Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
20. nov 2009

alionuska teraz som zapla pc a co nevidim vo fotoalbumoch, tvoje torticky. ten macko pooh je super a pavuky jak zive, brrrr, ale krasne 🙂

alionuska
20. nov 2009

Cessy dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!! 😀 😀 No ja som im tam nechcela dat pavukov...som premyslala,ze Matka a Kubka dam,alebo Lolek a Bolek,alebo Pat a Mat a sestra mi volala,ze prosim ta daj im tam pavukov...tak ankoniec na take pekne torticky isli pavuky.. 😀 😀
A macko s tigrom...tak tych som mala tak rychlo urobenych ako nikdy... pani chcela tortu na zajtra rano a volala ze ci neni uz dnes hotova,tak som ich urobila tusim za pol hodku obidvoch...aj s farbenim hmot! 😅 😅 Este ze mala Sašenka spinkala 😀 😀 😀

cessy
20. nov 2009

alionuska super napad, takto vychadzat z torty som zatial videla len stripterov, stripterky. toto sa ti fakt podarilo.

alionuska
20. nov 2009

No dakujem...keby si ich videla zozadu..ako sa objimali... 🙂))) 😀 😀 😀

cessy
20. nov 2009

a to si neodfotila???? 😕 😨

sofi07
20. nov 2009

alionuska krasne ako vzdy, vies uzasne modelovat, ako to tak mozes vediet?? 🙂to je nespravodliveeeee! 🙂)))))
teraz vas moc nestiham citat, mordujem sa s medovnickami uz vyse tyzdna, ufff

roasha
21. nov 2009

baby,vase torty su nadherne,jedna krajsia nez druha... 😵 😵 😵

alionuska
21. nov 2009

Sofi,ja ti ani neviem?!!! Mam vraj zlate rucicky... 😀 😀 😀
Ale paprat sa s medovnickami...tak aj tam potrebujes take rucicky..tak asi ich mas aj y!!! 😀
Cessy neodfotila som ich zozadu...skoda 😅

sofi07
21. nov 2009

ali, ja prvykrat robim medovnicky, tak si to vies predstavit 😀

cessy
21. nov 2009

alionuska teraz som na torta od mami citala ze tortovy korpus poliaty rumovym rozvarom. co to prosim ta ja?? 😕

vinka
21. nov 2009

Roasha a oni sú amatérky(okrem alionusky)to je čo? 😕 Aj ja tie torty obdivujem.Niekedy si myslím,že je to až nemožné. 😉

cessy
21. nov 2009

sikovnice su to 😵 😉

petruna
21. nov 2009

ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, když pečete na zakázku, kolik si za dort řikáte ?
Mám s tím pořád problém.
Taky peču, ale příde mi, že se mám ještě co učit oproti dortům, co vidím např. na MMB nebo tady.
Např. mám pocit, že cizí dorty jsou takový uhlazený, neflekatý, fakt čistá práce...
mě to občas někde trochu teče (např. teď když jsem dělala traktor a potáhla jsem to moc tenkou plackou, protože mi nezbývala mandlovka), občas tam mám vidět kousky cukru, někde se to leskne atd atd...na fotkách to vypadá líp než ve skutečnosti.

jinak, já mám dorty tady, kdyby to někho zajímalo : http://petruna.rajce.idnes.cz/Dorty_s_mlecnou_p... 😉

petruna
21. nov 2009

alionuska : máš krásný dorty !

taky bych se holky ráda zeptala, jak děláte ty podložky pod dort.

alionuska
22. nov 2009

Cessy...rumovy rozvar,alebo puncovy rozvar...to je to,cim sa polieva puncovy rez. 😀 Teda,cukor,voda,rum,aroma alebo aj citronova stava,pripadne malinovy sirup..vtedy je to najlepsie.

Petruna,teda ja si myslim,ze si zbytocne skromna..Tvoje torty su prekrasne!Ten Hurvinek ma uplne dostal a aj nevesta a zenich a vsetky tie tvoje postavicky! Talent rozhodne mas a si sikovna..Len by som na tvojom mieste skusila nejaku inu hmotu..aj na potahovanie a aj na modelovanie..lebo ked dokazes taketo detaily s mliecnym marcipanom,neviem si predstavit,co budes vytvarat,ked skusis napriklad RDI,alebo MMF. 🙂 😕 A dakujem za pochvalu...myslim,ze si moja velka konkurentka!!! 😀 😀

petruna
22. nov 2009

ali : díky, od tebe mě pochvala těší.
co to je RDI a MMF ?

Postavičky dělám jen z pravého marcipánu. S tím "falešným" mi modelovat moc nejde, s tím jen potahuju protože mi chutná nejvíc.

