Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
31. júl 2011

@ikula2 ja som farbila sice len cukor ale podla mna je to podobne. Das si biely alkohol + farbu do misky a do tej misky nasypes kokos a premiesas to alebo to tak akoby pretriasas aby sa ta farba dostaal vsade

vejinka
31. júl 2011

@jajuuus este som tam nebola nemam kedy byvam v paludzke ale diky moc 😉

broucek2
31. júl 2011

@ikula2 já už ho v Tescu zakoupila barevný - žlutý, červený a zelený

vejinka
31. júl 2011

@jajuuus je to priamo v stopshope?

lamps
31. júl 2011

@ikula2 zarobíš si zelenú farbu do trošičky alkoholu a vyleješ to do kokosu. Dobre premiešaš a je to. Vyzerá to presne ako pokosená tráva.

jajuuus
31. júl 2011

@vejinka nie, nie, je to pri stopshope - stará budova Linapa... teraz je tam nejaký diskont alko-nealko a hneď zboku smerom k stopshopu je taký malinký cukrárenský obchodík - www.sugarart.sk
tak v rámci prechádzky, keď bude krajšie počasie 😉

andriss23
31. júl 2011

Ahojte 🙂 konečne som dohnala dvojdňové dočítavanie...parádne kúsky ste popridávali 🙂
Musím súhlasiť,že ten kokosový oléééé je mňam-mňam. Robila som trasený kokosový s ananásom - mňamkový
Tu je v dnešnej torte pre svokričku...

mizulienka
1. aug 2011

@alicc aj ja z 8 vajec

katulkaaaaaa
1. aug 2011
susik77
1. aug 2011

Ahojte baby. Ja som zaciatocnik, nikdy som marcipanovu tortu nerobila, akurat studujem, studujem ale mm mi zakazuje robit kvoli tym roznym farbivam 😒
Mam na vas takyto dotaz: 4-rocna dcera chce teraz k narodkam slahackovu tortu s anjelikmi. Uvazujem ako to zrealizovat, ci sa daju dat na slahacku na vrch torty marcipanove figurky anjelikov alebo to musi byt potiahnute marcipanom ten vrch torty?Pripadne moze byt v marcipanovych tortach plnka slahacka a len potiahnuty vrch marcipanom? Este som uvazovala urobit ten potah z mashmalos-tu maju v Marks&Spencer balicek bielych marshmalows.Myslite, ze by som to zvladla ako zaciatocnik? Diky za radu.

reruna
1. aug 2011

@dadka212 prosímtě ta jedna dávka té čokohmoty - 200 g čokolády a 4 lžíce sirupu, to vyjde na 1 dort třeba kulatý 26 cm? Už dlouho se to chystám vyzkoušet? A šel by na to dát čokotransfer? přiložit a nahřát fénem?

reruna
1. aug 2011

@susik77 hmotu z marsmellow určitě zvládneš, jen roztopíš chvilku bonbony v mikrovlnce, přidáš 2 lžíce citronky na 1 sáček (175 g bonbonů) a pak přisypáváš cukr a mícháš, vezme to 500-600 g cukru, zezačátku to strašně lepí. Barviva nemusíš používat, kup si bonbony různých barev, ale ty už vlastně stejně barviva obsahují... ˇšlehačkový krém v dortu mít můžeš, ale ne pod potah, dort si potři máslem s cukrem nebo nutelou, marmeládou a na to přilep potah. Figurky přimo na šlehačku dát můžeš, ale dala bych to tam až těsně před podáváním na stůl, aby se nějak neroztopilo...

dadka212
1. aug 2011

@reruna ja som tým potiahla stredné srdce ale bola to dávka zo 400g. čo mi ostali odrezky, som zmiešala s PDT a urobila tú "dečku" ja si myslím, že čokotransfer by na to išiel, určite chcem vyskúšať 😉

reruna
1. aug 2011

@dadka212 dík, taky mi připadalo, že ta jedna dávka z 200 g čoko bude málo.

yamahafazer
1. aug 2011

moja teraz dorobena vsetko hnede je z cokolady a biele je SVV

jakelina
1. aug 2011

@yamahafazer ta je nádherná. Jak se dělá ten hnědý vrchní díl??? Asi se ptám blbě, ale já mám jenom pár pomůcek a toto se mi strašně líbí. 😉

mizulienka
1. aug 2011

@yamahafazer krasna, prave som komentovala na FB...velmi pekna, jednoducha ale efektna 🙂
na ten vrch mas nejaku krajku?

zdenallicka
1. aug 2011

Dlouho jsem tu nijak významně nebyla, ale občas to tu sleduju, takže chválím všechny baby, co pečou a snaží se.. 🙂 Máte to moc hezké a fakt vás obdivuju (protože taky peču, tka vím, co je to za paplačku :D).. Házím pár posledních dortů..🙂

jakelina
1. aug 2011

@zdenallicka to je záplava krásných dortů. 😉

mizulienka
1. aug 2011

@zdenallicka krasne torty a tie farby, ozaj nadhera.

dadka212
1. aug 2011

@yamahafazer krásna jednoduchá, presne také sa mi páčia 😵

@zdenallicka to sú nádherné tortičky všetky 🙂

mizulienka
1. aug 2011

@zdenallicka mas svoje torty aj niekde na FB? 🙂

yamahafazer
1. aug 2011

@jakelina
@mizulienka
ten vrch to som odtlacila gumovu decku do cokolady
ja som tieto gumove decky pouzivala este ked som piekla len cokoladove torty zdobene kremom vtedy som to este nikde nevidela take vzory tak ma to napadlo a teraz sa to uz normalne pouziva

yamahafazer
1. aug 2011

@zdenallicka tie su paradne

mizulienka
1. aug 2011

@yamahafazer to vazne tie gumene decky? ja som si teraz od jednej baby kupila 2....a ako to prosim ta pouzivas? ked rozvalkas tu cokohmotu tak do toho to potom otlacis a vyrezes?
a do cokolady si to ako davala? to je super napad 🙂

zdenallicka
1. aug 2011

@mizulienka Jo, Zdena Radiměřová ..🙂 Se koukni..🙂

A děkuji, holky..🙂

desmodka
1. aug 2011

baby, neskusali ste niektora tento recept?? je mozne tento kolacik potiahnut??? netopilo by sa to ked je zvnutra taky vlhky??? (jasnacka ze by pod potah isiel krem) dakujem

http://www.delikatesy.sk/recepty-suroviny/vydar...

zdenallicka
1. aug 2011

@desmodka Já bych to zkusila..🙂

katy1979
1. aug 2011

@desmodka ja brownies robievam a nemal by byt problem ho potiahnut. na vrchu je upeceny len ak to chces niecim potriet mozno to bude troska problem ale urcite sa to bude dat.

ikula2
1. aug 2011

@dm1 @lamps dakujem tak to skusim, caka ma golfova torta tak som nechcela tu travu z lisu na cesnak, mam sice cas, ale uvazujem uz teraz nad postupom 🙂
@broucek2 to som teda este nevidela farebny kokos, skusim pozriet@lamps