovat celu tortu potahovat budem marcipanom a ozdoby cokoladove

dm1
26. júl 2011

@yamahafazer jj na potahovanie by bolo isto viac ved si staci zobrat kolko je jedna tablicka cokolady to je nic a ono sa to neda tak natahovat pekne ako hmota takze treba mat viac vyvalkane aby sa pekne potiahlo. U mna prvy krat nic moc druhy krat to bolo super ale ja som potahovala mensie srdiecko

lucisa
26. júl 2011

@yamahafazer asi výrobce nebo dovozce zjistil, jak po něm tady na koníku toužíme a všechno stáhl, aby to pak napálil do obchodů se 100% přirážkou 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer
@dm1 takze urcite este aspon 2 davky dorobim, ved to sa nepokazi 🙂 dakujem

dm1
26. júl 2011

@mizulienka jj jasne ved vyuzijes iste nabuduce 😉

@daria77 tu si mozes stiahnut 4 cisla dortomanie z roku 2010 len sa treba na stranke zaregistrovat http://www.mojesladkosti.sk/stahovanie/section/... . Ja som kupovala ale uz som teraz posledne cislo kedze uz nespolupracuju s dortomaniou. Torty od mamy posledne cislo sa mi teraz moc pacilo tak dufam ze pojdu v tom duchu dalej

yamahafazer
26. júl 2011

baby ktore mate SFV alebo SMF dokedy mate datum spotreby?lebo ja mam len do septembra tohto roku to sa mi zda akosi malo co ten tak dlho nevydrzi ako WI?miniem ho dovtedy v pohode len by som chcela vediet ci aj vy mate taky kratky datum spotreby

dm1
26. júl 2011

@yamahafazer ja mam SFF teraz do 23.12.2011 a to som ho kupovala 2 tyzdne dozadu. Este som ho ale ani neotvorila budem skusat nejake kvietky potom. Inak aj RDI ma zaruku len 6 mesaicov od vyroby

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer ja mam do 11.1.2012

mizulienka
26. júl 2011

dievcata a z akej cokolady robite tu cokohmotu?

yamahafazer
26. júl 2011

@mizulienka ja som robila s clever horkej cokolady ta ma az 50% kakaa