Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
13. nov 2009

no tak nevadi, ale snazila som sa 😉 😅 😵

hejdita
13. nov 2009
alex21
13. nov 2009

hejdi super. 😉 Prvy potahovany a ty rovno poschodovu tortu. Si fakt dobra. 😵

zdenallicka
13. nov 2009

Beru, zavrenou plechovku Salka nechas dve a pul hodiny varit a pak nechas vychladnou (nejlip pres noc).. POtom si nechas zmeknout maslo a naslehas ho.. DO nej zaslehas to uvarene Salko (je z nej pak karamel) a pridas rumu, kolik chces (ja davam hodne.. 😅 )..

beruska2x
13. nov 2009

zdeni dekuji to udelam to zni dobre, to bude MM chutnat 😉

nadulici
13. nov 2009

uz som hodila fotky do albumu 😅

cessy
13. nov 2009

naduji pekna torticka, to si k akemu sviatku robila???

nadulici
13. nov 2009

k sviatku nijakemu, zajtra pride navsteva s malym chlapcekom, tak ma nic ine nenapadlo, je taka mensia aby sme ju zjedli...
chcela som nieco jednoduche...neviem ci tam este do zajtra nieco nedorobim, ved uvidim ci ma v noci nekopne muuuza.. 😀

cessy
13. nov 2009

naduli je peknucka, podla mna tam uz ani nic ine netreba, zas aby toho nebolo vela.
mne sa paci taka aka je teraz 😉 🙂

nadulici
13. nov 2009

dakujem 😵 ...snad sa bude pacit 🙂
hlavne aby chutila...zvolila som netradicnu kombinaciu- medove platy, jahodovy dzem, a parizska slahacka...

cessy
13. nov 2009

fiha, zaujimava kombinacia 😵 ,ved potom das vediet ako hostom chutilo 😉

sisa.b
13. nov 2009

holky, krasne torticky 😵

ja som dorobila macka a vlacik, este idem nejake kvetinky urobit. chcela som si dnes pripravit korpus, ale boli sme mimo domu, tak budem zajtra zas na poslednu chvilu makat 😝

ullaa
14. nov 2009

Ahojte. Velmi by som vas poprosila keby ste mi ktorasi vedeli poradit 😉 ako marcipanom poťahovať okruhlu tortu aby sa mi nevytvarali zahyby a dobre sa mi to dobre spajalo.Budem vdacna za kazdu radu keby vedel ktosi presny postup ako docielit hladku totru aj po bokoch aby nebolo vidno spoje. Pracujem s K2

cessy
14. nov 2009

ullaa tu mas neaky postup, ale aj na you tube je toho vela

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18714

ukmima
15. nov 2009

ahojte, dlho som tu nebola....nerobila niektora z vas JAFFA TORTU? mam recept, len sa mi nezda to prekladanie..poradte, dakujem

cessy
15. nov 2009

ukmima ja som o tej torte uz pocula ale vobec neviem aku chut ma ta torta. 😨

sisa.b
15. nov 2009

ahojte 🙂 tak my uz sme po oslave, torta vyzerala uplne inak, nez som povodne chcela, no nebol cas, tak co uz. mala tomu este nerozumie 😅

ukmima
16. nov 2009

sisa..torta je pekna, velmi.
Ked stihnem , tak sem hodim recept na tu jaffa tortu....ja som ju jedla , je uzastna, teraz mam recept..tak ju chcem upiect

hejdita
16. nov 2009

http://pokec.azet.sk/hejdita/fotoalbumy?i9=3b9a...

tak admini mi zmazali dort co som upiekla tak vam vkladam link aby ste sa pozreli........

evitkamalicka
16. nov 2009

tak ja som vcera ruzickovala, potrebovala som urobit 50 ruziciek, aby mi poriadne vytvrdli na torticku co budem robit o 2 tyzdne

sisa.b
16. nov 2009

evitka, ruzicky su nadherne 😵

evitkamalicka
16. nov 2009

dakujem

sse
16. nov 2009

evitka, musíš zorganizovať nejaký kurz na výrobu ružičiek, ja sa prihlásim ako prvá 🙂 super sú.
a ešte jedna otázka ako si farbila tie červené? ja som sa pokúšala minule urobiť takú sýtu červenú ale stále to bolo len ružové, no farbila som práškovou farbou. Ty si farbila gélovou?

evitkamalicka
16. nov 2009

sse mne sa to vzdy takto pekne zafarbi, ja pouzivam gelovky a hotove hmoty, tieto ruzicky su z RDI

evitkamalicka
16. nov 2009

sse kludne mozes prist, naucim ta, ved ani nebyvas az tak daleko 😉

sse
16. nov 2009

ja som minule farbila K2 fialovou gélovou a tú som mala peknú ako máš ty. tak najbližšie si objednám aj červenú 🙂

RDI je aká hmota, takú zatiaľ nepoznám

ja by som sa ti aj nasáčkovala na ten kurz keby mám trošku viac času. idem robiť na sobotu svadobnú tortu tak budem dnes trénovať 🙂

evitkamalicka
16. nov 2009

RDI je roll decor icing - je to v podstate len sladka hmota bez prichute

cessy
16. nov 2009

evitka krasne ruzicky, ja sa do kurzu hlasom ako druha 😀

evitkamalicka
16. nov 2009

baby dobre pisem si 😅 😀