Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka ja som dala jednu zivocisnu slahacku a zvysok rastlinnej do toho tiramisu zeesanovskeho a bolo to v pohode. krasne to stuhlo. je a este som tam dala polovicu kyslej smotany. mierne som si to upravila aby mi to chutilo 😅 ale zistila som ze tie rastlinne slahacky sa strasne lisia podla chuti. predtym som mala tusim ramu a ta mi chutila, bola super. teraz mam sladenu - rozetta zo zeelandie, a ta mi chuti menej. ale mozno je to tym ze je fakt dost sladka...

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka no jasne!!! ak vydrzim do soboty tak rano ficim na nakup a idem na to! 😀

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 aha takze musis vydrzat do soboty 🙂 myslis, ze potiahnes? 🙂
kolko uz prenasas?

zdenallicka
4. aug 2011

A já mám gaštanové pyré!!! 🙂 Mám radost jak malé děcko..🙂 Ješěže je ta Skalica za kopcem.. 😵

dm1
4. aug 2011

@desmodka ja som to kupila v galanterke ako naznacovac strihu

lussy23
4. aug 2011

@dadka212 @gumkacka1 - nádherné tortičky

katulkaaaaaa
4. aug 2011

ahojte pridavam dnesnu moju prvu poschovu , ouzila som stencil docela ok sa mi to robilo 🙂

mizulienka
4. aug 2011

@katulkaaaaaa Kati ved ta je nadherna 🙂 krasny ten stencil, pouzila si ceru?

erika107
4. aug 2011

MOja dnesna rychlovka pre neterku k Meninkam :o)

anjelicek26
4. aug 2011

@katulkaaaaaa - uplne nadherna 😵 😵 😵

jakelina
4. aug 2011

@katulkaaaaaa ta je nádherná. Moc se ti povedla.
@erika107 že rychlovka, taková hezky letní, jako od moře 😉

erika107
4. aug 2011

@jakelina tak piekla som korpus na Matthiaskovu zajtrajsiu tortu tak som rovno upiekla aj jej ... za hodku a pol urobena 🙂

eliska22
4. aug 2011

dnes mi moja sestra pred obedom povedala, že potrebuje na zajtra tortu 😝 má to byť pre 35 ročného, takže nie moc prezdobená a požiadavka bola žaba sediaca na kameni a lekná, tak tu je výsledok 😀 a to mám ešte rozrobené ďalšie 2 na zákazku 😝

mizulienka
4. aug 2011

@eliska22 perfektna 🙂

eliska22
4. aug 2011

@mizulienka díky 😉

lenocka23
4. aug 2011

@eliska22 sikulka... 🙂 ja prave zacinam piect korpusy na nedelnu Barbie... (sa postastila dalsia, nemusim ani na nevestu cakat.. 😉 😝 )

vlada111
4. aug 2011

@dadka212 @dm1 a ja mám 29 09 1. Divné

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka ufff to netusim ci vydrzim. zatial si myslim ze hej. v pondelok 1.8 som mala termin takze prenasam treti den 😅

lusil2005
4. aug 2011

@katulkaaaaaa kraaaaasna!!! robila si s cerovou hmotou alebo len s farbou?

eliska22
4. aug 2011

@lusil2005 ja odpadnem, ty sa tu ešte potuluješ 😀 tiež sledujem, kedy to príde 😉 🙂 tak keby dnes, tak drž sa 😉

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 Ja som Katku prenasala skoro tyzden, takze este mas cas 🙂 nech uz je hocijako, prajem ti rychly a hlavne bezproblemovy porod 🙂

lusil2005
4. aug 2011

@eliska22 dakujem!!!! 😅 uz by sa aj mohol krpec zacat pytat. zacinam sa bat ze ma budu chciet dat do nemocnice pred porodom... 😒

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka ja si tiez myslim ze to neni taka hroza. aj tak som si nebola az taka ista poslednou menstruaciou ked som prisla k doktorke ze som tehotna, takze mi tam lieta par dni hore dole 😅

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 uz ked ta teraz vezmu do porodnice uz budu chciet asi aj vyvolavat nie? pokial to nepride same....ja som potom uz aj okna umyvala, zaclony vesala, to sme sa akurat prestahovali do noveho domu a nic sa nestalo 🙂

jakelina
4. aug 2011

@lusil2005 umyj okna, vygruntuj celý byt a večer to chce trochu sexu 😉

lusil2005
4. aug 2011

@mizulienka ja som tiez pri malej behala po schodoch, skakala na fitlopte, kazdu chvilu si pustala teplu vodu na krize... a nic nepomohlo. ja moc nechcem vyvolavacku. vraj normalne porody mavaju lahsi priebeh ako vyvolane 😖

eliska22
4. aug 2011

@lusil2005 tak tak sex 😀 😀 😀 ja som tak porodila obe dcéry, na druhý deň po 😀 😀 😀

lusil2005
4. aug 2011

@jakelina ved vysavam umyvam vesiam... a nic. vecer asi poriesim ten sex 😀 ale zas - do nedele by som vydrzat chcela! no ved uvidime... 🤐

mizulienka
4. aug 2011

@lusil2005 ani ja som nechcela, prvy Misko sa narodil 3 tyzdne pred terminom, aj teraz ma strasili, ze urcite bude skor a nakoniec som prenasala...ale zasa pri Katke sme ledva stihli prist do porodnice, ten druhy porod je povacsine rychlejsi 🙂

mia114
4. aug 2011

Ahojte
chcem sa opytat do klasickej kruhovej torty rozmer 23-26cm davate kolko plnky z parizskej slahacky? 2slahacky alebo 3?
akurat mi volala baba ze by chcela tortu pre muza k 50narodkam, a nechava na mna co mu spravim,ze moze byt daco vtipne a mna nejak nenapada co take, ma to byt uz na sobotu tak snad dnes daco vymyslim.