Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ellisabet
31. júl 2011

@gabika11 to ani ja. hladala som , ale nič som nenašla ☹

alicc
31. júl 2011

a este sa chcem spytat z kolkych vajec robite korpus do formy 26 okruhlej, ja to peciem vzdy kazdy plat zvlast, ale viem ze vy to peciete aj naraz, tak preto sa pytam na recept, dakujem 🙂

jerryjanka
31. júl 2011

dakujem kočky - ste super a zavidim vam šikovné ruky - nepožičiate niektorá? 😀 😀

broucek2
31. júl 2011

@alicc podle velikosti vajec z 8 až 10, jmám formu o výšce 8 cm

dadka212
31. júl 2011

@alicc ja robievam iba mramorový a robím zo 6 vajec
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4191&user...

alicc
31. júl 2011

@broucek2
@dadka212
dakujem , ste velmi zlate 😉

broucek2
31. júl 2011

@alicc na 1 vejce 30 dkg cukru a 30dkg polohr. mouky a citr. kůru. Nic víc a nic míň. Pokud jsou malá vajíčka, tak přidávám vajíčka na stejné množství přísad.

katulkaaaaaa
31. júl 2011

@dadka212 prosim ta kolko ma tento korpus vysku?lebo ja ked robim tak z polovicnej davky cukru aj muky,ja davam na jedno vajce 30gr muky aj cukru....a moj piskor je vzdy nadychani a taky vlacni....nieje toto strasne moc take pevne?da sa z tejto davky rozkrojit na kolko krat?

broucek2
31. júl 2011

@alicc teda 30g cukru a mouky

broucek2
31. júl 2011

@katulkaaaaaa mně to těsto na mramorový připomíná hodně těsto, co mám na bábovku

dadka212
31. júl 2011

@katulkaaaaaa ja krájam na 3 časti, čiže rozkrojím 2x a podla mňa je super a hlavne chuťovo, každý si chváli hlavne korpus 😀 neviem aký je vysoký tak akurát po vrch...teraz robím do štvorcovej formy 30x30 a dávala som 9 vajec a je to akurát...

dadka212
31. júl 2011

@broucek2 hej je také ako keby bábovkové ale páči sa mi, že nie je suché a hlavne ludom ktorým pečiem velmi chutí 😵

katulkaaaaaa
31. júl 2011

@dadka212 dadi a kolko napriklad vazila ta posledna torta jahoda?mne ripada ze ta muka len na vahe pridava inak sa mi tam zda zbytocna 😀 ze tolko jej ... ja by som na taku davku dala 180gr len 😕 vyskusam pre nas ,kupila som ole kokosovy tak spravim mnamku na vikend 🙂

broucek2
31. júl 2011

@dadka212 taky jsem si říkala, že ho zkusím na dortu. Mně vyhovuje klasický piškot, ještě nezklamal a taky všem chutná, ale pro změnu bych občas pekla i jiný. Chutná mi i jablečná dorta, ale ta není vhodná pod potahovku, protože má v sobě hodně vlhkosti, tak by to asi teklo.

jakelina
31. júl 2011

@alicc já jsem pekla takovou jednoduchou kulatou, tak ti sem dám fotku pro inspiraci.

dadka212
31. júl 2011

@katulkaaaaaa 2,2kg 😉

@broucek2 ja nemám rada klasické piškoty, prídu mi moc suché 😅 preto som rada, že som dávno objavila tento a odvtedy robím len toto cesto aj do koláčov 🙂 kolkokrát to deťom upečiem iba tak suché to jedia 😀

katulkaaaaaa
31. júl 2011

@dadka212 tak ja vyskusam,ja robim mramorovy presne takto len tej muky a cukru davam menej,skusim a uvidim 🙂

alicc
31. júl 2011

@jakelina presne taku som si predstavovala 🙂 🙂 🙂 , nie je to torta na hlavnu oslavu, len moji rodicia idu cez tyzden zagratulovat , takze to nemusi byt nejaka narocna torta. 😉

broucek2
31. júl 2011

@jakelina v jednoduchosti je krása

dadka212
31. júl 2011

@katulkaaaaaa skús a uvidíš 🙂

alicc
31. júl 2011

@broucek2 dakujem 😉

jakelina
31. júl 2011

@alicc to jsem ráda, že jsem se ti trefila do přání. Já jsem ji taky dělala jenom ze zbytků pro nás a měla jsem tu čokohmotu co mi zůstala z jiného dortu.

dm1
31. júl 2011

baby aj tato kocka ma krasne take netypicke zdobenie neokukane kuk sem http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/-moje-...

vejinka
31. júl 2011

baby videli ste toto?? ako saaanka dole sefe 😵

https://www.youtube.com/watch?v=k_fFsyi-5Bw
alicc
31. júl 2011

@dm1 naozaj je to velmi pekne 😉

jajuuus
31. júl 2011

@vejinka čítala som, že hľadáš K2... a pozerám, že si z LM... pri Stopshope je cukrárenský obchod, je tam super chlapík, poradí ti, ak nebudeš vedieť, čo vlastne chceš 😉

lenocka23
31. júl 2011

tak pridavam moju vikendovu pre syna k meninam... 🙂 (brouko-kluk, ak to nie je vidiet... 😉 ) pridali ste zas nadherne torty, ani like-ovat nestiham.... 🙂

broucek2
31. júl 2011

@lenocka23 roztomilé

ikula2
31. júl 2011

Prosim vas ako sa farbi kokos na zeleno na travu? 😕