Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
2. aug 2011

@akme a tu jednotku si vyrezala vcelku alebo pocastiach?

baby neviete nahodou ako sa robi to stepovanie, tu na obrazku to je okolo tej jednicky tou cervenou farbou.
http://www.tortyodmamy.sk/ostane-torty-pre-deti...

alti
2. aug 2011

Ahojky holky nemáte některá orig. recept na pistáciový korpus (dort)? Chcěla bych udělat kamarádce co miluje pistácie, ale nemůžu na nic narazit, přemýšlím, že udělám podle receptu na ořechový jen vyměním oříšky ??? Kdybyste některá měla zkušenost tak prosím písněte... 😉

lamps
2. aug 2011

@lusil2005 tak veľa šťastia. Inak zakiaľ budeš v pôrodnici bude tu smutno, bez teba. 😅 😅 😅

broucek2
2. aug 2011

@lusil2005 taky jsem měla kontrakce na monitoru pravidelné a nakonec jsem rodila o 2 dny později. Třeba to ještě přejde. Držím palečky

broucek2
2. aug 2011

@mizulienka viděla jsem udělané krémem, ale klidně to jde vyválet tenkou nudli z potahovky a nařezat na kousky a nalepit.

dm1
2. aug 2011

@mizulienka podla mna to je takou tou tubickou co je od Dr.Oetker na farbenie pernikcou su tam aj farebne. Alebo aj v peceni maju take rozne gely farebne v tube na kreslenie. Kludne to aj bielkovou polevou spravis

mizulienka
2. aug 2011

@dm1 aha super viem uz co myslis, tie gely, ale mozno skusim aj tou bielkovou polevou, dakujeeem pekne 🙂

mizulienka
2. aug 2011

@broucek2 dakujem 🙂

dm1
2. aug 2011

@mizulienka no osobne odporucam tu bielkovu lebo z tej tubicky to ide dost blbo von mna teda fest ruka bolela a aj ked to mas vo vrecku si vies lepsie tlak korigovat ako v tej tubicke

mizulienka
2. aug 2011

@dm1 vyskusam si to este, nech to mam nacvicene 🙂 dakujem este raz

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 ked raz dosiahnem tvoju uroven prevedenia, poviem si ze som dobra!!!! 😀 ale to mam este vela casu a tort pred sebou 😅

lusil2005
2. aug 2011

babizne dakujem dakujem, ale zatial nerodiiiim!!! ja ich vsetkych ukecam a este vydrzim. fakt!!! 😎

dm1
2. aug 2011

@lusil2005 myslim si ze si na seba velmi kriticka podla tvojich torticiek by si nemala problem upiect hocijaku moju a dratkujes od zaciatku akoby si to robila uz davno 😉

jakelina
2. aug 2011

Holky co mi se dnes stalo. 😒 Zkouším ten korpus od Dadky a už ho mám v troubě a vidím na lince mi stojí miska s bílky. Tak já honem vyškrábala, přidala bílky a znova do trouby. No den blbec 😀 😀

dm1
2. aug 2011

@jakelina no pekne 😀 ked sa dari tak sa dari to poznam. No som zvedava co sa ti z toho podari upiect veru 😕 zalezi ako dlho to bolo v trube

dadka212
2. aug 2011

@jakelina paráda...tak dúfam, že sa ti podarí 😉

zdenallicka
2. aug 2011

@mizulienka Dá se to..🙂

dadka212
2. aug 2011

@lusil2005 si fakt kritická až moc...robíš nádherné torty aj kvietky 😵 ááá hrozne ma irituje názov tvojho albumu že POKUSY, šak to sú hotové umelecké dielka 😉

zdenallicka
2. aug 2011

@mizulienka POdle mě to má nalepené jenom malinkaté válečky z hmoty..🙂

jakelina
2. aug 2011

Už jsem vytáhla z trouby, na plechu to vypadá dobře, uvidím až budu krájet. Je to na malinkou dortičku pro manžela k zítřejším narozeninám. Nechci ať vidí jak ho peču, asi vyřežu malinké srdíčka a potáhnu zbytkem béžové potahovky co mi zůstala. Dort mu dám až zítra, musím ho dodělat jak bude v práci. Dnes máme pozvanou rodinu na oslavu, tak ještě peču zákusky a na dort nemám vůbec čas. I mě to mrzí, že když peču pro někoho doma, tak na to většinou nemám čas a na nějaké velké zdobení už vůbec ne. Navíc jak jsem dnes ten korpus tak domrvila, snad bude jedlý. 😒
Musím ještě připravit maso a saláty jako přílohu, no musím fakt máknout. V pět hodin je tu mám jak na koni. V sobotu jsme měli oslavu synových narozenin, tak jsem sotva uklidila po jedné akci a už je tu další. 😀 😀 😀

lencza
2. aug 2011

@jakelina tak tohle se mi povedlo při pečení velikonočního beránka 😀 😀 😀 naštěstí jsem to ještě do trouby nešoupla, zrovna jsem se chystala, takže taky všechno z formy ven, promíchat a znovu nalít

dajna11
2. aug 2011

už mám nachystané na malinkeho tortičku...ešte slniečko 😀

mizulienka
2. aug 2011

@zdenallicka a mala si nejaku sablonu alebo si vykrajovala iba tak? ja si musim nachystat nejaku sablonu, ja to neviem urobit iba tak z hlavy 😒

mizulienka
2. aug 2011

@zdenallicka super, presne take inspiracie hladam 🙂 dakujem. krasne su.

jakelina
2. aug 2011

@dajna11 ten je krásný, stříhala jsi nůžkama??

jakelina
2. aug 2011

@lencza já jsem to měla už na papíře a v troubě, tak jsem to z toho papíru oškrábala, ale šlo to pěkně blbě. 😀

dajna11
2. aug 2011

@jakelina dakujem,strihala som...tak na rychlo kým malý spí,večer ešte urobím slniečko a obláčik....

lussy23
2. aug 2011

@dada78 @dadka212 - zlatunké tortičky

lussy23
2. aug 2011

@dajna11 - krásne
@zdenallicka - krásnučké
toto som našla na Torty od mamy, hrozne sa mi to páči 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/co-s-detmi-ked-sa-nud...

broucek2
2. aug 2011

@jakelina to fskt nezávidím, nebylo by lepší jim tu oslavu spojit?