Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tica
7. aug 2011

@mizulienka no nakoniec to bolo po svojom ja stale stresuje pred každou jednou tortou a nakoniec si urobim taky mišunk zo všetkeho čo som našla na nete
hlava bola čisto mmf a ten pancier som orezavala a dotvarovavala punčovinou

to inak aj vy stresujete pri tortach? ja strašne to na nete nič ine nerobim len hľadam postupy
aj teraz mam robiť mlyn a už len ťukam a hľadam no veľa som toho nenašla tak domyšľam ako by som urobila tu vrtuľu alebo ako to mam nazvať

tica
7. aug 2011

@katy1979 ja som mynule robila ten falošny parižsky svokre do torty a keď sme ju rozkravali a papali tak ta plnka sa mi vidi strašne tuha som normalne rozmyšľala že čo som zle spravila že je taka tuha ale ako tak čítam tak to asi tak má byť

dm1
7. aug 2011

@katy1979 ja original parizak tiez robim len cokolada a slahacka ale to nemoze pod potah takze to davam len do cokotort. Do falosneho davam aj maslo a cukor

mizulienka
7. aug 2011

@tica ja stresujem stale a pri kazdej torte, moj muz je uz vystresovany zo mna a zufaly, ze ja stale pri pocitaci, ale ja hladam a hladam az kym sa mi nieco nepaci na 100%, musim mat v hlave vsetky detaily az potom som spokojna 🙂 ach jaaj...tento tyzden som ani nepiekla a aj tak som nechodila spat skor ako o 12...

dm1
7. aug 2011

@mizulienka ta potesim ja tiez tak 8 davam a najlepsie ked na 2x peciem akosi mi nie dobre pecie ked to na jeden krat chcem mozno je to trubou mozno mixerom tento mesiac konecne kupujem novy mixer tak si ulahcim robotu 😎

katy1979
7. aug 2011

@mizulienka ak chcem pravy parizak tak iba slahacka a cokolada popr. stuzovac ak ma prepadne chrobak nedovery. ak nepravy tak aj maslo.

tica
7. aug 2011

inak baby poraďte niejaku jednoduchu peknu tortu na meniny ak niečo mate uložene

mizulienka
7. aug 2011

@dm1 nezda sa ti potom ten parizsky, ze je taky maslovy a taky velmi tuhy? ja som minule robila, lebo citam, ze kazdy to tak chvali, ale mna nejako nechytil, mozno som urobila nieco zle 😕

dadka212
7. aug 2011

ahojte 🙂

@tica
@mizulienka ja stresujem hrozne tiež 😀 a neznášam keď nedostanem žiadnu odozvu, potom si myslím, že to nechutilo, neboli spokojní atď...

mizulienka
7. aug 2011

@dm1 ako to, ze baby do takej istej formy davaju o dost menej vajec a maju taky isty vysoky korpus?
Asi zavisi od receptu

tica
7. aug 2011

@mizulienka ja tiež skor ako o polnoci nechodim spať nikdy
a ten parižsky ma tiež niejako neoslovil lebo ani to cesto sa tak ako by som to napísala nenapilo toho krému ako pri ostatnych

mizulienka
7. aug 2011

@dadka212 hihi ja tiez s tou odozvou tak...to potom cela rodina so mnou preziva, lebo vkuse hucim, ze im asi nechutila, chudak moj muz si pri mne a mojich tortach vytrpi 😀

dadka212
7. aug 2011

@mizulienka ja som zistila, že mne parížak chutí len s čokoládou figaro na varenie...

dadka212
7. aug 2011

@mizulienka 😀 presne aj sa bojím, či tam vlas nejaký nenašli a podobne 😝 katastrofa so mnou, potom mi doma hovoria nech to teda nerobím, ke´d som taká nervózna 😅

mizulienka
7. aug 2011

@tica a ake kremy inac robievas?

@dadka212 aha s tou som to este asi neskusala...mne ten parizak akoze chuti, mne len vadi, ze ked pridam donho maslo je taky tuhy.

dadka212
7. aug 2011

@mizulienka to sa mi zatial vždy zgrcol ked som dávala maslo 😅 tak neviem posúdiť...

tica
7. aug 2011

no baby tak ja som na tom podobne keď sa žiadna odozva ku mne nedostavý tak som zakomplexovana a ešte dupľom od rodiny stale tu riešim to fudbalove ihrisko čo som robila to bola torta da sa povedať do rodiny no žiadna odozva sa ku mne nedostavila a ja mam obavy že neboli s niečim spokojný možno s cenou alebo aj s chuťou netušim ako ta baba povedala že sa mi ozve že ešte teraz na august bude chcieť tortu pre maleho ale zatial sa neozvala tak normalne začianam mať výčitky že kde som urobila chybu či ta cena nebola veľka a tak ...

tica
7. aug 2011

@mizulienka no zatial čo som robila tak čokoladovy, orechovy, tvarohovy take boli zatial požiadavky a ty ake robievaš ? poraď niečo nové ....

