Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
26. júl 2011

@jakelina 😀 😀 no je to celkom dobre,ale nejako ma to neohurilo. radsej si dam cokoladku 😀 ale je pravda,ze som plnku este nerobila z toho. ono sa to u nas predava uz ochutene a myslim,ze aj sladke to uz je,ale asi su aj nesladene. ja som jedla len to osladene a to je samo o sebe dobre. 🙂 no neviem,nebyvas niekde blizko hranic? keby to nebolo mrazene,tak ti to snad aj poslem postou na ochutnavku 😀 😉

bzucinka2
26. júl 2011

@daria77 dakujem nieco skusim ak budem stihat este lebo ja toho tento tyzden dost vela a teda ten prvy link, uzasne krasne srnca 🙂

jakelina
26. júl 2011

@mrka2 děkuju, až pojedeme do termálů, tak já si to koupím. A to se hned může jíst, jako zmrzlina???

katy1979
26. júl 2011

@katulkaaaaaa baby tak si povyberajte nech mozeme objednat. kolki na to potrebujete cas? do konca tyzdna?

@jakelina ani take vakuovo balene gastany u vas nemaju? baby vsak uz bude jesen a gastanove pyre sa da urobit v pohode doma. a kto nechce cakat do jesene tak sa da aj z fazule urobit

mizulienka
26. júl 2011

@bzucinka2 mala som SFF male balenie prichut citron a teraz velke 7kg balenie mam ceresnu.

jakelina
26. júl 2011

@katy1979 kaštany u nás mají, ale syrové, já bych ani nevěděla co s nima, jestli to mám upéct nebo co?? 😀 😀 😀 Já nosím kaštany jenom po kapsách pro štěstí. 😀

dm1
26. júl 2011

@katy1979 kde to mam pozreit presne odkial budes objednavat?

a to akoze fazulove pyre do torty???? 😝 😅

jakelina
26. júl 2011

@mizulienka a byl tam ten citron cítit??

katy1979
26. júl 2011

@jakelina to je dost tvrde ale ked to nechas trochu povolit da sa to jest. len to je ladove a ma to take neozvinute chute.

baby pozeram tie knihy vsak tam ich je kolko o peceni kto si ma z toho vybrat

jakelina
26. júl 2011

@dm1 to by se pak divili ti co to jedli, z čeho tak prdí. 😀 😀 😀

dm1
26. júl 2011

@jakelina 😀

jakelina
26. júl 2011

Holky z česka, vy si tu knížku nikdo nekupujete????

mrka2
26. júl 2011

@jakelina no to ja ti neviem,ja by som to nechala rozmrazit asi. 😕 tak ale ked to niekomu chuti aj zamrznute,prosim 😀 ale ako pise katy,ja som nasla aj vela receptov na nete,ako sa to da urobit normalne z gastanov. len to sa mne veru nechce 😝 ak sa tebe bude chciet,tak si isto nejaky recept najdes. tu mas gastanove pyre na 100 sposobov,tak mozes skusat 😀 http://www.gastany.sk/zakusky-z-gastanov/pyre-n...

katy1979
26. júl 2011

@dm1 http://www.bookdepository.co.uk/category/2883?s...

a ty si myslis ze to co sme ako decka jedli v cukrarni so slahackou bolo co 😀

@jakelina vsak pecene gastany sa u vas predavaju. pockaj pohladam recept

katy1979
26. júl 2011

@mrka2 ty si ma predbehla 😀 😀 😉

jakelina
26. júl 2011

@mrka2
@katy1979 tak já na zkoušku trochu zkusím udělat, jenom doufám, že se mi to povede. Já teda hodně zavařuju, dělám i sto skleniček marmelád, džemů a i dvěstě sklenic domácích sirupů, ale takové věci jako kaštany jsem ještě nikdy nedělala. I jsem to ochutnala, ale nic moc mi to teda nepřipomínalo, chuť nic moc, možná jsme měla nějaké špatné kaštany. Prodávají to ve stánku, když jsou u nás vánoční trhy.

jakelina
26. júl 2011

Ten recept ani není složitý a když se tam dá rum, tak to mi určitě bude chutnat 😀 😀 😀

stardust
26. júl 2011

Baby, cim nahradzate v receptoch rum? Ked sa pise napr. dva deci rumu a ja chcem pouzit rumovu aromu, co mam dat do cesta namiesto toho rumu?

stardust
26. júl 2011

A davate rum alebo um?

mrka2
26. júl 2011

@jakelina no ten rum tomu praveze dava chut! 😀
@katy1979 no vidis to... 😀

katy1979
26. júl 2011

vsak tam ide o ten rum 😀 😀 nie kazdy ma rad gastany ale snad ked to bude slake a s romom tak to bude chutit

reruna
26. júl 2011

@katy1979 pečené kaštany u nás teda neseženu, jedla jsem je jen jednou ve Vídni
@jakelina kterou knížku?

jakelina
26. júl 2011

@reruna to modelování květů, co si tu holky objednávají hromadně. Je tam zdarma poštovné a dobrá cena, ale já to neumím objednat. 😒

katy1979
26. júl 2011

zavisi podla toho co penazenka dovoli podla toho kupim rum alebo um.

jakelina
26. júl 2011

@stardust no to nevím, já bych asi dala víc nějaké tekutiny, která do receptu přijde, smetanu nebo mléko. Nevím do čeho to chceš přidat, tu tresť.

reruna
26. júl 2011

@jakelina a která je to konkrétně knížka z toho odkazu, co dávala @katy1979 ? já to teda taky neumím objednávat...

dm1
26. júl 2011

@stardust ved rum uz sa nesmie pod tym nazvom predavat vsetko je um nie?

jakelina
26. júl 2011

Na slovensku je rum um??? Jako vážně???