Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gajana1
8. aug 2011

Ahojte baby zase potrebujem radu chcem robiť žlto zlatu tortu ale nemam zlatu farbu aku používate vy?

vejinka
8. aug 2011
lencza
8. aug 2011

zdravím všechny

tak jsem se rozhodla, že je na čase pořídit si pár kousků do základní výbavy a dneska jsem náhodou vlezla k jednomu vietnamskému prodejci a nestačila jsem se divit, co jsem tam našla
sadu kostic za 99,90
sadu na kaly za 69.90
sadu na kytičky za 24,90
sadu na ozdobné lemy za 59.90
jsou to všechno jen napodobeniny, tak doufám, že budou fungovat, no těším se, až to všechno vyzkouším 🙂

jakelina
8. aug 2011

@lencza dobrý kup, škoda, že u nás nic není. Ty kostice by se mi líbily i ten lem.

lencza
8. aug 2011

@jakelina no já právě viděla na dortyodmamy diskusi o levných udělátkách, co se daj koupit u vietnamců, prolezla jsem u nás snad všechny krámky a na tenhle jsem úplně zapomněla a ona to byla trefa.........ty kostice měli poslední,ale ty lemy tam ještě měl, ty bych ti mohla poslat.........bych se mohla zeptat, jestli tohle zboží dostávaj častěji

dm1
8. aug 2011

@mizulienka pri takom velkom priemere a na svadobnej robim vzdy 4 korpusy krajsie to ukaze

dm1
8. aug 2011

@lencza ja smejdim uz dlho u vietnamcov a tu nic hned by som kupila aj floral sadu tam mavaju aj tie vykrajovacky piestove na kvety co aj u kovaca su tie napodobeniny

vlada111
8. aug 2011

@katy1979 no to sme na tom podobne, ale ja mám trošku viac času 😀

jakelina
8. aug 2011

@lencza jsi hodná, ale já tě nebudu otravovat. Kdyby měli ty kostice, tak to bych tě poprosila o poslání, ale ty lemy tam moc nevyužiju. Děkuju za nabídku. 😉
@dm1 já mám tu floral sadu za 399,- z Aukra tu napodobeninu.

vlada111
8. aug 2011

@lencza a nám by si také nekúpila?

vlada111
8. aug 2011

@dm1 ja tiež pozerám kde sa dá a nič 😠 . V zime chceme ísť do Ázie, možno na niečo naďabím 😉

jerryjanka
8. aug 2011

ja planujem kupiť tie kostice - stoja asi 6 eur aj s poštovnym a je ich 8 tak dufam že budu dobré, teraz som objednavala hladítko a lopatku na roztieranie hladitko vyšlo na 3 eura
ešte si chcem objednať ten valček čo robi aj špiralove tvary, ten by ma mal vyjsť na cca 7 eur ale ak viete o lepšej cene sem s tym

jerryjanka
8. aug 2011

babulky ešte otazka využijem toto?

mizulienka
8. aug 2011

@jerryjanka a kde to nakupujes? za ten valcek to nie je vela.

lencza
8. aug 2011

@jerryjanka já bych to určitě využila, protože jsem zjistila, že nejsem schopná rozkrojit korpus tak, aby byl všude stejně silný

@vlada111 @jakelina zkusím se tam na ty kostice zeptat, jestli to maj častějc, snad se s nima nějak domluvím......znáte to, nerozumím čésky 😅 😅 😅

jerryjanka
8. aug 2011

@mizulienka na ebay nakupujem mam kreditku tak tam nakupujem vela veci aj vykrajovačky aj ine...
@lencza dobre mam to uložene ked pride rodičak tak to kupim lebo tiež rozkrajujem plus minus 2 cm 😀 😀 😀

vlada111
8. aug 2011

@jerryjanka ja to mám 😉

monika_123
8. aug 2011

ten valcek co dala jerryjanka mám,ale iba 1 kus.kto by chcel napiste mi do ip. Cena 6,50€.

lucula73
8. aug 2011

ahojte

@jerryjanka čauko ja som si chcela tú pílku kúpiť u nás a to je dosť drahá.koľko vyjde táto?a má zubkovanú tú niť? 😉

vlada111
8. aug 2011

@lencza super, ja by som brala aj tie krajky a tiež vykrajovačky. Mám adresu v Brne, kde by si mi to mohla poslať. Peniaze by som poslala dopredu na tvoj účet 🙂

dadka212
8. aug 2011

@katulkaaaaaa nie neboli....preto som to dala za výrobné náklady, lebo čo by som robila s takou tortou doma, keď už som mala napečený koláčik nedelný...

vlada111
8. aug 2011

@lucula73 ja som kúpila v obchode v Hlohovci za cca 5 EUR.

dm1
8. aug 2011

@jakelina aj ja mam napodobeninu ale z cukrarskych potrieb za necelych 600sk 😝

lencza
8. aug 2011

@vlada111 já tam zítra skočím a zjistím situaci okolo těch kostic a kdyžtak ti vezmu ty lemy, a ty vykrajovačky budeš chtít ty troje, co mám já? a rovnou se ho zeptám, jestli by třeba nebylo i něco jinýho

mizulienka
8. aug 2011

@jerryjanka tak to je parada, ze mas kreditku, mohla by som sa niekedy pridat, ked budes nieco nakupovat? 😎 😵 je tam vela veci a viem, ze za ovela nizsiu cenu...postovne by sme si mohli rozratat tym padom 🙂

lucula73
8. aug 2011

@vlada111 čo teraz myslíš? 😉

dm1
8. aug 2011

@jerryjanka ten valcek kupuju baby v CR u vietnamcov za necelych 100 Kc 😝

jerryjanka
8. aug 2011

@lucula73 8 libier - tam je to kvoli poštovnemu tolko ktovie kolko to stoji u nas nemam potuchy

jerryjanka
8. aug 2011

@dm1 fakt? ty vole to je super cena, ale ako sa dostať do cr k vietnamcom? ☹

jerryjanka
8. aug 2011

@mizulienka kludne aj mne by to pomohlo keby sa mi znižilo poštovne 🙂