Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
7. aug 2011

@tica ja ked chcu cokoladovu polievam kavou s rumom...ak to nieje torta pre deti,alebo natieram dzemom,aby korpus nebol suchy
@dm1 tak to mas super,ked sa vracaju pre dalsiu tortu chutila urcite...niektory ludia proste nepovedia ze bola uzastna,ale daju kontakt na teba a mas dalsiu pracu...sme vselijaky

katulkaaaaaa
7. aug 2011

@dadka212 inak ja som jednej pani pisala ze ak by mala cestu ci moze vratit dosku co bola pod tortou....a ze ako chutila,,,,,a nic ani bu ani mu...tiez neviem co si mam mysliet,ale neriesim lebo to bola taka co chcela tortu mega ale za max 25eur 😀

dadka212
7. aug 2011

@tica no mňa by tiež mrle žraly 😅 chcela by som to vedieť...

@mizulienka sestra tam chodieva často 😉 a vlastne ona tam nosí torty 🙂 aj to torzo čo som robila išlo tam a vždy to pekne prežije cca 3 hodinovú cestu...

tica
7. aug 2011

@dm1 aj ja som do toho pečenia na objednavky vhupla raketovou rýchlosťou
ja som totiž odpečene nič nemala dokonca som sa nevedela dokopať upiecť jeden kolač a teraz pečiem každy týždeň teda zatial
a aky robiš ten salkovy ak je na nete tak daj link skusim ho ...
@mizulienka ďakujem za linky ešte uvidim že čo povie teta že ako si tu tortu predstavuje ale tak zatial čo viem tak to nechava na mňa
a inak tu gaštanovu tu toľko omielate viem že tu už bolo na ňu tych linkou ale tak poprosim ešte pre mňa ten link že si ju opíšem 😅
@katulkaaaaaa ja dávam stále lekvar do každej torty zatial

anibas
7. aug 2011

@dm1 kniha neprešla - nevadí 😉

dadka212
7. aug 2011

@katulkaaaaaa no ja dávam väčšinou na kartón ale rozmýšlam, že pošlem tatina má kamošov stolárov, nech vezme nejaké odrezky sololitu to využijem a ludí, ktorí sú z okolia poprosím o vrátenie tak budem vedieť aj spätnú väzbu 🙂

napríklad si ma tu na MK našla jedna kočka že či nemám čas upiecť jej tortu tak som súhlasila a hne´d večer mi píše že bola super a budú brať len odo mňa 😵

mizulienka
7. aug 2011

@dm1 ten s vanilkovym strukom aj ten kavovy zneju super, ked budes mat cas a chut podelis sa o recepty? 🙂
s tou odozvou si myslim, ze niektori ludia su proste taki, ze ich ani nenapadne, ze treba nieco pvedat, ze im to nepride asi dolezite alebo tak, proste kupili tortu, tym zalezitost konci, no asisme kazdy iny 🙂

tica
7. aug 2011

ja som zistila to že ak chcem vedieť ako torta chutila tak musim im dať pod tortu dosku ktoru mi musia vrátiť lebo ak im dám tortu na karton tym pádom sa ku mne nemusia vrátiť a nedozviem sa či boli spokojný 😀

mizulienka
7. aug 2011

@dadka212 to je super vediet, muz chodi casto na sluzobky do prahy a oni by aj chceli nejake torty, ale ze ako cesta...a ako to prevaza v krabici v kufri?

dadka212
7. aug 2011

@mizulienka áno dám normálne na podnos potom do kartónovej krabice a dávajú to do kufra lebo vozievajú občas aj psov aby im to neposkákali 🙂

tica
7. aug 2011

@dadka212 si ma predbehla s odpoveďou že treba dávať na dosky 😀

katy1979
7. aug 2011

@dadka212 vsak prave cudzich neotravujem ani ja. kamosiek sa hned opytam 😅

@mia1111 si bombova mas to u mna. upeciem ti za to tortu? 😀

vejinka
7. aug 2011

lusil je uz asi v nemocke tak moc drzim palce nech su vsetci traja v poriadku

jakelina
7. aug 2011

Teď jsem vás dočetla a taky se přidávám k těm, kdo trpnou jaká dorta byla a jak chutnala. 😀 😀 Zatím teda chutnala všem a já jsem měla málo objednávek, tak nebylo moc co pokazit. Dnes po obědě mi volala kamarádka, jestli bych jí upekla něco na úterý pro její mamku k narozeninám. Tak já doteď dělala MMF, doma jsem už neměla ani kousek. Chtěla něco do červena, to jsem jí vymluvila, že takovou barvu z MMF neudělám. No ona to nechápala, lidi si myslí, že buch do toho barvu a je červená. Tak nakonec, že může být růžová 😀 😀
Za dva týdny mám udělat berušku, to vím už dopředu, tak musím obarvit nějakou kupovanou hmotu(zatím žádnou nemám), jinak bude růžová.

