Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
10. aug 2011

moja dnesna na zajtrajsiu svadbu (zvlastne vo stvrtok svadba 😅 )
ta leskla strana je vzorkovana len ten moj fotak mi to nechce poriadne odfotit 😠

patri22
10. aug 2011

a dotaz ohledně kleštiček na marcipán 🙂 používáte?? chce to asi větší vrstvu marcipánu že?? a jak to udělat aby se marcipán na kleštičky nelepil? ☹

reruna
10. aug 2011

Tak právě dokončená pro manžela na výročí, zkoušela jsem na ní plno nových věcí a ne vše se podařilo no.....
korpus nakonec byl dobrý, nadýchaný jako peříčko, nešlo mi to ani překrojit, jak to bylo nadýchané, ale proč se to kecne po otevření trouby? Dělá vám to taky? Zoušela jsem ten kolik vajec, tolik lžic cukru a mouky.
Pak ten potah nakonec jsem použila tu čokoplastelínu (čoko a kukuřičný sirup), zdálo se, že je konzistence super, ale na bocích mi to popraskalo.... ☹ je to vidět na tom detailu...
Čokotransfer jsem zahřívala fénem, chytlo to, ale na některých místech je to trošku rozmazané... No a ještě jsem zkoušela ten patchwork, abych to mohla otlačit, tak jsem ten potah musela taky nejdříve nahřát fénem, jaksi rychle to tvrdlo, asi jak byl dort hodně vychlazený.
No, je dělaný z lásky, tak doufám, že se bude mm i tak líbit a pro příště už budu vědět... ta čokoplastelína bude lepší asi jen na ozdoby....

lencza
10. aug 2011

@gumkacka1 http://dorty.artmama.cz/masinka-tomas-mozna-se-... tohle je hezký postup a docela detailní

reruna
10. aug 2011

@patri22 ano, chce to potah tlustý asi 3-4 mm a aby se nelepily, tak je trochu namaž tukem

lencza
10. aug 2011

@patri22 četla jsem, že je dobrý mít třeba po ruce kousek hadříku namočený v oleji a tím ty kleštičky trošku otřít, když se začne marcipán lepit

mia1111
10. aug 2011

@yamahafazer - kráááásna tortička. Ja som sa vydávala v pondelok 😀 . Sobáš sme mali normálne v katolíckom kostole 😉

katy1979
10. aug 2011

babyyy ta svadobna co mam robit mna z nej drbne. mne osobne sa nepaci co ta baba tam chce. povodne chcela jednoduchu. ale asi budem musiet privriet oci a urobit ako chce.

jakelina
10. aug 2011

@katy1979 já mám svatební na říjen a chtějí dva bílé čtverce na sebe a dozdobit do zelena. No tak taky nevím co jim dát za kytičky. 😒

katy1979
10. aug 2011

@jakelina no oni chcu tu trojposchodovu s tymi laliami, ale na vrch dat take srdiecka ako su na tej mensej torte. a ze aby to nebolo prazdne tak dat hore tri male lalie. to pokrcene na tej torte ze chcu fialkove a nakoniec aby toho nebolo malo ze taku maslu tam chcu dat. na vsetko som si povedala ok ale ta masla mne tam nepasuje 😝

yamahafazer
10. aug 2011

@katy1979 a aku chce svadobnu?mne sa tiez niektore nieco nepaci ked si povedia,ze to by tam chceli mat a este jednu svadobnu robim tento tyzden a oni chcu modernu a co mi poslala ten obrazok tak vrch je holy bez ozdob a len na boku taka jemna ozdoba ,ale ona je ta torta poschodova a na takej to ukaze uplne inak ako na okruhlej lenze oni taku chcu no tak budu mat taku 🙂

katy1979
10. aug 2011

@yamahafazer vsak prave aku ju chcu taku ju budu mat. nas zakaznik nas pan.

yamahafazer
10. aug 2011

@yamahafazer ta masla tam veru ani mne uz nepasuje ked tam bude aj to pokrcene ved ta masla to zaryje,ale ked chcu tak nech maju
a kde budes taku so sponou kupovat?kde predavaju take ozdoby na masle?