Já jsem si teď domů koupila hmotu Formix (čistě bílá hmota s aroma mandlí, hodně cukru) a docela mi chutná, ale mléčný marcipán je prostě nej.... nějak ho zatím nic nepředčilo.
Taky mám doma WI, ale ta mi nechutná, tak jí používám jen když potřebuju čistě bílou.

evitkamalicka
22. nov 2009

petruna RDI je roll decor icing hotova potahovacia hmota, MMF je z marshmallow cukrikov ci ako sa to pise a robi sa doma

evitkamalicka
22. nov 2009

petruna RDI je nieco ako WI, ale RDI je len sladka bez nejakej chuti a je makksia a mne osobne chuti viac ako WI

cessy
22. nov 2009

alionuska dakujem a este otazocka, to sa vari??ked je to rozvar??

pertuna krasne torticky. a tie postavicky...super. je tam trosku vidiet v potahu ze tam je cukor, preosievas ho???lebo ja niekedy aj dva krat. sice som nespravila ani tretinu tort co si spravila ty ale odpoved ti mozem napisat 😵
a ako fobis pravy marcipan??nedas nam recept 😕 😅

alionuska
22. nov 2009

Cessy,iba povarit,kym nezovrie..ide tam dost cukru,tak preto sa tomu vravi rozvar,lebo rozvaris ten cukor..asi..ja ti neviem,,,my sme to aj v skole na praxi tak volali..... 😀 😀

Myslim,ze Petruna pravy marcipan kupuje uz hotovy..a pravda,mliecny marcipan je najlepsi na chut... ale to mlieko je drahe.... 😅 A mne sa aj tak najlepsie robi s MMF... 😀

petruna
22. nov 2009

cessy : jo jo občas tam mám cukr.
Začla jsem to prosívat a někdy je to bez cukru, ale asi to chce opravdu dvakrát. Taky mám zkušenost, že musím déle těsto propracovávat.
no kdybych se víc snažila, tak tam ten cukr nemám 😅 😎 nebo alespoň né tolik.
U traktoru jsem zrovna neprosívala a cukru tam bylo dost 😅
na to je lepší hmota ze Salka, ale ta mi příde jako žvejkačka a mám zkušenost, že se mi hůř obarvuje.

Hmotu z bonbonu jsem jeste nezkousela, nejak se ji bojim. 😎
Opravdu z ní jdou dělat i figurky ?

ali : jo jo mléčný marcipán mi chuťově příde nejlepší (i víc než ten pravý) a lidem v mém okolí taky chutná nejvíc.
Sušený mlíko je ale opravdu dost drahý. krabice 70 kč 😒

A na figurky kupuju hotový marcipán. Taky docela drahej : 100 g cca 37 kč, tak se snažím kupovat spíš u Malátků 1 kilo za 168 kč. Nějak se mi s ním pracuje líp než s tím mléčným. Příde mi, že tolik nelepí.

vinka
22. nov 2009

Petruna som si dovolila pozrieť tvoje torty.kriste mi sánka na zem spadla. 😝 Ta to jaké torty prekráááásne robíš. 😕 Nieje dáka súťaž?Lebo sa kludne pridaj. 😉 No prekrááásne sú. 😉

alionuska
23. nov 2009

Petruna a u nas stoji to susene mlieko vyse 4 eura...A viac..podla toho ake je lebo su tri druhy..nizkotucne,polotucne a plnotucne... 😅 A ja to stalehovorim,ze v tych Cechach maju vsetko lacnejsie... 😀 😀 😀

roasha
23. nov 2009

petruna 😲 ,....tak teraz mam z tvojich tort oci vylezene ako slimak/šnek/ 😅 😵 😵 😵
smekam.... 😕 😎 🙂 🙂 🙂

roasha
23. nov 2009

alionuska,tebe to netreba hovorit,tebe som uz urcite vravela... 😎 🙂

petruna
23. nov 2009

vinka, roasha : moc dekuju. To me tesi, ze se dorty libi.

ali : ty jo, tak to je silena drahota. 😒 😠

zuzmag
23. nov 2009

Ahojte aj ja som sa rozhodla si vyskusat niejaku torticku kedze v nasom okoli nikto take marcipanove nerobi tak to idem vyskusat.Baby a kolko tychto cukrikov potrebujem..... 🙂

cessy
23. nov 2009

zuzmag zalezi na co???napr na okruhlu tortu ja robim z jedneho balika a vzdy mi zostane aj na ozdoby, kvetinky.

alionuska
23. nov 2009

Roasha 😕 😕 😕 Dakujem 😀 😀

cessy
23. nov 2009

alionuska mas aj neake objednavky na piatok???mozme sa uz tesit??? 😕 😅