mia1111
7. aug 2011

@katy1979 - úplne mi postačí, keď mi niekedy poradíš 😅

jakelina
7. aug 2011

@vejinka tak to na ni moc myslím a držím pěsti 😉

katy1979
7. aug 2011

@mia1111 ak budem vediet tak jasne ze poradim

tica
7. aug 2011

inak baby ako to je s tym našim pečenim doma nemožu ma niejako pokutovať keď mi na to prídu že pečiem na objednávky? lebo živnosť si nechcem otvárať chcem to robiť popri práci teda ak to budem stíhať zatial som na rodičovskej tak si aspoň trochu privyrábam tak som rada teda neprivyrábam lebo čo zarobím miniem hneď na nákup cukrárenskych pomocok 😅

anibas
7. aug 2011

@tica 1. doma ťa skontrolovať nemôžu - zo živnostenského
2. peniaze berieš v hotovosti - nie na účet
3. a nech ti dokážu, že nepečieš len pre rodinu a známych za materiál !!!!

jakelina
7. aug 2011

@tica něco si k mateřské přivydělat můžeš, alespoň u nás ano.

tica
7. aug 2011

@anibas no ano ale tak prišli by mi na to 3 jednoducho ak by si prišli objednať tortu ja som taky sraľo tak internetovu stranku mam len čislo som si tam nedala lebo sa bojim aby som nemala niejaky pruser 😔

andriss23
7. aug 2011

ahojte 🙂
pridávam moje najnovšie: čokoládová bola na doma pre sesternicu,čo prišla na SK po 16 rokoch,želala si čokoládovú,tak mala echt čokinovú. Navrchu je moja prvotina ruža 😀
a na tej modrej je moja prvotina ľalia,aspoň som sa o to snažila 😀
inak mne sa tiež tá modrá lepila po vybratí z chladničky,a dokonca sa mi nepodarilo vyšľahať parížsku šľahačku 😝 , nakoniec som do nej prisypala vanilkový olé puding a zhustlo to-a mám nový krém 😀 😀 😀
a ešte ten pokus o čoko mašľu,ako som sa toho chytila tak sa to topiloooo, tak si toho moc nevšímajte... 🙂 🙂 🙂

jakelina
7. aug 2011

@tica to spíš jsou někteří lidi, kteří závidí a udají tě. 😒 Já dělám účetnictví a většinu kontrol co mají firmy, které dělám je na základě udání nějakého bývalého zaměstnance té které firmy. 😒

jakelina
7. aug 2011

@andriss23 ty jsou krásné a kytičky luxusní. 😉

dadka212
7. aug 2011

@jakelina presne ako u nás, tiež udávajú 😝
@tica mne sa zdá že do určitej sumy si môžeš privyrábať popri materskej, len otázka zas znie ako ti dokážu, či si tú sumu prekročila 😉 nijako...

tica
7. aug 2011

@andriss23 krásne tortičky a tie kvietky nemajú chybu mne to modelovanie kvietkou niejako nejde 😒

zuzana124
7. aug 2011

Ahojte baby, tak tento víkend som robila len jednu tortičku a to pre moju dcérku ku 2.narodeninkám. Pôvodne nemala byť taká veľká ale akosi sa stalo 🙂 Nakoniec som jej musela dať menší zobáčik lebo by sa mi nevošla do chladničky 🙂 🙂 Pridávam aj fotky s oslávenkyňou 🙂

dm1
7. aug 2011

@mizulienka ja viem ludi ani nenapadne niektorych ale takych je malicko u mna na 90% mi vzdy napisu bud na FB alebo smku ci zavolaju ze bola super. Ale najlepsia vizitka je ked sa ludia vzdy vracaju 😵

@anibas ano kniha nepresla skusim este tie linky najst ak najdem dam link

tica
7. aug 2011

@dadka212 a nevieš do akej?
mne sa vidi že som tu raz nakukla a bola tu o tom reč len prave vtedy ma manžel s tadial to vyhnal a už som sa k tomu nedopracovala a ani som to nenašla