Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lencza
9. aug 2011

@fatima30 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28061 koukni tady, dělala jsem ho a je moc dobrý, lehoučký, mandarinky můžeš vynechat a dát jen ananas.........je to fakt mňamka

lencza
9. aug 2011

@katy1979 tak PDP bych taky nevěděla 😀 😀 😀 já zkracuju na prdopeč 😀 😀 😀

tchýně si na sobotu objednala slaný dort, tak musím nakoupit suroviny a v pátek se na to vrhnu

katy1979
9. aug 2011

@lencza vsak aj prdopec ti na to sedi 😀

jakelina
9. aug 2011

Dodělala jsem motýlka na ten včerejší dort a dozdobila boky, už si ho odnesli a líbil se. Tak už budu jenom trpnout aby jim i chutnal.

lencza
9. aug 2011

@katy1979 to jo, ale v tý zkratce bych to nepoznala 🙂 🙂 🙂 jsem si říkala, co to je zase za novou potahovací hmotu 😀 😀 😀

lencza
9. aug 2011

@jakelina krásná

katy1979
9. aug 2011

@jakelina super a ziadna medzierka tam nie je. je krasny babicka musela mat urcite radost

vlada111
9. aug 2011

@mia1111 neboj, mne sa vždy všetko vydarí na prvý raz, ten druhý býva horši 😀

jakelina
9. aug 2011

@katy1979 právě ten motýlek to zaplnil. Ještě jsem ho nastínovala, ale to už nemám vyfocené.

dadka212
9. aug 2011

ahojte pridávam svoje torty...tá ružovo-hnedá je z mliečneho marcipánu skúšala som ho pre kamošku ktorá ho miluje 🙂

jakelina
9. aug 2011

@dadka212 krásné, kdy to stíháš????

ikula2
9. aug 2011

@dadka212 dadka krasne torty prosim ta cim si farbila tu ruzovu? Velmi pekna

fatima30
9. aug 2011

@lencza dakujem ti pekne urcite vyskusam lebo muz aj kokos lubi a ja tiez .aj ja mam matyaska 😀

zuzana124
9. aug 2011

Robili ste už niekto 3 posch. okrúhlu tortu, ak áno aké priemery ste použili. Mohla by som použiť priemer 28,20,12 to by mi pekne ostalo aj miesto na ruže po bokoch nie?

dadka212
9. aug 2011

@ikula2 ružovou wiltonkou 🙂

@jakelina ďakujem, tieto neboli všetky v jeden deň, to si dávam najviac 2 🙂

ikula2
9. aug 2011

@zuzana124 zuzka tie perlicky su isto krasne na torte, ja som chcela usetrit a kupila som len taku kratku formu, ale uplne mi staci a ten rozmer, je taky akurat na bezne 3 az 5kg torty, vela vyuzijes, ja mam tuto http://cukrarskepotreby.eu/predaj/1268/Perlicky... a viem ze aj Monika ju predava a ma ju lacnu

ikula2
9. aug 2011

@zuzana124 a nie je ta 12 stka uz malinka? A co ides davat na vrch?

mizulienka
9. aug 2011

@jakelina krasna je a s stymi tulipanmi po bokoch ozaj vydarena 🙂
@dadka212 paradne, ja cez tyzdne nemam ziadne objednavky, iba na vikend som zatial mala 🙂

@zuzana124 Zuzi neviem ti poradit ohladne tych formiciek, ja som si teraz kupila u moniky tie silikonove...
http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...
zrovna perly uz nemaju, ale mam aj to lano, mate to niektora?
lebo ked to robim, tak mi stale ostane taky pasik hmoty navrchu...neviem, ci rozumiete, pisem jak tatar, ale usulam hadika dam dovnutra a zospodu sa mi otlaci to lano/perly ale zvrchu mi ostane taky tenky pasik rovny, akoze ako keby to lano/perly sedia na tom pasiku, to ma take byt? 😕

jakelina
9. aug 2011

@mizulienka já ji nemám, ale možná tam má být míň té hmoty??? Není to tím, že je ten had moc velký???

mizulienka
9. aug 2011

@jakelina skusala som aj tensieho ale stale tam ten pasik ostava, mozno treba este uzsieho...musim poskusat.

zuzana124
9. aug 2011

@ikula2 no chcela by som nejakú takúto urobiť

jakelina
9. aug 2011

@mizulienka mně se to taky moc líbí, ale zatím nemůžu koupit všechno co bych chtěla. Dnes mi přišlel balílček a v něm tam forma na ty ornamentky CelCakes. Rozbalím, originál zabalená, přelepená a dva ty vzorky mají dírky, no málem mě odvezli. Tak budu paní volat, co s tím. 😒

jakelina
9. aug 2011

@zuzana124 ta je krásná

zuzana124
9. aug 2011

@mizulienka to lano je pekné a nie je ani drahé 🙂

jakelina
9. aug 2011

Nám dnes nešel dopoledne internet a od oběda do 14,30 ani proud. Normálně jsem měla absťák, bylo tu ticho jak v hrobě. 😒

zuzana124
9. aug 2011

@jakelina to nie je moja tortička len som ju tu dala že akú by som chcela urobiť a neviem aké veľkosti jednotlivých poschodí mám dať

zuzana124
9. aug 2011

@jakelina nám zase vo štvrtok nepôjde prúd od 7.00 do 17.00 a to mi bude treba piecť korpusy ☹ Budem ich musieť piecť až večer ale si budem musieť privstať ☹

vlada111
9. aug 2011

@zuzana124 tak dlho bez prúdu, to som ešte nezažila. U nás bol aj dnes výpadok, ale to tak na dve hoďky vždy

vlada111
9. aug 2011

@jakelina mňa by porazilo. Dúfam, že ti to uznajú.

dm1
9. aug 2011

@mizulienka ja to vzdy naplnim a sterkou zosuchnem precnievajucu hmotu uplne ku kraju jednym tahom takou tou kartou na krem co sme aj nedavno spominali tu ze nou aj hmotu sugarveil do krajky davam