Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
26. júl 2011

@lusil2005 jeeej ty tu este strasis a ja ze uz rodis noveho cukrara.
a ano je chutovo rozdiel medzi rumom a umom.

yamahafazer
27. júl 2011

baby a kolko stoji ta knizka co chcete objednavat?
ja som vcera skusala robit tu jedlu krajku len nemam tu formicku tak som len tak podla caspisu dortomanie spravila tie pruzky farebne vecer a dnes rano je to fainove elasticke sa mi to lubi 😀

mizulienka
27. júl 2011

@yamahafazer mas tu krajku co aj dm1?
ty si to chcela s niekym kupit napoly, ako to dopadlo, kupili ste?

mizulienka
27. júl 2011

@anjelicek26 tak ja by som v pohode pockala do septembra, mne by uplne stacila aj ta z druhej ruky 🙂
ale ako by sme to vyriesili s poslanim z anglicka sem? 😒

mizulienka
27. júl 2011

@yamahafazer tu cokohmotu co si vcera robila, zhustla ti?
lebo mne ta prva davka, co som robila z klasickej coko na varenie je dnes ako kamen ale druhu a tretiu davku som robila z lidl cokolady a hned som sivsimla ze ta konzistencia je ina...nezhustla mi tak, este dnes je taka natahovacia, makka....neviem, ci som dala malo kuku.sirupu alebo co 😒
skusim to prehniest vsetko dokopy, mozno sa to vyrovna...

yamahafazer
27. júl 2011

@mizulienka som pisala,ze tu krajku nemam ja som to robila len podla toho navodu co je v dortomanii len tie pruzky a tu krajku este budem kupovat co bude jedna objednavat,ale az v auguste
a ta hmota cokoladova mi ztuhla ja som robila som ztej clever cokolady horkej a mala som ju tiez tvrdu,ale ked som ju pokrajala a premiesila krasne zmekla a je pruzna

dadka212
27. júl 2011

kočky kolko potrebujem čokoládky na výrobu čokohmoty aby som potiahla taký klasický kruh tortu? neviem kolko jej mám urobiť? ďakujem

dajna11
27. júl 2011

@lusil2005 ja vážne uvažujem nad nejakými knihami z tadeto,poštovne zdarma,ceny maju super,len sa bojím toho platenia takto netom cez kartu.....

dajna11
27. júl 2011

@anjelicek26 ja som včera písala bratovi ohladne tých knih lebo pracuje v GB a má v auguste prísť domov,že by mi nejaké kukol,ale on je ako nakupovací antitalent,napísal že to pozrie,či to vraj maju vyložene na pulte 😀 😀 ,niečo keby si mal pýtať tak umrie🙂no takže asi nič mať nebudem.u nás v cukrár šopoch ked aj maju nejaké knihy,su drahé,a väčšinou su to knihy,kdežto tuto mali aj brožurky čo zasa su lacne a na inšpiráciu kludne stačí

mizulienka
27. júl 2011

@dadka212 ja som urobila z 3itej davky a nie som si ista, ci bude dost...

@yamahafazer aha, takze uz ides s niekym napoly 🙂

baby pouzivali ste uz "maslo" zlata hana? to je ako hera alebo skor ako maslo?

dadka212
27. júl 2011

@mizulienka ďakujem 🙂
a zlatá hana je niečo medzi maslom a herou...

lencza
27. júl 2011

@mizulienka zlatá haná je spíš jako máslo, já si ho mažu místo másla na chleba, je měkčí než máslo........když dělám máslový krém, tak jenom s hanou

bzucinka2
27. júl 2011

@dm1 aj mne daj vediet ked sa bude objednavat, dik 🙂
@anjelicek26 tak super, beriem ta za slovo a budeme ta obcas trosku otravovat 🙂 a tiez by mi stacila aj ta z druhej ruky, ved to je jedno 🙂

yamahafazer
27. júl 2011

@mizulienka jedna baba z TOM robi velku objednavku ona objednavala aj ten prasok na to vo velkom lebo unas to nepredavaju iba v cechach tak,ze v auguste bude robit dalsiu velku objednavku aj krajky tak sa pridam.
ale je ti uplne fainove ako tie gumove decky ta hmota ostane

