Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
7. aug 2011

@dm1 hej to je najlepšia vizitka keď sa vrátia alebo odporúčajú ďalej 😵
@tica netuším presnú sumu 😝

tica
7. aug 2011

@zuzana124 krásna tortička malyčka z nej musela mať riadnu radosť ako vidím 😀

eliska22
7. aug 2011

@zuzana124 tá je suprová 😵

mia114
7. aug 2011

Ahojte
Citam, ze pisete o odozvach na torty, tak ja vzdy tiez cakam, ci sa ozvu ako im torta chutila ale ked sa neozvu na druhy den tak pisem smsky 😀 😅 bo mam vzdy uz strach , ze im asi nechutila ked nevolaju a nepisu 😅 nastatie doteraz vsetkym moc chutili a objednavaju si znova u mna 🙂
akurat som si objednala smartflex velvet zajtra mi ho privezu atak uvidim aky bude, som objednala 7kg tak verim ze bude dobry, inac deti bude mat co jest 😀 😀 😀 😀 le nie, urcite bude ok. este som si objednala dake drotiky a pasky na kvetinky tak mozem zase dake kvetinky vyrabat, uz sa tesim , aj dked neveim komu ich dam na tortu 😀 😀 si ich dam do vazy potom namiesto zivych 😀 😀

katy1979
7. aug 2011

@zuzana124 ze torticka to je mega kacica. ta decka pod nou je gumenna? 😀 profesionalna deformacia 😀

katy1979
7. aug 2011

@mia114 ja potrebujem lalie na svadobnu tak ked sa mi nebudu darit tak sa ti ozvem 😉

mia114
7. aug 2011

@zuzana124 kraaaaaasna kacicka, aj ja chcem uz skusim daku 3d trotu, uz mi opadol strach a tak len cakam kto si objedna, na nedelu peciem mojmu drobcovi k 4narodkam thomasa s vagonmi tak uvidm ako sa mi podari 3d torta , drobec hned ze on chce veeeeela vagonov, a ja ze no tak to aka bdue velika torta potom, tak som ho nakoniec ukecala na 4vagony, ze ked ma 4roky, a aj tak to bude dost velike asi 😅

mia114
7. aug 2011

@katy1979 ok 😀 😀

jakelina
7. aug 2011

@zuzana124 ta kačenka je kouzelná a malá je sladká, jak ji pusinkuje. 😉

dadka212
7. aug 2011

@mia114 ja som sa po tom blbom 3d psovi zas zaťala, že neviem, či sa nechám na nejakú znova nahovoriť 😝 každý si to predstavuje ako na youtube, že sa to len oreže a potiahne...ale oni majú nejaké zvláštne nemrvivé gumené korpusy a málo krému na môj vkus...

mia114
7. aug 2011

@dadka212 to verim, neboj aj mne sa mzoe stat ze spravim daku 3d tortu a nebude sa mi darit tak hned aj pri prvej skoncim 😀 😀 😀

tica
7. aug 2011

mňa zas 3D torty bavia je to pre mňa výzva

dadka212
7. aug 2011

@mia114 ja som už nejaké spravila, ale podla seba tak dopadli fajn, nemám rada ak mi niekto dá obrázok ako to má presne vyzerať, potom som v strese a nepodobá sa to ani omylom 😖 som jej to dala len za suroviny, ale ja som bola tiež sprostá, lebo ešte som jej aj odsúhlasila tvarohový krém s ovocím do nej 😅 no čo som krava, ale je to skúsenosť a viem ako mám postupovať nabudúce 😀

zdenallicka
7. aug 2011

Jsem zamilovaná do tohohle dortu.. sice nevím, jak bych to udělala, z čeho a komu, ale zamilovaná jsem teda FESTOVNĚ!!!!

jakelina
7. aug 2011

@zdenallicka ten je, ale ten potah vypadá super a nevěděla bych jak to udělat. 😒

katy1979
7. aug 2011

@zdenallicka jezis to je kraasne. to si ulozim na jesen pri troske melancholie by sa hodil

zdenallicka
7. aug 2011

@jakelina No já mám představu, že je potah zespoda toho dortu a pn to směrem nahoru skládá, krčí a nahoře to zakrojí a poklade těmi lístky.. Ale možná se mýlím a dělá se to ouplně jinak..🙂

tica
7. aug 2011

@zdenallicka a to je prudko jedle? lebo mne to príde ako polystyren obaleny koženkou a poukadane na tom listie

katy1979
7. aug 2011

@dadka212 toho psa si tu aj hadzala? urcite to nebolo az take strasne.

katy1979
7. aug 2011

@zdenallicka no mozno narezat na pasy priblizne rovnako siroke a ukladat vedla seba. ten kraj vzdy prelozit aby to vyzeralo ako naskladane

dadka212
7. aug 2011

@katy1979 nie hambím sa 😅 a ver mi bolo to hrozné

zdenallicka
7. aug 2011

@katy1979 Dobrý nápad!!!

katy1979
7. aug 2011

@dadka212 mas ju na fb?

tica
7. aug 2011

@dadka212 ale pridaj prečo by si sa mala hambiť

jakelina
7. aug 2011

@zdenallicka já si i umím přestavit jak to na ten dort dát, ale nevím která hmota by byla tak dokonalá, že by nepraskla a vypadala tak nádherně hladce. Fakt to vypadá jak koženka nebo hnědý igelitový ubrus 😀 😉

jakelina
7. aug 2011

@dadka212 jasně, však o nic nejde. 😉 Ukaž fotku 😉

dadka212
7. aug 2011

@tica 😀 ale nesmejte sa fakt sa nesmejte...

katy1979
7. aug 2011

@dadka212 uz som si ju nasla 😀 ale no prosim ta mohlo to dopadnut horsie. plutvy zmenis na labky. vsetko sa zdokonaluje praxou tak nehadz 3D do kuta

dadka212
7. aug 2011

keby bolo po mojom vyzerá minimálne ksicht krajšie, ale malo to mať smutný výraz....

katy1979
7. aug 2011

@dadka212 inac neurobila by som ju o nic lepsie ako ty