dadka212
7. aug 2011

@tica ja už musím luďom z okolia liezť na nervy, len sa ich na torty pýtam, či chutili páčili sa a podobne....ale teraz sa mi stalo 1x že ani po 2 dňoch žiadna odozva 😝 som taká na nervy, že neviem či mám napísať, ako boli spokojní, boli to úplne cudzí ludia, ktorým ma odporučila kamoška...

katy1979
7. aug 2011

vidim ze stresujeme vsetky 😀 ja vzdy cakam nejaky neprijemny telefonat ze im nechutilo a ze tam bolo nieco zle. tiez mi pri jednej krstinovej hovorili ze da vediet ze aka bola a neozvali sa. ale dosla mi objednavka a zrovna ta baba im dala na mna cislo tak asi im chutilo.

katulkaaaaaa
7. aug 2011

@tica ja sa na rovinu opytam aka bola....ked sa s nimi stretnem...jedna pani robila som jej kitty ze bola torta super ale dala som visnovy dzem a ze v kombinacii s trasenym kremom to vyzeralo ako plesnive 😕 ale ze chutila...tak neviem....a dalsia kamoska mi povedala ze som dala strasne vela kremu 😲 inak poviem ti rodina a znamy si vzdy najdu nieco,ale cudzi mi vzdy chvalia,neviem cim to je

dadka212
7. aug 2011

@katy1979
@katulkaaaaaa ja sa tiež vždy opýtam, ale teraz som robila úple cudziemu človeku tak tomu mi je blbé ho otravovať či bol spokojní alebo nie 😅

@katulkaaaaaa presne mne sestra vždy skritizuje najviac 😅 ale má pravdu, už to má v oku, lebo každú tortu videla a kopa z nich bola pre jej kamarátov z čiech 🙂

tica
7. aug 2011

@dadka212 ja tu babu mam na facebooku a tiež váham či jej nenapísať ako už prešiel mesiac a žiadna odozva
no manžel ma odhovara že to mam nechať tak
no som zvadava alebo aj tak zhodou okolnosti idem robyť ešte jednu tortu do tej rodiny nie priamo tej babe ale jej švagrine takže sa toho obávam

dm1
7. aug 2011

@mizulienka vies co ani nie ja ho nenechavam vychladit do druheho dna len fakt kym nevychladne na hodku sup do ladnicky a uz robim krem z neho takze to nie je take stuhnute. A vtedy sa mi nezda ani taky tuhy ani moc maslovy. Ja som predtym robila len slahany nad parou ale ten je velmi narocny na cas tento je velmi rychlo spraveny to mi vyhovuje pri malom viac ako slahat na viac krat nad parou cez pol hodinu a nemoct sa od toho ani pohnut 😖 . Ten robim teraz uz len vanilkovy a tam davam aj pravu vanilku z lusku lebo ja fakt nemusim pudingove kremy to mi nechuti moc tak preto musim ine pudingove robim len ak robim kavovy aj to varim puding v uvarenej kave alebo kokosovy a tam ide potom aj kokos takze ten je super.
Ale najlepsiu odozvu mam vzdy jednoznacne na salkovy krem

baby aj ja tak riesim ci budu spokojny a tak elbo som do pecenia pre cudzich strasne rychlo v hupla nic odpecene a nic odskusane tak vzdy trpem ci bude dost kremu, ci bude dobry a tak. Vzdy ma potesi spatna vazdba veru. Raz som tak robila hned na zaciatku pre cudzich 2 torty a bola som napeta oni sa vobec potom neozvali som myslela ze sa im nepacili a potom za 2-3 mesiace len objednali rovno dalsiu veliku zase ziadna odozva a teraz zase som im robila. Tak som rada asi chutilo inak by neobjednavali 😵

mia1111
7. aug 2011

@katy1979 - linky sú na str.1196 😉

katulkaaaaaa
7. aug 2011

@mizulienka jejj krasne uz aj ukladam pre inspiraciu 🙂

mizulienka
7. aug 2011

@tica ja najcastejsie robim tvarohovy s lesnym ovocim, ale casto tiez gastanovu plnku a teraz som skusala slahacka, biela coko, mascarpone s malinami a bola to velka fajnotka.
ale chcem vyskusat ten, ze do vanilkoveho pudingu das roztopit bielu coko a potom troska masla zaslahas viem,ze mia (neviem teraz z hlavy jej nick) pisala, ze je to vyborny krem.

mizulienka
7. aug 2011

@dadka212 a ako posielas torty do ciech?

tica
7. aug 2011

@katulkaaaaaa ja som tiež povedala že ja radšej znesiem krityku ako nemaju povedať nič a z toho som viac na nervy ako z tej krityky 😠
aj mne už bolo povedane že torta bola dobra len že to cesto treba niečim poliať alebo pridať do cesta nastruhanu citronovu kvoru alebo pomarančovu aby to cesto nebolo tak citiť za vajičkami
inak vy polievate niečim cesta alkoholom, kompotovou šťavou alebo len ak si to vyslovene požiadaju...