dm1
27. júl 2011

@yamahafazer vidis tak som to ja veru ani neskusala ale bacha ked to hned nepouzijes normlane ti to uschne a polame sa to 😒

dm1
27. júl 2011

@mizulienka je vela bab co chcu ist s tou krajkou na polovicu tka si myslim ze nebudes mat problem zohnat niekoho keby si chcela. Skoda zie aj ostatne vzory sa nedaju predelit ☹
ja tuzobne cakam na tie formy co bude objednavat monika_123 lebo aj na dortomanii sme sa zhodli ze by to malo ist aj so sugarveilom s tym a cena 10 eur 😵

zuziq
27. júl 2011

baby ak by ste niektora chceli, mam v PDFku knihu od alana dunna Floral sugarcraft... ked budem mat viac casu, skusim pozriet aj na tie jeho ostatne knihy 😕

dm1
27. júl 2011

@zuziq na som to presne hladala na nete ale nenasla ak je mozne poprosim posalt na mail malichova@slovanet.sk

zuziq
27. júl 2011

@dm1 ja to hladam ale asi inde, kde nie je tak volny pristup, tak mozno preto som nasla 😉 Mam aj tu knihu s orchideami... v priebehu dna ti to poslem, ak najdem este nieco ine, preposlem tiez

dajna11
27. júl 2011

@zuziq ahoj,a ja by som nemohla byť potešená? 😀

zuziq
27. júl 2011

@dajna11 jasne, najlepsie je ked mi napisete na zuziq81@gmail.com a ja rovno preposlem, nech nemusim kazdy email tvorit zvlast, bude to rychlejsie a hlavne nezabudnem na to 😀

dajna11
27. júl 2011

@zuziq díky moc.

dm1
27. júl 2011

@zuziq super budem velmi rada ked mi aj tie orchidejky posles pripadne nieco ine este ak najdes 😵 . Potom by som si objednala aj jednu knizku este

zlatat
27. júl 2011

@dm1 nie nie je, ja som si ju objednávala z Čiech

lusil2005
27. júl 2011

@katy1979 nie nie, este som dva v jednom 😀 😀 😀 jaaaa sa nikam neponahlam 😝
fakt? a je velky rozdiel? ja neviem, ja to vobec nepijem, takze netusim aky je to rozdiel 😕

monika_123
27. júl 2011

http://www.sugarart.sk/kniha-alan-dunn-sugarcra...
Mne sa tuto podarilo stiahnut v pdf

lusil2005
27. júl 2011

@monika_123 preco je tam taky strasny rozdiel v cene? myslite ze je to len rozdiel pevna väzba/paperback? lebo 32 eur a 15 eur je teda dooost rozdiel 😕

yamahafazer
27. júl 2011

@dm1 a ake formy bude mat kde to pojde?a ozaj ty nemas ine silikonove formy?neskusala si to do inych?ja budem mat na buduci tyzden narodeniny tak aj ked to stvrdne nevadi ja si budem robit len taku malinku torticku len ku kave a tam to dam ja uz vobec nemam chut na niaku tortu uz som vsetkych prejedena a ked to nebude pouzitelne tak to zjeme a hotovo lebo to je len taky kustik to som len tak s vidlickou porobila tie pruzky lebo nemam ani strierku na to tu zubkatu som to chcela len uz konecne vyskusat ake to je a ci to pojde

lusil2005
27. júl 2011

@yamahafazer ja som akurt vcera alebo predvcerom pisala tej babe z TOM ze nech na nas nezabudne 😅 tiez uz som ako na ihlach!!!

monika_123
27. júl 2011

@dm1 dani tak vravis ze pojdu tie formy s tym sugarveilom??to by bolo super.ak mas este ten dokument co som ti posielala tak by si mi mohla napisat ze kt. sa tebe najviac pozdavaju lebo vsetky urcite nebudem objednavat. Nejako si to ocisluj-prvy riadok 1,2,3,4 atd. a posli mi cisla ze ktore su naj. dakujem