reruna
10. aug 2011

@katy1979 mě by se líbila ty s těma srdíčkama. ta mašle tam fakt není pěkná, aby to nepřekombinovali....
Díky všem, že se vám dort líbí, škoda, že ten čokopotah je takový popraskaný....

katy1979
10. aug 2011

@reruna vsak prave ze sa mi to zda byt moc.
a to nevadi ze ten cokopotah popraskal. urcite si to nevsimne 😉 hlavne ze je krasna torta

dm1
10. aug 2011

ja som raz dostala obrazok jednej torty a ja som povedala ze taku proste nespravim bo uplny gyc preplacane hlava nehlava no hroza som ich nasmerovala radsej inym smerom a poslala ine foto na vyber. Mne sa strasne zle robi torta ktora sa mi nepaci 😝

katy1979
10. aug 2011

baby este jedna blba otazka. podla vas ake su velke tie perlicky na tej torte? mam doma akurat 4mm a tie budu asi male. len neviem ci tam dat 6 ci 8mm

yamahafazer
10. aug 2011

@katy1979 ta masla tam veru ani mne uz nepasuje ked tam bude aj to pokrcene ved ta masla to zaryje,ale ked chcu tak nech maju
a kde budes taku so sponou kupovat?kde predavaju take ozdoby na masle?

ja som tento text poslala sebe miesto tebe 😀

dm1
10. aug 2011

@katy1979 ta torta s tymi laliami je krasna sama o sebe nechapem naco to chu przdit nejakymi srdieckami a stuhou 🤐

katy1979
10. aug 2011

@yamahafazer taku sponu niekde v bizuterii.
uz som si myslela ze iba ja som sisi ked mne sa to nepaci.

@dm1 no netusim naco to chcu takto przdit. mne by sa pacila bud jedna alebo druha. ok este tie srdcia na vrchu v pohode. len kam tam dam tie male tri lalie. to potom nebude take ake to ma byt.

dajna11
10. aug 2011

@katy1979 tá trojposchodová je krásne s tymi laliami bez mašiel a somarín.....len to pokrčeneé je podla mna krém nie?taký napatlaný.

katy1979
10. aug 2011

@dajna11 podla mna to je potah. niekedy velmi davno som videla niekde video ako sa to robi napriklad ako vrchnak na krabici.

reruna
10. aug 2011

@katy1979 tak udělej tu s těmi liliemi a ty srdíčka tam pak připíchni na špejli, jinak nevím, kam bys je tam dala a tu mašli jim vymluv...

dajna11
10. aug 2011

@katy1979 to som videla aj ja,ale toto si myslím že je krém,videla som takú tortu ,so špachtlou to tak patlali...potom urobili krémové kvietky do toho,si myslím že toto je tiež krémom....ale to može byť aj poťahovkou pokrčenoou..aj to bude pekné

fatima30
10. aug 2011

baby myslite ze 11 mesacny nutrilon bude dobry na marcipan?alebo uz vyhodit ?je tam par hrudiek troska je stvrdnuty.

dadka212
10. aug 2011

@fatima30 ja neviem, to má po otvorení určitu dobu spotreby....skús pozrieť a keď to bude v pohode, tak to len preosej cez sitko 😉

dadka212
10. aug 2011

@katy1979 niektorí ludia tak hyzdia nádhernú tortu...tá mašla aj aj tie srdiečka, mi prídu hrozne gýčové k tomu 😖

fatima30
10. aug 2011

@dadka212
dakujem ti pekne skusim cez vikend uvidim co z toho bude 😒

dm1
10. aug 2011

@katy1979 ved prave ze ked tam budu srdcia uz tam nepojdu lalie hore no hruza 😝 . nezavidim ti veru

katy1979
10. aug 2011

@dm1 vsak ani ja si nezavidim 😀 myslim ze uz svadobne budem odmietat lebo kazdy druhy den ju napadne nieco co tam chce este dat. ja som sa sice vydavala len raz ale zeby som taky hunbuk robila kvoli torte si veru nepatam.
a netusis tak odhadom ake velke perlicky su na tej torte?